Keresés

Részletes keresés

Ruppy Creative Commons License 1999.04.28 0 0 48
Ezek szerin készpénznek lehet venni a teletextes pontos időt?
Előzmény: SigmundFraud (46)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.28 0 0 47
prgprg

Az az óra ami fent volt a holdon automata vagy fehúzós volt? Mert ha automata akkor nem igazán értem, hogy működik egy automata fehúzós a súlytalanságban.

Előzmény: prgprg (42)
SigmundFraud Creative Commons License 1999.04.28 0 0 46
Ez a www.atomtime.com tényleg jó dolog. Nálunk kábeltévén jön a net, úgyhogy ez most mindig beállítja pontosra az órát. Hasznos találmány, ajánlom mindenkinek!
Előzmény: Ruppy (30)
moga Creative Commons License 1999.04.28 0 0 45
Szerintem az az óra ami ketyeg. Ebből következik, a legszupibb órák a svájci automata órák. Közvetlen utána a zsebórák következnek. Egy kétfedeles 17 köves Doxa. (Na ilyenre vágyom ...)

moga

Art Mooney Creative Commons License 1999.04.28 0 0 44
Halihó!
Kicsit késve fedeztem fel a topicot, az eredeti témához visszakanyarodva nekem is van egy címem: Üllői út 21. hivatalos márkaszerviz. 3 és fél, 4 éve 5400 volt a nagyjavítás, azóta ment, most fogyott csak ki az elem. A javitás után tényleg sokkal pontosabb lett a kicsike (havi 2 mp helyett évi 2 mp). Persze most egy új szíj is kell neki, mert a bőr elöregszik, szakadozik néhány év alatt, de csak kellemesebb, mint a fémszíj.
Egyébként én is nagy rajongója vagyok az Omegáknak. Ha egyszer megfertőzi az embert ez a szenvedély, más órát nem visel szívesen a kezén. Szerintem egyszerűen jóleső érzés ránézni, birtokolni, hordani. A kedvéért tanultam meg ismét az analóg kijelzőt pillantással leolvasni a korábbi kvarcok után. Persze a milliós darab szerintem is túlzás, de egy alsó-közép kategóriás Omega akár egy egész életre tuti darab.
Art
AndreWWW Creative Commons License 1999.04.27 0 0 43
Pedig érdekes lenne békének nevezni egy vadászt. :)
Előzmény: eMM (41)
prgprg Creative Commons License 1999.04.27 0 0 42
Halihó az egyik kedvenc témám...

Ruppy

A chronometer, vagy kronométer mai szóhasználatban precíziós órát jelent. Ez a minősítés azt takarja, hogy az adott óraszerkezet (mechanikus, vagy kvarc) egyedileg lett bevizsgálva, és egy nagyon kemény, kb 2 hetes nyúzópróba után hivatalos járásbizonylatot (WRC: Watch Rate Certificate) kapott egy független óraminősítő intézettől.

A NASA 1965 óta hivatalosan OMEGA órákat használ, mégpedig a Speedmaster Professional sorozatból. Amstrong is egy Speedmastert viselt a csuklóján amikor a Holdra lépett és a MIR-en is ugyanezt az órát használják. Van is az OMEGA-nak egy órája aminek a hátlapjába bele van vésve, hogy 365 napig működött a MIR-en. (Csak sajnos nem zafírüveges.)

A FORTIS 94-óta a Szojúz program hivatalos órája, minden orosz kozmonauta kap egy FORTIS COSMONAUTS CHRONOGRAPH set-et.

eMM

Persze, a műanyag kvarcóra is mutatja az időt, csak szerintem nem lehet szeretni. Minek a méregdrága svájci? Vagy felvágásból, vagy tényleg vonzódik az ember egy ilyen kis mechanikai csodához. Én legszivesebben még legalább 10-et vennék.
Éppen olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért festményeket akasztok a szobám falára és miért nem veszek egy keretének az árából tíz-tizenöt posztert, amit ugyanúgy kiakaszthatok a falra. Kb ugyanazt válaszolnám mindkét kérdésre, mert az egyik tetszik, a másik nem. Persze amíg nem engedhettem meg magamnak addig nekem is kvarcórám volt. De azért mutatós.

