Keresés

Részletes keresés

C. Creative Commons License 2018.12.16 0 0 128226

A pad elverné a kezdőt

Előzmény: nistelrooij (128225)
nistelrooij Creative Commons License 2018.12.16 -3 0 128225

Starting XI: De Gea, Dalot, Smalling, Lindelof, Darmian, Herrera, Matic, Rashford, Lingard, Young (c), Lukaku


Subs: Romero, Bailly, Valencia, Fellaini, Mata, Pogba, Martial

Goyo Creative Commons License 2018.12.16 -1 0 128224

Ahogy két éve Mourinho kapcsán úgy most De Gea kapcsán is meglepően ugyanazt akarom, amit itt a többség. Egy hosszabbítást minden áron. 400/hét, legyen!
Egyébként nincs sok hely, ahova mehetne. Atléticoba visszamehetne talán, de nem ennyiért, de Barca és Real most nem hiszem, hogy keres kapust. Juve lehetne, de ennyit nem fizetnének még a kifuttatott szerződés után sem neki talán. PSG? Talán nem mindenkinek mindegy, hogy kitől kapja a pénzét. Buffon kapcsán is csalódás, hogy nem érdekli. Hova máshova?

Előzmény: giornalista (128223)
giornalista Creative Commons License 2018.12.16 -1 0 128223

hát igen. De Gea nem tudja hozni a tavalyi formáját, de a védelem is rosszabb, mint az előző években. tavaly is rengeteg helyzetet alakítottak ki ellenünk, persze, de az idén valahogy még többet. meg, érzésre olyan, mintha tavaly futószalagon jöttek volna a lehetőségek, az idén meg "ritmustalanul", óriási szarvashibák után alakulnának ki a ziccerek. 

 

az sem lehet egyszerű, hogy a világ legjobb kapusa (mert hiába jobb az idén Allison, azért várnék "pár évet" azzal, hogy megfosszuk ettől a címtől De Geát) egy ilyen szar csapatban kénytelen játszani már öt éve. az a kevés, amit elértünk Ferguson távozása óta, egyes egyedül neki volt köszönhető, és valószínűleg mentálisan is kimeríti, hogy ilyen teher van rajta. azért az valahol vicc, hogy egy Manchester United kapujában PL-rekordot kell védenie az Arsenal ellen, még akkor is, ha a hozzáértők szerint tavaly már nem volt De Gea-heavy a csapat és jobbára csak statisztikai lövéseket kellett hárítania.

 

én a helyében egyébként lelépnék, de remélem, hogy végül valahogy marad...

Előzmény: Goyo (128221)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2018.12.16 0 0 128222

Egyértelműen Dubravka.

Előzmény: Goyo (128221)
Goyo Creative Commons License 2018.12.16 0 0 128221

Eléggé megkérdőjelezhetetlen, hogy ebben a szezonban ki a legjobb PL kapus.

Előzmény: magánszám (128217)
kiCkWhY Creative Commons License 2018.12.16 0 1 128220

 

Gio, hogy ne mond azt, mindig csak neked írok valami rosszat (bár abban biztos vagyok ez a Mikulás valamilyen rokonod lehet :D:D)

magánszám Creative Commons License 2018.12.15 0 0 128219

Ilyen ez a popszakma. Meg kell küzdeni a klikkekért. Bármennyire próbáljuk különkezelni a kapusok teljesítményét, nem lehet őket függetleníteni a védelem minőségétől, és jelenleg ebben is előrébb jár Klopp csapata és tendencia is sajnos abba az irányba mutat, hogy az olló csak nőni fog.

Előzmény: kstcsk (128218)
kstcsk Creative Commons License 2018.12.15 0 1 128218

Vicces. Egy gyengébbnek tűnő DDG szezon, és egyből mindenki jobb kapus lesz nála. Nem volt még olyan rég az elmúlt év.

Előzmény: magánszám (128217)
magánszám Creative Commons License 2018.12.15 0 1 128217

Squawka Footballon is szó volt erről a rangadó előtt olyan felhanggal, hogy az idei évadban talán már Allison számít a legjobb PL kapus? LINK

 

COMPARED: Alisson vs. David de Gea in the Premier League this season:

Games: 16-16

Goals conceded: 6-26

Clean sheets: 10-2

Saves: 36-54

Save percentage: 85.7%-54.72%

Passing accuracy: 78%-59%

Errors leading to shots: 2-1

 

This campaign, Alisson has made 36 saves to De Gea’s 56, which is more of an indictment on United’s defence, but the Brazilian averages six saves per goal, to De Gea’s 2.33 per goal.

