Keresés

Részletes keresés

karoly.ignac Creative Commons License 2009.10.13 0 0 442

Napi kamatszámítás és havi jóváírás van.:

 

Tehát mindig az aznapi egyenleged alapján számítják ki a napi kamatot,

hónap végén pedig a napi kamatokat jóváírják.

 

Ez alapján valóban megéri minnél később, a határidőhöz közel fizetni a számlákat.

 

 

üdv

KI 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 441
napi kamatszámítás van
Előzmény: Törölt nick (440)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 440
Sziasztok!

Segítséget kérek. Most hogy is van ez az AXA kamatszámítás dolog? Mondjuk van 100e forint egyenlegem, amit 1-én kapok meg a bankszámlámra, amin akkor 0 Ft van. Időközben jönnek a számlák, amiket onnan erről a számláról fizetek ki. Akkor érdemes minél később, mondjuk a hónap utolsó napján kifizetni mindet és akkor több kamatot kapok, vagy úgyis az alapján számolja a kamatot, hogy hónap utolsó napján hány forint van a számlámon, vagy ha 30 napig van rajta 100e, de az utolsó napon befizetek 99ezret a számlákra, akkor a 30 napra levő 100e forint után kapom a kamatot?
kalambo Creative Commons License 2009.10.11 0 0 439
Új vezérrel erősít az AXA

Az AXA Csoport ezúton bejelenti, hogy az AXA csoport Magyarország irányítását vezérigazgatóként Jacques Maire veszi át. Az új vezető a vezérigazgatói poszton Szekeres Tibort követi, aki 2010. január elsejétől nyugdíjba vonul. Jacques Maire az AXA kelet-közép-európai (Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia és Ukrajna) regionális vezérigazgatójának, Cyrille de Montgolfier-nek tartozik majd jelentési kötelezettséggel.

Jacques Maire az AXA Franciaország Munkaügyi Igazgatójaként 2002-ben lépett be az AXA Csoport szervezetébe, 2005-től pedig az AXA uniós és kormányzati kapcsolataiért felelős elnökhelyetteseként dolgozott. 2007-ben, egyéb vezetői funkciói megtartása mellett, az AXA földközi-tengeri és latin-amerikai térségének üzletfejlesztéséért felelős alelnökének nevezték ki. Jacques Maire az AXA előtt 10 éven át különféle franciaországi államigazgatási pozíciókban dolgozott, többek között miniszterek kabinetfőnökeként. Jacques Maire a Franciaországi Államigazgatási Egyetemen (Ecole nationale d'administration) és a Párizsi Politikatudományi Intézetben (Institut d'études politiques de Paris) szerzett diplomát.

(www.tozsdeforum.hu)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.10 0 0 438
Az otp-nel dolgozik, ne bantsd, halmozottan hatranyos helyzetu ;)
Előzmény: kisvasutak (437)
kisvasutak Creative Commons License 2009.10.10 0 0 437

huh ennyi csúsztatást, nem véletlen hogy itt tartunk pénzügyi kultúra nulla! Az emberek 90%-a a mai napig nem tudja mi a csop.beszedés meg az átutalás között a különbség például... az inkaszzókról meg ne is beszéljünk.

 

Az emberek csak bemennek megkapják a pénzt és utána fogják fel hogy nem ingyen kapták... Bajba jutott hitelesek? Miért kell felvenni 100e fizetés mellé akár 50e-es hitelt? Talán előtte kéne gondolkodni hogy tudja-e fizetni majd. A másik az h a bankok árvereznek ez sem igaz jelenleg az a piac teljesen be van állva, nem vesznek a faktorcégek semmit sem.

 

Erzsi, te mi a fenéért nem mész el mondjuk az OTP, v az MKB-ba?? miért itt nyáladzol mindennap. SZABAD bank választás van lehet menni bárhová, és pl az OTP-ben majd megtudod mi a magyarok Istene. Az AXA egy kicsi korrekt bank, nézd meg mondjuk a bankszámlás költségeket... egy kp felvét 10milkánál is csak 360 ft ha jól emlékszem, viber 7e. Nézd meg a hírdetményeket. AZért mert te béna voltál ne másokat hibáztass.

