Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54375
A hónap munkáit kedd reggelig /július 1/ várom, és utána jöhet a szavazás.
Akinek még nincs szavazási sorszáma és szeretne szavazni, kérjen, küldöm.
Én most már elköszönök, jó hétvégét kívánok Mindenkinek.

Marcsi lánykádnak gyógyító puszikat küldök, és érezd jól Magad a találkozón. Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54374
Nagyon szívesen.:-)
Előzmény: N.Lonci (54373)
N.Lonci Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54373
Jolimama!
Köszönöm a gyors segítséget, mélt küldtem Szép horgolós hétvégét Mindenkinek
Marikje Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54372
Szép jó napot mindenkinek!
Jelentkezem egy kicsit túl vagyunk a Lenke mandulaműtétjén, pont egy hete voltunk ma volt a kontroll mindent rendben találtak:) kopp-kopp-kopp

Látom mindenki nagyon dolgozik. Nagyon szépeket készítettetek. Én most állok az ujja ellőt Janka kardigánjának:) ilyen melegben kardit kötni, dehát sokszor jól jön és lesz még hűvös is.

A hétvégi talizósoknak nagyon jó szórakozást kívánok.Érrezzétek jól magatokat.

Betegeknek gyógyulást mielőőb.

Ágnes77! Drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen.

Hét végén osztálytalálkozóra megyünk. Így nem leszek netközelben. Puszi mindenkinek jó pihenést gyerkőcöknek strandolást és jó szórakozást.



TJucus Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54371

Lányok, mostan csak bekukkantottam, megyek egy kicsit dolgozni, meg fonalat venni a nyaraláshoz. Nehogy már ott üljek ölbetett kézzel. Ja meg a kézimunkaszakkörnek is készülök anyaggal. És hát ezerrel izgulok a holnapi győri kirándulás miatt.

Szép hűvös napot kívánok, este jövök.

TJucus Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54370

Annamari! Nagyon szép lesz, de ha javasolhatom, a Piroskához szerintem  legjobb a 1,5-es tű, akkor tényleg csipkés lesz. Az én nemrég feltett terítőm is azzal készült. Kisebb tűvel valóban tömör. De így is nagyon szép.

Előzmény: Annamária36 (54349)
emoke33 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54369
Sziasztok!

Még mindig nem tudom, tudok - e holnap menni. Ha tudnék, akkor légyszives email-ban megirni, mikor, hová és a többit. Köszönöm
Előzmény: nyuszturenka (54305)
pilcher Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54368

Szép napot mindenkinek!

Bolyongás során ilyet találtam, szerintem aranyos:)

 

csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54367

Borika , ezt Bettinek küldöm:

 

Előzmény: borcsimama (54362)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54366

Szép napot lányok!

Annamari ez gyönyörű lesz!! 

 

Jolimama tetszenek a receptek, megnéztem az oldalt is, nagyon szimpatikus, és olyanok a receptek, amiket már meg is sütött. Lehet, hogy én is nekirugaszkodom...

 

Borika lélekben én is ott vagyok a táborban, kimondhatatlanul hiányoznak a lelki feltöltődések...Sajnos, hogy Neked most nem annyira jó, sok puszi a szomorú unokának.

 

Nyuszturenka és a talizóknak: kellemes és vidám találkozást!

Előzmény: Annamária36 (54349)
horgIca Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54365

Szép jó reggelt mindenkinek!

Az éjjel nálunk is nagy vihar volt hatalmas esővel. Még szerencse, hogy haza értem. Annyira fújt a szél, hogy az ablakokat bekellett csukni leengedett redőnyök mellett.

Most már csak a tócsák vannak meg, és 7 ágra süt a napocska, amit én nagyon szeretek!!

 

Nyuszturenka! tegnap este megbeszéltük Csöpivel, reggel 8 és 1/2 9 között indulunk, 10 óra körül, vagy picit később mi is ott leszünk.

 

Mindenki vigyázzon magára, és horgicáljatok szépeket!!

N.Lonci Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54364
Nem szoktam sűrűn itt előfordulni, de nagyon megtetszettek a lepkéid. Ha van leírásod róluk légyszíves privát mélben küld el nekem, ha nem túl nagy kérés.
Inkább csak játékbabáknak szoktam kötni és horgolni kisruhákat, de mostanában azt sem. Illene újra nekilátni. Előre is köszönöm
Előzmény: Bubuka54 (54345)
énisegy Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54363

Szép reggelt!

