Keresés

Részletes keresés

ali kis Creative Commons License 2023.02.28 -1 0 114817

Kapható az méretre is. Aránylag van választék is, persze rövid az nincs. De az ára...

https://www.mibim.hu/hajtastechnika/ekszijak-hosszbordasszijak/hatszogletu-ekszijak

Ha ráklikkelsz egy szíjra ott lesz a hosszválaszték.

Előzmény: kavicsos64 (114813)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 114816

Tuti !

Előzmény: triplaharom (114814)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 114815

Ugyanez a felállás van 0 áll be van borulva és az éjjel volt egy kis darahullás ,vályú fenékig fagyott megint .

Előzmény: studiod1 (114811)
triplaharom Creative Commons License 2023.02.28 0 0 114814

A konyhás Móninál ? (:-)))

Előzmény: drotszamaras (114809)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 114813

Csak a méretükkel van bajom nem úgy vannak hogy minden mértre van szíj hanem géptipusra és egyedi igényt nem igazán lehet velük kielégíteni ez miatt .

Előzmény: ali kis (114808)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 114812

Ezekből egy grammot sem ,sokkal jobban jársz ha ezt az irányt elveted ,mert egyszer tévedsz ,vagy épp magasabb lesz a hőmérséklet és egész éved oda lesz ! A legfontosabb most aktuális a Rezes lemosók ,tisztán réz ,nem kevert ! Én mivel sok szert nincs a boltban ,így sajnos nem a kedvelt és jó hatású vegyszert használtam ,venni nem lehet az ára miatt nem tartják a boltok ,de pénzem se lett volna rá . Ezért a natúr bordóilét vettem és a 60 literes tartályba fél litert tettem ebből és adagoltam még hozzá 3 deci rézoxikloridot pluszban ezzel lemostam a fáimat 3 irányból alaposan ! Ezt követi majd a Nevikénes lemosás de ezzel várni kell amikor már a rügyek kipattantak csak akkor fogom ráfújni ! Ezt egészen ki lehet várni a zöld bimbós állapotig csak akkor már csökkentett dózisok kellenek . De ezt csak akkor ha szél van vagy esős az időjárás és ez miatt kell várni . Ha kinyilnak a virágok akkor jön a Chorus és ezt ismételni kell kb 10 naponta a szirmok lehullásáig de mostani tapasztalat szerint ,mivel ekkor szokott a legszarabb idő lenni a második Chorus kezelés után be kell tenni egy Topas-os permetezést az elhúzódó virágzások miatt ,majd a szirmok tömeges lehullása közben még egy Chorusos kezelés lesz a virágzáskori permezezés vége . Ezután ha a kis termések már láthatóak jön a Mospilan+ Topas keverékkel a szilvadarazsak ,egyéb beszúrt kukacok elleni védekezés ,és ezt meg kell ismételni az első védekezés után a 3 héten újra ugyanez a kombináció megy és többet a jelenlegi szerek szinte nem adnak ! Innenstől ha ezeket pontosan követted már csak a jóisten tud többet tenni a gyümölcsökért ,vagy a fagy tud keresztbe tenni ,de az ellen az öntözés megvéd ha -6 foknál nincs hidegebb ,és azt éjjel kell végezni magasra tett szórófejekkel ! Eddig ezek beváltak és évekóta csinálom ,nagyon jó eredménnyel .

Előzmény: Törölt nick (114807)
studiod1 Creative Commons License 2023.02.28 0 1 114811

Jó reggelt. Borult 0 -1 között, volt egy szállingózás a fű tetején megmaradt. Kellene a gépeket kicsit átnézni a tavaszi munkák előtt, de rossz a fűtése a garázsnak(csillaggarázs)

Előzmény: drotszamaras (114809)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.28 0 1 114810