Ata samurai Creative Commons License 2009.10.06 0 0 436
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű.
Az egész úgy kezdődött, hogy John írta, ha az axa nem írta alá ezt a moratóriumot, akkor viszi a pénzét. Erre írtam, hogy pénzét tarthatja ott hitele, ne legyen náluk. Innen indult a beszélgetés. Mertha a vész ezt meg azt csinál stb.
Véleményem, ha pénzt be akarsz tenni valahova, akkor ahol a legjobb a kamat legkevesebb a kezelési ktg. és a legbiztonságosabb. Ezeknek jelenleg megfelel az axa. Hitelezés az más történet. nagyon sajnálom azokat akik nehéz helyzetbe kerültek a hiteleik miatt, de sajnos M.o-n kicsit felelőtlenül veszik fel a hiteleket. Ez most visszaütött. Lehet mindenfélét aláíratni a bankokkal.
Valahogyan ezeket a nem nyilvános, csomagban történő követelés értékesítéseket kellene sürgősen megszűntetni. Ugyanis a bank jelenleg simán mondja, hogy ő nem árverezte el senkinek házát/lakását. Persze, mert a kétes követeléseit csomagban eladta xy kft-nek vagy ltd-nek. Azok a rosszak, mert ők lakoltatnak ki nem a bank. Itt lenne tennivaló.
Szumma: véleményem szerint a betét elhelyésnél vagy lényegtelen a moratórium nem aláírása vagy inkább pozitívum.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (433)
John Zero Creative Commons License 2009.10.06 0 0 435
"Javíts ki ha tévedek, de eddig sem volt rá példa, hogy 3 hónap nemfizetés után a bank egyből rohant volna árverezni."

Én úgy olvastam, hogy volt, és sajnos a "távolabbi ügyvéd rokonok" is emlegették, hogy vannak "belsős" listák, hogy kiket lakoltatnak ki, mely lakásokat lehet féláron vagy olcsóbban megvenni -- a bent lakó kárára, természetesen.
Előzmény: karoly.ignac (434)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.10.06 0 0 434

Javíts ki ha tévedek, de eddig sem volt rá példa, hogy 3 hónap nemfizetés után a bank egyből rohant volna árverezni.

 

KI

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.10.06 0 0 433
Nézd,én sok mindent értek és elfogadok. Magam sem szeretném,ha a házamat elvinnék a fejem felől.

De azért csöndben megkérdezném,a jelzálog,mint olyan, szerinted mire való? :)

Egy bank adjon pénzt,mert az a dolga? Ha nem fizetsz,akkor meg fusson a pénze után,mert az nekünk jár?

a MÁSIK: Milyen 5-10 szeres kamatról beszélsz? Az Axánál jelenleg jobb a forint hitel,mint az euros.... :)
Előzmény: Ata samurai (427)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 432
Nos, nyilvan mindenki maga tudja, hogy csinal-e rosszat maganak, ha akar, akkor lehet, szoval csinald csak :)
Előzmény: John Zero (421)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 431
De ólomlábú hozzászólására volt válsz, Te más szemszögből nézed.
Előzmény: John Zero (429)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 430
Ha nincsenek túl sokan. :-( De ez valóban szélsőséges lehetőség.
Előzmény: John Zero (429)
John Zero Creative Commons License 2009.10.05 0 0 429
"Ha a Te pénzedet kihelyezi és aláírja, hogy ha ember nem fizet akkor sem fog élni a jelzálogjogával."

Annyit kell aláírni, hogy ad 90 napot az illetőnek, hogy maga adja el a lakást. Szerintem ez nem veszélyezteti a betétest.
Előzmény: Ata samurai (427)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 428
Ja, a hitelt is simán vissza lehet venni. De milyen tisztességesen felajánlják, hogy átteszik forint alapúra. A lehető legrosszabb árfolyamon és 5-10 szeres kamattal. Ez ugyanaz mintha visszavennék.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (426)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 427
Itt nem bizonytalanságról volt szó, hanem aláírta-e az árverezési moratóriumot. Tehát mennyire lojális a nem törlesztő hitelesekkel. Sztem pont ez tenné bizonytalanná a bankot. Ha a Te pénzedet kihelyezi és aláírja, hogy ha ember nem fizet akkor sem fog élni a jelzálogjogával. Ennyi erővel ajándékozd el a pénzt. Rengeteg rászoruló van.
A pénzünk árfolyama a gazdaságtól függ. Nálunk sajnos a gazdaság túlzottan függ a politikától. A politikát meg a többség megszavazta. Már régen lehetne eurónk és nem lenne árfolyamkockázat.
Mindamellet, hogy a törvényi hátteret nem tartom tisztességesnek. Pl. az egyoldalú szerződésmódosítást.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (426)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.10.05 0 0 426
Fordítva. Ha bizonytalan vagy egy bankban,akkor a berakott pénzed lehet veszélyben,a hiteledet nem lehet visszavenni,max ha nem fizeted.
Előzmény: Ata samurai (422)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 425
Etikai kérdésekről sajnos egyszerűen kár szót ejteni a magyar bankokkal kapcsolatban. Az elmúlt évekeben az EU szólította fel őket némi önmérsékletre. Semmi sem történt. Túl erős nálunk a banklobbi ahhoz, hogy törvényekkel korlátozzák őket. Sztem most is csak látszatintézkedések vannak. Púder az egész.
Előzmény: John Zero (423)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 424
A vész nem tudja lebontani az axát. Legfeljebb megszűntetik a M.o-i tevékenységet. Ez itt fióktelepe a belga axának. Így a belga oba vonatkozik rá.
Előzmény: John Zero (423)
John Zero Creative Commons License 2009.10.05 0 0 423
Ata samurai:
Egyrészt nem lenne jó, ha a VÉSZ lebontaná az AXA-t, és az állami befektetővédelmet kellene igénybevennem...

