Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2022.01.12 0 2 127604

nem is kell rettegni, csupán arról volt szó hogy felesleges-e a több áramkör.

 

Amúgy éppen azon megy a rugózás hogy egy-két plusz áramkört megéri-e elhagyni vagy sem. Jó hogy nem amellett érveltek hogy egy kismegszakító elég a házba, az óra után, minden egyéb pazarlás.

 

(elvileg) Szakemberektől különösen furcsa ez a hozzáállás, gondolom az élet többi területén is rendesen kicigánykodja magát mindenki kényelmi és biztonsági dolgok terén.

 

Szerintem elég szánalmas ez egy villanyszerelő topicban, bár Elektől megszoktuk ezt a hozzáállást de szerintem kár mellé süllyedned.

 

OFF:

altenatív valóságban élek, mivel nálunk az utcában (nagyváros kertvárosi övezete) nagyjából mindenkinek van fagyasztója, és minden 5. házban van disznóvágás a mai napig. Aki meg nem vágja, az megveszi a húst és elrakja a fagyasztóba.

Nekünk is van egy fagyasztónk (álló 250literes), életemben nem vágtam még disznót de van zöldség-gyümölcs a kertben, azt fagyasztunk, és szoktam csirke-marha-disznóhúst háztól venni amikor alkalom van. Abból is megy a fagyóba bőven.

De nyilván nem erről szólt az eredeti kérdés...

ON

Előzmény: Mutual Friend (127597)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -1 1 127603

Írj még valami jót!

Előzmény: Mutual Friend (127601)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -1 1 127602

Azt gondolsz, amit akarsz. Felesleges túlzásokba esned, senki nem beszélt 50 db Fi-reléről.

A KNX rendszerhez nem kellenek védelmek?

 

 

Előzmény: Mutual Friend (127599)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.12 -1 0 127601

Így van igaz. Ha annyi van nekik akkor akár fel is gyújthatja a nagyszobája közepén, semmi közünk hozzá.

Előzmény: cosomega (127598)
szakmókus Creative Commons License 2022.01.12 0 1 127600

"Teljesen életszerű, hogy valaki annyira buta, hogy napokig (évekig?) nem talál senkit (szomzéd, ismerős, rokon), aki visszanyomja FI reléjét"

 

És ha talál is az sem tudja visszakapcsolni....

Egy gyakorlati szakember biztosan találkozott olyan helyzettel hogy nappal a világítást szerelve jól jött volna egy működő dugaljzat a helyiségben, vagy ablaktalan helyiségben a világítás független lenne az egyéb áramkörtől. De este ha a világítás lement a konnektorba egy fényforrás mindig sokat segít.

Tehát nem a tíz évente bekövetkezett lekapcsolás csak az indok.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (127588)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.12 -2 1 127599

Úgy érzem farok összemérés folyik mindenhol és itt ugye az a menő hogy ha legalább 40 kismegszakítót tesz fel az ember minimum 50 FI relé mellé.

 

Engedtessék meg hogy ugy gondoljam hogy ez szakmailag es anyagilag is baromság. Ennyi pénzből már KNX-et is lehetne feltenni az meg megoldana minden tervezési anomáliát.

Előzmény: cosomega (127594)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -1 2 127598

Még valami.

Rammstein leírta elképzelését, ami valószínű biztonságérzetét növeli. Ráadásul úgy néz ki, hogy valamilyen rálátása is van a dolgokra.

Nem egy szarrágóról van szó. A felesleges Fi-relét a szomszédjánál felszereltette a saját pénzén, ha jó emlékszem (nincs kedvem visszaolvasni).

Az emberek sok mindenre költenek, csokit esznek, felülnek az óriáskerékre, pedig semmi hasznuk nincs belőle. Miért ne költhetne a kényelmére, biztonságára?

 

kecskének elég, ha a transzformátor után van egy megszakító, felesleges több áramkört kialakítani lakásonként.

Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.12 -2 1 127597

Nekem is van egy 400L láda es egy 200L hűtő és nem rettegek.. :)

 

Ma már falun is 1-2 ember tart disznót csak. A 20-30 literes zsírosbödönök, meg az abálólevek korszakának rendre befellegzett. :)

Előzmény: kiggyo (127596)
kiggyo Creative Commons License 2022.01.12 0 2 127596

"Függetlenül a villanyszereléstől már ennyire buták az emberek, hogy egy nyomorult kismegszakítót vagy FI-t nem tudnak visszanyomni?"

