Keresés

Részletes keresés

Diefenbaker Creative Commons License 2011.05.07 0 0 71271

Alapvetően a harcművészeteknek/küzdősportoknak több bajuk van.

 

1. Túlságosan széttagoltak stílusban, szervezetben, célokban.

Már azért nehéz dolog, mert egy kalap alá kerül a Magyar Kendo Szövetség és az XY Kung-fu Szervezet, és a kiscsillió karate szövetség, és még sorolhatnám.

Ott a Karate Szövetség, de csak a két "nagy" stílusnál - shotokan, kyokushin - nem tudom megszámolni két kezemen, hogy hány szövetség van, amelyik x időnként rendez(ne) világbajnokságot, bajnokságot, társas retyerutyát éremesővel. S akkor még nem beszéltem a kisebbekről, meg kevert verziókról.

 

Csomó hülyeség jellemzi a magyar hm életet:

Mesterek a semmiből, akik múlt héten még tanítványok voltak, ma már oktatnak, jövő héten iskolát vezetnek, utána meg már stílusvezetők, országképviselők.

Folyamatos konfrontációk egymás között. Kétes bizniszek, időnként maffiaszerű kapcsolatokkal.

Meg amikor idejön Jo Fing, és megunja a mosogatást a Toyi büfében, akkor eladható autentikus kung-fu mesternek.

Félnulla magyar celebek, ismert arcok - akik hozzá-hozzácsapódnak egy-egy stílushoz, eseményhez, versenyhez.

 

Igazából kismillió dolgot írhatnék, de ez a fórum az elmúlt 10-12 évben számtalan olyan sztorit vesézett ki, ami halálosan gáz/ciki/törvénytelen/amatőr/balfasz volt - és a magyar hm/küzdősport világ részt vett benne, aszisztált hozzá.

 

Mert tudjuk, hogy szar a magyar foci, meg kevés embert érdekel, kevés a néző - de én is láttam olyan magyar hm világbajnokságot, ahol nem voltak többen egy vidéki focimeccsnél.

 

Az van, amíg egy fű kickbox mester kitalálhat magának stílust/szövetséget, eköré bajnokságot, világbajnokságot szervez - addig a foci megbecsülésének a környékére sem fog menni a hm világ. (És a kickbox helyett bármit írhatnék.)

 

 

Előzmény: dezsoKE (71227)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2011.05.03 0 0 71270

Gratula a Kardlaphoz!!! Nagyon jó, hogy van ilyen magazin.

 

Előzmény: sz332 (71268)
nidhogg Creative Commons License 2011.05.02 0 0 71269

Sziasztok!

 

Kecskeméten keresek nyáron edzési lehetőséget. Ti itt elég járatosak vagytok a dolgokban, ezért kérek segítséget tőletek. Valami jó kis pörgős full-contact stílusra gondoltam. Én most Pesten kempózok és nyáron, amikor otthon vagyok szeretnék valami hasonlót csinálni.

 

Üdv,

 

dav

sz332 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 71268

Hölgyeim és uraim,

 

örömmel jelentem be a Kardlap magazin 4. számát.

 

 

A témák:

 

- Landsknecht: német ajkú zsoldosok

- Tigris! tigris!: elmélkedés a lichtenaueri víváselméletről

- Mindig támadni?: víváselmélet

- Népi birkózások sorozat: Bacon, Collar & Elbow és Lanchashire Catch as Catch Can

- Páncélkovácsok Európában: német páncélkovácsok remekei

- Hogyan rendeljünk hosszúkardot?: egy példa, hogy készül el egy hosszúkard a tervezőasztaltól a gyártásig

 

Az újság a szokásos módon, ingyenesen letölthető a következő címről:

 

http://library.sg18.net/Files/Ujsag/Kardlap%2004.pdf

dezsoKE Creative Commons License 2011.05.02 0 0 71267

Nagy gratula neki! Nem voltam kint, mert annyira azert nem erdekel, de az elso beharangozo ota drukkoltam nagyon. Nagyon szimpatikus, hogy a technika, a tapasztalat es a munka legyozi a nyers erot (es a nagy szajat).

Előzmény: f_zsolt_01 (71266)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 71266

K-1-gála: Kunkli kirepült a ringből, majd kiütötte a 170 kg-os Szörnyet:

 

http://www.origo.hu/sport/20110502-k1gala-kunkli-kirepult-a-ringbol-majd-kiutotte-a-170-kgos.html

 

(van az oldalon film is :D)

sszasza Creative Commons License 2011.04.24 0 0 71265

Van egy szűk réteg, aki emberi mivoltából adódóan nem tűri az ilyesmit. Kb. ugyanannyi a harcművész és a nem harcművész köztük. Itt a topikban is van pár ilyen ember.

