Keresés

Részletes keresés

Moki66 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27499

Engem a neurológus vizsgált ki alaposan, nyaki gerinc MR negatív, ENG-EMG demyelinizacios polyneuropathia, labor: Borrelia IgM: negativ, IgG: pozitív (a határérték 2xese) synlab csinálta. Diag: Demyelinicazos polineuropathia Borrelia fertőzés talaján, 20 x 2gr Ceftriaxon Kabi, ez tavaly augusztusban. 1 kontroll októberben: jelentős javulás, ENG: eltérések csökkentek,már csak egy hullámban volt eltérés,  2 hete: semmi neurológiai tünet, jövő hét kedden ENG, remélem az is negativ lesz.

Előzmény: szépnapot! (27493)
One of the millions Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27498

A google mindkettot kidobja:

 

https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=gendiagnosztika

 

https://www.google.hu/search?q=g1&oq=g1&aqs=chrome..69i57j69i59j0l4.1530j0j7&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8

Előzmény: szépnapot! (27493)
zseva69 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27497

Szia!Neked ki írta fel és hol adják be?Van valami mellékhatása vagy volt tünet felerősödésed?Társfertőzésem nekem is van.Babiózis és bartonella.   

Előzmény: sewage (27488)
zseva69 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27496

Szia!B.dr.mondta.Gondolom az állapotom miatt kellene a 4g,de mivel a súlyom 60 kg és a fizikai állapotom nagyon rossz ezért kellene 2x.

 

Ahova rendszeresen járok gyógyszertárba ott szóltam,hogy mindenből a legolcsóbbat rendeljék.Nagyon rendesek voltak.

 

Nekem izomrángásokkal és fáradékonysággal kezdődött.Rá 1 évre furcsán mentem,a jobb lábamat oldalra dobáltam.Neurológián emg,eng vizsgálat,diag:motoneuron betegség.1 évvel később,most: nem tudom magam ellátni,járó kerettel keveset tudok menni. Röviden ennyi.A lyme részt az első hozzá szólásomnál leírtam.Ha még valami kérdésed van tedd fel nyugodtan.

 

Neked is hasonlókat:)

Előzmény: Moki66 (27482)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27495

Nekem a sima elisa negatív volt, Igg a határon már. Utána Wb 3x még negatív volt (plusz jellel itt-ott), negyedszerre (gyógyszerkúrák után) Igg pozitív. Ez minden, ami kimutatkozott szerológiailag, nem sok. De minden tipikus tünetem megvolt.

Előzmény: szépnapot! (27493)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27494

Tudom, hogy milyen nehéz helyzetben vagy. Mindannyian átestünk ezen. De még megvan a remény, hogy nálad nem lyme lesz. Ha egyszerű lenne diagnosztizálni meg gyógyítani, nem tört volna ketté annyi életet ez a betegség. Van, aki meggyógyult. Van, aki tünetmentes lett egy időre. S van, aki évek óta küzd, de nem jön rendbe. Van, aki stagnál, szinten tartja magát valamivel. 

A legszerencsétlenebb eset az álnegatív lelet, mert utána nem kapsz kezelést.

 

Az Istenhegyi Géndiagnosztika és azon belül Esztó doktornő a tüneteket veszi alapul, ez, és a lelet együttesen adják a kezelés alapját. Én őt tudnám jó szívvel ajánlani, rendkívül emberséges, és ő legalább tényleg felírja a gyógyszert, ha valószínűsíthető a lyme. Másik esélyes hely, ahol a kezelést megkapod, G1 Intézet, Balaicza drnő. 

A legtöbben e fenti két személyhez járunk.

 

Első a vérvétel legyen most, amíg nincs eredménye, ne idegeskedj előre.

 

Ha a családból valakin lyme-foltra gyanús jelenség mutatkozik, azonnal orvos! Nekem volt foltom, de nem mentem vele orvoshoz. Azóta krónikus lyme beteg vagyok, egyre durvább tünetekkel. 33 évesen csak vegetálok, a munkámat alig tudom már ellátni. Lehet, hogy ez nem alakul így, ha időben orvoshoz kerülök. 

Előzmény: szépnapot! (27493)
szépnapot! Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27493

Egyre inkább el vagyok keseredve. Pedig pont azon dolgozom, h egyre jobban legyek.

 

Azt gondoltam ez egyszerű menet kimutatják egy vrvétellel és kész.

 

Fogalmas sincs hol van amit ajánlottál google nem dob ki semmit csak az Istenhegyit meg ahová gondoltam elmegyek. Szent László kórház Elisa módszer nem eredményes :( Hol van ez elérhetőséget kaphatok pontosan? Van személyes tapasztalatod?

 

Már fogalmam sincs mit kellene tennem???????

 

Ne szorongjak és ne féljek erre örekszem , de nagyon nehéz lelkileg. Nem látom a kiutat.

