Keresés

Részletes keresés

teboly Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61987

Szerintem igen sokan szeretik a muffint, köztük én is.

Egy kedves ismerősöm gyakran szokott sütni mindenféle ízben, bátran mondhatom, mindegyik nagyon ízlett. Bár nekem ami édesség az gyakorlatilag bármi lehet :)

Az ízlések különbözőek....

 

A meggyes pitét is szeretem :)

Előzmény: FLA (61985)
moes Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61986
:DD
Előzmény: aagica (61984)
FLA Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61985

miért nem mondjuk meggyes pite vagy hasonlók?

Van, aki szereti a muffint? Mert én Angliában ettem először, de nem állt sokból megutálnom, semmi íze, semmi éhségcsillapító hatása, szóval semmi értelme...

Előzmény: aagica (61984)
aagica Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61984
Nemnem, te a "muffinnal a kézben buzdít" listára fogsz kerülni.
Ne feledd, amikor egy versenyző ki akarja venni a muffint a kezedből, akkor oda kell adni.:))
Előzmény: moes (61977)
moes Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61983
visszafogott futásra ítéltettem, de este megyek én is a szigetre, az Ákibácsi-Tapírka-Hiver különítményhez szeretnék csatlakozni az első 5 percben (vagy futok utánuk :), a többit magam futom és sétálom.
Előzmény: zakka (61980)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61982

Motoszkal bennem regota egy kerdes ezzel a doppinghistoriaval kapcsolatban. Bocsi eleg "technikai"

 

Szoval en jartam eleg hasonlo helyzetben mar (persze olimpiai arany nelkul) a magyar egeszsegugy egy gyongyszemeben, urologiai vizsgalat az egyik magyar korhaz ferfiosztalyan. (oda kuldtek, mert ott volt ugyelet vesegyulladassal vagy ilyesmivel) Szoval a doki minden empatia hijjan volt a vizsgalat soran,(szaktudasa az megvolt , meg is gyogyultam) aztan elkuldott a fuggony moge, egy pici poharral, (bele se talalok) egy oltozo kabinba, ugy hogy o bent vizsgalt valami pasit, egy vekony ajto mogott meg tizen ultek a folyoson, es minden kihallatszott. Egyszeruen keptelen voltam barmit produkalni, mire a doki megunta es kateterrel vett mintat. Nem mondom hogy kellemes volt, de az adott korulmenyek kozott mar tokmindegy volt, es egy percig se tartott.

 

Ilyet nem lehetett volna? Tudom a pasiknal ez meg kellemetlenebb elmeny de ahogy a korulmenyeket leirtak, mar sokat nem ronthatott volna a helyzeten, egy arany meg megerhet ennyit nem

FLA Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61981

"A történtek után én személy szerint még akkor sem szeretnék olimpiát nyerni, ha esetleg lehetőségem lenne rá; egy ilyen tortúrát nem viselnék el, és rohadtul nem érdekelnének sem a milliók pénzben, sem hogy mit szólnak érte, sem a belefektetett munka. Az eredményt elértem, a világ meg csináljon, ami neki jólesik."

 

Ehhez viszont azért nincs jogod (legalábbis etikailag), mert Te nem csak saját magad, hanem a hazádat is képviseled. Ha úgy találod, hogy Te ezeket a vizsgálatokat nem bírod ki, akkor ki se utazz, jelezd ezt az olimpia előtt és majd megy olyan versenyző, aki ezt is vállalja, még akkor is, ha egyébként teljesítményben nem ér fel Veled.

Nekem ez a véleményem.

Az újkori olimpia nem kizárólag egyéni dicsőség, még az egyéni sportszámokban sem.


Előzmény: iSTVán a dombfutó (61974)
zakka Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61980
Gyere Te is topikfutni, persze csak ha szabad! :-)
Előzmény: moes (61977)
FLA Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61979

Nézd, ez egy olyan dolog, amelyben bármilyen állítást bárkivel kapcsolatban (Fazekas, Schmitt, doki, NOB) megalapozottan meg lehet támadni. Bárkit meg lehet támadni és bárkit meg lehet védeni, nagyon sok dologból áll össze az igazság.

Fazekast is meg lehet érteni egy verseny után, amikor órákig van éjszakába nyúlóan doppingvizsgálaton és meztelenül kell csurrantania mindenféle öltönyös faszi előtt. Ez megalázó. És meg is lehet őt támadni, hogy hogy lehetett akkora barom, hogy lelépett és nem tudott uralkodni magán, nem csak azért, mert az ő aranyérmét vették el, de Magyarországét is, hiszen egy országot is képviselt. Ha másért nem, legalább ezért tűrnie kellett volna, pláne, ha az összes többi versenyző is képes volt rá. Ha meg nem, a szabályok tisztán leírták a logikát, és a szubjektív megítélés nullára szorítását már az olimpia előtt hangszórókból deklarálta a NOB (szerintem jogosan, hiszen egy kivétel már utat nyit, és ezt ell kell kerülni - a börtönbüntetés sem a legjobb eszköz adott bűneset elkövetőjének legközelebbi jobb belátásra térítésére, mégsincs helye a meghatározó szubjektív mérlegelésnek, ha a körülmények tisztázottak), tehát senki számára nem lehetett kiszámíthatatlan bármilyen cselekedetének a következménye.