Előzmény: exhighand (71254)
S.H.O.T. Creative Commons License 2011.04.22 0 0 71264

köszönöm ezt a hozzászólást, rég röhögtem ekkorát!!!! :) :) :) :) :) :) :) :)

az alapszabályok külön hasfogós volt :)

Előzmény: Haragei (71246)
khru Creative Commons License 2011.04.21 0 0 71263

Bocsi elfelejtettem az emailt. muaythai@muaythai.hu

Előzmény: khru (71262)
khru Creative Commons License 2011.04.21 0 0 71262

Szia Elm!

Megköszönném ha elküldenéd.

 

wai

Előzmény: Elm (71261)
Elm Creative Commons License 2011.04.20 0 0 71261

Az elobbit siman a neten turtam, egy focis pps bemutato anyagaban volt (http://labdarugasforuma.hu/videok/prezik/03_02_01_Gellei_Imre.ppt)

 

A tamogatasok a TF honlapjarol, de nem letoltheto, csak a hallgatoi koddal belepve, siman egy tananyagban van (magyar sport iranyitasi rendszere tananyag resze). Ha gondolod elkuldom, pdf, van meg benne par erdekes tablazat.

Előzmény: khru (71260)
khru Creative Commons License 2011.04.19 0 0 71260

Szia!

Honnan szedted ezeket az adatokat? Megköszönöm a felvilágosítást!

 

wai

Előzmény: Elm (71239)
khru Creative Commons License 2011.04.19 0 0 71259

Szia!

 

Honnan tudod hogy ezt elvették? És mikor vették el?

Semmi rossz indulat. Csak mivel érdekelt vagyok(un) ezekben, ezért érdekelne.

 

wai

Előzmény: dezsoKE (71242)
bigbabylon Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71258

Lol:)

 

Hát,a multkor néztem egy műsorban egy MMA-a mókust,ex birkózó olimpikon.az lehet hogy nem ismert egy titkos fogást se,de ha nyakon marta volna a kollégát,azt ma is lassitva mutogatná a National Geographic:)Kb mikor a gorilla a falhoz veri a kis páviánt.

 

Vagy a garázs a digó "oliva exportőröké"lett volna,azoknak meg eszükbe jut,hogy egy,vazzeg a mammát nem üssük,kettő,a főnök fia,Luigi rajta lesz a felvételen,ahogy szerelgeti a lopott autóba a kiló angyalport......a mókus lehet hogy a procekturán alszik,pedig a ferdeorruak se kimondott krav maga szakértők:)

Előzmény: Taiszaki (71257)
Taiszaki Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71257

Azt is tegyuk hozza, hogy a KS/HM/ÖV stilusok kozott minimalis azok szama, ahol kifejezetten tanitjak a szemelyvedelmet/tarsmentest (az egyszeruseg kedveert most nevezzuk inkabb hozzatartozo- es havervedelemnek, ne keverjuk a VIP protection-nel).

Persze a hatulrol vesen/gerinctovon/tokonrugas teljesen adekvat lenne ebben a helyzetben, csak hat ha nem kifejezetten tanitottak, akkor az ember gondolkodik, mielott valakit hatulrol lerugna - es mire eredmenyre jut, mar lehet, hogy veget ert a helyzet.

(Termeszetesen az International Toranaga-ryu Police Tactics & Military Protection negyvenharmadik formagyakorlataban pontosan ennek a szituacionak a megoldasa szerepel a 127.-153. mozdulat kozott: Hayashima-fejfogfassal a fejbiccento-izom also tapadasanak csavarasa utan a torokcsakra energiaellatasanak kiiktatasa a Nyilazo Szemek rontassal ;)

Előzmény: bigbabylon (71255)
Taiszaki Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71256

egyáltalán nem az agyzakkant csávón múlt az, hogy ekkora szándékkal végigcsinált verés után viszonylag jól van, mozgásképes a csaj

1. De, lehet. Fejet csak oldalrol utni. Rugni csak labat/kart...

2. A lany is visszarug tobbszor, csak sajnos nem meri folytatni.

3. Amikor a szerelo benyit, benez, majd visszacsukja az ajtot, az gaz. Szintugy, amikor a ficko az auto elott rugja a lanyt es a szerelok csak nezik.