 

Igyekszem pozitívan gondolkodni közben attól tarok ki sem derül mi a bajom és ahogy a fogorvosnál is azt érzem hülyének néz vagy szimulálok .

 

Kiváncsi vagyok az MR és ENG vizsgálat eredményére. Fogalmam sincs itt lehet-e üzenetet küldeni, de szépen kérek mindenkit , aki saját tapasztalatból hasonló helyzetben volt hol mutatta ki neki a teszt a Lyme kórt?

 

Egyre szomorúbb vagyok.

 

Ma reggel pedig a fiam kezén is láttam egy piros foltot már ezt is nézegetem más szemmel.

 

 

Előzmény: One of the millions (27490)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27492

Csak én nem értem a poént? :) :) :)

Előzmény: Naive Ben (27486)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27491

Krónikus lyme révén semmi esetre se válaszd Lakos doktort! Hidd el, jóindulatból írjuk, pénzkidobás lesz. Ő csak friss betegekkel foglalkozik, de azokkal is csak akkor, ha van/volt lyme folt, és ha extrém pozitív leleted van - ami viszont krónikus lyme-nál már elég ritka, mert egy idő után leáll az ellenanyagtermelés, és a betegséget tesztekkel nehéz, olykor lehetetlen kimutatni.

Előzmény: szépnapot! (27489)
One of the millions Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27490

Szia!

 

Lakost gyorsan felejtsd el!

 

Dr. B. G1 vagy Dr. E. Gendiagnosztika.

Előzmény: szépnapot! (27489)
szépnapot! Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27489

Jó reggelt!

 

Tegnap este  csak ezt Lyme témát olvasgattam.

Már biztosan megcsináltatom a tesztet. Csak azt nem tudom hol? Bizonytalan ez az egész még a kimutatás is nehézkes.

 

Volt fülkürthurutom 1 éve, ami újra előjött ( allergiás vagyok sok mindenre) az ujjaimban és kezemben nyilaló tűszúrászerű fájdalom vándorol, ami egyébként ma 1 percig tart és elviselhető. 

 

Csak az alsó  állkapocsban a közepétől végig ahol az idegek futnak és megmagyarázhatatlan a fogorvos szerint a fog fájdalom. (gyökérkezelt és rtg szerint ép fogaknál)

 

Volt télen alvásproblémám ,szorongás enyhe depresszió, de az élethelyzettől és sok stressztől is lehet.

 

Néha mellkasi szúrások is voltak és volt éjszaka leizzadtam és polót kellett cserélnem, de ez nem minden este csak pár alkalom volt.

 

Bal kezem zsibbadása max 1 hétig tartott elmúlt.  Most a neurológus koponya MR és ENG vizsgálatra küld.

 

Elisa módszer nem biztos kimutatja főleg a krónikust. Esetemben csak az lehet, hiszen az első tünet is 1 évnél több.

 

Volt télen fogyásom is igaz 2 fogam is kihúzattam ami nehezen gyógyult. Nyaki meszesedésem és kopásom miatt elevenen fájt a nyakam. Sok a véletlen egybeesés ami ráhúzható erre a Lyme kórra. Mindenképpen szeretném kizárni ezt a lehetősget is.

 

Hétfőn kérek időpontot Dr Lakos András kullancsbetegségek ambulanciájára. Van valakinek tapasztalata esetleg? Köszönöm szépen és szép hétvégét mindenkinek egészségeset!:)

 

 

sewage Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27488

Jelenleg én is 4 gr. Ceftriaxon infúziót kapok 6 hétig..   A múltkor írtam neked a másikon,hogy készülök Balaiczához. Nos egy 86 ezres vérvétel kimutatta,hogy alacsony a cd3-cd57 , plusz van két társfertőzés is. /asszem yersinia és chlamydia/. Az antibió volt 116 ezer,plusz az egyebek,úgyhogy öröm-boldogság:(    Kiváncsi leszek,hogy a 6 x 50 napos szájon át szedett és semmit nem használó Esztós antibió kúra után ez használni fog-e. /még nyomatom most mellé az ezüstöt is/

Előzmény: boxerkutya (27458)
Naive Ben Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27487

Nehéz mit mondani, nem soroltál el olyan sok jellegzetes tünetet, illetve az itthon elérhető tesztek sem kimondottan megbízhatók. Én a háziorvostól kérnék beutalót laborra Elisa teszthez, az eredmény irányadó lehet. Emellett azt javaslom, olvass alaposan utána a jellemző tüneteknek. A zsibongó fej-, hát és nyakfájás, az agyi köd, a nehézlégzés, izomgyengeség, ízületi fájdalmak úgy vettem észre a többségnél tapasztalt tünetek voltak a célzott kezelés előtti időszakban, sokaknál sajnos azután is. Nekem ezek voltak a legjellemzőbb bajaim amik annyira szokatlanok voltak (az a zsibongó fájdalom, ami a lapockák és a fejtetőm között vándorolt, és szinte mindig féloldalasan éreztem), hogy én már az utánaolvasás után biztos voltam az akkor még orvos vagy teszt által meg nem erősített "diagnózisban". Persze nekem erősen valószínűsítette a tünetek jelentkezése előtti hónapokban elszenvedett 4 kullancscsípés, meg a pár évvel korábbi kokárdás csípés, amire akkor hatásosnak tűnt a 3 hét antibiotikum. 