Schmittnek pedig posztjából adódóan elsősorban a NOB és csak másodsorban Magyarország érdekeit kell képviselnie. Ha a kettő ellentétbe kerül, azon túl, hogy nem a hivatásának megfelelő elveket követi, a hitelét veszti el, ha ezt nem veszi figyelembe.

Schmittet roppantul ledegradálta a szememben, amikor nemrég "behatolt" a politikába, de a Fazekassal kapcsolatos megnyilatkozásával az utolsó szóig egyetértek. Az egy külön fontos dolog, hogy igen komolyan felül kell vizsgálni a huimánusabb doppiongellenőrzési alternatívákat, de ami hatályos jelen esetben, ahhoz kell viszonyulnia mindenkinek. Pont.

Olyan összehasonlítások pedig, hogy ugyanazt a kizárást kapta, mintha pozitív lett volna a tesztje, azért tartom mellébeszélésnek, mert az olimpiai cím nem egy olyan dolog, ami bárkinek is jár, hanem egy olyan, amit meg kell szerezni, ki kell érdemelni és be kell bizonyítani, hogy sportszerűen érte el az illető. És ennek teljesen egyenértékű tényezője maga a dobás és a doppingvizsgálat is. Nincs alá-fölérendeltségi viszony.

Előzmény: iSTVán a dombfutó (61974)
zakka Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61978
Nem térítjük el a futni vágyó népeket! :-) Igenis lesz topikfutás ma! :-)
Előzmény: aagica (61973)
moes Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61977
jelentkezem a szimpatizáns listára, ha lehet. majdcsak találok valami narancssárgát a szekrényemben ;-)
Előzmény: Chino-San (61969)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61976

NIKE listához:

kaktusz7, reálisan 1.50, de a társaság kedvéért 1.45

Árnika, második verzió (gyk: 2.00)

 

Előzmény: Chino-San (61969)
aagica Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61975
A Nike listához: rajtszám 7007 időterv: Chino szerint 2 órán belül, aagica szerint Chino ezt honnét tudja? :))Maradjunk annyiban, hogy a sebesség a hőmérséklet növekedésének arányában csökken, de még a záróbusz előtt beérek.
Előzmény: Chino-San (61969)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61974
Amit a kibújásról írtál, ebben eléggé egyetértünk: épp tegnap mondtam, hogy SP vagy a legzseniálisabb sportdiplomata vagy a legszemetebb. Mert ha tényleg dopping van a háttérben és így "elsimítják", akkor zseni. Ha nincs még konkrét adat (akár "titkosan" is), akkor a legnagyobb szemétség, hogy egy több tucatszor átvizsgált, folyamatosan ellenőrzött versenyzője mellett egy jó szót nem tud szólni...
A történtek után én személy szerint még akkor sem szeretnék olimpiát nyerni, ha esetleg lehetőségem lenne rá; egy ilyen tortúrát nem viselnék el, és rohadtul nem érdekelnének sem a milliók pénzben, sem hogy mit szólnak érte, sem a belefektetett munka. Az eredményt elértem, a világ meg csináljon, ami neki jólesik.
Vállalta a következményeket: azt gondolta, hogy felelős döntést hoznak, és nem példát akarnak statuálni. És hogy visszatérjek a hasonlathoz: a közlekedési kihágásnál is alkalmaznak büntetési fokozatokat. Ha kicsit megyek csak gyorsan, könnyebben elvállalom a feljelentést, mert józan ésszel nem gondolhatok arra, hogy örökre eltiltanak az autóvezetéstől. Az pedig, hogy mivel védekezek a rendőr előtt egészen más kérdés, mint hogy mit gondolok a szabályokról.

Bocs, hogy itt hozakodtam elő, de ha már felvetődött... Viszont többet úgysem tudnék hozzátenni érdemben, nem kell aggódni, hogy itt rágódom rajta tovább. :-)
Előzmény: Zsazsi (61965)
aagica Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61973
Ma szerintem szakadó eső lesz délután. Legyen inkább a jövő héten két kör.:))
Előzmény: Törölt nick (61972)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61972

Haliho

 

Mar en is beirtam hogy indulok a niken. Legyszives vegyel fel a listara. Idot nem tudom, bar titkos terv van:)

 

----

Ma akkor lesz topicfuti?

