Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28214

Szia, timári kristóf!

Ha, már megneveztél: :-))))))

Tudom a nyulaknál a nemek nevét, de én sem szoktam hivataloskodni. A nőstény az anya leginkább, a bak pedig Sanyi. Sőt, minden bak, a süldő, vágó, tenyész, törzsbak, mind Sanyi. :-))))) A lányok pedig mind Sarolta, nálam. A törzsállomány ketrecei számozottak, így nem lehet eltéveszteni. :-))))

Előzmény: Törölt nick (28210)
tmaria82 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28213

Én most rohadt nagyot tanultam ebből! :( Soha többé nem lesz ilyen ,hogy  nem időben oltatom le a nyulakat! Ahogyan megfial a nyúl és amint a 3 hetes kort elérik oltatom is le! Ez nekem így nagyon nagy kár holnap lesz az utolsó szenvedő napjuk szegényeknek és köszönhetik a nyuszik ezt az én faszságomnak! :(

Ma egyébbként a táposnak mondtam basszus nagy merész vagy ,hogy 50 süldőd van már és nem oltatod le.

 

Azt is megfogadtam csak oltott nyulat hozok a tanyába!!!

Előzmény: japipapi (28211)
tmaria82 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28212

Én a nőstényt teszem a bak nyúlhoz mivel védi a területét a nőstény legalább is nálam,de nem minden esetben védi van ,hogy a nőstény ugrik a bakra ! :) 6 hós korban szoktam  pároztatni a nyulakat ha a nőstény nem engedi akkor hagyim 2 napot aztán próba megint!

Előzmény: Törölt nick (28210)
japipapi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28211

Kedves nasanya!

Talán most is kár volt "tollat" ragadnod! Gondolom, nem érted "kirohanásom". Ha, végig olvasgattad a myxozissal kapcsolatos problémát, akkor megérthetnéd. Pusztán a nyúltartó felelősségét, helyesebben sok esetben felelőtlenségét próbáltam karikírozni! Aki nem tesz meg mindent a fertőző gócok felszámolására, akkor Ő potenciális bajkerevő. Nem értem, miért jobb reckírozni, mint egészséges állatot tartani? Pillanatnyi előny? Kevesebb a költség, oltás nélkül? És, ha beüt a fertőzés? Az egész állományt lehet likvidálni! Az a veszteség, nem? Emlékszem, pár hónapja megköszönted segítségem, (szívesen tettem), most, mint ha más lenne a hozzáállásod. 

Reakciód viccnek fogom fel, ugye nem baj?

Előzmény: nasanya (28209)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28210

Szia! Lehet, hogy még nem búg. A kanit teszed a a nőstényhez?

 

Amúgy ti, hogy hívjátok a nőstény nyuszikat?Ezt mindenkitől kérdezem.

Előzmény: liliána77 (28208)
nasanya Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28209

Sziasztok, !

Régen írtam ide, ( nem láttam értelmét) Japipapa ! A szúnyogokat kellene be oltani, És téged büntetni , ha nem oltod a szunyogokat !!!

Előzmény: japipapi (28195)
liliána77 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28208


Sziasztok.Mit gondoltok arról hogy a nyolc hete ellett anyám négy hete nem veszi fel a bakot?Hiába próbáljuk folyamatosan,egyszerűen nem sikerül a pároztatás.

juhosttt Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28207

Én régen szerettem a tüdőt sütve, de manapság már nem vagyok érte. Most a kacsanyelv a menő kaja nálam... Bár ritka dolog, nagyon meg kell becsülni.

Előzmény: Törölt nick (28206)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28206

Ha megfőzöd a tüdőt, akkor azt is meglehet enni. A bacik már 70 fokon megdöglenek.Ha meg forralod, akkor biztos, hgy semmi bajod nem lenne, ha megennéd. De ki eszi meg a nyúltüdőt. Finnyások az emberek.

Előzmény: juhosttt (28202)
tmaria82 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28205

írtam emailt neked.

Előzmény: juhosttt (28202)
tmaria82 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28204

Nekem is ezt mondták!Viszont én meg nem eszem a  nyulat csak csirke vagy sertés ,de nem sűrűn.Viszont vega sem vagyok azért.Most már ezt is tudom köszi :) Mindig tanul az ember  valamit!Az egyébb gyógyszert azt tudtam h akkor nem éppen kellene megenni.

