Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mephysto Creative Commons License 2003.06.13 0 0 309
Üdv!
Megvan a szülők autója, ma elhoztuk...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Klikk a képre a teljes mérethez...

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.11 0 0 308
Nagyon értenek a külünböző szervizek szerelői a kaloshoz.Emlékszel mit mondtak nekem a lyukakról ?
Előzmény: Négyesi (307)
Négyesi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 307
Voltam ma szervízben azt mondták a "vízhőmérő jó a ventilátor időbe bekapcsol.A lúkak a küszöb elején azért vannak hogy előbb jöjjön a rozsda".
Nyugodtan be lehet öket dugózni.Már kettőbe kaptam is gumidugót.A védő csíkokat nagyon drágán rakják fel.Már az ára is majdnem a duplája.
http://www.riderauto.hu/ezeket rakjá fel ők is.
Holnap veszek Veszprémbe.
üdv.Négyesi
Négyesi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 306
"A festést azzonnal valami alvázvédővel kend le."
Illetve a tankonlévő és másik sérülést javítsd ki.
Előzmény: Négyesi (305)
Négyesi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 305
Szia ChristianID !
Szeritem ha a tankon nincs éles vágás a kőtől és ha a hídon lévő nyomás nem jár valami erősebb defomálódással és ha a sógorban megbízol ne csináltasd viszont akkor nem kellett volna a szervíznek szólni.A festést azzonnal valami alvázvédővel kend le.
üdv Négyesi
Előzmény: ChristianID (304)
ChristianID Creative Commons License 2003.06.10 0 0 304
Sziasztok!

Kíváncsi vagyok a véleményetekre a következőkben:

Szombat este egy szűk utcából kitolatva rámentem egy nagyobb kőre...Másnap megnéztük a sógorommal - autószerelő - nos, a tankról lejött a fekete védőfesték, kicsit meg is nyomódott, ill. a hátsó hídon volt egy kis benyomódás. Őszerinte legfeljebb le kell festetnem a tankot...
Ma reggel elvittem egy Daewoo-szervízbe - megnézték - majd a véleményük:
- Tank csere
- Hátsó híd csere.

Mindez a casco terhére (10% min. 30e).A költség fogalmam sincs mekkora.

Most nem tudom, mit csináljak.

Chris

Négyesi Creative Commons License 2003.06.06 0 0 303
HellO!
Voltam a szervízben megnézték a hőmérőt,a szerelő is mondta hogy valami nemjó de az az ürge nincs benn aki ért a computerhez kedden du. viszem vissza.
Négyesi.
Lente Creative Commons License 2003.06.06 0 0 302
Hello Négyesi!

Sztrájkolok és nem használom az autópályát, így a 70-esen 2,5 óra lejutni Szárszóra Bp-ről. Kicwsit sok, de ekkor alig volt forgalom. Matrica majd júni 15-től lesz 4 napos 1000 Ft-ért.
Szárszón eddig csak munka volt mindig, egy darabig ez így is lesz. Ha ráérek, inkább Agárdon vitorlázok majd :-))) Már nagyon várom

L

Előzmény: Négyesi (299)
Négyesi Creative Commons License 2003.06.05 0 0 301
Hello!
Írtam levelet a LOmbard lizingnek majd közzé teszem ha válaszolnak.
Üdv. Négyesi
Előzmény: Törölt nick (300)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.05 0 0 300
A forint alapu engem is érdekelne.
Előzmény: Négyesi (299)
Négyesi Creative Commons License 2003.06.05 0 0 299
Hello!
Én azt hittem csak az én kocsimban nyomja a feleségem a féket.De olvasom nálad is.Holnap elviszem a szervízbe az autót megnézetem a vízhőmérőt.
Szia Lente!
Rég hallottunk rólad. Mi ujság Szárszón voltál lenn.Őrült melegek vannak,lehet fürödni.Mikortól van 4 napos sztráda jegy.Jól ki babrálnak a devizahitel felvevőkkel,nemtudom mennyivel emelik a törlesztő részt.Megérdeklődöm hogy mennyi lenne ha átlépnék forint alapu hitelre.
Üdv Négyesi.
Előzmény: ChristianID (298)
ChristianID Creative Commons License 2003.06.05 0 0 298
Nos, asszem hozzátettem akkor is, hogy ez a 190 az M3-as valamelyik lejtésben lévő szakaszán jött össze, asszem önerejéből 175-nél nemigen képes többre... viszont a fogyasztás az ült, én is meglepődtem rajta...bár azóta is csak 7,2-7,5 körül jön ki.. :-(
Ja, és a halálfélelem... ezt az autót kicsit (vagy nem is kicsit) magasra tervezték...130 fölött a legkisebb békaszellentés is képes oldaltáncra kényszeríteni...így ha a feleségem mellettem ül, a seb. max 120 :-)

Bye

Chris

Előzmény: Lente (297)
Lente Creative Commons License 2003.06.05 0 0 297
CristianID, te vagy a fogyasztásrekorder!!! Asszem a suzukisok lassan sárgulhatnak is :-)))
190-el mentél... ejnye
halálfélelelem rulez! :-)

L.