Előzmény: Chino-San (61969)
1702zz Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61971
Jelentkezem a félmaratonra. 1457-es rajtszámmal, és ebböl adódó 1.45.7-es idövel. 800 méteren. :) Kicsikét megfáztam, nemtom, mi lesz jövö hétig. Hapci.
Spenót Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61970

Ez itten kerem a "Mas *-val torteno csalanveres" tipikus esete. :)

 

Csak akkor adok mintat doppingvizsgalathoz, ha ezt elottem /idoben elottem es nem terben!/ Obor egyik fulledt nyari szerda delutan 17:00-kor megteszi a szigeten talalhato szokokut kozonsegenek vigyazo szemei lattara.

Ha rovidlato, akkor ugyse venne eszre a sok karorvendoen kuncogo embert maga korul. :)

 

 

*- vizeletleado kezi keszulek

Előzmény: obor (61950)
Chino-San Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61969

Nike2004 lista:

Obor 2317 (1:40 körül. rögtön Aagica új futónacija után - ehhez azér' nagyon nagy kört kell az 1:40 köré rajzolni... ->a szerz. megj.(c:§)

Aagica (ha lyool sejtem 2:00-n belül)

Urs

Elm 1845 (körülbelül (c:§ 1:44:59)

Zolinyo 1078 (optimista becslés szerint 1:45)

Hauanita 7172 (<1:45 egy db Elm ráncigálással nehezítve)

Orbital (1:55)

Leille-le 7161 (~2:00)

Teboly 1585 (a frissiben megalakult 1:45-ös szekció oszlopos tagjaként)

István 2254 (1:24 és 2:24 mértani közepénél – valaki számolja ki pls!(c:§)

Ganki

Chino (2:00-n belül)

 

Nike2004 párban:

Zsuzsa+Spenot FelmaratonParban /fiu fele hatratett kezzel/ kategloria. :)

Zolinyo (párban is)

 

FB szimpatizáns (c:§ szurkolói lista:

Zakka

Kanga233

Qqbenko

urs Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61968

Én nem vagyok túl optimista - szerintem majd' mindenki doppingol, igaz, inkább a felkészülési időszakban. Azt gondolom, legalizálni kellene. Akinek megéri tönkretenni a szervezetetét, csak tegye. És nem lennének ilyen hisztik, hanem nyerne a legyorsabb, legerősebb. Szerintetek? Ez így pesszimista :)?

zita_b: egyél rendesen!!! A futás, főleg a hosszútáv, energiaigényes folyamat :)... a vonalaidnak semmi baja sem lesz, ha úgyis mozogsz. Én is ülőmunkás vagyok, pici súlyfelesleggel, néha próbálom visszafogni az evést, de akkor meg nem megy a futás.

Ma végre sziget :)))! Olyan rég nem jártam ott...

Chino-San Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61967

tegnap totál ugyanezt beszéltük aagicával!

nem igaz, hogy nem volt ott egy magyar sportvezető aki fülöncsípi ilyenkor (ha már ő ilyen átmeneti agyhalott lett)...

 

bocs mindenkitől az offért!

Előzmény: Zsazsi (61965)
Zsazsi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61966
A gyorshajtós példánál maradva: én vállalom a gyorshajtás következményeit, megbüntetnek. Nyilván próbálok kibújni a büntetés alól és azzal védekezek, hogy siettem a gyerekért az oviba. Nem azzal, hogy ezen a szakaszon lehetne 160-nal is menni, mert olyan jó az út és hülyeségnek tartom azt, hogy valai fatökű kitalálta, hogy csak 50-nel lehet.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (61964)
Zsazsi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61965

István!

Én azt gondolom, hogy nem viselkedett sportolóhoz méltóan, olyan volt, mint egy durcás gyerek. Továbbá, ha ő elveszítette a kontrollját, akkor miért nem szólt rá egy segítő, edző, sportvezető, hogy térj észhez és ne csinálj hülyeséget. Ne adj isten, azokkal a szavakkal, hogy téged évekig dotáltunk anyagilag, ez neked itt kötelességed, hogy 75ml-t pisilj, ha beleszakadsz is.

Még tovább megyek: aláírta, hogy vállalja a távozás miatti retorziót, ebbe belefér az arany elvesztése is, gondolom. Kérdem én, neki mindegy, hogy most a saját hülyesége miatt bukott néhány millió forintot is és meghurcolják a nevét?! Vagy mégis van vaj a füle mögött és így akar kibújni? Ki tudja?!

Mégegyszer mondom ez az én véleményem és a híradásokból szűrtem le.