Üdv prgprg (OMEGA Speedmaster automatic rulez)

eMM Creative Commons License 1999.04.27 0 0 41
Persze. A Magyar vadászrepülők MIR eken repülnek.:-)
Vissza kellett volna olvasni egy picit!
Előzmény: oRaNGe (40)
oRaNGe Creative Commons License 1999.04.27 0 0 40
MIG???? Nem veletlenul MIR-t akartal irni?
Előzmény: eMM (38)
AndreWWW Creative Commons License 1999.04.27 0 0 39
TAG-HEUER
Előzmény: Ruppy (33)
eMM Creative Commons License 1999.04.27 0 0 38
Bizony és még a MIG oldalán is ott van a FORTIS embléma.
Csak kár hogy olyan magasan repülnek,hogy nem lehet elolvasni! :-)
Előzmény: Ruppy (37)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 37
Minden óra cég szívesen beinvesztál az ilyen reklám lehetőségekbe. Ugy tudom , hogy a Breitling is egy csomó órát adott a légierőnek Amerikába.
Lóvé van mindenben.
Előzmény: eMM (35)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 36
Tényleg. Most, hogy mondod. Egyszer volt a kezemben egy kis könyvecske és mintha ott én is ezt láttam volna.
Talán még Gagarin is Fortist viselt. A fene tudja. A cég reklámszövege, hogy at első óra az űrben.
Seamaster professional owner
Előzmény: jpmaster (34)
eMM Creative Commons License 1999.04.27 0 0 35
Meg a magyar vadászrepülők is ezt használják.
A FORTIS ingyen adta az órákat nekik hogy ezt elmondhassa magáról.
Előzmény: jpmaster (34)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.27 0 0 34
NASA az Omegát visz az ürbe
a Fortis a MIR-en volt ill. a német astronaután !!!!!!
JP
(Omega owner)
Előzmény: Ruppy (27)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 33
Mond a kedvenc tipusod!
Előzmény: AndreWWW (32)
AndreWWW Creative Commons License 1999.04.27 0 0 32
15-év? kicsit nagyon pesszimista vagy. :))
Előzmény: Ruppy (27)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 31
atimtime=atomtime
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 30
Hát persze Farkasberci magyarhangja.

Más téma: nézzétek meg a :www.atimtime.com ot. Igazán nem értem pontosan de ha letöltessz egy kis progit, avval be tudod szinkronizálni a PC-d belső óráját egy atomórához.

Előzmény: eMM (28)
eMM Creative Commons License 1999.04.27 0 0 29
Igen a szíj öregedett el. Szabad neki?
80 ft volt a csere.
Látjátok milyen csóró vagyok! :-)
Előzmény: AndreWWW (26)
eMM Creative Commons License 1999.04.27 0 0 28
Nem is tudtam hogy űrhajós vagy. :-)
Azt meg 1 szóval sem írtam hogy szar az órád.
Előzmény: Ruppy (27)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 27
Az izekre szedésről csak annyit, hogy ha nem karbantartod akkor is elmegy 15 évet simán csak megkophat egy kicsit. 15 év mulva csak arra emlékszel, hogy volt valamikor egy fain kis "müanyag" órám .

Érdekesség: a NASA ürhajósok hivatalos órája a világürben FORTIS ("vacak" mechanikus óra) Ha annyira szar lenne kiztos, hogy kárcorát alkalmaznának.