Az egytengelyű kerti traktorra is kell felelősség biztosítás ,és lámpa is ,másként megbüntet a rendőr ! Azok a szíjak kuplung ékszíjak egész más felépítésűek az áruk is eléggé húzós ,nekem is kellett volna egy olyan de letettem róla ,maradt az olcsó szíj amit évente cserélnem kell ! Nem változott a gomba fajták hanem többféle lett pl a monilia 3 faja is megjelent ,2 újabb variáns lett . Á közel sem olyan mint a rák a vegyszerezés Bár olyan lenne akkor tudnánk sok kórokozó ellen tenni . Sajnos nem efelé ment a tudomány hanem a megelőzés felé . Jelenleg egyetlen szer sincs ami egy növényi betegséget gyógyítani tudna . Aminek volt is valamiféle gyógyhatása az rég betiltották ! Gyakorlatilag csak kontakt szerek vannak ,vagy valamilyen szinten még van 3-4 szer ami felszívódik az adott helyen és meggátolja a gombák ,vagy az egyetlen rovarölőnk a kukac kártételét . Ha még e pár szerből betiltanak valamit is akkor totál feleslegessé válik a gyümölcsök termesztése ! Már most is a szilva termesztés a határeseten van a felszívódó rovarölő hiánya miatt . Most még a Mospilan rendelkezésre áll a virágzás utáni közvetlen első rovarölésre de ezt csak 2 alkalommal lehet használni ,de ez még most biztosítja a teljes termés megfogást ,de a későbbi rovarölések már sajnos szinte lehetetlenek ,mert ezt a szert nincs mire váltani . A többszöri használat meg a hozzászokás miatt nem lehetséges ! A nyári védekezések csak kontakt szerekkel csak bizonytalan esetleges eredményeket adnak az időzítésük is szinte lehetetlen ,csak az agoinformos előre jelzésre lehet hagyatkozni ,vagy a saját csapdázási megfigyelésekre ,de az meg nagyon drága, kertben nem igazán éri meg . Nem halnak meg a fák a vegyszertől de a kezelések hiányától sokkalta hamarább elpusztulnak ! Én szar helyen lakok és az őszi barackom 30 évet élt még is csak nem sajnáltam le a védekezéseket róla és időben elvégeztem . Ha egy fa 40-100 kiló közt ad termést az már szerintem nem rossz eredmény egy olyan helyen ahol a talajvíz erős ingásban van ,el is vesztettem a cseresznye fámat ez miatt a vízben álló gyökerek szét mentek a rossz alany az ok . A magas mész tartalom miatt állandóan stresszelnek a növényeink és még a ph is 7-8,2 van ! Igazi rossz földünk van az aranykorona érték is 14-16 -os . Na ilyen körülményekben lavírozok csekélyke tapasztalati tudással .

Előzmény: Törölt nick (114806)
drotszamaras Creative Commons License 2023.02.28 0 0 114809

Jó reggelt mindenkinek ! -1,3 fok vagyon s egy csillag sem sok , de annyi sincs az égbolton . 

Pedig én nem az eget deszkázom, hanem a mennyezet kartonozom . 

ali kis Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114808

Az állandó törésű (hajlítású) igénybevételre ajánlott a magas hőterhelésű kevlár ékszíj. Ilyen van az Iseki kapáló gépemen is.

A másik megoldás a hatszög profilú ékszíj, amely mindkét irányú terhelésre jó. Itt csak az a gond, hogy a feszítő görgő is ékszíj profilú (ékszíjtárcsa) kell legyen.

https://ekszij.hu/termekek/hatszoeg-profilu-ekszijak

Előzmény: Törölt nick (114800)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114807

A lomb permetezéséhez mennyi meszet,és mennyi rezet keversz 10L vizhez ? Nonit,vagy valamilyen olaj keverhető e bele? Őszi barack esetén,nem e erős a dózis,és ezért dobja le a levelet?

Előzmény: kavicsos64 (114805)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114806

Elvileg nem hanyatt állással is meg lehet törni. Ha csak az eredeti helyére gondolok,(fűnyiró vágóasztal)ez esetben is évekig dolgozik. Jó,tudom,nyolcszögletű szij,vagyis mindkét irányba hajlitható. Szerintem ilyen plusz szövetboritású,erősitett szijat lehet kapni rövidebb méretben is. De ha csak egy személyautóra gondolok,aszem,hogy valamelyik régi francia autóban láttam megtört szij alkalmazást. Ha ez eredeti helyén fut,működnie kéne esetemben is.

Egyébként egy jól működő tz-4k méretű kistraktort akarnék ketté venni,és ezt akarnám szarvkormányos módra alakitani. Ezzel legális a közlekedés műszaki,és biztositás nélkül. A trabi motorossal már nem,mert kormánygép van rajta...............ugye érdekes !?

 

Értem a rézgálic történetét,ahogy leirtad,köszönöm.

A régi világban működött,a mai világban a gombák miben változtak,vagy újabb kártevők is jelen vannak,amihez a rézgálic már hatástalan ?

Egy joutube filmen meg arról mesélt egy fiatal srác,hogy a gyümölcsfák vegyszeres kezelése hasonlit egy rákbeteg emberhez,akit kemóval kezelnek. Vagyis a fák is ugyanúgy élnek,vagy halnak a sok méregtől !!!!! Na ezért gondoltam a régmúlt növényvédelemre......

 

Előzmény: kavicsos64 (114802)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114805

Ezért agyalta ki valami okos a lemosást ! Gyakorlatilag minden fa rézérzékeny csak van ami kis dózisban elviseli ,vagy épp hozzá lehet szoktatni akár ! De őszibarack sose szokik hozzá ,ledobálja a leveleket tőle . Én csak a szőlőre szoktam fújni lombos állapotban . Meg ilyentájt lemosom vele a fáimat ,szőlőt stb . Meghálálják a fáim ezt !