De a nagyobb dolog, hogy nekem is van hitelem (máshol), és nem kívánnám magamnak se azt, hogy a bank baj esetén kihúzza alólam a lakást, és esélyt se adjon arra, hogy én adjam el.

Egy ilyen dolog egyszerűen nem támogatható. (Legalábbis az én pénzemmel nem.)
Provident-be se fektetnék be, hiába (volt) jól menő üzlet az uzsorahitelezés...
Előzmény: Ata samurai (422)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 422
Ez a bejegyzés arról szól, hogy kölcsönöd ne legyen ott. A pénzed jó helyen van. Sztem.
Előzmény: John Zero (421)
John Zero Creative Commons License 2009.10.05 0 0 421
Ha ez a bejegyzés arról szól, hogy az AXA nem írta alá, és ez így is marad, akkor én viszem a pénzem onnan.
Előzmény: Törölt nick (418)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 418
Ha ez a bejegyzes arrol szol, hogy az AXA tovabbra sem irta ala, akkor azt mondom, tovabbra sem ertem, miert kene.
Előzmény: Törölt nick (417)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 416
Fuggetlenul a fedezet-oldaltol, melyik pool-rol beszelunk?
Előzmény: TéNYEKa007-es (410)
John Zero Creative Commons License 2009.09.30 0 0 412
OTP-nél is 2x8 számjegy van, nem volt gond. Esetleg a végére 8 db 0, de az se kell.
Előzmény: Pauly7 (411)
Pauly7 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 411
Üdv

Ennél az axa-nál hogy van a számlaszám?Ha utalni akarnak nekem,akkor csak azt a 2x8 számot kell megadniuk?vagy utánna kell még írni 8 0-át?Vagy elé?

Köszi!
TéNYEKa007-es Creative Commons License 2009.09.29 0 0 410

 

Sziasztok.

Mellékelem az Axa és az Unicreditbank hivatalos honlapján szereplő THM-eket!

Ezek szerint az Axa nagyon kicsit, de olcsóbb mint az Unicredit!

Unicredit 10,05%THM,

...........Axa 9,94% THM,

Tehát minimális különbség van.

Ellenben, ha kalkulátorral nézem akkor 12 millióra.a kalkulátor alapján

Unicreditbank: 89.493,-Ft

Axa: 95.510,-Ft (P3)

És nemhogy 26.000,-Ft különbség az Axa javára, hanem 6000,-Ft különbség az Unicredit javára.

 

Fogalmam sincsen hogy ólomlábnak hogy jött bi ekkora nagy eltérés!

 

Továbbá bemásolok egy cikket, ami alapján minden kategóriában (új, használt, deviza, forint) az Unicredit jobb mint az Axa.

És abban is igaza volt Erzsinek, hogy az Axa jóval kevesebb hitelt ad, mint az Unicredit.

Akinek meg nincs elegendő, annak édes mindegy, hogy az amelyik nem ad eleget, az esetleg olcsóbb is.

 

Tehát felesleges itt 16 millióval számolni amikor az Axa képtelen annyit adni.

Erről ennyit!

 

 

Unicredit - hivatalos

 

 

Axa - hivatalos

 

 

Pénzcentrum - törlesztő táblázatok!

 

 

Előzmény: bankvilági idegenvezető (403)
Híd Creative Commons License 2009.09.29 0 0 409

Az Axa nem adja meg a sajátjait a honlapján. Ennyi van az árfolyamokról összvissz: http://axabank.hu/index.php?ID=592#Content

 

(Mondjuk, ez alapján MNB-közép +/- 2% lenne)

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.29 0 0 408
Devizaárfolyamon. És mindig a bank szemszögéből kell nézni, tehát vételi.
Előzmény: Pampogó Pömpe (407)
Pampogó Pömpe Creative Commons License 2009.09.29 0 0 407
Tudja valaki hogy ha USD-ben utalnak AXA-s Ft számlára, akkor milyen árfolyamon váltják át nekem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!