Jó kis hűvös reggel volt de pár perce megint süt a nap ezerrel..:(

 

borcsimama Creative Commons License 2008.06.27 0 0 54362
Sziasztok, szép hűvös jó reggelt kívánok. Nálunk hajnalban zuhogott, villámlott, s most egy kicsit hűvösebb van. De nagyon zuhogott, s ráadásul kinn maradtak a szivacsok a hintaágyban. De biztos a nap megint kiszárítja hamar.
A héten az uncsimmal, uncsijaimmal vagyok, 2-vel, a harmadik a szülőkkel van egy energia feltöltődős táborban. Szombaton jönnek haza. Nagyon hiányzik Dávidom, kíváncsi vagyok, hogy bírja a gyűrődést. Keddtől van velem Bettina, s tegnap jött meg este Brigi Prágából, ott volt az utolsó osztálykirándulásuk. Ez volt a ballagási ajándék a szülőktől.
Csak reggelenként tudok kicsit olvasni, most, hogy Brigi már itthon van, talán tudok többet itt lenni és kézimunkázni.
Régóta járnak ilyen táborba a lányomék, ilyenkor mindig itt vannak velem a lányok, de ilyen még nem volt, hogy a Bettina (12 éves) ennyire kész legyen lelkileg mint most. Csak sirdogál, hogy hiányzik az anya, pedig elképzelhetitek, hogy mindent elkövetünk a nagyapjával, hogy ne érezze hiányukat, de talán most azért van így, mert Brigi sem volt itthon, sőt Dávidot magukkal vitték. Mehetett volna Betti is, de nem akart. Ez egy meditációs tábor, ahova elvonulnak a külvilág zajától, és csak magukkal foglalkoznak.

Na de holnap éjfél körül már jönnek haza.(Közben még a hasa is megfájdult Bettinek, gondolom, hogy a stressztől. Mondanom sem kell, hogy én meg milyen ideg vagyok, hogy a gyereket megvígasztaljam, de ő ezt kívülről nem látja)

Nagyon szép munkákat raktatok fel, csuda jók az albumok! Krisztikém jókat teszel ide nekünk, csak győzzük nézegetéssel. Én legalább is gyűjtögetek, hogy hátha, valamikor...

Na most kipótoltam a heti összes hozzászólásomat.

Jó talizást a hét végén nyuszturenkánál, érezzétek nagyon jól magatokat, irigykedek!!!!
zsófimamája Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54361

Szép estét mindenkinek!

 

Régen jártam itt, de kutyafuttában olvaslak benneteket, és gyönyörködöm a munkáitokban.

Időm nagy részét az udvaron töltöm a medence mellett a gyerekekkel, vagy a régről elmaradt családlátogatásokkal, barátlátogatásokkal, csavargással. Most igazán élvezem a szabadságot.

És nagyon igyekszem a hónap munkájára, ezért nem tudok most mutatni semmit. Eléggé szenvedek vele, mert nagydarab, és vastag felvetőből készül, úgyhogy izzadok alatta-mellette-közben eleget. Már alig várom, hogy elkészüljön.

 

Ma éjjelre megint mondták a vihart, Ausztriában már dörög-villámlik, ahol a focibajnokság van.

 

Betegeknek mielőbbi gyógyulást kívánok, nem jó ilyen melegben még attól is szenvedni.

 

Hétvégére kellemes időtöltést kívánok a talizóknak:))

 

olimama65 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54360

Szép estét Lányok! Mert nálunk tényleg az van. Fél 7 felé egyszer csak elkezdett felhősödni, kiszaladtam a ruhaszárítóért, akkor hallom, hogy dörög és láttam, hogy villámlik is. Kikapcsoltam a gépet is, csak most mertem bekapcsolni. Na gondoltam, lesz egy jó nagy vihar. Hát hála Istennek eső lett, de nem volt nagy szél, le is hült a levegő, amikor az előbb kimentem 25 fok volt. Nektek is ilyen jó időt kívánok, legalább tudunk aludni.

marizsu2 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54359
énisegy

 

Ez nagyon finom lehet, hogy kell elkészíteni? Elküldenéd a receptet?

Előzmény: énisegy (54347)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54358

nyuszturenka

 

Biztos szuper jó lesz a találka nálad, én csak irigykedem..

Előzmény: nyuszturenka (54335)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54357

erzsimami

 

Bocsi a tévedésért, küldtem @-t.

Előzmény: erzsimami (54356)
erzsimami Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54356

Persze! Olimamának is felajánlottam, Ő mondja, hogy Téged mindenképpen megvár az állomáson! Akkor úgy indulok, hogy felvegyelek benneteket. Nem gond, hely is van!!

 

Bocsi ma este nem leszek, mert unokázom, holnap dálután benézek!!

