Keresés

Részletes keresés

luzav Creative Commons License 2008.12.14 0 0 716

Dehogynem tud rola,csak neki is tilos beszélnie ez belső titok.

Ez az amiért még nem borult ki a szarosvödör.

Előzmény: marcselló (715)
marcselló Creative Commons License 2008.12.14 0 0 715

Dehogy nem volt csak éppen a et-s  nem tud róla.

Ez a lényeg róla szól a dal.

Előzmény: petike23 (702)
marcselló Creative Commons License 2008.12.13 0 0 714

Tisztelt fórumozó látom itt keményen csatáztok hárman .

Nekem is volt afférom de túl tettem magam és egy keserű izü játékon vagyok túl.

És visszaolvasva írásaitokat bizony elgondolkodtató a vatera"szabályzata".

Azt,hogy a kolega modi vady csak komálós rém egyszerű megállapítani.

Az eddigi "adatközlésekben" mi az amihez csak egy modi férhet hozzá,és mi az amihez egy átlag veterázó.

É elárulhatom nektek miután visszaolvastam az írásokat,a vaterás et.vagy modi vagy van neki modi közvetlen kapcsolata.

Egyebek iránt ezt nemkellene szégyelni mert nem ártana az itteni írásokban istennek titulált elérhetetlen et.-sak leszállnának a főldre és és szóba elegyednének a pórnéppel.

Előzmény: petike23 (711)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.12 0 0 713
Ebből az egész miskulanciából csak egyetlen szót emelnék ki:

"...paterolTOK..."

SÚLYOS tévedésben vagytok. SEMMI közöm a Vaterához, ugyanolyan mezei felhasználó vagyok, mint Ti (voltatok). Nem fűz hozzájuk semmiféle személyes érdek - tényleg uncsi már, hogy ezzel jöttök. Mintha én tehetnék az egészről, ami ott folyik.

Én is elégedetlen vagyok ott sokmindennel, de nem üvöltök habzó szájjal, nem gyártok összeesküvés-elméleteket, nem pocskondiázok senkit, nem fenyegetőzök, nem hozok elő mindenféle hajánál fogva előrángatott sérelmet - hanem megpróbálok segíteni, tanácsokat adni. (Néha olyan is van, hogy megfogadják.)

Na jó, befejeztem. Nem lehet Veletek értelmesen dumcsizni - csak a saját mondókátokat hajtogatjátok, oda se figyeltek a másikra. Olyan sokáig mondogattátok a fixa ideáitokat, hogy magatok is elhittétek.
Előzmény: luzav (710)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.12 0 0 712
Megpróbáltalak meggyőzni, hogy ok nélkül nem vágnak ki senkit - ugyan miért tennék...?
Semmiféle konkrétumot nem írtál, egyedül a Te felhasználónevedet, meg luzav-ét tudom a 12-ből - ezenkívül Moderátori jogosultság hiányában nem tudok utánanézni, ki-miért lett kipenderítve.
Kötve hiszem, hogy többet foglalkoztál a Vaterával mint én - de ebbe ne menjünk bele, mert ez nem verseny.

Egyébiránt meg beszélgetünk - ha nem akarsz velem dumcsizni, mondd; nem írok többet.
Előzmény: petike23 (711)
petike23 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 711
"Nem tudok konkrétumok nélkül érdemben vitázni Veled."

Akkor miért tetted..?
Egyébkén megírtam a konkrétumokat.

"nekem van egy többéves, sokoldalú tapasztalatom"

Nekem is sok éves tapasztalatom volt a vaterával; írtam már.
Előzmény: Real Putyur (709)
luzav Creative Commons License 2008.12.12 0 0 710

Kedves kolega!

Én ha észrevetted hajlandó vagyok tárgyilagos megfogható és építő jellegü vitára.

De amikor elérünk egy ponthoz  akkor be szoktam fejezni mert látom,hogy a szemellenző sosem kerül le a vitapartneremröé

Te beszélsz demagógiárol?

Igen ez sors fintora.

Maradjunk annyiban,hogy ami most ott megy és ahogy megy mármint a "kuncsaftokkal" való bánásmód az igazán a vicc kategóriájába tartozik.

És már nem is haragszom csupán nevetni tudok rajta.