4. A ficko szerintem nem akarta megolni a lanyt, sot meg osszetorni sem, "csak" jol megverni (ez persze nem menti fel a tobbieket a segitsegnyujtas alol). Ronda dolog a csaladon/kapcsolaton beluli eroszak, de eszkoz nelkul ritkan sulyos, meg akkor is, ha kivulrol latvanyosan nez ki.

Előzmény: exhighand (71250)
bigbabylon Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71255

Na ,én mondok véleményt,elég markáns lesz.

 

Előre bocsátom,nem vagyok harcművész,azt se tudom mi az.

Nincs elég info a körülményekről,természetesen  senkinek sincs joga igy bántani egy másik embert,gyakorlatilag bűncselekményt is követ el ,aki nem segit képességeihez mérten.De azt tudni kell,az emberek nem feltétlenül közönyösek,vagy rosszak,sokan egyszerűen nem birják feldolgozni az ilyen váratlan és látványos brutalitást.Hasonló ez mint a baleseteknél,utcán fekvő embereknél.Összetett a dolog,valószinűleg valaki ugy is hivja a mentőket,sokakban megvan a szándék,de mivel nincs mintája ilyen helyzetre,azt várja,hogy majd más cselekszik.Gyakran elég ilyenkor,ha valaki megmozdul,a többiek követik.De nem feltétlen rossz ember az se,aki áll,és les ki a fejéből.

Itt amugy ,egy ilyen bedühödött páviánt ,csak nagyobb agresszióval mint az övé,vagy annak a látszatával lehet elriasztani,

de te nyugodt szivvel kockáztatod a testi épséged egy idegenért?Interneten könnyű a követ vetni másokra.

 

Ha a fenti esetnél amugy a csaj a kopper barátnője volt,akkor érdemelte meg ezt a verést,amikor a disco után a kocsiban széttette a lábát egy ilyen vérköcsögnek.Bár ugyanannyi az esélye,hogy a csaj a mókus elé mert állni,annyi volt a "bűne"

Én se tudom ,hogy mit tettem volna,de mégegyszer,én nem vagyok harcművész.

Viszont a nyitójelenetnél,gondolom feltűnt mindenkinek az anya meg a kisgyerek, na annál elvesztettem volna a fonalat,

aki igy bele mer gázolni egy gyerek lelkébe,az meg kellene b....tni egy aszkari szakasszal,bele kellene tenni egy hordóba és hagyni,hogy egy vérhasban szenvedő amerikai kisváros sz..jon a fejére ,amég meg nem makkan.

 

A szakértő olvasóközönségnek felhivom a figyelmét,hogy ötletesen amerikai kisvárost választottam,nem eritreai menekülttábort,gondolván a kettő közötti matéria mennyiség különbségére:))

Előzmény: exhighand (71254)
exhighand Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71254

Abban igazad van, hogy kommentelni kellett volna, de az nem tudom miből jött, hogy a harműszetesek is csak lapítottak volna, mert ilyenre még csak nem is céloztam.

Előzmény: Bela_Vak (71253)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71253

Egy OFF topik benyogesnek azert minimum, hogy egy sor kommentet irj melle.

Mert igy a par hozzaszolasoddal egyutt is kb az jott le, hogy "hu, a harcmuveszek ilyenkor csak lapitottak voltna, mert nezd azt a harom sracot (meg azt a par csajt), azok sem tettek semmit". 

Előzmény: exhighand (71252)
exhighand Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71252

Sok helyre elküldtem és kivétel nélkül az volt a reakció, hogy nem kell beavatkozni, mert vagy megvernek, vagy utána bántják a családodat, biztos megérdemelte a csaj, biztos ismerték a faszit a szerelők, biztos volt fegyver is az agyamentnél, stb.

 

A gyávaság mindig megtalálja a megfelelő indokot.

 

Egyszerűen kíváncsi voltam, ti mit reagáltok.

Előzmény: Bela_Vak (71251)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71251

Ezzel az indokkal a papnovendekekhez is elkuldhetted volna. Vagy csak en vagyok azzal a privat velemenyell, hogy ugy altalaban az embereknek nem kene hagyni az ilyen jellegu eroszakot, attol fuggetlenul, hogy jar-e valami edzesre vagy sem?

