Keresés

Részletes keresés

gradinar Creative Commons License 2012.03.24 0 0 38897

A Cservílóra vagy a Black Velvet-re gondoltál? :-)

 

Az előbbire.

 

Gradinar úgy értette, hogy

 

Úgy bizony...

 

G.

 


Előzmény: stevie-w (38890)
Schuco Creative Commons License 2012.03.23 0 0 38896

Katinka? Csak em? na végre valaki, aki szintén odamegy idén! Akkor már ketten vagyunk, akik várják a nagyon jót idén!

Tavaly napospart, Hotel longosa, idén magasabban a mérce: Aranyhomok, Grand Hotel Várna!!!! Nagyon várjuk már!!!!n Ti mikor és honnan mentek?

Előzmény: Katinka26 (38893)
gradinar Creative Commons License 2012.03.23 0 0 38895

ott azt írta vissza egy magyar pasi

 

Csak nem a magyar konzul volt személyesen?

Esetleg egy szovjet vagy csehszlovák pasi válaszát vártátok?

 

G.

Előzmény: Szandy&Lacy (38894)
Szandy&Lacy Creative Commons License 2012.03.23 0 0 38894

Szia! Köszönöm! Hát mi a neckermannál foglaltuk a szállást.. Írtam Bulgáriában lévő magyar nagykövetségre ott azt írta vissza egy magyar pasi, hogy nem lehet mivel nincs kinti lakcímünk.. írtam a neckermannak és egyből tudtak segíteni... Megoldható de azt mondták hogy olyan drága lenne csak maga  a papírok fordítása is hogy nem igazán éri meg... Aztán nem lesz végül az egészből semmi...:( 

Előzmény: Vahurka1 (38872)
Katinka26 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 38893

Sziasztok!

Járt már valaki a Grand Hotel Várnába?? Vagy készül valaki esetleg?? Tapasztalatok?? :) Örömmel venném...!! :)

Frici007 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 38892

Helo emberek ki jon Jul.5 rs 16 kozott az ivana palaceba vagy a kozelebe???csak h legyen kiwel innunk:)

Jucó72 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 38891

Igen, azt hiszem inkább taxi. :)

Köszönöm az infókat, megpróbálom elmenteni őket. De úgy látom, végülis séta közben fogunk választani.

Előzmény: stevie-w (38888)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.23 0 0 38890

van éttermük a központ központjában, a Carigradszko-Rakovszki sarkán, az egyik legjobb szófiai éjszakai szórakozóhely tőszomszédságában (amennyiben egy vacsora után levezetésképpen ez is belefér, gyerekek nélkül persze…).

 

 

A Cservílóra vagy a Black Velvet-re gondoltál? :-)

 

 

a Happyben (fel)szolgáló fiatal pincérlányoktól eltérően nem perdülnek időről-időre táncra (ezt is persze csak este és talán nem is mindegyik helyen).

 

 

Én mást is hallottam a Happyről és a miniszoknyás szervityorkákról, de az biztos csak rosszindulatú pletyka volt :-)

 

 

a kifőzdétől két lépésre található a Sziget (igen, így, Sziget) nevű bár, ott meg lehet inni egy kávét.

 

 

Vagy Unikumot. Asszem Szófiában ez az egyetlen hely, ahol van Unicum, illetve forralt bor. És az árak ki vannak írva forintban is, de persze fizetni csak levában lehet :-)

 

A helynek egyébként nincs sok magyar vonatkozása, a tulajok jártak a Szigeten, és tetszett nekik, ennyi, de nem magyarok, és nem is tudnak magyarul.

 

    

 

 

 

Itt (sofia.zavedenia.com) egyébként lehet még nézelődni.

 

 

Gradinar úgy értette, hogy

 

http://www.programata.bg/?p=26&l=2&c=1

 

;-)

 

 

 

 

Előzmény: gradinar (38889)
gradinar Creative Commons License 2012.03.23 0 0 38889

nem tudom, mi a reális ár, talán 10000 alatt?

 

Gondolom, hogy forintról és az öt főre szánt összegről van szó.

Sztivi megírta, hogy ebbe az összegbe kb mi fér be.