Azt is látom ,hogy igazán nem vagy tisztában bizonyos adatok kezeléséval felhasználásával ,és ellenörzésével.

Na ezért is hagyom abba a vitát mert nincsen miröl vitatkozni.

Miért vannak kevesebben a tesz-vesz-en.Ezt sem érted vagy nem akarod megérteni,hogy az a regi más mint a vatera.

Emlékezz a dominó kártya esetéte mikor is minden reg nélkül lehetett kártyát vcenni-lopni gyártani.

Na mikor ezt egy valós reg-hez kötötték vége lett az ilyeten visszaéléseknek,és már nem akart senki eladni csillagászati árért használt anoním dominó kártyát!

A tesz-vesz-nek vannak hibái mint más portáloknak,de amióta fenn vagyok érdekes módon az összes általam megjavított és kínált laptopot ott adtam el és egyszer sem kellett idegeskedni,hogy a vevő átver.

A vaterán volt olyan gericom amit négyszer ütöttek le és egyszer sem vitték el.

Ezek tények adatok és nem elképzelések.

Egyszóval ha továbbra is így pateroltok istent játszva ebereket ki a vaterárol,minden kontroll nélkül csak idő kérdése ,hogy milyen közutálatnak fog örvendeni a portál.

És tudod ha még  nem mondták valamit felépíteni nagyon nehéz de lerombolni pillanatok alatt lehet.

Előzmény: Real Putyur (709)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.12 0 0 709
Hozzászólásod nagy részét nem tudom értelmezni. Ezenfelül tele van csúsztatásokkal, mellébeszélésekkel, demagógiával. Úgy kezdődik, hogy nem tudom, milyen lényeget nem látok... :-)

- Nem értem, miért van halálra ítélve a postaládás akció. Kifejtenéd...? (Kedvem lenne fogadni Veled egy nagyobb összegbe egy ilyen akció sikerét illetően - de úriember biztosra nem fogad.)
- A következő bekezdésben milyen adatbázisról beszélsz - a Vateráéról? Amúgy miért ne lehetne valakinek több lakcíme (állandó-ideiglenes), és miért ne lakhatna több ember ugyanazonm a címen...? Nem értem.
- A leveles regisztráció ötletét esetleg vesd fel a Vaterának - ne nekem, én nem vagyok kompetens. (Vélhetőleg elhajtanak, mert - józan ésszel végiggondolva - semmi értelme, csak felesleges pénzkidobás.) Amúgy ha páran (akik nem odavalók) elmennének emiatt az ellenőrzés miatt - én lennék a legboldogabb. Tehát nem tudom, miért "támadsz" nekem ezzel az ötlettel - mintha én tehetnék róla.
- Hogy miért vannak a TeszVeszen kevesebben - ez egy érdekes kérdés. Én például ott is fent vagyok, de nem tetszik. A design, a lap működése, az árukínálat - mind jobb a Vaterán. Szerintem. Ez egy szubjektív vélemény, de valószínűleg nem vagyok vele egyedül.
Viszont sajátmagával bizonyítani egy téves tézist - jókora logikai bukfenc...
- Ezzel a jogszabály-dologgal most ENGEM fenyegetsz...??? :-))) Egyáltalán minek írtad ide...?
- Az ilyen jellegű kereskedések 100%-ban sosem lesznek ellenőrizhetők - ez van. Meg kell tanulni együttélni ezzel - és nem muszáj itt vásárolni. Én sem vennék a Vaterán plazmaTV-t, mint ahogy a Keletinél sem veszek kapualjban akciós aranygyűrűt.

***

Petike23!
Jó, akkor ennyiben maradtunk. Nem tudok konkrétumok nélkül érdemben vitázni Veled. Neked van egy sértett méltóságod (nomeg a 12 "károsult" által előadott egyoldalú panasz, a másik fél meghallgatása nélkül), nekem van egy többéves, sokoldalú tapasztalatom - nem tudunk egyeztetni.

