Keresés

Részletes keresés

zsuzsu27 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 1455
Bocs az előbb lemaradt a kép.
zsuzsu27 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 1454
Sziasztok.
Csak érdekességképpen,mert ő nem csíkos mókus.
secille Creative Commons License 2007.06.02 0 0 1453

Sziasztok!

3 tibeti csíkos mókus (fehér) eladó!

Tel: 06 70 7709 189, secille@freemail.hu az elérhetőségek

mokus- Creative Commons License 2007.05.27 0 0 1452
Sziasztok! Imádom a mókusokat egész kicsi koromtól kezdve, de sajnos nincs mókusom.. Olyan jó látni, hogy Mo-n is ennyien szeretik őket :)
Sir Porthos Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1451
Csak csatlakozni tudok a "saját kezűleg ketrecet építők" ajánlótáborához, különösen, ha van egy kis segítség is. A párommal mi is saját anyagokból raktuk össze a méterszer méteres ketrecet, és bár munka és utánajárás az volt vele, mégis sokkal jobban megérte anyagilag, mint csináltatni. Én is tudom ajánlani a visszaolvasást a topicban, ha jól emlékszem még konkrét anyaglelőhelyek is szerepeltek korábban.
Mi egyébként annyira belejöttünk a barkácsolásba, hogy még az odúját is házilag fúrtuk-faragtuk ki egy kivágott almafa törzséből :)!
Előzmény: Levus81 (1450)
Levus81 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1450

 

szia csokivadász,

 

na pont a kézügyesség az,ami nem az erősségem...ezért folyamodok segítséghez.

de apám hibátlan ezekben... :)

szóval ez a méricskélés,fúrás-faragás nem nekem való...nem hiába utáltam már annó a technika órákat is. ;)

Csokivadász Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1449
ha jó a kézügyeséget, és van szerszámod hozzá, olcsobban kijösssz, mintha vennél egyet, és így pontzosan akkorát csinálsz amilyen kell
Előzmény: Levus81 (1448)
Levus81 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1448

 

szia Lászy,

 

úgy látom,hogy itt "csak" rád számíthatok...úgyhogy nem győzöm megköszönni a gyors,-és kielégítő válaszokat. :)

valószínű,hogy majd apám fog segíteni a ketrec elkészítésében,ami nem holnap lesz egyéb okok miatt,de rajta vagyok a dolgon,és tuti meg lesz akárhogyan is...

csak az a kérdés,hogy ha én veszem meg a hozzávalókat ahhoz,amilyet szeretnék,megéri-e nekiállni,vagy érdemesebb csináltatni.

ennek majd utánajárok,és ki is fog derülni az árajánlatok alapján.

kár,hogy nincsen MSN-ed...skype-hoz nem értek. :( nem szeretnél MSN-t? ;)

na pont ezért kérdeztem az üteg utcát,mert onnan van a lány mókusom,és ott vettem januárban,és vele van a farok probléma,meg,hogy nem fütyül...és siralmas,hogy milyen állapotban volt ott tartva abban a miniatűr kalitkában,benne semmivel...úgyhogy no comment.

ettől még persze a Fáncsi doktor érthet a szakmájához,és valószínű,hogy hozzá is fordulok,ha komolyabb gond lesz,de az üzlettel kapcsolatosan,meg ahogy a Michelle-em ott tartva volt meg van a véleményem...

iwiw-en én is fent vagyok. :)

bár őszintén szólva jobban örülnék az MSN-es megoldásnak,szóval... ;)

megírod nekem mail-ben,hogy iwiw-en hogyan találok rád?

 

címem: wbt81@freemail.hu

 

és köszi még egyszer mindent!

 

ÜDV,Lev. :)

Lászy Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1447
Szia!

MSN- em nincs, skypom van, meg iwiwem. Árajánlatért keresd vissza a Fórumon Pincebogár elérhetőségét, én már személyesen is láttam a ketrecet, amit készített, és nagyon szép. De ketrecet készíthetsz Te magad is, sok jó ötlet és kép van fenn a topicon, ha visszalapozol.
Aztán meg ne hibáztasd magad, a hormonális dolgokért nem te felesz, hanem természet anyánk kavargatja a kását. Fáncsi doktor édesanyjáé az Üteg utcai kisállatbol. Sok éve tenyésztenek mókusokat és madarakat. A doki ezért nagy mágusa a csíkosoknak. A többi állatorvos csak általános ismeretekkel rendelkezik jó esetben. Rossz esetben akkora b-rom, mint ide Moszkva.
Előzmény: Levus81 (1446)
Levus81 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1446

 

szia Lászy,

 

köszi az információkat...akkor várok még türelemmel a füttyre is,meg a farok "problémával" is.Mert amúgy jól van,és minden OK vele.De nagyon örülnék,ha fütyülne,mert a fiú teljes készenlétben áll. :)

A Fáncsi doktornak van köze az Üteg utcai üzlethez?Mert már keverem itt a dolgokat...