A Happy mellett tudom ajánlani a Viktoria-láncot (www.victoria.bg), szintén bolgár-nemzetközi vegyes menü, van éttermük a központ központjában, a Carigradszko-Rakovszki sarkán, az egyik legjobb szófiai éjszakai szórakozóhely tőszomszédságában (amennyiben egy vacsora után levezetésképpen ez is belefér, gyerekek nélkül persze…). Egyébként a Happy és a Viktoria közötti egyik fő különbség az, hogy az utóbbiban főként pincérek szolgálnak fel, akik a Happyben (fel)szolgáló fiatal pincérlányoktól eltérően nem perdülnek időről-időre táncra (ezt is persze csak este és talán nem is mindegyik helyen).

Ha nem a bolgár vonal a fő csapásirány, de még mindig a 10000 a kemény korlát, ajánlom a Hriszto Botev utcának a Makedonia tér felé eső részén az Avrazia nevű török lokantasit. Kiváló saláták, készételek és grillek, és fenomenális pékség. Egyébként ettől a kifőzdétől két lépésre található a Sziget (igen, így, Sziget) nevű bár, ott meg lehet inni egy kávét.

Ha amellett, hogy szintén nem a bolgár vonal az elsődleges és kicsit növelhető a 10000 is, szóba jöhetnek a Spaghetti Company (www.spaghetti-company.com/?page=about) vendéglátóipari egységei is. Itt – helytől függően – olasz, spanyol és fusion vonal megy. Nagyon megbízható a konyha.

A belvárosban egyébként az alábbi tipikus középkategóriás bolgár éttermeket tudom ajánlani, de ez egy kicsit még többe kerül: Mahaloto / Vaszil Levszki (Sztivivel egy párszor már jártunk ott), Akademia / a Nevszki székesegyház mögött, Grozd / az Egyetem mellett, a szovjet emlékművel szemben.

Itt (sofia.zavedenia.com) egyébként lehet még nézelődni.

 

G.

Előzmény: Jucó72 (38887)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.22 0 0 38888

Olyan hely kellene, ahol vannak bolgár specialitások, de nemzetközi konyha is, a gyerekek miatt. 5-en vagyunk, nem tudom, mi a reális ár, talán 10000 alatt?

 

 

Nekem egy kicsit ez az esti beautózás tűnik a sztori gyenge pontjának: a szállodában előzőleg mindent ki fogtok belőle rámolni? Vagy lejöttök vele a városba, és ott akarjátok egy őrzött parkolóba betenni?

 

Én inkább taxiznék: ha be tudtok préselődni egy autóba, akkor 3-4 leváért levisznek benneteket az egyetemig ("do universziteta, molja"), aztán ha átvágtatok a belvároson, akkor a túlvégéről 4-5 leváért vissza is visznek.

 

Ami az éttermet illeti, a fejenként 2000 forint, azaz 14 leva reális egy pizzériában, ha 2 felnőtt és 3 gyerek megy. Különösen nem emelnék ki egyetlen helyet sem, a városnézés alatt  körülbelül 4000 éttermet fogtok látni, ami megtetszik, nyugodtan be lehet ülni.

 

Amikor hozzám jöttek vendégek, én mindig a Happy Bar & Grill étterembe vittem őket először, éppen azért, mert egyszerre van bolgár konyha és nemzetközi kaják, ráadásul az étlapjuk fényképes. Az árak normálisak, a minőség korrekt. Ez egyébként egy étteremlánc, a belvárosban a legjobb lokációkon vannak az éttermeik, az egyik Szveta Nedelja téren, pont szemben a Sheratonnal, a másik a Rakovszki utcán, közel a Szlavejkov térhez.

 

www.happy.bg

 

Ez pedig az étlap angolul:

 

http://www.happy.bg/en/menu.html

 

De még egyszer mondom, ez messze nem kötelező választás, bárhová egész nyugodtan be lehet ülni, kifejezetten rossz vagy lehúzós étteremről egész Szófiában nem tudok.

 

 

 

 

 

Előzmény: Jucó72 (38887)
Jucó72 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 38887

Olyan hely kellene, ahol vannak bolgár specialitások, de nemzetközi konyha is, a gyerekek miatt. 5-en vagyunk, nem tudom, mi a reális ár, talán 10000 alatt?

Előzmény: gradinar (38886)
gradinar Creative Commons License 2012.03.22 0 0 38886

A belvárosban szeretnénk vacsorázni nem túl drága helyen. Tudtok valamit ajánlani?

 

A belváros tele van jobbnál jobb éttermekkel. Mi a nem túl drága hely, és milyen konyhára (bolgár, olasz, örmény, stb) vágytok?

 

G.