***

Navorski!
Regisztráció után a telefonszámodat nem tudod megváltoztatni, mert akkor elveszted az ellenőrzött státuszodat - kék lesz a nicked, és vásárolni sem vásárolhatsz. Csak akkor tudsz "büntetlenül" telefonszámot változtatni, ha a bankszámlás ellenőrzésen is túlestél (azaz teljes jogú vagy); ilyenkor viszont a bankszámlaszámodat nem tudod megváltoztatni. A lakcím közömbös, oda akármit beírhatsz - csak a papíralapú számla kiküldéséhez kell - ha egyáltalán kérsz ilyent.
Előzmény: luzav (706)
Navorski Creative Commons License 2008.12.12 0 0 708

 

regezés után,simán megtudod változtatni a lakcímed,telszámod stb...

 

Előzmény: luzav (698)
petike23 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 707
ÉN ismerem a konkrétumokat. TE találgatsz. Ennyi.
Előzmény: Real Putyur (703)
luzav Creative Commons License 2008.12.11 0 0 706

Na látod nem látod a lényeget!

Egy ilyen akció egy tömbházba eleve halálra van ítélve 90%-ban.

De maradjunk a főldön.Szerinted egy címhez tartozik egy név melyet adott esetben pillanatok alatt lem lehet ellenőrizni,és ugye te sem hiszed,hogy az adatbázisban valakinek nyolc állandó és 11 ideglenes bejelentett tartózkodási helye van.

Egyebek iránt ez az oka,hogy a tesz.veszen kevesebben vannak,és ez egyben bizonyíték is.

De van egy ötletem a vatera akár ideglenesen is vezesse be ezt a fajta regisztrációt vagyis kérje a tagjaitól ezen regisztráció fajtát is.

Aztán nézze meg hányan maradnak ezután.

De ezt a vaterások is tudják nagyon jól és emiatt nem szabadna másokat hülyének nézni.

De egyébként hamarosan fog készülni jogszabály ezen portálokat üzemeltető cégeknek is mely kimondja,hogy az ilyen aukciókat milyen ellenőrzés mellett lehet folytatni.

Mert te mondtad ,hogy átláthatatlan ellenőrizhetetlen fizikailag a jelenlegi állapotában ,mind a régiségkereskedelem,mint a nagyobb értékü tárgyak származási és forgalmazási viszonyai.

Emellett a sumákok blintlicitálók se szűrhetők ki.

Előzmény: Real Putyur (699)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.11 0 0 705
Stílusod minősít. Egyébként megy a kettő szimultánban is. :-)
Előzmény: Törölt nick (704)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.11 0 0 703
Nem. TE nem akarod direkt megérteni. Ha ez a tucat ember magába nézne, átnyálazná a szabályzatot - akkor rájönne, hogy hol hibázott. Hidd el, több ilyen nyavalygó is irkált már a fórumba, hogy ez-meg-az; aztán hirtelen elhallgattak, amikor az orruk alá dörgöltük, hogy mit szabálytalankodtak.

Magyarázd már el nekem, kinek milyen érdeke fűződne ahhoz, hogy kitegye a szűrét noname senkiknek...? Jajmár... Összeesküvés-elmélet... :-S
Előzmény: petike23 (702)
petike23 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 702

"Nézd. Egyezzünk meg abban, hogy ok nélkül nem vágnak ki senkit - ilyenre még nem volt példa,"

 

Te direkt nem akarod megérteni ?? 12 példa van már rá !!

Előzmény: Real Putyur (675)
petike23 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 701

"Ha kevesebb a bevételük, akkor majd kitalálnak valamit, amit mindenki fizet (én is), így pótolván a kiesett bevételt."

 

Hát ez veretes baromság, te sem gondolhatod komolyan.

 

"TUDSZ reklamálni. Levélben. (Faxot nem próbáltam.)"

 

Ja, gondolod hogy ha a faxra nem válaszolnak, akkor majd a levélre fognak ?!

"Azért egy Moderátori jogosultság birtokában utánanéznek ennek a tucatnyi embernek -"

 

Most moderátor vagy, vagy nem ?

 

Ha igen, akkor miért tagadod ?

Ha nem, akkor meg mit okoskodsz bele..?

Azt írták kb. egy tucatnyian, hogy ok nélkül tiltották le őket; nincs rá okom, hogy kételkedjek a szavukban, miután engem is ok nélkül tiltottak le. Plusz elég jól ismerem a vatera arrogáns stílusát.

Olvass csak vissza..