Előzmény: ChristianID (288)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.04 0 0 296
Oldalcsík csere jövő héten.Azt mondták, hogy most máshonnan rendelték ez biztosan stabilabb lesz. Lökhárító csik 3200 náluk felrakva.
Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.03 0 0 295
Tökéletesen előkészítették.A második felragasztásánál ott voltam végig. A csikok külső szegélyén körben van a ragasztás amit felmelegítettek aztán rakták föl. Érdekes de ez is ugyan ott a bal hátsó ajtónál indult el ahol az első. Körbe néztem, sehol máshol nincs vele gond.
Előzmény: Négyesi (293)
Négyesi Creative Commons License 2003.06.03 0 0 294
Lehet hogy már megszokta az orrod. Nagyon jól gurul az autód.A fogyasztás sem rossz.
Hello.
Előzmény: ChristianID (288)
Négyesi Creative Commons License 2003.06.03 0 0 293
SZIA!
Az ajtovédődet is 3M ragasztó fogná?Lehet hogy nem zsírtalanítják le rendesen?
Előzmény: Törölt nick (292)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.03 0 0 292
Csomagtértálcán régóta gondolkodom, iszonyúan gyenge ami 4 ajtós csomagtartójában van. Lökhárítóvédő is nagyon jól mutat a képen amit küldtél.
Az oldalcsikom ismét kezd elvállni. Ez már a második, holnap ismét viszem vissza. Szerencse, hogy a szervizben rakattam föl.
Előzmény: Négyesi (291)
Négyesi Creative Commons License 2003.06.03 0 0 291
Hello!
Most kaptam ár ajánlatot hátha érdekel valakit.

Ajtódíszléc: 9000.-/gan.3M ragasztóval(rövidesen elkészülünk egy
ujabb kivitellel)
lökhárítóvédő: 3000.-/4db.3M ragasztóval
csomagtértálca:7500.- 5 ajtós
10000.- sedan
hátsó szárny: 23750.- 5ajtós /alapozott,festésre előkészített/
26875.- sedan /alapozott,festésre előkészített/
kiskereskedelmi árak forintban, Áfa-val értendők egy darab esetén,
egy szett esetén 10% kedvezményt,
többnél viszonteladói kedvezményt biztosítunk
köszönjük érdeklődését,
Tisztelettel Kovács Árpád
http://www.riderauto.hu/
üdv.Négyesi.

mephysto Creative Commons License 2003.06.03 0 0 290
Sziasztok!

Köszönöm a tippeket és jókívánságokat! Tegnap már elintéződtek az anyagi dolgok, talán hétvégére már meg lesz a járgány :)

maradok továbbra is hű és amatőr olvasótok...

m.

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.03 0 0 289
Vizzel kapcsolatos problémát nem vettem észre. 160-ba hajtottam bele vagy 30 km-en keresztül, a hangja itt már kellően megnőtt.A víz viszont nem emelkedett jelentősen. A gyerek lába is elég "nagy" amikor a gázt kell nyomni.
Az óra nálam már 5 ezret mutat.
Előzmény: Négyesi (287)
ChristianID Creative Commons License 2003.06.03 0 0 288
Üdv!

Szerintem valószínűleg az összes Kalos vízhőmérője hasonlóan lehet beállítva, nekem a múlt héten, egy egyórás pesti dugóban épphogy a vízszintes fölé kúszott a hőmérő...
Egyébként 5500-at tettem eddig az autóba, nagyjából beállt a fogyasztás 6,8-7,3 körüli értékre (mindenféle úton...)
M3-ason nyúztam egy kicsit a gépet...bár már asszem ezt lentebb írtam...kb 185-190-et tudtam kihozni megfelelő nekifutás után...de nem hiszem, hogy yoo ez a kocsinak, én is inkább csak kíváncsiságból...
Ja, amit még nem említettem, a legnagyobb dolog a megvétel óta, hogy már nem ézem a konzerváló anyag szagát a kocsiból... :-)