Előzmény: szépnapot! (27479)
Naive Ben Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27486

" Nekiálltam méregteleníteni dulván"  

 

Hosszu idő óta először vagyok fenn reggelig fogfájás, fülzúgás, és nyugtalanság miatt, de ez még így is feldobott. Gondolom nem elgépelés a "dulván" és valamiért nagyon felvidít, hogy nem bírtad megállni :)

Előzmény: hornet599 (27475)
Memphi Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27485

Ot hol lehet elerni?

Előzmény: bob87 (27463)
Memphi Creative Commons License 2015.05.09 0 0 27484

Szia! Oh bakker nem jo kilatasok, mitol volt szted? Mitol mult el vegul?

Előzmény: tom1971 (27467)
Moki66 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27483

Ja! A TB nem finanszírozza... ezt sem... no comment... :(

Előzmény: Moki66 (27482)
Moki66 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27482

Szia! Én tavaly augusztusban kaptam 20 napon keresztül napi 2 gr-ot, Ceftriaxon Kabi volt, 40e volt a gyógyszer + a NaCl infúziós oldat amiben beoldották + a szerelékek. A Teva is gyártja Lendacin néven, csak közel kétszeres áron van, ugyanaz a hatóanyag szóval nehogy megvezessenek mert csak a gyártó és a márkanév a különbség. Nekem a háziorvosom asszisztense adta be a rendelőben. Mellékhatás nem volt

 

2x2 gramm? Ezt ki mondta? Miért kellene 2x naponta? Naponta 1x szokták adni és a max adagja 4 gramm krónikus Lyme-ban, súlyos esetben, meg aszem elvileg testsúlyfüggő, nekem lehet h elment volna a 3 gramm is :-)

10 db-os kiszerelésben van, tehát 20 vagy 30 nap.

 

Nekem reflexeltérésekkel kezdődött a "móka" és demyelinizaciós polineuropathia volt a diagnózis.

Múlt héten voltam neurológiai kontrollon (félévente megyek), negatív, a biztonság kedvéért jövő héten kedden egy ENG-t is csinál a doktornő.

 

Jobbulást Neked! :-)

 

 

Előzmény: zseva69 (27456)
milla10 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27481
Az agykontrpll tenyleg sokat segit.a sulyos lymeot nem fogja meggyogyitani.es az oktatoja sem azt tanitja,hogy orvosi segitsegre nincs szukseg.de pl migrenes fejfajas eseten nalam mukodik.
Előzmény: szépnapot! (27479)
csilla0815 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27480

Köszönöm szépen mindenkinek!!! A kúrát nem akarom megszakítása,szeretném ha minél elöbb letelne. A fényérzékenységgel nincs gond, simán bírom a napot :)

szépnapot! Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27479

Sziasztok!

 

Lehet semmi közöm a Lyme kórhoz, de a tüneteim alapján akár ez is lehetne.

 

A durva kb 14 éves koromban volt bennem tudomásom szerint kullancs azóta nem tudok róla.

 

Amire emlékszem előző évben sokáigvolt fülkürthurutom. Nem foglalkoztam vele mivel csomó mindenre van allergiám parlagfűre is. Kaptam Nasonex sprét és Zyrtecet elmúlt. Most egy hete kb újra elöjött.

 

Ezzel indult aztán megmagayarázhatatlan nyilaló fájdalmak az ujjaimban. Fog rtg semmit nem mutatott 2 fogam ki is huzattam , mert 2 gyökérkezelés után is úgy éreztem vannak nyilaló fájdalmak. Kopogtatásra hidegre evésnél nem volt gond.

 

Most ott tartok nem tudják a pótlást elkezdeni, mert azóta az alsó állkapcsom illetve mintha a fogaim fájnának. A Rtg jó. A kézben  nyilalások amire emlékszem, mert nem tulajdonítottam ennek jelentőséget kb november amikor elkezdtem mondogatni , h ez a vándorló fájdalom normális? Elég stresszes utolsó évem volt. Alvás problémákkal szorongással. (helyzet adta a családban volt melanoma, stroke, műtétek) Lelkileg nem voltam rendben és ennek tudtam be. kb 2 hete a bal kezem zsibbadása után vártam 5 napot és elmentem a háziorvoshoz. Ő elküldött neurológiára. MR lesz 20-án ENG vizsgálat 1-én. Vérvétel  és vizelet eredmény jó lett. (pajzsmirigy, cukor, gyulladás is ok)

 

Tehát elmegyek MR vizsgálatra és ENG-re.