Alisson has also made more punches (9 to 4) has a better distributions accuracy (41.1% to 30%), a better rush-out success (6 to 1) and has kept more clean sheets (10 to 2).

Előzmény: Törölt nick (128216)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.15 0 0 128216

https://www.skysports.com/football/news/11096/11523344/premier-league-goalkeepers-assessed-for-passing-style-and-goal-involvement

 

"There are two schools of thought in the Premier League, with the Big Six sides - apart from Manchester United - encouraging their 'keepers to largely pass short, while the others prefer to go long."

 

https://www.goal.com/en-gb/news/how-mourinhos-tactics-stopped-de-gea-being-worlds-best-all-round-/1pqtp8ikrf6yf1hr2yno0cyx1l

 

"Ederson (85 per cent) is the most accurate passing goalkeeper in the league ahead of Kepa (81%) and Alisson (80%). This season, there is a direct relationship between a goalkeeper’s passing accuracy and regularity with the team’s position in the table.

That brings us to Jose Mourinho, Manchester United and David de Gea.

 

De Gea’s passing numbers are shockingly low for a goalkeeper of his quality. It might not be simply the case that De Gea is somehow inferior with his feet. It’s just that under Mourinho the Spaniard’s kicking game has suffered.

Given that the very best goalkeepers in the world are expected to be rounded players, in the sense that they are as good with their feet as with their hands, it means that De Gea has slipped behind the top standard."

 

"During Louis van Gaal’s first season in charge, 2014-15, De Gea was the Premier League’s top passing goalkeeper overall with 664 passes. But his ranking has crept downwards since then.

Working under Mourinho has held De Gea back on that front as he loses step with his goalkeeping rivals in the pecking order for the national team, in the Premier League and indeed all across Europe."

 

"Mourinho’s side have lost possession because of De Gea a full 92 times this season, which is far inferior to Kepa (46), Alisson (45) and Ederson (28)." (oktoberi cikk) 

Előzmény: For-dzsi (128214)
kstcsk Creative Commons License 2018.12.15 0 0 128215

Nincs kifejezetten baj DDG lábmunkájával, de pl. Ter Stegen, Neuer, Alisson, Ederson, Kepa stb. komfortosabban passzolja oda ahova kell, mint pl. Courtois, Lloris, Cech, stb.

Előzmény: heinci (128211)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.15 0 0 128214
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.15 0 1 128213

Én számolni szoktam, mert idegesít, hogy a hazaadásokból hány visszapassz és hány felbaszkodás (ami legtöbbször labdavesztés) lesz meccsenként. :-) Mourinho szinte bizonyosan a legkevésbé veszélyes megoldásokat preferálja, viszont Lajosnál elvárás volt a hátulról építkezés, nekem az maradt meg, hogy De Gea nem érezte magát túl komfortosan, Romeronak jobban fekszik ez a dolog.   

Előzmény: heinci (128211)
Goyo Creative Commons License 2018.12.14 0 0 128212

Nem csak De Gea, hanem minden szerződéshosszabítás és igazolás kapcsán arról kellene beszélni, hogy amíg inog a menedzser széke, addig senkinek semmi.
Mivel nem ez van. Mivel nincs szó a portugál elzavarásáról vagy DOF kinevezéséről, így úgy tűnik, hogy továbbra is marad minden a régiben. Szuper.

heinci Creative Commons License 2018.12.14 -1 2 128211

Huuu, ez a De Gea lábbal nem elég ügyes dolog nekem teljesen új. Én eddig nem ezt láttam. De majd most elkezdem alaposabban figyelni. :) 

Előzmény: For-dzsi (128208)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.12.14 0 0 128210

Edzők felett átívelő szakmai stratégia. Erre van kitalálva a már sokat emlegetett sportigazgatói poszt.

Előzmény: For-dzsi (128208)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.14 0 1 128209

Ezt még nem olvastam, amikor írtam az előzőt. Mindig az a kérdés mennyit ér meg egy játékos. Azt azért nem merném állítani, hogy minden edzőnek egy 400k szerződéssel bíró De Gea lenne az álma. 

Előzmény: giornalista (128207)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.14 0 1 128208

Csak fekete-fehér van? Mert akkor felesleges a vita. De Gea inkább felbaszkodja a lasztit, passzolni csak nagyon tiszta szituban szokott. Komfortzónán kívül esne neki az a stílus, amit egy kapustól várna el egy átlag laliga edző egy ekkora klubnál. Valszeg Smalling, Fella és Lukaku még jobban zavarná, de a lényeg, hogy nem lenne neki ideális kapus. Ha így van és váltani szeretne, akadály a világbajnok fizu. 

