Keresés

Részletes keresés

Dorkuci Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1969

Szia !

 

Május 1-től már az első meghallgatás előtt meg lehet nézni a lapot.Én május elején voltam középfokon és labornál már ezt alkalmazták.

Előzmény: baluka22 (1967)
Lindikeke Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1968
Sziasztok! angol apap-vizsga ha valakinek van bári tapasztalata bárhol kérem oszza meg velem. Ezer köszönet!
baluka22 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1967
Sziasztok!

Azt hallottam, felsőfokon meg fog változni az ORIGO-nyelvvizsga laborja annyiban, hogy nemcsak az első meghallgatás után, hanem már azt megelőzően is megnézhetik a vizsgázók a szövegre vonatkozó kérdéseket. Így kvázi mind a kétszer úgy hallgathatják végig a szöveget, hogy tudják, milyen kérdésekre kell odafigyelni. Mert ugyebár eddig úgy volt, hogy az első meghallgatás előtt nem lehetett felfordítani a papírt.
Erről tudtok valamit? Tényleg igaz a hír vagy ez csak kacsa? Ha igen, mikortól változik?
Köszi előre is a válaszokat.
habos süti Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1966
Sziasztok!

Éppen nyelvvizsga előtt állok, és nem igazán tudom, hogy melyik lenne a legjobb.
BME-t néztem, amire már most kellene jelentkezni a következő hetekben; csak hát nem egy könnyű így a feltett feladatsor alapján. A többi a Telc, ECL, Euroexam?

Kérem a segítségeteket, tanácsokat, ha esetleg voltatok valamelyiken is!

Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1965
Remélem az angolra gondoltál... ;-)
Előzmény: Törölt nick (1964)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1964
Helló!

An application for a job in response to an advertisement
A letter asking for more information
A letter of complaint

Általában ezek közül szokott lenni, vagy nagyon hasonló témájúakból. A TELC oldalán megnézheted hogy néz ki egy teljen ilyen feladat. Tippeket is írnak le...
Előzmény: monikatimea (1963)
monikatimea Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1963

Sziasztok!

 

Ha tudja valaki, hogy a TELC-es nyelvvizsgán az írásbelin milyen témájú levelek szoktak lenni, írjon!

 

Köszi!

urzi22 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1962

Sziasztok!!

Legyen kedves nekem valaki segíteni!

Én Pannon nyelvvizsgán voltam, most lett meg az eredményem, a szóbelim megvan, az írásbelim viszont csak 56 %-os lett!Érdemes fellebbezni?És ha igen hogyan működik ez a procedura? Előre is köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1961
tollal.
lcsili Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1960
Sziasztok!
A minap felmerült egy kérdés a tesómban és 100% választ nem tudtam neki adni. Szerintetek a BME műszaki szakmai nyelvvizsgán tollal vagy ceruzával kell írni?
Köszi
Gingerr Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1959
Sziasztok!
Ha van vkinek BGF középfokú angol idegenforgalmi nyelvvizsgához bármilyen könyve, vagy a BGF által kiadott irodalmak vmelyike, írjon, mert megvenném!
csutkababaaa@gmail.com
napfényíze Creative Commons License 2010.05.23 0 0 1958
Sziasztok! Csa egy kis infót szeretnék a jövő nemzedékével megosztani. :) Elvileg, aki idén kezd turizmus vagy nemzetközi szakon, már csak 1 szakmai nyelvvizsgát kell letennie a diplomához. Mert hogy sokan vannak, akik a nyelvvizsga miatt nem kapják meg a diplomát. Kár, hogy ez rám nem vonatkozik :(. Na, sebaj, megoldjuk. :)
centeotl Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1957
Sziasztok! Német középfokú EURO vizsgáról tud valaki jót, vagy rosszat? Szívesen olvasnék hasznos tapasztalatokról, fogadnám a tanácsokat. Köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1956
az origónál csak a tollat érzi.
baluka22 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1955
Ez a ceruzázás tényleg furcsa.
2010-et írunk, akkor lehet, hogy ideje lenne már a TELC-nek lecserélni azt a gépet, nem? :)
Máshol is van x-elgetős, és ott mégis tudja érzékelni a gép a tollat (pl: Origo).
Előzmény: lcsili (1954)
lcsili Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1954

Szia!

 

Köszönöm a választ! Akkor nem vagyok egyedül, aki könnyűnek találja.

A ceruza azért kell, mert a papír benyomódását érzékeli a gép, amivel javítják. Ha besatírozol valamit, majd kiradítozod azt sem fogadják el.

Szép napot!

 

U.i.: Ha valaki tud még valami infót a TECL-ről, akkor azt szívesen fogadom

Előzmény: Törölt nick (1953)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1953
Meg még annyit, hogy egy dolgot a még a mai napig nem értek... Miért kell Telcen ceruzával írni, satírozni???? Ha egy sima tollal satírozok, azt már nem tudja bevenni a szkenner? Viszont a levélírásnál semmi indokot nem látok arra, hogy ceruzát kelljen használni. Érettséginél például el sem fogadhatják a ceruzával írt feladatot...
Előzmény: Törölt nick (1952)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1952
Hello!