 

Nem ennyire buták, viszont amikor annak idején leverte az egyetlen fi relét valami szar esőben (valami kinti cucc beázott), akkor kurva bolgog volt fater.

Napokig odavoltak épp, és egy 400 és egy 300 literes fagyasztóban lévő több száz ezer forintnyi hús rohadt össze miatta.

 

Na ezután került külön körre nála is pár cucc.

 

Nem, nem kell jönni hogy ipari mennyiség és blablabla, falun mindenkinek van egy nagy fagyasztója tele hússal amit disznóvágáskor megpakol.

Előzmény: Mutual Friend (127591)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -3 1 127595

Nálam egyik sem okoz gondot. És nem villamos szakmához valamit is értőnek jelent gondot.

 

A másik. Vagyok annyira lusta, hogy ha este elmenne valami a lakásban, ha nem sikerülne visszakapcsolnom, akkor reggel előtt (világosban) eszembe sem jutna keresgélni a hibát.

Előzmény: Mutual Friend (127593)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -3 1 127594

Átmentünk a süketelés területére, a szaron rágódsz, hogy úgy érezhesd, hogy igazad van.

 

A lényeg: Nem döl össze a költségvetés, ha nem egy Fi-relé van a lakás, és attól sem ha külön áramkörön van a világítás és a dugaljak.

 

Aztán rágódj nyugodtan és javítgasd a ласмочка biciklidet. Nekem SR 26 os volt.

Előzmény: Mutual Friend (127591)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.12 -1 1 127593

Nem tudom nálad mi okoz többlet sötétséget, az áramszünet vagy egy lepattanó valami a mérőhelyen.

 

Nálunk inkább az áramszünet ami ellen nem tudok védekezni.

Előzmény: cosomega (127584)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -1 2 127592

Kecske, nehéz veled, mert egy gátlástalan, jellemtelen figura vagy.

 

"Ez is hazugság, mert Kecske valójában arról beszélt, hogy igen sok esetben ugyanazt a lakást / családi házat meg lehetne villanyyszerelni 33 százalékkal olcsóbban úgy, hogy eközben a villanyszerelés "jósága" csupán 0,1 százalékkal lenne alacsonyabb.'

 

Megint hazudsz kecske. Villamos szekrények huzalozásáról volt szó (felesleges szépen megcsinálni). Még azt is előadtad, hogy kiállításra is huzaloztál már. Ki a buta?

 

"Egyes boltokban, ahol a személyzet valóban ért a szakmájához, ott egy ilyen kérdés sem számít hülyeségnek. De létezik internet és léteznek hozzáértő emberek (sok esetben a baráti körben is), akiket meg lehet kérdezni, ha valakinek fontos a hosszú távú megbízhatóság."

 

A boltos pontosan annyit tud az áruról, amit előadnak neki az értékesítők.

 

"De létezik internet és léteznek hozzáértő emberek "

 

Emlékszel nyomoronca? Egyszer itt a klímáról volt szó. Előadást tartottál. hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie egy jó klímának. Legyen szerviz, alkatrész, ne legyen drága stb.

Tudod mit válaszoltál kecske?

Olyan sok időt, pénzt, fáradtságot fordítottál erre, hogy ingyen nem mondod meg. Ez vagy te kecske.

 

Az öregasszonyokon meg rágódj nyugodtan. Te még életedben nem dolgoztál, csak süketeltél megállás nélkül.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (127588)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.12 -1 1 127591

Anyám 80 éves és tényleg gondja van az éles látással is. Még ő is meg tuja jegyezni hogy amikor lepattan a FI akkor kihúzza amit molesztált, kimegy és felnyomja. :)

 

Függetlenül a villanyszereléstől már ennyire buták az emberek, hogy egy nyomorult kismegszakítót vagy FI-t nem tudnak visszanyomni?

Gyerekkoromban a jellemzően orosz kerékpárjainak is mi szereltük, nem vittük kerékpárszereldébe mert  olyan nem is volt mint manapság!