De egyébként bármit írok, mindig az van, hogy az illető megérdemli azt a pénzt hosszabbításkor, ne azon akarjak spórolni. Lingard, Shaw, Smalling. Nálam ez nem fekete-fehér. Én azt látom, hogy belement a klub egy felfelé mutató bérspitálba, ami hosszabb távon megbosszulja magát. Ha Shaw 200, Smalling 160, Rojo 160, akkor De Gea 400 se sok. De érted, milyen ez már. Mégis csak egy nagy presztízsű klubról beszélünk, ne kelljen ekkora extrát fizetni a maradni akaróknak...

Előzmény: nistelrooij (128206)
giornalista Creative Commons License 2018.12.14 0 0 128207

na de akkor mi a jó döntés, érted. Sanchez mega dealje már megvan. ha De Gea nem kap annyit, mint ő, akkor nem ír alá és lelép. mi kereshetünk új kapust, aki talán jobb lesz lábbal, mint De Gea, de nem fog tudni így védeni. ez a kapus is kérne vagy 200-300 ezret, tehát spórolnánk heti 100-200 ezret, évi 5-10 milliót. ha a kapust 50 milliónál olcsóbban vesszük, 5-10 év alatt be is jöhet üzletileg a döntés :)

 

De Geát meg kell tartani. a 400K abban az ostoba helyzetben, amibe kormányoztuk magunkat, nem irreális. szükségünk van a srácra, nem csak a védései miatt, hanem "mentálisan" is. nem engedhetjük meg, hogy - jó eséllyel Pogba mellett - a másik, nemzetközileg is jegyzett portékánk is távozzon. kicsit olyan helyzet, mint anno Rooney menése-maradása. a sok béna igazolás mellett és a City mögötti tapintható lemaradásunk mellett egyszerűen nem fért volna bele, hogy Rooney is távozik.

 

egyetértek veled, hogy a sok szarnak, Lindelöfnek, ilyeneknek nem kellene komoly pénzeket adni. Smalling, Jones, Rojo stb. szerződései viccesek. Sanchezé siralmas. de erre nem az a válasz, hogy De Geán kezdesz spórolni.

 

gyakorlatilag bárkin lehet kezdeni, de rajta nem :) szerintem. 

Előzmény: For-dzsi (128203)
nistelrooij Creative Commons License 2018.12.14 -6 0 128206

Nem próbálok semmit, esküszöm nem értem most lényegében tényleg az a "baj" De Gea hosszabbítana? 

 

van egy pletyka De Gea ismét hosszabbítana

 

hát erre kb. pezsgőt kéne bontanunk, összetenni a kezünket, hogy mint Moyes és Van Gaal rossz helyzetben most sem forszírozza a távozást (pedig a Juventus és a PSG tárt karokkal várná szerintem)

 

fizetéséről lehet panaszkodni, mégis tény ő az egyetlen egyenletes világklasszis játékosunk, ő az aki Fergie, Moyes, Van Gaal, Mourinho alatt is hozta a világszínvonalat, miért nála akarsz aggódni, spórolni bére miatt

 

lemaradtam valamiről De Gea ellenfélnek passzolta a labdát vagy labdakezelése dadogós mint Lukakué vagy honnan jön ez a nem elég ügyes, gyenge lábbal téma?

 

honnan jön 5. edző alatt már a lába miatt "rögtön nem lesz elég jó" és "megfontolandó ideláncolni" _csodálkozós smiley_ hát szerintem ha egy edzőnek nem elég jó De Gea, akkor nem De Geában van a hiba, lehet akármilyen LaLiga filozófiájú edző én eléggé aggódnék az új edző újjáépítési munkáján bizalomban, ha azzal kezdené egy De Gea neki nem felel meg és rögtön mást akar...

 

Tényleg nem értelek, ezért hagyjuk nem tudok többet hozzáfűzni: részemről hurrá a pletykára és hol a pezsgő amikor hivatalos lesz az aláírása. És hűsége, teljesítménye, profizmusa mellett minden fillért megér ne pont rajta aggódjunk a fizetésen aki legjobban megérdemli és legtöbbet tette a klubért a keretből.

Előzmény: For-dzsi (128203)
F1mre Creative Commons License 2018.12.14 0 0 128205

Virgil van Dijk insists Liverpool are not scared of anything, but are wary of Manchester United's attacking threat ahead of Super Sunday.

 

Eközben a Liverpool öltöző:

 

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2018.12.14 0 0 128204

Ingyen elengedni bűn/szívás.
Ennyit fizetni neki szintén az.
Bár nem biztos, hogy beragadna, azért a helyzet mindenhol változhat és változik is elég gyakran.