Angol középfokút csináltam. Az írásbeli nem lett meg elsőre csak másodikra. Tényleg szemétség az, hogy ilyen drága és még örülhettem, hogy nem kellett plusz pótdíjat fizetni... Viszont vigasztalt az, hogy a szóbelimet, hát "felpontozták", levontak kb. öt pontot (magnó nélkül), pedig ha magamat kellet volna pontozni legalább 20-25 pontot levontam volna. :D Egy Origón tuti én is egy erős alapszintet ütnék meg azzal a szóbelivel. Persze folyamatosan beszéltem, még ha nyelvtanilag rossz volt, amit mondtam és voltam olyan szemét, mikor megakadt a társam rögtön feltettem a "segítőkérdésemet". :-) Az írásbelire az akadémiai kiadós könyvből készültem, szerintem abban a könyvben könnyebb feladatok vannak, mint ami élesben vizsgán van. Szerintem a szövegértés tudja az embert legjobban behúzni a csőbe. Mert könnyűnek tűnik, viszont elég pontosnak kell lenni (ezért nem lett meg elsőre). A nyelvtani rész is nehéz, de begyakorlással össze lehet szedni min 10-15 pontot a 30-ból. A levelet be lehet magolni, kb. mindig ugyanaz a három téma van. A magnó sem volt vészes, mivel nekem inkább a globális értésem volt jó, így a feladatok 70%-át magamtól megcsináltam és megértettem, a maradéknál pedig tippeltem. Én egyedül készültem fel és tényleg sok minden függ a vizsgahelytől. Azt tudom javasolni, hogy sose oda kell menni, ahogy egyszerre vizsgáztatnak 80-100 embert, mert ott mindig nagy a nyomás. Hiába van több bizottság, akkor is.
Előzmény: lcsili (1951)
lcsili Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1951
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek a TELC nyelvvizsgáról? Elég könnyűnek tűnik, főleg azután, hogy most készítettem fel két diákot. Az aki középfokúra ment, az nem igazán ütötte meg a szintet szerintem, sőt erős alapfok volt és mégis meglett neki. Végülis nagyon örülök neki, csak egy picit elkeserít, hogy pl ahol én vizsgáztaotk ott tuti megbukott volna. Szóval elég könnyűnek ítélem. Az alapfokús hölgy, aki 55 éves volt, az nagyon profi volt és természetesen neki si siekrült. Az a baj, hogy elég drága és ha csak részvizsgára megy valaki, akkor is a teljes összeget be kell fizetni.
Szerintetek? Esetleg van olyan, aki volt vizsgázni?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1950
Köszönöm! (Angollal megvagyok, középfok, német alapfok kell most...)
Előzmény: R.Reni (1948)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1949
Köszi Baluka a megnyugtatást, pont most rakták föl az eredményeket! :)
Előzmény: baluka22 (1946)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1948
Én olyan oldalakt tudok, ahol angolul írnak a német levelezésről. Szerintem hasznos lehet, és megérted ha nem is tudsz angolul.

Itt mindenféle levélmintákat le tudsz tölteni:
http://www.askoxford.com/languages/de/german_letters/specimen/?view=uk

Szerintem ez is jó:
http://german.about.com/library/blper_briefe.htm
http://german.about.com/library/blper_brief01.htm

Magyarul a formális levélről:
http://www.fn.hu/nyelvlabor/nemet_uzleti/20030815/gesch_fts_korrespondenz_zleti_levelezes/

Előzmény: Törölt nick (1947)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1947
Tudnál esetleg egy ilyen hasznos, összefoglaló linket németből is? Elolvasnám...
Előzmény: R.Reni (1943)
baluka22 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1946
Hello R.Reni!

Szerintem ne aggódj! :)
Amikor én voltam, én is minden nap nézegettem az eredményeket a neten, és kb. másfél hét után tették fel a szóbeli pontokat, és még másfél hét kellett a laboreredménynek.
Előzmény: R.Reni (1939)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1945
Ezt is köszönöm szépen!
Előzmény: R.Reni (1943)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1944

Na végre! :-)

Köszönöm a választ Reni! Megnyugodtam...

 

Nem volt számomra egyértelmű, hogy az informális a baráti levél szinonímája, hiszen informális lehetne akár az is, hogy valami informatívat, tényszerűt, hivalatosat kell írnom. (Még a némettanárom is megkérdeztem, aki azt hitte, ez valamiféle szakmai levél lehet, amiket szakmai nyelvvizsgákon kérnek, tehát jószándékúan bár, de abszolút dezinformált.)

 

Kösz mégegyszer!

Előzmény: R.Reni (1942)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1943
Ezek azért hasznosak lehetnek:
http://www.5percangol.hu/cikk/leveliras_hogyan_irjunk_barati_levelet/
http://www.5percangol.hu/cikk/leveliras_hogyan_irjunk_hivatalos_levelet/
Előzmény: Törölt nick (1941)
R.Reni Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1942
Van formális és informális levél.
Formális levél=hivatalos levél, Informális=nem hivatalos, baráti->ebből pedig "képben vagy"
Előzmény: Törölt nick (1941)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.16 0 0 1941

Sziasztok!

 

Itt az van, hogy alapfokon (is) az írásbelin informális levelet kell írni:

http://tarsalkodo.kodolanyi.hu/node/11

 

Tudna segíteni valaki abban, hogy mik az informális levél formai és tartalmi követelményei, mikre kell mindenképp odafigyelni, miben más, mint egy baráti levél (utóbbit illetően képben vagyok).

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Angel DC Creative Commons License 2010.05.16 0 0 1940
Nem biztos h igazam van, mert a rigós vizsgát utálom, ergo nem is vagyok belőle updated de amelyiket én ismerem ott mindenhol technikai okokra lehet hivatkozni csak, nem pedig tartalmira. Pl lehet olyan h zavarja a listeninget h egy mentőautó sokáig szirénázik, de azt ott, helyben kell jelezni, nyilván az nem egy embernek jelent gondot; akkor jegyzőkönyvezik és újraindítják, mint egy érettségin is.

Kötve hiszem amúgy h van értelme egyáltalán fellebbezni.
Előzmény: lacost (1937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!