 

Most meg olcsó asztalost keresek,mert szeretnék nagy ketrecet csináltatni nekik...mert a jelenlegi kicsi is,meg már kezdem mindenért magamat hibáztatni.

Amiért nem dús a farka;amiért nem fütyül...

Csak mire elmagyarázom az asztalosnak,hogy milyet szeretnék...Na meg elválasztottnak kell lennie,mert külön tartom a Michy-t meg a Michelle-t. :)

De jelenleg az árajánlatok érdekelnek,mert amiket eddig néztem a NETen...hát nem valami olcsók. :((

van MSN-ed? 

 

Üdv,Levi.

Előzmény: Lászy (1445)
Lászy Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1445
Szia!

Nem kell izgulni, nekem se fütyült még az egyik leánykám. Majd fütyü. De ha visszakarasel, néhányszor le van írva, hogy milyen külső és belső változások figyelhetők meg a lányoknál fütyülés előtt. A csapzott farok az én Opálomnál hormonzavar miatt alakult ki, de aztán egyszercsak elmúlt, és aztán rá pár napra elkezdett fütyülni. Orvosi véleményt Dr Fáncsi Gábortól kérhetsz, az elérhatősége a topikon is megvan néhányszor, meg a neten is megtalálod. Ő a csíkos mókik fődokibácsja. Nagyon ért hozzájuk.
Szelidíteni csak türelemmel lehet, de az eredmény mókusfüggő.

remélem tudtam segíteni.
Előzmény: Levus81 (1437)
kanari2 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1444

Eladók 7 hetes,Tibeti fehér csikosmókus babák.Van fiú és lány is

Érd:0620-9787187

az egyik kölyök
kanari2 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1443

Szevasz!

Érdeklődnék,hogy cserélsz is e esetleg?Nekem 4 db 7 hetes Tibeti fehér kölyköm van,cserélnék vérfrissités céljából barna kölyökre.Tel:0620-9787187

Előzmény: tarati76 (1442)
tarati76 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1442

SZiasztok!

 

Fehér anyától, és barna apától barna kismókusok eladók!Érd:30/9135-735.

Levus81 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1441

 

na végre kis életjelek... ;)

akkor sem veszik el...egyáltalán nem,amit valahogy nem is csodálok,mert kiéheztetni nem fogom őket,és mindig van elöttük kaja.

a kiengedést akkor majd megpróbálom,max. nem szellőztetek,amíg vissza nem megy. :)

lehet,hogy lesz egy hét is... ;)

a többire is válaszoljatok légyszi! :)

Csokivadász Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1440
így van!

Levus, szerintem nyugodtan enged ki őket, de egyesével. Ha a ketrec ajtaján bedugod a kezed, akkor se veszik el a kezedből az ennivalót?
Előzmény: Lászy (1439)
Lászy Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1439
Szia!

Nem, csak néha vannak pangó időszakok, aztán meg rövid időn belül nagyon sok hozzászólás van.
Előzmény: Levus81 (1438)
Levus81 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1438

 

Ennyire halott lenne ez a forum? :((

Levus81 Creative Commons License 2007.05.12 0 0 1437

 

sziasztok,

 

élmény olvasni beszámolóitokat,melyeket sajnos kicsit irígykedve olvasok,mivel én sajnos el sem tudom képzelni,hogy az én mókusaim kézből egyenek,de,hogy még ki is engedjem őket azt végképp nem... :((

nekem egy fiú,és egy lány mókusom van,egy viszonylag nagyobb ketrecben,melyet ketté választottam,mivel mint tudjuk monogám állatok.

a fiú mókust tavaly vettem,a lány mókust ez év elején,és sajnos egyik sem szelíd. :(

bennem is biztos sok a hiba,mert nincs türelmem órákat ott ülni,meg szerintem alapból vadak.