Előzmény: eMM (25)
AndreWWW Creative Commons License 1999.04.27 0 0 26
Aki a pontosságon lovagol annak mihez képest pontos az órája?

eMM: Az ötéves témáról már írtam. szíjcsere? csak nem elöregedett?

eMM Creative Commons License 1999.04.27 0 0 25
Csak ötévente izekre kell őket szedni újraösszerakni,túlnyomás, stb.
Ez ám a műszer! :-)
Előzmény: Ruppy (24)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 24
Igen , talán az idő a legjobb válasz.Ezek az órák még 30 év mulva is vidáman ketyegni fognak. A pontosságot pedig túlhangsúlyozni fölösleges mert általában az ember mindig előre kalkulál és egy pár percel mindig hamarabb megy egy megbeszélésre pl. és semmi jelentősége plussz vagy minusz 5 - 10 másodpercnek.
Előzmény: oRaNGe (22)
eMM Creative Commons License 1999.04.27 0 0 23
A legtökéletesebbet?
Ez azért sántít,mert az én órám is tökéletesen működik.
Egyébként értem én a csíziót,azt is megkérdezhettem volna,hogy minek az embernek Rolls-Royce! :-)
Előzmény: oRaNGe (22)
oRaNGe Creative Commons License 1999.04.27 0 0 22
eMM
"Minek akkor méregdrága svájci óra??"
Mert az ember igyekszik mindenbol a legtokeletesebbet megszerezni. Legyen az lakas, auto, ora vagy eppen CPU. Persze mindenkinel mas a fontossagi sorrend...
Nalad ugy tunik majd csak kesobb lesz ez tema. Nezz vissza ebbe a topikba ugy 10-20 ev mulva! :-)

Ja! Palcika-palcika-szek-hoember sux!
Előzmény: eMM (19)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 21
Én pedig a müanyag evőeszköz helyett inkább a rendes acéllal szeretek enni. vagy gyorsbüfé helyett rendes étterem KB valami ilyesmi a külömbség. Mindkét irányzatot meg lehet érteni szerintem. Az tény ,hogy a kvarcórák mindíg sokkal pontosabbak mint a mechanikusak , De A kvarcóra csak egy időmérő míg a mechaniku órák viszont ÓRÁK. (hát ez lehet, hogy nem vol túl meggyőző) Nehéz megfogalmazni de van külömbség...
Előzmény: eMM (19)
AndreWWW Creative Commons License 1999.04.27 0 0 20
Nyilván aki svájci órát vesz annak "nem méregdrága".
Előzmény: eMM (19)
eMM Creative Commons License 1999.04.27 0 0 19
Nekem meg CASIO kvarcórám van, 5 éve,pontos,még elemcsere se kellett.
1X kelett szíjat cserélni.
És nem mutatós, amit utálok.
Minek akkor méregdrága svájci óra??
jpmaster Creative Commons License 1999.04.27 0 0 18
Egyetértek A.triplaW-vel!
Példa: apám Doxája ('42-es mod.) 2 db üveg cs. több szíj cs. No javitás!
A barátom Tudor-ja (2nd class Rolex) 2x volt szervizben, (1x az Auto Fort-ban, 1x a Fiat Boldi.-ban) :))))
JP
Előzmény: AndreWWW (17)
AndreWWW Creative Commons License 1999.04.27 0 0 17
Azért nem kell mindent elhinni a T. szerviznek, az olaj a szennyeződések miatt sürüsödik be, és kötve hiszem, hogy kopna a tengely a féldrágakő csapolásban, főleg nem 5-6 év alatt, elillanni pedig az olaj ritkán szokott, főleg szinte hermetikusan zárt térből.
Előzmény: Ruppy (15)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.27 0 0 16
OK!
Én néztem 1/2re.
JP
Előzmény: Ruppy (14)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 15
Én is azt hittem , de felvilágosítottak a szervízben, hogy kb mint az autót karbantartani kell. Az Omegánál azt mondták, hogy 5-6 évenként az olaj a csapoknál besürüsödik és elkezd késni. Rosszabb esetben az a kis fingnyi olaj elillan és a csapok szárazan kezdenek járni -> erosen kopni kezd a mechanika.
Az ilyen karbantartások alkalmával szét szedik csavarjaira a szerkezetet és eg ultrahangos forgó szeszes fürdoben tisztítják 1-2 órán keresztül. Újra beszabályozzák a pontosságát, majd a lezárás után túlnyomással a tömítettségét is ellenörzik. Ez órától függ, hogy mekkora nyomással. Az Omegákat 10Bar -al szokták tesztelni
A Rolexeknél ez a procedúra kb 50000 Ft ba szokott kerülni.
Előzmény: igazi hős (13)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.27 0 0 14
Jpmaster

Köszi a címeket. Szerintem te kevered a cronometert a cronograf al.