Előzmény: Real Putyur (665)
digicat Creative Commons License 2008.12.11 0 0 700
Nálunk nem is kellene felszerelj sajátot, csak egy üresre ráírd a neved, mert több láda van mint lakás :-)
Előzmény: Real Putyur (699)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.11 0 0 699
Pont erről az ellenőrző levélről beszélgettünk a minap a fórumon...
Szerinted ha bemennék valamelyik 200 lakásos panelház lépcsőházába, és felszerelnék egy - a nevemmel ellátott - postaládát a többi mellé; mikor lenne gyanús az valakinek, és mikor szerelnék le...? :-) Megnyugtatlak; azalatt pont megjönne a TeszVesz szuperbiztos ellenőrző levele... :-)

Ha valaki csalni akar, az csal. Ennél több nagyságrenddel biztonságosabb rendszereket is kijátszanak (lásd: banki csalások). Úgyhogy: NINCS megoldás. Ésszel kell élni. (Persze nem csak itt - mindenhol.)
Előzmény: luzav (698)
luzav Creative Commons License 2008.12.10 0 0 698

Na azért lehetne tenni.

A tesz-veszen is ott vagyok és ott biza a lakásra jön a regisztrációs kódot tartalmazó levél.

Ugye az belátható,hogy ez esetben elég nehéz kamulakcímeket generálni.

Na szóval egyebek iránt ezértn van kevesebb kuncsi a tesz-vesz-en.

De ilyen problémáim ott még nem volt és remélem nem is lesz.

Mert aki hajlandó így regisztrálni az nemigen akar sumákolni,viccelődni.

Az ténylegesen a piacon akar adni venni.

Előzmény: Real Putyur (696)
luzav Creative Commons License 2008.12.10 0 0 697

Én az elektronikát hobbybol üzöm idestova 35 éve.

Nekem ez olyan mint másnak a túrázás egyfajta kikapcsolódás.

Na ezeknek a cuccoknak a kiárulására volt jó nekem a vatera,mert a kis műhelyemben már lassan nincsen hely a sok kacat között és az éves lomtalanításkor a házam elött verekednek a kuncsaftok a cuccokért.

Tehát én nem kereskedő szervízes vagyok aki ebből él .

Igy viszonylag olcsón is kínáltam cuccokat.

Még szerencse ,hogy máshol is voltam regisztrálva több helyen hírdettem így azért megmaradt a szórakozás.

Azért volt jó a vatera mert a sok limlomot ha nem is nagy pénzekért de elvitték és a "játék" amiröl beszéltél ment a maga útján.

Előzmény: Real Putyur (696)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 696
Valóban nagyon sok ilyen szórakozásból licitáló, tételt-soha-át-nem-vevő felhasználó van. Ezek ellen nem tudsz mit tenni - fizikailag képtelenség. Amíg lesz feltöltőkártyás mobil, és az elég lesz a regisztrációhoz, addig szórakoznak ezek az ifjoncok. Én is belefutottam már többe is. Megy nekik a negatív visszajelzés, kettő után kipontozódnak, és kész. Így megy ez.

Az, hogy a régi vevő/eladó a Vaterán kívül megy vissza az előző ügyfeléhez - szintén kivédhetetlen. Vannak olyan hülyék (pl. én), akik lojálisak a Vaterához, és nem állnak ilyen esetben kötélnek, de ez ritkaság. Sajnos.
Előzmény: luzav (695)
luzav Creative Commons License 2008.12.10 0 0 695

Nézd én már az elöbbiekben leírtam,hogy ezeket a dolgokat én építő jelleggel írom.

De látom az ellentmondásokat is .

Mert azt te is tudod,hogy a "nagy vásárlók" már rég nem a vatera leütés után nézik a címet,Pl a laptopok alkatrészek vásárlásánál.

Nekik már megvan a nagy beszállítók címe telefonszáma anyja neve és a bugyi színe is.

Telefonon letárgyalják megállapodnak a szállítóval aki egyébként jelen van nagy eladóként a vaterán.

Mert még mindig biztosabb ma egy verébb mint sosem egy kövér tyúk holnapotán.

Az az több áru elvitele egy kialkudott árért,mint egy szórakozó licitálása utáni kereséses hajcihő és bosszankodás.

És ezt tapasztalatbol mondom neked.

Volt olyan laptop 20E-es nagyságrendben amire háromszor rálicitáltak és nem vitték el.