Előzmény: juhosttt (28202)
bencsika Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28203

köszi mindenkinek a gyors válaszokat.

akkor lehet enni, mert a tüdővel van a gond a hússal nem.

a fejet és a belsőségeket nem esszük meg. ennyi.

juhosttt Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28202

Nem a fejjel, van a konkrét baj, ha valaki szereti a nyúlfej levest meg lehet főzni nyúzás után, persze gusztus kérdése... Én inkább a tüdőt nem enném meg, mert végső soron az a beteg... Persze ha jóól megfőzzük még meg lehet enni, ez elv kérdése.

Ja és ha oltott nyulat eszel akkor az évi-t be kell tartani, már ha van ilyen, és egyéb gyógyszerrel kezelt nyulat pedig saját felelelősségedre egyél meg. (hivatalosan csak az évi után szabadna, így ha előbb pusztul el, akkor nem lenne szabad megenni.)

Előzmény: tmaria82 (28200)
tmaria82 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28201

Érdekes ez!

Ma beszéltem a tápossal vettem zabot ,árpát meg nyúltápot és mondja nyúlakat vág.És közben kiderül ő nem oltja a nyulakat.Mondom ilyen nincs és egy se beteg ?Nem.Faluban nincs szúnyog vérszívó vagy mi? Ő nem szokta oltani minek?Neki már rég volt ilyennel dolga meg ha beteg is lesz levágja.

tmaria82 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28200

Szia!

Igen meglehet enni.Nekem is azt mondták vágjam le csak a fejét dobjam el semmisítsem meg!

Előzmény: bencsika (28199)
bencsika Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28199

Sziasztok!

 

találtam 3 myxo gyanús nyulat a növendékek között.

külön raktam őket és le akarom vágni csak nem volt még ilyen gondom és az a kérdésem, hogy meg lehet őket enni?

egyszóval fogyasztható a myxos nyúlhús?

Deryan Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28198

Ezek szerint igazad van!

 

http://miau.gau.hu/osiris/content/docs/baromfi/2001_2/2001_2_72_75.pdf

 

A múlt évben is volt egy kisnyulunk. Azonnal levágtuk. Többször nem fordult elő ilyen az állományunkban.

 

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a felvilágosítást!

Előzmény: Törölt nick (28150)
kivi70 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28197

Köszönöm, megyünk oltatni.

Előzmény: japipapi (28192)
japipapi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28196

:-))))), pedig tényleg nem vicc, sajnos. Igazad van.

Előzmény: tp329 (28194)
japipapi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28195

Szia, Chezulu!

Igazad van, kivétel az utolsó mondatod. Szerintem pedig igen is az összes nyulat kell vakcinázni, csak így lehet kizárni a myxot. Ha nem oltod a húsnyulakat, mi értelme van a törzsállományt oltani? Szerintem büntetni kellene azt, aki nem olt, ugyan úgy, mit a kutyáknál a védőoltást. Mert aki nem olt, a másik nyúltartónak is kárt okoz.

Előzmény: Chezulu (28191)
tp329 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28194

Szia!

Ennek fuss neki mégegyszer, valami nem stimmel vagy te értettél félre valamit, vagy keress másik állatorvost! :-(

Előzmény: Törölt nick (28193)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28193

Sziasztok!

Olvastam ,hogy nektek is ez a fránya myxomatózis a problémátok.

Az állatorvosunk azt mondta ,hogy a már megfertőzött nyulakatkat is lehet oltani myxovac-kal, mert a 3 oltóanyag (Pestorin Mormyx,Trisulmix o.,Myxovac) közül csak ez alkalmas "gyógyításra".

Itt egy haasznos PDF a myxomatózisról.

http://miau.gau.hu/osiris/content/docs/baromfi/2001_2/2001_2_72_75.pdf

Ebben leírják hogy a nyulakat ajánlott már 3 hetes korukban oltani.

japipapi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28192

Szia.

Reménykedj, és azonnal oltass! Lehet már késő, mert a lappangási idő 2 hét. Ha a tünetmentes tűnő nem fertőzött, akkor talán sikerül megmenteni, hogy ne kapja el a vírust. Oltás esetén is van kockázat, mert kb. kettő hét kell, amikorra a védettség kialakul. Az oltás csak egy évre hat, minden évben meg kell ismételni. Saját hibámból tanultam, minden tavasszal, l az összes nyulam oltom, és az utódokat is, 3. hetes koruknál, azonnal. 1 üvegcse vakcina, most 4200,-Ft-ba kerül, az 20 adag, 20 nyúlnak biztosítja a védettséget. 210,-Ft/db miatt nem szabad kockáztatni. ! Évek óta nincs veszteségem myxó matt.