Előzmény: cosomega (127584)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.12 -2 1 127590

Katasztrófavédő nem jár sehova. Nálam volt valami bugris aki nem ismerte meg a a kazánokon az ionizációs kapcsolót. Van szagelszívóm is normál működéssel, az sem érdekelte, be se tette a lábát a konyhába.

 

Közben gondolkozom nekem hogy van kialakítva, bár pár évvel ezelőtt újrahúztuk az egészet de ugyanazt a szerkezetet megtartottuk. (Vetem a házat.)

 

- Sem a villany sem a konnektorok nincsenek külön áramkörön igaz szét van szeparálva a ház 6-7-8 (?) különálló részre.

- Kazán és a vízmelegítő a fürdőben van nem egy áramkörön a hűtőkkel. Előírhatja de szerintem senki nem küzd ezzel mondjuk egy utólagos telepítéssel. Én sem tettem.

- Nekem elemes csengőm van egy érpár slussz. :)

- Értem hogy konnektor villany külön legyen de miért is? Csak azért mert manapság nem kell annyi kapacitás a villanynak így lehet vékonyabb vezeték is neki kisebb kismegszakítóval? Ha nem lenne vékonyabb vezeték akkor nem kellene kisebb kismegszakító és akkor mehetne egyben. Ha tudom hogy egy konnektorba csak SOKOL töltőt dugok be akkor oda is lehetne vékonyabb drót, ellenben bárki feltehet egy 2 kW-os csillárt annak meg kicsi lesz a 0,75-ös réz vezeték.

 

Megmondom milyen árakon dolgoznak ma! Arany. :)

Ma már mindenki aranyáron dolgozik.

 

Velem egy időben végzett egy srác Debrecenben vala hasonló villszer suliban. Ő hétvégén másodállásban csinálgatja egy gyakorlott szakival. Összevásárolt 1,5 milla forint  cuccot hogy ne nézzen ki nyujhajtónak és hétvégén 2 nap 70K forint a bevétele ami nem sok. Vannak akik ötvenért dolgoznak naponta. 

 

Kértem 16A-ról 32A-re bővítést pár éve és 1 órai munkára kért a regszerelő 30K forintot ami jutányos volt. Ebben benne volt egy szonda egy "sorkapocs" a földöntúli képességeket kívánó PEN bontáshoz és pár érvéghüvely. 

 

 

Előzmény: oregbeatsuhanc (127581)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -1 2 127589

"Azaz egy ÉV. relé után több körre szedve a hálózatot is megoldható"

 

Egy '80-as években épített lakótelepi lakásban is legalább 4 kismegszakító volt.

Nem gondolod komolyan, hogy el kell magyaráznod, hogy a Fi-relé után kismegszakítókat is szoktak tenni.

Persze ez sem biztos hogy igaz, mert nálam is van kismegszakítóval egybeépített Fi-relé felszerelve.

Előzmény: _ZE (127585)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.01.12 -4 0 127588

Ismét süt belőled a rosszindulat.

No meg a mérhetetlen butaság :)

 

"Hogyan kell szerelni egy villanyszerelőnek, ha nem megbízhatóan?"

 

Pontosan tudod, hogy n nem arról beszéltem, hogy hogyan KELLENE szerelni, én arról beszélten, hogy hogyan SZOKTAK sajnos szerelni (egyesek).

 

"kecskénél van csak olyan, hogy 66%-os árért odahányja a villanyszerelést."

 

Ez is hazugság, mert Kecske valójában arról beszélt, hogy igen sok esetben ugyanazt a lakást / családi házat meg lehetne villanyyszerelni 33 százalékkal olcsóbban úgy, hogy eközben a villanyszerelés "jósága" csupán 0,1 százalékkal lenne alacsonyabb.

 

"Bemegy a vevő a boltba és olyan kéréssel áll elő, hogy aztán amit vesz az 20 évig ne romoljon el."

 

Egyes boltokban, ahol a személyzet valóban ért a szakmájához, ott egy ilyen kérdés sem számít hülyeségnek. De létezik internet és léteznek hozzáértő emberek (sok esetben a baráti körben is), akiket meg lehet kérdezni, ha valakinek fontos a hosszú távú megbízhatóság.