Bye
Chris

Előzmény: Négyesi (287)
Négyesi Creative Commons License 2003.06.02 0 0 287
Üdv Mindenkinek!
Végre ide fértem a géphez.Hétvégén itthon volt a fiam tőle nemlehet ide férni.
mephysto
Örülök hogy bővül a csapat.Nagyon sok balesetmentes km-t kívánok nektek is.Átvételnél nézd nagyon alaposan körbe.Majd belül,és próbálj ki minden mozdíthatót minden kapcsolót.Nekem vették ki az átadásnál az első átvizsgálási kártyát.

Hello Nemfe!
Biztos emlékszel hogy már én kifogásoltam vízhőmérőt.Ma kimentünk a hegyre és oda 1-es 2-essel szoktam felmenni,kb 500 m-t. Mikor leállítottam a motort olyan hangokat hallottam mint mikor forr a víz és légbuborék futkosna a csőben.Motor háztető fel--a hűtővent.szépen,csendben dolgozott.A hőmérő pedig közép állásba álldogált.Szerintem nem jó a jel adó,hamarosan elviszem és megnézetem.Egyébbként túlvagyok 1000km-en.Ti mennyire próbáljátok csúcsra járatást,egyszer már kb 10km-es szakaszon mentem 150-et és nagyon szépen ment.
Üdv a "nakalóznak" is Négyesi.

Előzmény: mephysto (283)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.02 0 0 286
Szerintem a kocsi papirjait nagyon át kell nézni. Egy elírás nagyon sok utánjárást vonhat maga után. Kasznit átnézed, mást ugysem tudsz. A feltöltésekért, beállításokért a 0 revízió alírásával a szerviz válalja a felelősséget. A tartozékok listája elég karcsú. Nálam egy pótkerék, egy emelő és egy kerékkulcs ezeken sem volt mit nézegetni.
Sok szerencsét a kalózhoz.
Előzmény: mephysto (283)
mephysto Creative Commons License 2003.06.02 0 0 285
Hali!

Az igen... Nem ismerem a daewoo-s szervízkönyvet (én opelos vagyok, azt a füzetet ismerem). Azt hiszem egyre biztosabb, hogy a szülőket nem fogom egyedül elengedni átvenni az autót...

Előzmény: Kalóz és társai (284)
Kalóz és társai Creative Commons License 2003.06.02 0 0 284
Szia!

Egyik társunknak ki volt tépve a szervízfüzetből az első kötelező szervíz kártyája, mintha már megcsinálták volna ....

Előzmény: mephysto (283)
mephysto Creative Commons License 2003.06.02 0 0 283
Bocsánat a kései válaszért!

5 ajtós lesz a járgány. Alap fehéret szerettek volna, de szóltak egy hét után hogy az két hármo hónap, van viszont piros és fekete, az 2-3 hét max. Hát a pirosban maradtak, mert nyáron a feketében tuti megsülnek. Mind1, megbékélnek majd vele.

Autó átvételekor mire kell nagyon figyelni, mint javasoltok, tanácsoltok?

minden jót...

Előzmény: Detonátor (269)
Kalóz és társai Creative Commons License 2003.06.02 0 0 282
Az kéne még ... :o)

Folyadékszintek, olajszint, ékszíj feszesség, lámpák, kapcsolók működése, ajtó zár, keréknyomás , kézifék teszt ... nézegettett zseblámpával is beljebb a motortérben, esteleg szivárgás vagy vmi...

A munkafelvevő mondta, hogy fel is emelik, na ennek megörültem ... de nem erőltettem a dolgot, amikor a szerelő nem emelte fel (szerintem nem is szokták a legelsző szervizen, csak kérésre).

Kérdezte, hogy van-e vmi észrevétel esetleg, persze hogy nincs ... viszlát egy év múlva (nekem ez fog teljesülni előbb, azt hiszem)

Ennyi volt ...

Ja, meg mondta, hogy ha kíméltem volna idáig, akkor most már nyogodtan "hajtsam a lovakat"

Előzmény: Peter38 (281)
Peter38 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 281
Szia!

Bütyköltek valamit? ;-)
Érzel valami változást?

Előzmény: Kalóz és társai (280)
Kalóz és társai Creative Commons License 2003.06.02 0 0 280
Üdv Mindenkinek !

Reggel megvolt a 2ezres "szervíz" , minden ok volt .... még szép :o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!