Előzmény: kivi70 (28188)
Chezulu Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28191

Attól függetlenül, hogy tavaly én is hagytam meg mixos nyulat (sajnáltam őket, ettek ittak fejlődtek) egyet értek veled.Nem érdemes fertőzött állatokat tartani. Egyrészről ezért van még jelen a myxo. Nem kell ide összeesküvés elmélet, hogy a gyógyszergyárak eresztik rá az állatokra a vírust-ezt megtesszük helyettük mi magunk. Ez nem csak a nyúltartásra hanem más állatok tartására is igaz. Sajnos fertőzzük egymás állományát akarva akaratlanul. Az összes nyulat nem lehet vakcinázni (itt a vágókra gondolok) de a tenyészállományt érdemes.

Előzmény: tp329 (28187)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28190

A tüdőgyulladás a myxomatózis egyik mellékhatása, ami azért lesz, mert már legyengül a szervezete a nyúlnak és a baktériumok egyből megtámadják,és ezért lesz tüdőgyulladása.De ugyanúgy elkaphatja a pasteurellát meg még mást is.

 

Én 4 fajta lefolyású myxomatózisról hallottam. Amiről most beszélünk, az a legenyhébb, mert ezt éli túl a legtöbb nyúl.

Előzmény: juhosttt (28189)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28189

Kicsit olvass utána a mixonak. Első tünet a himlő. Majd jön a tüdőgyulladás. Ebbe hal bele az állat, nem a himlőbe. Sokan ezeket a göböket/hójagokat/kiütéseket/stb vajákolják, (remélem jól írtam), de nem értik meg, hogy a gondot a mixo okozta tüdőgyuszi okozza. Azt kellene vajákolni. Bár tp329 szerint 2 változat van. Lehet az egyik nem okoz tüdőgyuszit, és ott van esély túlélni.

Előzmény: Törölt nick (28182)
kivi70 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28188

Köszönöm a segítséget. 2 db nyuszink van, és csak az egyik kiütéses. Sajnos nem tudom elkülöníteni őket. A másikat elvigyük szerinted beoltani? Vagy ő védett lehet? Ha a beteg nyuszink meggyógyul, akkor ő is egy életre védett marad, vagy máris olatni vigyük? Mi tévők legyünk?

Előzmény: japipapi (28170)
tp329 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28187

Sajnos a lényeget nem értetted meg és azok sem akik gyógyítgatják a mixós nyulakat (most egy hsz. erejéig tegyük félre az érzelmeket). Járványügyileg a teljes állomány kiírtás és megsemmisítés lenne a követendő. A beteg nyulakkal hetek óta eteted a környék szúnyogjait, amelyek így vírus hordozóvá váltak és ameddig ezek a szúnyogok térben eljutnak (sajnos nem kizárt az 50 km távolság sem), addig viszik a vírust. Többek között a saját, még egészségesnek látszó állataidat is fertőzik. Az országban sok helyen vannak mixo mentes területek amelyeket ezzel a pátyolgatással sikerül befertőzni. És elég egy áttelelő fertőzött szúnyog és jövőre kezdődik az egész elölről! :-(

 

Fentiekkel nem a "pátyolgatósokat" bírálom, és megbántani sem akarom őket, én elfogadom, hogy így döntöttek, csak mondjuk már ki, hogy bizony ez is benne van a pakliban! :-(

Előzmény: tmaria82 (28186)
tmaria82 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28186

Nem sértődöm meg! :)

 

Voltak már szabadon pár napot és nem mentek el! :) Viszont most kutya is van így nem engedem szabadon! Meg esályük nem lenne 50 km-es körzetbe eljutni sok a kutya,róka.Viszont a lényeg nem engedem őket mert van szívem és nem akarom ,hogy valami megölje őket!Minden egyedet  elkülönítettem már egymástól.

 

Előzmény: printer71 (28185)
printer71 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 28185

Szia !

 

  " Már arra is gondoltam szabadon engedem a tanyán mennyen mindenki ki merre lát " Hát ez volna a legrosszabb amit tehetnél , azaz a fertőzött beteg állatot szabadon engedni , hogy megfertőzze a környéket kb 50 km-es körzetben .

   Amit mondok azon ne sértődj meg nem csak Neked szánom , hanem mindenkinek aki olvassa . Azzal , hogy a mixós állatot szabadon engedem , könnyítek a saját dolgomon ,de megnehezítem a környék nyulászainak életét .

 

 

 

 

Előzmény: tmaria82 (28159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!