ha benyúlok,akkor teljesen megijedve,de mozdulatlanul hagyják magukat simogatni,de egy apró kis hirtelen mozdulat,és máris pattognak a ketrecben,amitől persze én meg reflexből kirántom a kezemet. :)

szóval el sem tudom képzelni,hogy a kezemből elvegyenek bármit is.

ami mostanában végképp aggaszt,hogy a lány mókus nem akar fütyülni. :(

az lenne a kérdésem,hogy fog-e még egyáltalán?vagy már csak ősszel?

a másik kérdésem az lenne,hogy ha ilyen vadak,akkor is kiengedhetném őket a szobában?vissza mennek a helyükre?

ha kiengedhetem,akkor együtt vagy külön?

meg a lány mókusnak olyan csapzott a farka...nem olyan szép dús,mint a fiúé...?

most kint hagytam őket az erkélyen,mert kellemes az idő...gondolom az a levegő jobb nekik.

majd madárcsiripelésre kelnek...hátha megjön a lány mókusnak a kedve és elkezd fütyülni. ;)

étel szempontjából én kimondott csíkosmókus kaját adok nekik,és azt egészítem ki egész dióval,héjas mogyoróval,héjas földimogyoróval.

a héjas mogyorót imádják,meg a héjas földimogyorót is.

a héjas diót csak a lány szereti,de csak néha tör fel egyet.szóval válogatósak,és teljesen különböznek étel szempontjából,hogy melyik mit szeret.

ezeken kívül adok még nyers almát,meg körtét nekik,és lisztkukacot amit imádnak.

itatni csak szénsavmentes ásványvízzel itatom őket,melyet kipótolok ilyen ún. C-Vit-el,ami elsősorban pótolja a c-vitamint,mert azt hallottam,hogy a rágcsálók nem tudnak c-vitamint előállítani.

most "röviden csak" ennyi... :)

légyszi segítsetek,amiben tudtok!!!!

előre is köszönöm...üdv,LEV.

Csokivadász Creative Commons License 2007.05.12 0 0 1436
szerintem nyugodtan enged ki, a szoba ajzját zárd be, hogy ne az egész lakást járja be. Visszamegy magától úgyis.
Előzmény: Törölt nick (1434)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1435

Szia Gábor!

 

Elvitted dokihoz? Megoldódott a szőrhullás?

 

András

Előzmény: N.Gábor (1314)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1434

sziasztok

 

én nem vagyok tenyésztő így semmi érdekem bárki mellett vagy ellen szólni csak elmesélem az én sztorimat

 

a tescoban vásárolva barátnőm beleszeretett az állatkereskedésben az üvegkalitka mögött a faágon rohangáló csíkos mókusokba és hát bevallom nekem is megtetszettek, ahogy ott játszadoztak. aztán egyszercsak megleptem. olvastam előtte, mit szeret, minek örül. ezért vettem egy ketrecet, bele forgácsot, szalmát, faágat, és hazavittem. azóta nagyon boldogan elvan, pedig befogott mókus. nem szokott ugyan kézhez, de már nem olyan félős. ha nincs hirtelen mozgás a környékén, simán odaülünk a ketrec mellé beszélgetni vele :-)

aztán a múltkoriban vettünk neki egy nagyobb ketrecet - tele csövekkel, teraszokkal, átkerült a két kis faháza és faága is a két emeletes ketrecbe. hihetetlenül szereti, fel alá járkál, állandóan átrendezi. egy dolgban rosszalkodik: eszi a műanyagot is - a tálcákat, a ketrec patentjait, mindent. de ő megeszi rendesen a diót is, nem kell megpucolni, hanem szépen felbontja, kirágja és kieszi belőle. eszi a kukoricát, mogyorót, almát, áfonyát, issza a vizet és a kubut is.

szóval, nagyon szeretjük és úgy tűnik, ő is jól érzi magát.

lassan eljön az ideje, hogy talán ki is engedjük a ketrecből, de ehhez még nem volt bátorságunk.

szóval nagyon szeretjük és ajánljuk mindenkinek!

fiúmóki Creative Commons License 2007.05.09 0 0 1433
lécci segítsetek! lehet, hogy bemelegedett a mókuskám? ugyanis nem nagyon akar szexelni
plus2 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1432

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki rám hivatkozott.
Érdekes volt az árról szóló vita. Persze hogy furcsa, ha látszólag egyforma állatok közöt háromszoros árkülönbség van.
Szerintem reálisak az árak. A 8 ezer forintos mókus megér annyit (de nem többet), mert szép állatok, általában egészségesek és van amelyik viselkedésén sokat lehet javítani.
Előfordul fertőzött szállítmány, de nem ez a jellemző. Nem érné meg behozniuk, mert az állatok egy része még a telepen elpusztulna.