Előzmény: exhighand (71250)
exhighand Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71250

Elmondom mi köze van hozzá. Arra lettem volna kíváncsi, hogy vajon az ide író, rendszeresen edző férfiaknak feltűnik-e a videóban látható 3 "pasi" vérlázító gyávasága, közönyössége.

 

Vagy vajon egy harcművészettel életvitel szerűen foglalkozó férfi is végignézte volna ezt, mert egyáltalán nem az agyzakkant csávón múlt az, hogy ekkora szándékkal végigcsinált verés után viszonylag jól van, mozgásképes a csaj.

 

Vagy esetleg lesz itt is olyan, aki úgy gondolja, ami történt az magánügy, nem kell beleavatkozni.

 

Ezért írtam, magyarázatot nem fűztem hozzá, azt gondoltam ez triviális.

Előzmény: kószák egyike (71243)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71249

> Kicsit mentalitásában hasonlit ahhoz a stilushoz amit egy haverommal alapitottunk,két szabálya volt,amit sose szegtünk meg. 

 

Tomegsportmozgalomkent mar jol kinotetek magatokat, ideje lenne versenyeket rendezni. :)

Előzmény: Haragei (71246)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71248

De konyorgom, ha versenyzoket hasonlitunk ossze, akkor miben szamit az igazolt versenyzok szama?

Ha versenysporttal bohockodunk, akkor versenyeredmenyek ill az adott sport muvelesenek koltsegei kene dominansan szamitsanak. Ha most a iaidosok vagy kutyaszanhajtok 10 000 embernek kiosztanak egy igazolvanyt, hogy te mostantol versenyzo vagy, akkor ok is ennyi penzt kapnak?  

Előzmény: Elm (71238)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71247

Ezert a listaert mar megerte felkelni...

Tok hulye vagyok a magyar viszonyokhoz, ezert megkerdezhetem: aki nem judo, karate, kendo meg kickbox, az hova tartozik? Vagy azok valahol a curling es kutyaszan utan kovetkeznek? 

Előzmény: Elm (71239)
Haragei Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71246

Lol:)

Először is a barbár fivérek angolkisasszonyok hozzám.....akkora paraszt vagyok,hogy a tehénsz.r előre köszön:)

A VV szerintem van olyan szinvonalas műsor,mint bármelyik a magyar televiziózásban.

Ezt a testőr dolgot láttam,mármint hogy volt ilyen.

Engem az érdekelt volna,a mókus milyen jujutsu ágban jeleskedik,ugyanis nem várnám el,hogy majszolgassa a sörösüveg talpát,de hogy három ember huzza ki sz..ni a budira,mert becsiccsent a dereka,az azért tulzás egy 4 danos kommandósszamurájtól:))

Kicsit mentalitásában hasonlit ahhoz a stilushoz amit egy haverommal alapitottunk,két szabálya volt,amit sose szegtünk meg. 1.Senki nem kényszerithetett minket,hogy edzzünk,viszont nem szüntünk meg erről beszélni

2.Inkább verettük meg magunkat,de a titkos technikáinkat nem láthatta idegen.

Előzmény: kószák egyike (71244)
Taiszaki Creative Commons License 2011.04.18 0 0 71245

Ahhoz kepest, ahogy kinez a verés, a lany a vegen egeszen jol all a laban...

Előzmény: kószák egyike (71243)
kószák egyike Creative Commons License 2011.04.17 0 0 71244

Haragei

 

Jó pár hete kérdezted a VV Laci dolgot. Alapból nem értem, hogy kultúr ember létedre, hogy merült fel a kérdés, hogy bármilyen szinten foglalkoztat a VV, de ha már régi kapcsolatunkra való tekintettel...;)

 

Anno a Viasaton volt egy műsor ami Bárdosi Sanyiék izrael beli testőr képzését követte nyomon, az ő cége szervezte valamint az egyik oktató is volt odakint.

 

Remélem jól emlékszem és te kérdezted, bocs lusta vagyok visszaolvasni emlékezetből nyomtam. :)

kószák egyike Creative Commons License 2011.04.17 0 0 71243

Elsősnek kérlek nézd meg már a topic címét! Mi köze van ennek a videónak a topichoz?Meg úgy bármilyen szinten a harcművzsetekhez?

 

Ha lehet a jövőben kímélj meg minket az ilyenek beteg szaroktól, legalábbis részemről. Köszi.

Előzmény: exhighand (71241)
dezsoKE Creative Commons License 2011.04.16 0 0 71242

Ezt azota elvettek a kendotol. :-(

Előzmény: Elm (71239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!