Előzmény: csoppika (114804)
csoppika Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114804

Nekem a volt Tsz kertészetes részlegvezető azt mondta a rezes kezelésre, hogy:

Valójárba a rézzel mérgezzük a növényt, ami a védekezéshez vastagabb bőrt növeszt, és így áll ellen jobban a gombáknak...

Előzmény: kavicsos64 (114803)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114803

Nem tudok az már nagyon elavult technológia ! Ezeket a rezeket úgy kell elképzelni hogy nem változtak jelentősen de a szemcseméretük azonban drasztikusan megváltozott ,ettől sokkal hatékonyabbak ! A Kékkő nevű réz kb olyan mint egy 10mm kavics ha a szemcséket jellemezni akarom ebből ugye mivel nagyok a szemcsék csak kevés fér el egy levélen a fedése erősen hézagos lesz . A réz hidroxid az meg ez mellett kb mint a cement pora abból ugye sokkalta több fér el ugyanazon felületen ezáltal a gomba nem fér hozzá a levélzethez nagyon jó lesz a fedése . És mész sem kell hogy tapadjon . Lemosáshoz is sokkal jobb választás

Előzmény: Törölt nick (114801)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114802

A mostani szíjak nem hosszú életűek még akkor sem ha nincsenek törve ! A hanyatt törést biztos hogy nem sokáig viseli el ! Azért találták ki a lapos szíjakat azok sokkal tovább bírják ezeket a kacskaringókat

Előzmény: Törölt nick (114800)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114801

Tudsz e imfót mesélni a kőkorszaki meszes- rezes permetezés összetételéről?

Miből mennyi kell szőlőre,gyümölcsfákra,évközi permetezéshez.....?

 

Nem rég a meszes lemosózást meg csináltam,de még nincs befejezve,fáztam a hét végén.....

Előzmény: kavicsos64 (114773)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114800

Üdv mindenkinek. Előlegben egy kérésem.; Ha fárasztó a fogalmazásom,nyugodtan mondjátok meg,és továbbállok.

 

Egy szarvkormányos járgányt akarok bütykölni. 400ccm fünyiró motorom van. Ha volna zs,vennék vizszintes főtengelyűt. A váltó meghajtását 17- es ékszijjal tervezném. De van bibi,mert a szijat meg kellene törnöm görgők segitségével. A szij állandó feszitéssel működne,mert kuplungot,ledkereket hajtana...........és igy a váltót.

 

Kérdésem,hogy a szij mennyivel menne tönkre előbb,mint törés nélkül....?

triplaharom Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114799

Vigyél neki akkor egy dadust, te már úgy sem bírsz velük ... (:-)))

Előzmény: drotszamaras (114797)
drotszamaras Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114798

Hát hol élnénk ? Itt ! 

Előzmény: triplaharom (114795)
drotszamaras Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114797

Nézőpont kérdése ! Van olyan rész ahol még kellene érnije 🤠

Előzmény: triplaharom (114794)
triplaharom Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114796

Kollégám mönt a Lublinnal amíg szabadságon voltam, abba beleált egy 10-12-es villáskulcs, a lökhárító fölött kicsivel.

Alig bírta kihúzni, mert az még elég vastag lemezből készült. Mutatta is a kulcsot, amit elrakott emlékbe.

Előzmény: kavicsos64 (114792)
triplaharom Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114795

Hol éltök ti ?

Nálunk röggel óta süt a nap, a kinti hőmérő több mint 8 fokot mutat már, a levegő is csak éppen hogy mozog.

Előzmény: triplaharom (114794)
triplaharom Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114794

Akkor fiatal lehet még.

Előzmény: drotszamaras (114791)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114793

Az a baj itt se lett jobb idő de felment +2 re a hő ! A szél erős ! Kárt eddig nem tett a cserepekben az előbb néztem szét ! A lökések eléggé erősek .

Előzmény: simsondömper (114789)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114792

Ez csak a csikk volt ! Egyszer meg a suzukit vágta telibe a teherautó ,szembejövő túloldali plató aljáról leváló vasdarab ami a dupla kerékre esett és onnan felpattanva vissza a platóaljára onnan lepattant az útra ,átgurult a menő autó két tengelye közt és srégan elkapta a mi autónk elejét ! Ez egy kb 10x12cm 4mm lemezdarab volt ! Még jó hogy csak a lökhárítót törte szét a lenti kötény részét !

Előzmény: drotszamaras (114790)
drotszamaras Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114791

Remélem ! Mert neki nincs is csak az unoka tesőja meg a nagybátya . 

Előzmény: triplaharom (114786)
drotszamaras Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114790

Sok ? Egyenlőre akkor kettő . 

Szerencséd volt akkor .

Előzmény: kavicsos64 (114784)
simsondömper Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114789

Üdv mindenkinek! Itt -4 volt reggel, rendes szél mellett. Azóta sem változott jelentősen.

kavicsos64 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 114788

Nekem jó lett volna csak kissé korai volt, ez meg a böjtje !

Előzmény: triplaharom (114787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!