Egyébként egy vadon befogott állaton a beszerzési/eladási ár arány mindig sokkal nagyobb, mint a tenyésztetteken.
Aki megfogja, az alig 150 forintnyi pénzt kap a felvásárlótól. Általában 4-500 forintnak megfelelő összegért veszi a nagykereskedő, ahonnan a tovább értékesítők, így a magyarok is 9-10 euróért kapják.
Több százat hoznak egyszerre, így éri csak meg. Persze nem egyenként, hanem 20-40 állat egy dobozban utazik. Ettől a teljesen természetellenes helyzettől akkora stresszben vannak a mókusok, hogy csak alig néhánynak harapják le a fülét, lábát útközben.
Páran a stressztől pusztulnak el, de a többsége túléli az utat.
A hazai telepeken szintén tömegben tartják őket. Nem érné meg egyenként külön ketrecbe helyezni. Nem csak a ketrec ára miatt, hanem több embert kellene alkalmazni, akik naponta nyitják-csukják a többszáz ketrecajtót. Inkább egyszerre lódítanak be egy szeneslapátnyi ennivalót.
És (jó esetben) kilapátolják a rengeteg ürüléket, amiben élni kénytelenek ezek a tiszta állatok. Kifogni is sokkal praktikusabb egy akkora ketrecből, ahol egy hálómozdítással 4-5 állat máris megvan, lehet vinni eladni. (Csak a néhány megtépett állatot kell arrébb lökdösni)

 

Csak azért írtam le, hogy érthető legyen, hogyan lehetséges ennyiért mókust venni.
Én nem az importőröket hibáztatom, a kereslet kényszeríti ki ezeket a módszereket. Ha valaki kicsit jobb körülményeket akar biztosítani, akkor többért kell adnia az állatokat. De akkor mástól veszik, aki kevesebből kihozza.

 

Tenyészetben más a helyzet. Ha nincsenek megfelelő körülmények, akkor nincs szaporulat. Szerencsére az állatok egészen mások lesznek, így a vadon befogott állatok nem konkurrencia. Nem lehet összehasonlítani sem az árat, sem a viselkedésüket.


Szabó András

Lászy Creative Commons License 2007.04.30 0 0 1431
szia!

keresd meg a neten Szabó András mókustenyésztőt,a honlapja címét kb sokszor megleled, ha visszalapozol. Neki van mindenféle mókusa, és a tartásáról is biztosan tud felvilágosítást adni.
Előzmény: majomfej (1429)
kisszs Creative Commons License 2007.04.30 0 0 1430

Köszi a tippet!

 

Már kaptam egy másikat is: Ürömön van egy tenyésztő, és nagyon szép mókusai vannak. Tudtok róla vmit?

 

majomfej Creative Commons License 2007.04.29 0 0 1429

Sziasztok!

 

Nagyon be vagyok sózva, hogy legyen saját kismókusom. Nem csíkosmókust szeretnék, hanem vmi kis vöröset, csak nemtom, milyet. Fontos, hogy szelíd legyen - így félek, hogy hol-hogy vegyek. Van már egy kosorrú nyunyóm. Imádom, nagyon cuki, de tenyésztők szerint ronda (sztem nem!!!). Nem fogják egymást zavarni? A cukormókusról hallottam, h az a legszelídebb.

Tudna vki tanácsot adni? Addig ugyanis nem akarom beszerezni, amíg nem készültem fel rá. A tartása, nem kínzás-e neki a bezártság, etetés stb. Amúgy a kertben van 2 közönséges mókim, de ritkán bújnak elő. Viszont télen mindig elvitték a mogyorót (amíg dolgoztam/éjjel, alvás alatt), amit kiraktam nekik.

Köszi!

smapy Creative Commons License 2007.04.23 0 0 1428

Sziasztok!

Mindenki érdekes meglátással van  a téma iránt

de már most jobb ha leszögezünk valamit.

Itthon tenyésztett ,kézhezszoktatott és kintről behozott mókus között óriási különbségek vannak,ezt saját tapasztalatból mondom.