 

"Egy laikus, vagy nyugdíjas idős asszony nem tud mit kezdeni azzal, ha a Fi.relé leold. Hiába próbálja meg visszanyomni, sötétben marad addig, amíg villanyszerelőt nem talál. Ez több nap is lehet. "

 

Teljesen életszerű, hogy valaki annyira buta, hogy napokig (évekig?) nem talál senkit (szomzéd, ismerős, rokon), aki visszanyomja FI reléjét :))))))

Előzmény: cosomega (127584)
botsinkai Creative Commons License 2022.01.12 0 0 127587

Kétpólusú (1p+n) kismegszakítók is segítenek.

Előzmény: cosomega (127586)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 0 1 127586

Hogy mire lehet megtanítani valakit azt nagyon óvatosan kellene kezelni. Vannak emberek, akik a nevüket sem tudják leírni.

Idős emberek bármire képesek, miközben fel sem érik az elosztót.

De teljesen mindegy, mit tud egy idős ember. Nem minden lakás 55-60m.es, nem árt, ha nem borul teljes sötétségbe a ház. Egy plusz Fi-relé max. 10000Ft, nem kell a lakást átvezetékezni miatta, pláne akkor nem, új szerelésről van szó.

 

 

Előzmény: _ZE (127585)
_ZE Creative Commons License 2022.01.12 0 0 127585

"Na ezért szoktak több áramkört kialakítani és nem csak egy központi Fi-relét felszerelni," - A két dolog független egymástól. Arra még özv. Nyüzögéné, Mancika néni is megtanítható, hogyha "az a nagyobbik" van "lekókadva", akkor a "kicsiket" csapja le, és a "nagyot" visszanyomva a kicsiket egyesével próbálja visszanyomni. Amelyiknél a "nagy" lekókad, azt hagyja lecsapva, a többi mehet vissza - és hívjon szerelőt.

Azaz egy ÉV. relé után több körre szedve a hálózatot is megoldható, hogy pár perc motoszkálás után legalább részben ismét legyen fény a lakásban.

Előzmény: cosomega (127584)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -1 3 127584

Szerinted, ezek a kijelentések nem hülyeségek?

Idézetek kecskétől:

 

"tessék olyan megbízhatóan villanyszerelni ..."

Hogyan kell szerelni egy villanyszerelőnek, ha nem megbízhatóan?

kecskénél van csak olyan, hogy 66%-os árért odahányja a villanyszerelést.

 

"olyan elektromos készülékeketet vásárolni a házba, hogy "sötétben botorkálás" elektronos bibi miatt csak húsz évente forduljon elő."

 

Bemegy a vevő a boltba és olyan kéréssel áll elő, hogy aztán amit vesz az 20 évig ne romoljon el. 

Szerinted normális a kérés? Gondold el, amikor a vevő a kecske ajánlásával sétál be a boltba. Minden lakás egyfoma készülékekkel lenne felszerelve és éppen úgy beszarik mindegyik készülék.

 

hogy "így nem lesz sötét" (húsz évente  :))))))) Szerintem egy perc sötétben botorkálásért cserében fél milliót spórolni, ez a világ legjobban fizető munkája :)"

 

A sötétség zömében este "borul" a lakásra és nem csak a villanyszerelők lakásában. Egy laikus, vagy nyugdíjas idős asszony nem tud mit kezdeni azzal, ha a Fi.relé leold. Hiába próbálja meg visszanyomni, sötétben marad addig, amíg villanyszerelőt nem talál. Ez több nap is lehet. 

Na ezért szoktak több áramkört kialakítani és nem csak egy központi Fi-relét felszerelni, hiába sulykolja ez a félkegyelmű a baromságait.

 

Előzmény: oregbeatsuhanc (127576)
cosomega Creative Commons License 2022.01.12 -2 2 127583

Szerintem Te vagy az egyedüli, aki úgy érezte, hogy Neked szólt a válasz.

Előzmény: oregbeatsuhanc (127581)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.12 -2 1 127582

Ebből már azért az elmebetegség=paranoia jelentős foka sejlik fel... 

Előzmény: oregbeatsuhanc (127581)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2022.01.12 -2 0 127581

Bocs, de úgy értelmeztem, ahogy írtad.

Vagyis, hogy én ontom a hülyeséget.

A kérdező felvetésére irtam olyan reális további ötletet, ami egy lakás hálózatnál szükséges lehet.