Zsazsi

Előzmény: iSTVán a dombfutó (61964)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61964
A sebességkorlátozás is szabály. Az az értelme, hogy ne száguldjunk túlzottan balesetveszélyesen. Nem hiszem, hogy bárki is annyira komolyan venné (na jó, talán ezrelékben kifejezhető) , hogy soha ne lépné túl egy kicsivel sem. Mert a szabály általánosság, adott esetben történő megsértése nem jelenti azt, hogy sérülne az értelem.
Nagyon utálom ezt a szisztémát, hogy ragaszkodjunk a papír szerinti szabályokhoz, mert az kényelmes, abból nem lehet baj. Az eddig megismert tények alapján bőven lehetősége lenne a "hivatalnak", hogy eldöntse: versenyzőnk árthatott-e a versenytársaknak, saját magának, befolyásolhatta-e az eredményt. Ez úgy tűnik, a hivatalt nem érdekli, csak a "szabályok"...
Előzmény: Zsazsi (61963)
Zsazsi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61963

Drága Spyros!

Ne tegyél felelőtlen ígéretet, mert egyből kedvem támad kihasználni! :o) Jövőre úgyis óriási futóbolond támadás várható a maratonon, így lehet, hogy Despo műhelyében is ágyakat kell felállítanotok. :o)

 

Gratulálok a gyalogló lányotoknak, óriásit ment! Nálunk egy kicsit megkeseredett az arany íze a szánkban, amit aztán ki is kellett köpni. Persze az igazságot nem tudom, én is csak a híradásokból értesülök. Annyi azonban biztos, hogy ha a szabályban az van, hogy 75ml kell, akkor annyi kell, punktum. Ha meg azt mondják, hogy bukfencezve kell a rajthoz menni, akkor úgy kell. Ezt nevezik szabálynak, ami mindenkire érvényes kell legyen.

Minden jót,

Zsazsi

Előzmény: spiroslyra (61962)
spiroslyra Creative Commons License 2004.08.25 0 0 61962
Kedves Kanga, Zsazsi, Lawrence, es tisztelt Futobolondok! Mit szolnatok egy idorol-idore megismetlodo gorogorszagi "futobolondozashoz"? Egy kis es lelkes valogatott csapatnak itt tudnank helyet szoritani...:) Tisztelettel: Spyros
Előzmény: Kanga M. (61945)
löpe Creative Commons License 2004.08.25 0 0 61961

Kedves Futóbolondok!

 

Hosszú hallgatás után egy kéréssel jelentkezem. Váltótársat keresek a Nike Budapestre iskolánk egyik kedves apukája számára, aki eredetileg velem futott volna váltóban 8 km-t, de most inkább a 13 km-t szeretné, mert úgy éárzi, bírná olyan 5:30 - 6 perces kilcsikkel. Én viszont nem lehetek a párja második emberként,mert egyéniben is indulok, és félek, nem egyszerre érnénk a váltóhelyre. Na, ez most egy kicsit zavaros, elnézést. Szóval ha valaki a fenti tempóban szívesen váltózna egy 8 km-est egy igazi amatőrrel, írjon nekem a rbozso@freestart.hu-ra! Ott megbeszélhetnénk a részleteket.

 

Köszi, és további jó futó-bolondozást , meg olimpiázást mindenkinek !

zita_b Creative Commons License 2004.08.25 0 0 61960

Szia Miki,

 

nagyon tetszett, amit irtal, abszolut egyet ertek.

 

En nem azert sportolok, h. kinozzam magam, hanem mert egyreszt fitten tart a jo kis ulomunkam mellett, masreszt mert iszonyatosan elvezem. A futas a kedvenc, mert a legegyszerubb es a legjobban elfaraszt.

 

Ma mar oromem leltem ismet a futasban, remelem, ez marad is. Teszek rola, h. maradjon, nem ragaszkodom a tervhez most mar annyira.

 

Nem fontos a maraton, ha a masik oldalon a motivaciom elvesztese vagy egy serules all. A felet valoszinuleg le tudom futni, szerintem ahhoz jo a kondim. De persze, azt sem eroltetem.

 

Koszi a jotanacsot!

Előzmény: miki (61815)
zita_b Creative Commons License 2004.08.25 0 0 61959

Aranyos vagy Baloo784,

 

de sajna en kulfoldon elek...

Előzmény: Törölt nick (61844)
zita_b Creative Commons License 2004.08.25 0 0 61958

Koszi neked is Gabi,

 

1 napot sikerul kihagyni, igy kb. 4x fogok futni 1 heten es a hetvegen most pl. a 150 perc jon...  Most teljesen jol vagyok a laza 9km utan. Az idom ugyan nem tul jo volt, de csak finoman.

Előzmény: 7241gabi (61803)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!