Nem adnám meg, úgysem tud hova menni 2 csapaton kívül.
Atleti az egyik, de ott meg Oblaknak jár le a szerződése, szerintem egy fokkal nem rosszabb ő mint de Gea.
PSG a másik, az már nehezebb falat, ők ezt a pénzt bármikor megadják.

A Roma 62-ért eladta Beckert és megvette Olsent 8,5-ért.
Leno 25-be fájt az Arsenalnak.
Courtois 35-Real, Szczesny 12 - Juve.

Kepa 80 - Chelsea, ez azért elég érdekes.
Becker 62 - Pool.
Valószínűleg megadjátok neki.


( Amúgy az Atletivel most lehetne bizniszelni, de Gea, Alexis, Godin, Griezmann, Oblak, Rojo, Herrera - mindkét csapat jól járhatna ráadásul és nem kellene fosni a PSG-től )

Előzmény: For-dzsi (128199)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.14 0 3 128203

Szerintem most csak szivatni próbálsz. :-)

 

Nem a nemzetiség a fontos, hanem, hogy labdakezelés, labdatartás, passzpontosság vonatkozásában közelíti-e egy mezőnyjétékos képességeit. Most nem akarok nagyon belemenni, bizonyára te is tudod, hogy a spanyol csapatoknál a kapusok nagyrészt együtt edzenek a mezőnyjátékosokkal. A cél az, hogy a kapus tudja azt lábbal, mint egy technikás védő. De Gea ebben a tekintetben PL szinten átlagos, Laliga szinten gyenge...

 

Nyilván védeni nagyon tud, ez sok mindent kompenzál, de számít melyik edzőnek mi fontos. Persze a hátvédeket sokkal előbb le akarná cserélni, aki barcafocit akarna nyomatni... 

Előzmény: nistelrooij (128201)
nistelrooij Creative Commons License 2018.12.14 -4 0 128202

Sérültek listájához meglepetésre a sérültekre vonatkozó részt idéztem.

Előzmény: For-dzsi (128200)
nistelrooij Creative Commons License 2018.12.14 -6 0 128201

Nem nagyon értem milyen problémát látsz. La Liga beütésű edzőnek ne lenne jó egy spanyol kapus? A nem elég jó lábbal dolgot se nagyon értem, azt se hogy kerülne cserepadra. Szerintem ha új edzőnek nem elég jó De Gea, akkor már eleve rég rossz az egész hát milyen épeszű edző mond nemet De Geára? :S

Előzmény: For-dzsi (128199)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.14 -1 2 128200

A szaftosabb részeket nem akartad idézni?

 

Manchester United boss Jose Mourinho says his team are "far" from being built in his own image as he prepares to face Liverpool at Anfield on Sunday.

 

When asked if the amount of money his north-west rivals had spent last season was the difference between the two teams, Mourinho replied: "It's not just about spending money and reinforcing the squad, a football team is more than that.

"It's like a house. it's not just about buying the furniture, you have to do work, you spend money on the best possible furniture and then you're ready to live in an amazing house."

Előzmény: nistelrooij (128197)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.14 -1 4 128199

Azon kívül, hogy a jelenlegi filozofiban De Gea az ideális kapus, mert védeni kurvára tud, ha jön egy Laliga beütésű edző, rögtön nem lesz elég jó, mert lábbal nem elég ügyes. Mint ahogy Courtois-val is baja van a madridi stábnak. Érted, 400k-val nem ülhet a cserepadon, eladni meg nem tudod... 

Előzmény: nistelrooij (128198)
nistelrooij Creative Commons License 2018.12.14 0 0 128198

De Gea az egyetlen játékosunk aki nemcsak papíron, hanem a pályán is világklasszis hétről-hétre évek óta. Sanchezzel és Pogbával ellentétben. Minden penny-t megér, ne rajta spóroljon a klub.

Előzmény: For-dzsi (128194)
nistelrooij Creative Commons License 2018.12.14 -4 0 128197

Elvileg ez a sérült/kétséges játékosok listája:

 

Smalling, Lindelöf, Rojo, Shaw, Dalot, Darmian, McTominay, Sanchez, Martial

 

“I hope that between now and tomorrow's training session we can have some positive news. But the situation is not easy,” admitted Mourinho.

“The latest is to tell you that in Valencia only De Gea and Matic were available to play and didn't travel by decision. Apart from that, the players that didn't travel they were not fit to play in Valencia. All of them, they had injuries and they were not ready. All of them, they didn't train yesterday again.

 

“De Gea has played every minute and needed a mental rest. Matic has played every minute and needed a physical rest.”

 

 

Berbatov laza

 

Sun pletyka reméljük így is lesz: David de Gea is on the verge of agreeing a new long term deal at United. He is set to earn up to £400,000-a-week after bonuses.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!