Előzmény: Jucó72 (38883)
Jucó72 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 38885

Igen, ez is nagyon jól néz ki! :)

Előzmény: solozo (38884)
solozo Creative Commons License 2012.03.21 0 0 38884
Előzmény: Jucó72 (38883)
Jucó72 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 38883

Köszi az infót. 1-1 éjszakát kibírunk itt, ha zaj lesz is. :) Kocsival szeretnénk bemenni a belvárosba este, remélem, ott is tudunk parkolni. Másnap reggel meg úgyis húzunk a tengerpartra! A belvárosban szeretnénk vacsorázni nem túl drága helyen. Tudtok valamit ajánlani?

Előzmény: gradinar (38882)
gradinar Creative Commons License 2012.03.21 0 0 38882

Én ezt a szállást foglaltam le 

 

Szerintem nagyon zajos lesz, viszont kocsival kettő percre, a városközpont felé van a The Mall, ahol egész jókat lehet enni (és persze vásárolni is, ha ez érdekes lehet). A Mall-ban a parkolás ingyenes.

 

G.

 


Előzmény: Jucó72 (38880)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.21 0 0 38881

Én ezt a szállást foglaltam le (villámajánlatot nézd!):

 

 

Ez pont a plovdivi autópálya mellett van, de ez sem egy rózsadomb. Csodák nyilván nincsenek :-)

 

Itt most ilyen újpalotai, békásmegyeri lakótelepek szélén levő panziókról beszélünk... minden előnyükkel (ár) és hátrányukkal (környezet, bevárostól vett távolság).

 

 

Előzmény: Jucó72 (38880)
Jucó72 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 38880

Szia!

Idén nyáron mi is Bulgáriába megyünk, és odaúton két helyen éjszakázunk, Belgrádban és Szófiában, visszafelé pedig Szófiában szállunk meg. Én ezt a szállást foglaltam le (villámajánlatot nézd!):

 

http://www.booking.com/searchresults.hu.html?sid=6c57fafe89b7156cec0777d02e37e38f;dcid=1;checkin_monthday=2;checkin_year_month=2012-7;checkout_monthday=3;checkout_year_month=2012-7;class_interval=1;group_adults=2;group_children=0;inac=0;offset=0;redirected_from_city=0;redirected_from_landmark=0;review_score_group=empty;score_min=0;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;src=index;ss_all=0;;city=-838489;origin=disamb;srhash=3064341591;srpos=1

 

5-en megyünk, 3 szobát foglaltam, a 14 éves fiam külön élvezi, hogy ő egyedül fog aludni :) Még így is olcsóbb, mint bármelyik más szállás ötünknek.

Előzmény: MeAndi (38878)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.21 0 0 38879

Az alábbi szállásról kérem véleményed:

 

 

A panziót nyilván nem ismerem, a környéket annál inkább, ott lakott a barátnőm :-)

 

Ez a város legeslegszéle, a lakótelepeken túli világ. A környék egy kissé lehangoló, pont mint a szomszédos Ifjúság lakóteleptől (Zs. k. Mladoszt) várható is a neve alapján. Bár a másik irányba nézve meg éppen a Vitosát látjátok.

 

A reggeli induláshoz irányban van, és a metró tényleg bevisz a legbelső belvárosba. Mondjuk az "5 perc sétát" a metrómegállóig kicsit optimistának érzem, szerintem a 20-25 perc reálisabb (keresztül a lakótelepi parkolókon), de végülis nem vészes.

 

Mint minden hasonló részen, itt is van "kompleksz," azaz egykori lakótelepi szolgáltatóház, amiben többnyire jópofa éttermek, kávézók működnek, éjfélig biztosan nyitva vannak, és nevetségesen olcsók.

 

Szófia nem rossz hely, de én a helyetekben bevállalnék még másfél óra autózást, és inkább Plovdivban szállnék meg. Mégiscsak a világörökség része, meg ilyenek.

 

A B-terv nektek is egy belgrádi megálló (Budapesttől 380 km).

 

A belgrádi írásom elkészült, napokon belül felkerül az oldalra.

 

 

 

Előzmény: MeAndi (38878)
MeAndi Creative Commons License 2012.03.21 0 0 38878

Kedves Stewie!

 

Idén Sofia környékén megaludnánk, nem egyhuzamban mennénk le Sozopolig. Az alábbi szállásról kérem véleményed:

 

http://www.booking.com/hotel/bg/blok531.hu.html?sid=5945fd84db104e678c6485a2e4f9c965;dcid=1

 

Köszönettel!

stevie-w Creative Commons License 2012.03.19 0 0 38877

Igen

 

 

Ezért tudtatok kint házasságot kötni.