Míg a tenyésztett mókusnál nagyon nagy az esélye hogy kézhezszokik(hanem biztos) addíg a behozott,befogott mókus soha,állandóan ha kiengeded szétrág mindent,mident megjelöl,össze vissza piszkít mert neki ez a természetes.

Csak egy példa nálunk 2 fíú van az egyik behozott a másik itthoni,a behozott mindig az odu legmélyén van fél mindentől,a stressz miatt hullatja a szőrét(AMI A VÉTELNÉL NEM LÁTSZOTT)a legkisseb mozdulatra is bevágodik az oduba csak ősszel lehet kiengedni igazán amikor kajaszerző hadjárat van mert csak akkor nem rág szét semmit mert akajával foglalkozik ,ja és téli álmot alszik.(viszont a befogott mókusok általában szebbek vagy szebbek lesznek)

A tenyésztett mókus kézhez szokik jól tartható tudod befolyásolni a viselkedését tehát betöretlen.Sokkal több örömöd lesz benne mintha megveszed 8000-ért és csak találgatsz hogy mi baja van.Én személy szerint nem azért veszek mókust hogy az odut nézegessem,szeretném ha körülöttem szaladgálna és örömöm lelném benne.Ha valaki meg tapasztalat nélkül vesz mókust az elöször kérje ki valaki véleményét aki jártas a témában mert alá lehet szaladni elég durván.

Én pl 21000 ft-ér vettem darabját a milyeinknek és meg vagyok elégedve,holott én is drágáltam.

Tehát aki 8000-ért vesz mókus annak számolni kell azzal hogy problémája lesz vele,ha meg nem akkor jól kifogta.(EZEN A FÓRUMON IS LESZNEK OLYANOK AKIK HASZONSZERZÉS REMÉNYÉBEN HÜLYESÉGEKET FOGNAK ÍRNI KÉREK MINDENIKT HOGY FIGYELJEN ODA EZEKRE)  

 

 

 

Lászy Creative Commons License 2007.04.21 0 0 1427
Szia!

Elmondom, miért olyan drágák a mókusok a jóhírű tenyésztőknél és a családi kedvenceknél született kicsiknél. Mint állattenyésztő, Te is tudod, hogy egyes fajoknál meglehetősen körülményes a szaporítás kérdése. A mókusok esetében meg különösen az. A lány termékenységét, ill. párosodási szándékát fütyüléssel jelzi. De mindezek mellett a hím mókusnak is párzóképesnek kell lennie. Ez annyit jelent, hogy mivel télen a herék felhúzódnak a hasüregbe, tavasszal le kell vándorolniuk. Ha nincsenek lenn, hiába a csábító füttykoncert, nincs szerelem. Sőt, nálam a fehér fiúmókusomnak akkora a heréje, mint a ház, mégsem tud mit kezdeni a lánnyal. Impotens magyarán. aztán ha mégis sikeres a buli, az sem garantálja a fogantatást, illetve a sikeres szülés után azt, hogy a mama nem öli meg a kicsiket.
A másik kérdésedre a válasz egyszerű. Ha bemész megkérdezni a kereskedésbe, hogy mennyiért veszik be a kicsiket, kb 5-9 ezer forintot fognak mondani, mivel magas haszonnal akarják eladni őket. A börzén még nem voltam, de lehet, hogy illegálisan behozott, vadon befogott mókik, vagy egyszerűen nagyker áron adja, csak ne maradjon rá, mert helyigényesek, illetve előfordulhat, hogy az abban az évben született kicsik vmilyen okból nem képesek átállni a télre, és a látszólag teljesen egészséges mókik néhány óra alatt elpusztulnak. Nem egy ilyen esetet láttam már közvetlen környezetemben.
Remélem kielégítő felvilágosítással szolgálta.
De ha elfogadsz egy javaslatot, látogasd meg ezt a honlapot, mielőtt mókust veszel, mert innen sok mindent megtudhatsz.

http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/
Előzmény: roobini (1425)
Bzmot241 Creative Commons License 2007.04.21 0 0 1426

Sziasztok

 

Ha úgy tetszik nézhetjük úgy is hogy egy mókusért én is adtam 20 ezret de a kanári a szememben nem ér 2 ezret sem. Ez ízlés-pofon dolga. Egyébként a ritka-kanáris fórumtársnak kell igazat adjak...és részemről befejezem ezt az értelmetlen vitát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!