Előzmény: jpmaster (11)
igazi hős Creative Commons License 1999.04.27 0 0 13
Ruppy,
megdöbbentettél. Minek egy Omegát szervízeltetni? (Na jó úgy ötven évenként.) Azt hittem, az ember azért vesz svájci órát (nem Swatch vagy egyéb quartz bóvlit), mert nem akar szervízt látni egy jó ideig. Legalábbis én ezt hittem, az enyémet [nem Omega] az eladó szerint 5-6 évente be kell vinni szétszedetni az automatika miatt, de a papám "huzogatós" órája bő hatvan év alatt egyszer került szervízbe. (Igaz az egy zsebóra, robusztusabb a mechanikája, de "csak" 17 köves.)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.26 0 0 12
"La Suisse Butique" tudtommal nem forg. Omegát, a hiv. képviselet az Andrássyn van IMHO.
JP
Előzmény: Benjy (5)
jpmaster Creative Commons License 1999.04.26 0 0 11
Ruppy!
Omega szaküzlet: Andrássy ut (Operától a belv. felé)
Omega service(?): Bajcsy Zs. ut (Arany J.u.-Podmaniczky u. között) a Breitling-é ott van.
Jó orás még a Hamvadtői (órás kamara elnöke Nádor 20.)
Svájci butik szervize: Zuglóban van (irtó drága)

Cronometer egyszerűen: preciziós stopper min 1/5 sec-től

JP

Előzmény: Ruppy (8)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 10
Kaptam egy cimet.

Baross u. 20.

Egy profi műhely. Van nekik minden féle gépük PL. :túlnyomásos tömítés ellenörző, ultrakangos tisztító,computeres pontosság ellenörzö , demagnetízáló......
Hivatalos Omega szervíz certifikátja van. Az árai pedig nem túl drágák pl.egy teljes karbantartás (szétszereléssel, tisztítással,ujra olajozással, nyomáspróbával,pontossság beszabályozással csak 9600 Ft.
Úgy hallottam máshol 25000-35000 Ft szokott lenni.

Előzmény: Benjy (9)
Benjy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 9
Ruppy
sikerult megtudni valamit?
Ruppy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 8
Tudja-e valaki, hogy a cronometer minosítés mit takar?
Benjy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 7
Hivd fel esetleg meg ezt:

http://www.poen.com/pages/cim.htm

Előzmény: Ruppy (6)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 6
Köszi

Máris indulok.

Előzmény: Benjy (5)
Benjy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 5
La Suisse Butique /svajci óraszaküzlet
a Váci utca elejen remélem még ott van/

Na ott biztosan megmondják hol van igazi
szerviz az Omegákhoz.

Előzmény: Ruppy (-)
Ruppy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 4
Szóval Omega óra szervíz? Hol??
Ruppy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 3
Kham

Bocs, nem akartalak bánani. Csak egy " megint egy 0- ás" járt erre. A nevére már nem emlékszem de nem is baj.

Ruppy

Előzmény: Kham (2)
Kham Creative Commons License 1999.04.26 0 0 2
Leesett Kóbor János haja?:)))
Ruppy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 1
Remélem ennél intelektuálisabban is hozzá tudsz szólni.

Ruppy

Ruppy Creative Commons License 1999.04.26 0 0 topiknyitó
Tudja-e valaki, hogy hol van Budapesten az Omega szervíz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!