Pl. ha a katasztrófa elhárítási illetékes felszólítja a tulajt arra, hogy szerelje le a konyhai pára elszívót , mert különben a gáz órát szerelik le, akkor jól jön, ha a készülék nem egy közeli dugaljról menne, hanem eleve lenne saját áramköre......

A falikazánra is a gyártó előírhatja a külön áramkört.

Az se hátrány ha egy bezárlat sodott készülék miatt hosszabb távollétében leolvad az azonos áramkörön lévő hűtő.

Nálam a csengő is külön áramkör, és egy sorolható dugalj is van az elosztó táblán bármire, vagy arra, hogy pl. egy rutert találjon meg.

Talán az sem ördögtől való, egy lakás hálózatnál, ha külön van az erőátviteli áramkör világításitól.

Nem tudom ma milyen árakon dolgoznak a szerelők, de ezek az "extraák" nem lehetnek több százezres költség növelő tényezők.

Előzmény: ötfelezős (127577)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.11 -1 1 127580

Mert Te irtad Eleknek hogy hülyeséget beszél azon témában. Tényleg jelezhettem volna több ember is.

 

Ritka kivételes alkalom hogy vele értek egyet, nem kell feleslegesen bonyolítani a dolgokat.  Hogy ez most miért van nem tudom.

Többe lehessen számlázni tudatlan megrendelőnek mivel ez valami  földöntúli ficsörnek gondolja vagy nem tudja a szaki kiszámolni a lehetséges áramokat és mindenhova már rejtély marad. Ha otthon hokizik az ember egy ilyen hálózaton egye fene ez is egy hobbi akár még jó is lehet de másnál ... 

Előzmény: ötfelezős (127579)
ötfelezős Creative Commons License 2022.01.11 -1 0 127579

Nem értem, hogy kapcsolódik ez hozzám.

Előzmény: Mutual Friend (127578)
Mutual Friend Creative Commons License 2022.01.11 0 1 127578

Legujabbkori villszer poliszi :

 

- Húzzunk mindennek külön áramkört meg mégiscsak na ...

- Nagyszoba bal sarkába is mert ott esetleg vasalhat a tulaj felesége ...

- Kazánnak ha nincs külön az _megengedhetetlen_ ostobaság ...

- Ugyanez a hűtőkre, mosogatógépre, szárítógépre is értendő ...

- Gyerekszobába _mindenképp_ kell mert csecsemőkorban villanyradiátort is bedughatna, ha fiú születik akkor mindenféle szórakoztató elektronikája lesz a kölöknek ...

- Melléképületet műhelyt minden esetben meg kell támasztani egy + legalább 3 méteres földszondával ...

 

Ugye mondanom sem kell hogy FI legyen mindegyiken külön-külön hogy ha valami bibi van nehogy sötétségbe boruljon a ház évente 1* ...

 

(Nekem néha a vízforraló megcseppen és évente 1-1 alkalommal lemegy a FI. Kérdeztem a nejem hogy vegyek másikat? Nem szükséges neki. Még sötétben is megtaláljuk a szekrénykulcsot és felnyomjuk.)

 

Ugye nem sértődik meg senki ...

 

Előzmény: ötfelezős (127577)
ötfelezős Creative Commons License 2022.01.11 0 0 127577

? Azt gondoltam volna, hogy ez egyértelmű, hogy ha az 567. számú hozzászólásra reflektálok, akkor arra a hülyeségre gondolok, amit az 567. számú hozzászólásban írt.

Előzmény: oregbeatsuhanc (127576)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2022.01.11 0 0 127576

Milyen hülyeségre gondolsz?

Előzmény: ötfelezős (127574)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2022.01.11 0 0 127575

Tudod, azért a 6,6 kW betápláljákért a 80- as években majd 7000 Ft- ot kellett fizetni, és lehetett örülni, hogy ennyit lehetett kapni.

Ezt még vezéreltben is megkaptuk 0 Ft- ért.

86 ban jártam a német rokonaiknál, ahol a családi házukban 3x 50 A volt miközben a olaj fűtésük volt.

A villanytűzhely mellett átfolyós vízmelegítő volt a nagyobbik villamos fogyasztó.

Előzmény: Atis57 (127571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!