 

Két magyar állampolgár aligha házasodhat tetszés szerint külföldön.

Előzmény: Vahurka1 (38876)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 38876

Igen, de most már csak is. Március 1 óta magyar állampolgársággal is rendelkezik... legalább nem lesz gond a schengeni határon, ahol a magyar állandó tartózkodási kártyát nem ismerik fel!

Előzmény: stevie-w (38874)
jokor Creative Commons License 2012.03.19 0 0 38875

Sziasztok!

 

Ismét meghirdetem, ha valakit érdekel...

 

Érdekel valakit Hotel Nessebar Beach-be 1 hét AI ellátás? 2 felnőtt, 2 14 év alatti gyerek.

Visszamondta egyik útitársunk. 2012.06.23-tól, egyéni utazás.

stevie-w Creative Commons License 2012.03.19 0 0 38874

Esküvő témában a szláv területen kicsi tapasztalatom van, mivel én Oroszországban nősültem meg - ott volt az első és egyetlen polgári esküvőm.

 

 

Gondolom, a feleséged orosz.

Előzmény: Vahurka1 (38872)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 38873

Hát igen, eléggé minősíti a hozzászólók szellemi színvonalát a negatív vélemények leírásának a módja. Szerintem nagyon stresszes emebrke írta azokat, aki nem tudja máshogy levezetni a feszültséget magából...

 

Csak egy kis észrevétel: amikor a boldogságot mérték fel országonként, akkor kis hazánk az UTOLSÓ volt és az első egy olyan ország lett, ahol a napi átlagjövedelem alig érte el a 2 $-t!

 

Jól tükrőzi, hogy kinek mi a fontos... a pénz nem boldogít, csak hozzásegíthet a boldogság eléréséhez.

Előzmény: stevie-w (38871)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 38872

Szia.

 

Esküvő témában a szláv területen kicsi tapasztalatom van, mivel én Oroszországban nősültem meg - ott volt az első és egyetlen polgári esküvőm.

 

Mindenképpen először a bolgár konzulátuson érdeklődjél, hogy mi a hivatalos ügymenet! Valószínűleg csak Burgaszban tudtok majd megesküdni, esetleg Nessebarban :)

Ha már volt hivatalos eskövőtök, akkor valószínűleg nem fogják engedélyezni.

 

Saját tapasztalat: az esküvő időpontja előtt legkésőbb 2 hónappal a helyi anyakönyvezető előtt írásbeli nyilatkozatot kell tenni, hogy a szándékotok komoly és egy olyan tolmácsot kell fogadnotok, aki igazolhatóan beszéli mindkét nyelvet (nálunk orosz-angol volt a hivatalos tolmács) - nálatok bolgár-magyar kell.

 

A ceremónia végeztével magyarországon a BAH-nál (óbudai TESCO-val szemben lévő 3-4 szintes sárga épületben) kell a hiteles fordítással együtt leadni (vagy csak a fordítást?) és jó esetben 1-2 hónap alatt megvan a papír. Anno a miénk elakadt és hiába adtam meg az elérhetőségemet, nem szóltak, hogy egy apróság hiányzik és ültek rajta 5 hónapot... Az apróság elintézése után 3 (!) nappal már a kezemben volt a magyar házassági bizonyítvány!

 

Jó érdeklődést és ügyintézést!

Előzmény: Szandy&Lacy (38864)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.18 0 0 38871

Nem kimindottan utazás, de érdekes.

 

 

Ami nagyon elszomorított, azok az írás utáni kommentek.

 

 

Előzmény: solozo (38870)
solozo Creative Commons License 2012.03.18 0 0 38870

http://hataratkelo.postr.hu/ez-az-irany-a-legjobb

Nem kimindottan utazás, de érdekes.

dzsonivir Creative Commons License 2012.03.18 0 0 38869

Nagy László: Menyegző

 

 

 

Arccal a tengernek itt állunk párban,
kürtszóban, ünnepi arany riadóban,
síp-sikolyban, a dobhang döbbenetében,
lábdobogásban ijedten, a tengert utánzó
táncosok lendülete fenyegeti hátunk,
mert a tengernek bemutattak minket,
vegye tudomásul, itt állunk párban,
a kőfokon, itt, a végtelenségbe bevágó
szárazföld csőrehegyén két emberi csillag,
.........................

Előzmény: stevie-w (38868)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.18 0 0 38868

Mident lehet, de nem mindent érdemes.

Előzmény: dzsonivir (38867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!