Előzmény: TJucus (54317)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54355
Annamari, nagyon szép lesz ha elkészül. Kiváncsian várom, hogy megmutasd.
Előzmény: Annamária36 (54349)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54354
Bubuka, szép és hasznos dolgokat csináltál.
Előzmény: Bubuka54 (54345)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54353
Olimama, akkor találkozunk nyuszturenkánál. /kimentünk volna szívesen/

Csöpiék autóval mennek, és úgy tudom, hogy Erzsimami is.
Előzmény: olimama65 (54343)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54352
Most ebben a nagy melegben biztosan nincs sok kedve senkinek sütni, de megosztok Veletek két repceptet, amit a szomszéd topikról kaptam. Még nem sütöttem meg, de megfogom, amint lesz, aki meg is eszi, itt lesznek a gyerekek.
Az egyik, a tarkaboci egy változata, Búvár túrós név alatt. A másik a répatorta. Nagyon sok jót hallottam róla azoktól, akik már ettek belőle.
Ezeknél a recepteknél találtam ezt a linket, sok finomsággal
BÚVÁRTÚRÓS
Tésztához:
20 dkg cukor
1 db tojás
1,5 dl étolaj
2 csomag vaníliás cukor
35 dkg liszt
2 evőkanál kakaópor
5 dl kefir
1 teáskanál szódabikarbóna
Tetejére:
50 dkg túró
5-6 dkg cukor
pici reszelt citromhéj
10 dkg mazsola
2 db tojás
1 csomag vaníliás cukor
12 dkg vaj
A tésztához valókat összekeverjük és egy alaposan kizsírozott (margarinozott) és lisztezett tepsibe öntjük.
A túrót a tojásokkal, vaníliával és az olvasztott vajjal kikeverjük, és a tésztára kis halmokat rakunk belőle.
A túró sütés közben belemerül a tésztába, innen kapta a süti a nevét.
Előmelegített sütőben kb. 30 percig 200 fokon sütni.
Én 30 x 35 cm-es tepsiben sütöm!

RÉPATORTA
Hozzávalók :
ˇ 1 csésze liszt
ˇ 1 csésze cukor (kis vaníliacukor is)
ˇ 1/2 kiskanál sütőpor
ˇ 1/2 kiskanál szódabikarbóna
ˇ 1/2 kiskanál fahéj
ˇ 1,5 csésze reszelt répa ( almareszelőn )
ˇ 1/2 csésze olaj
ˇ 2 db tojás

tetszés szerint : szerecsendió,mazsola,dió vagy dejó
Jól kikeverni : géppel könnyebb! J
Kizsírozott, lisztezett formába sütni gyengén (50-60 perc)

Tejszínnel megőrjítheted.

http://szenti.info/receptek/?cat=12&paged=4

Ha kedvet kaptatok és megsütitek, írjátok meg, milyenek.
LRJudit Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54351

Akkor egy szembe fotót kérek szépen.

Előzmény: evike001 (54348)
evike001 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54350
Sajna, most megint el kell mennem,
kenyeret sütök, már biztos meg kelt,
be kell tennem a sütőbe.
Annamária36 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54349

Sziasztok!

 

Bizonyítás képpen megmutatom,hogy azért horgolok is egy kombinált terítőt kb: 90x110-es asztalra.

 

-van külön szélcsipke

-középrész

-és az anyag amire majd rávarrom

 

Ez még a 2004.júniusi  Foltvarázs-ból van ekrü Piroskával 1-es tűvel. 

szélcsipkeközéprészanyag

'Bár most ahogy így nézegetem lehet,hogy vékonyabb anyagot kell szereznem hozzá mert ez "elnyomja" a csipkét.

evike001 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54348
Judtkám, a függönynek nincs mintája,
Egy nagyon régi darab,legalább 10- 12 éves.
Szép estét nektek!
Előzmény: LRJudit (54338)
énisegy Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54347

Bubuka fantasztikusak!!!!!!

 

Én most sajna hogy itt vannak a gyerekek a "nyakamon" magamra nem

érek rá...:(  de küldök mindenkinek ilyen fincsi tejfölös túrós szalonnás fokhagymás puliszkát..:))

 

katalin58 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 54346

Sziasztok!

Nuska, köszönöm a kalapmintát, sikerült  kinyomtatnom. Közben egyéb nagyon klassz kalapok is megjelentek, most a bőség zavarában szenvedve, nem is tudom, melyiket kéne meghorgolnom. /lehet, hogy idő híján nem lesz kalapom egyelőre/

Mindannyian nagyon ügyesek vagytok, szépeket alkottok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!