Na itt kellene valami fegyelmet kivívni ami nem könnyű az az majdnem lehetetlen.

Mert a vásárló regisztrál beír egy kamu címet,majd pl.az osztályban lévő srácoknak sorbe beírja a telefonszámát és már vásárolhat is.

És ezek a srácok ott röhögnek a képernyő elött,hogy megszívatták az eladót.

És ha megnézed az összes ilyen el nem vivő kamuvevő csak egy pár vásárlással rendelkezik.

Előzmény: Real Putyur (692)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 694
Erről van szó. Kétfajta eladó van a Vaterán. Az egyik a kereskedő - neki megéri, mert belekalkulálja a 6%-ot az árba - mintha üzlethelyiséget bérelne. A másik szórakozik (mint pl. én). Elad kacatokat, amikre már nincs szüksége - és vesz más kacatokat, amikre szintén nincs szüksége (de erre csak később jön rá). A 6% jutalék itt is megéri a mulatságot...
Előzmény: Gennarinó (693)
Gennarinó Creative Commons License 2008.12.10 0 0 693
A lényeg az,ha ez ember jó áron elad valamit,az a nyomorult 6%-jutalék lóf@sz:))) Ezt ne feledjétek-vatera nélkül nehéz lenne ezt és azt eladni!!!
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 692
Na! Azért közelednek az álláspontok - az előbbi hozzászólásoddal tökéletesen egyetértek. Ezek a dolgok - meglepő módon - így is működnek! Ha hiszed - ha nem... ;-)
Előzmény: luzav (691)
luzav Creative Commons License 2008.12.10 0 0 691

Na akkó egy jó tanács mindenkinek a jövőre nézve és ami jogos is ilyen esetekben.

Igaz nehezen bizonyítható mert az ártatlanság vélelme mindenkire vonatkozik,de ha egy ilyen "tranzakció " után eltünik egy komolyabb értékü áru a kuncsaft eladó árui közül akkó már lehet farkast kiabálni.

De mint az elöttem szóko idézte az aranylánc esetét az ezüst karkötővel ez elég nehezen megfogható jogilag.

Mindennek ellenére ezekre kellene jobban odafigyelni és a sok terméket nagyértékü termékeket forgalmazó kuncsaftoknál esetleg több ilyen tranzakció után felszólítani,hogy kolega ne nézz má minket ennyire hülyének  felszólítással.

Előzmény: Real Putyur (688)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 690
Ez nem így van. Sokszor látni széles árskálán elhelyezkedő termékpalettát - akár ezek is lehetnek "kapcsolatfelvételi termékek", de nem azok. Azonban van olyan, ahol nagyon kilóg a lóláb... (Pl. a százezres HiFi-k között elhelyezett karcos CD-tok valószínűleg furfang...)
Előzmény: Gennarinó (689)
Gennarinó Creative Commons License 2008.12.10 0 0 689
Na most itt csak az a gond,hogy aki tényleg nem igy akar és szeretne üzletelni,és naiv módon véletlenül akaratlanul feltesz picike értéket is,azt meg azonnal megfigyelmeztetik,mint például az egyik haveromat,pedig nem akart csalni,csak volt neki ilyen árú is! Aki meg például millás karórákat árul,ott meg elfér egy óranyitó kés is fillérekért,monnnyuk ez felettébb gyanús!!!
Előzmény: luzav (685)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 688
A kapcsolatfelvételi termékek aukcióra bocsájtása igenis főbenjáró bűn a Vatera szabályzata szerint - teljesen indifferens, hogy a szabálytalan kapcsolatfelvétel valóban megvalósult-e, vagy sem.
Előzmény: luzav (686)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 687
Jaj, tényleg ne hőbörögj már... Nincs itt semmiféle prezentáció. Egyszerűen beleestél hibákba. Nincs összeesküvés ellened - kinevetteted Magad.
Amúgy nyugodt lehetsz: a "megfoghatatlanok" is feketelistán vannak. Esetleg jobban figyelnek rájuk, mikor hibáznak úgy, hogy rájuk lehessen verni... ;-)
Előzmény: luzav (685)
luzav Creative Commons License 2008.12.10 0 0 686
Bocs a "citroen" esetét nem én hoztam fel "főbenjáró bűn" prezentációja címén.
Előzmény: Real Putyur (684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!