 

Amiről tudok , h betegségeim vannak nyaki meszesedésem és kopásom egy miomám , de nem nő.

Viszereim a lábamban.De hát ennyi idősen már ez is normális.

 ,

42 éves vagyok.

Most igyekszem nagyon pozitívan gondolkodni és nem szorongani, de nehézs mi okozza ezeket a bajokat. Többet mozgok odafigyelek mit eszem. Napi 2 liter folyadék. Alkohol eddig sem volt nem dohányzom. Normális életet élek .

 

Bár belegondolok , h van két kezem és lábam szerető családom látok ..... stb

Már kicsit lehet én viszem túlzásba tényleg az aggódást, de szeretném, ha nem lenne komoly problémám. Lehet kellen egy lyme szűrés? Hol adnak jó diagnozist? Mennyibe kerül? Mit gondoltok? Tanácstalan vagyok, mert a tünetek szerint akár Lyme is lehetne. Meditációk segítenek ellazulni és a sok séta is kikapcsol. Nagyon remélem minden jól alakul. Most igyekszem nem aggódni és nem kivetiteni a családomra. Gyerekek se érezzék meg , h izgulok. Nem akarom tovább betegíteni magam. Olvastam ezek a neuropátiás fájdalmak mivé válhatnak még belegondolni is rossz. Agykontroll állítólag annyi betegséget gyógyít ? Van tapasztalatotok ez irányban? Mindenkinek csodás szép napot és egészséget kívánok!

One of the millions Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27478

Szia!

 

Orulok neki!

Előzmény: hornet599 (27475)
One of the millions Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27477

Szia!

 

En tobb,mint 1,5 evet nyomtam.

 

Most csak Barberryt es neha Banderolt szedek.

Előzmény: milla10 (27469)
milla10 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27476

köszi a válaszokat!

hornet599 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27475

Milla, én kb. két hónapja csinálom. Két három héttel a kezdés után jelentős javulás, aztán három hétre rá jelentős rosszabbodás. Nekiálltam méregteleníteni dulván, s így másfél héttel később javul a helyzet! Teljes protokollon vagyok.

Előzmény: Döndöleg (27474)
Döndöleg Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27474

Szia Milla,

 

nettó 9 hónap nagyjából.
(Bruttó több, de voltak szüneteim, pl. kétszer volt magas lázam és utána 3-4 hétig csak méregteénítettem)

Eleinte volt csak samento-banderol, 3 hónap talán, azóta a teljes. És most ezüst+karden.

Nem merem elkiabálni, de nagyon hatékonynak érzem..Egy csepp karden esténként összesen és mintha tisztulna a fejem is.

Előzmény: milla10 (27469)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27473

Nekem is fel-feltűnt kiütés, csak én onnan jöttem rá, hogy talán nem allergia, hogy egy-két nap alatt mindig elmúlt, anélkül, hogy a gyógyszert félbehagytam volna.

 

Attól is függ, hogy:

-teljes testre kiterjedő a kiütés?

-viszket is?

-a gyógyszer szüneteltetésekor, ill. antihisztaminra enyhül vagy megszűnik?

 

Csak mert ha csalánkiütésszerű, az nagyon gyakran herx és magától elmúlik. Mindenképpen 2-3 napos szünetet javasolnék a Doxival, és meg kell nézni, akkor enyhül-e. Addig: rengeteg folyadék, méregtelenítés, kalcium, szükség esetén antihisztamin is.

Előzmény: Törölt nick (27471)
milla10 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27472

hajhullás: a borrelia tünete is lehet, de lehet endokrinológiai probléma, inzulinrezisztencia, pajzsmirigy alulműködés, progeszteronhiány.

Előzmény: csilla0815 (27466)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 27471

 Doxycyclin

 

"Nem gyakori mellékhatások (100 betegből legfeljebb 1-et érinthet):

- Túlérzékenységi reakciók (pl. allergiás reakciók)
- a test nagy részét elborító kiütések (generalizált exantéma),
- a bőr kipirulása (eritéma),
- csalánkiütés (urtikária),
- viszketés (pruritusz),
- eritéma multiform."

 

 

Előzmény: csilla0815 (27466)
zseva69 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 27470

Köszi Milla!

Esetleg abban is tudnál segíteni,hogy a Rókusban név szerint kit kell keresni és a firtsmedben melyik részleg főorvosnőjével kell beszélni? Ha úgy gondolod küld el privátba,publikus az email címem.

Mindenkinek jobbulást.

Előzmény: milla10 (27468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!