Keresés

Részletes keresés

IV.kercsaj Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62288
Kedves FUTURE Mester,

Boldog szülinapot kívánok! :-)))))))))))
Chino-San Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62287

Nike2004 lista:

Obor 2317 (1:40 körül. rögtön Aagica új futónacija után - ehhez azér' nagyon nagy kört kell az 1:40 köré rajzolni... ->a szerz. megj.(c:§)

Aagica 7007 (ha lyool sejtem 2:00-n belül)

Urs

Elm 1845 (körülbelül (c:§ 1:44:59)

Zolinyo 1078 (optimista becslés szerint 1:45)

Hauanita 7172 (<1:45 egy db Elm ráncigálással nehezítve)

Orbital (1:55)

Leille-le 7161 (~2:00)

Teboly 1585 (a frissiben megalakult 1:45-ös szekció oszlopos tagjaként)

István 2254 (1:50)

Ganki

I7O2zz 1457 (1:45:7)

Rohamcsiga 7272 (titkos tervvel készül – remélem a muffinsütés is szerepel benne(c:§)

Árnika (2:00)

Kaktusz7 1092 (1:45 a társaság miatt)

Balázs 3047 (<1:19)

Csermanek 2888 (1:40:X)

Viktorino (The Survivor)

Tüdő 2090 (1:50 vagy 1:45 sérv nélkül)

Caspi 2113 (<1:59)

Lunanoctis 2629 (1:18:59)

Akibacsi (1:35-1:40)

Sneci 2957

Sepi 2158 (1:40)

Pen 7311 (1:40)

Amatőr 1278 (a brahis verzió 1:54:59)

Miti 3643 (1:30)

Tomator (<1:30)

TÉZÉ (1:38)

Saliko (diszkont áron(c:§)

Imaro 2237 (1:40)

Future 46

Chino 7481 (2:00-n belül)

 

Nike2004 párban:

Zsuzsa+Spenot 534 FelmaratonParban /fiu fele hatratett kezzel/ kategloria. :)

Zolinyo (párban is)

 

FB szimpatizáns (c:§ szurkolói lista:

Zakka

Kanga233

Qqbenko

Moes (sok-sok muffinnal a kézben, + szilváslepénnyel a másikban)

Runp

7241Gabi (és remélhetőleg a világhíres palacsintái (c:§)

Csanya+Bobek+Kata

2 nyúl =:o) =:o)

Mosi

Kanga lánya (Zsebibaba?) zenét szolgáltat

miki Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62286

SK,

Lejtőn úgy kontrollálhatod a sebességet, hogy hátradőlsz.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (62277)
miki Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62285

István,
A múltkor írtál valami olyasmit, hogy azért teljesítesz duplázásokat (10 órás + NIKE) hogy ez felkészítsen majdani több napos ultrákra, (Békéscsaba-Arad).

 

Elgondolkodtam ezen egy kicsit. Amit írok, az nem is neked szól, és semmiképpen sem akar egyfajta "tanács" lenni, inkább csak összeszedem, amit erről tudni vélek.

Már évek óta nehezen illett be a képbe, amit az ultraedzésről kialakítottam, hogy Kurosz (a valaha is élt legeredményesebb, ma is aktív ultrafutó, ha valaki nem ismerné) a nem ajánl ultrákra készülőknek 30 (32?) kilométernél hosszabb edzésfutásokat.

 

Mert mi is kell az ultrafutáshoz?

1. Ahogy Kiss Zoli mondja, agyilag át kell tudni fogni a távot. Ha el tudod képzelni, hogy le tudod futni, akkor le is tudod.
2. A felkészültségnek megfelelő erőbeosztás és tempóválasztás. Ezen sokan elvéreznek.
3. Helyes frissítés.
4. Minél jobb aerob állóképesség, ez az utazósebességet növeli.
5. Elég sok év futóháttér, benne sok lassú futással, ez valószínűleg az izmok erezettségét, a salakanyagok eltávolításának képességét, a zsírégetés arányát javítja, hiányában az izmok a táv második felében elmerevednek.
6. Egészséges és évek óta edzésben lévő futómű.

 

E pontok közül az extrém duplázások legfeljebb csak az elsőben segítenek. A többi inkább azon múlik, hogy minden nap menjünk ki és kocogjuk le a magunk 10-20, néha 30 kilométerét.

 

Ez némiképp eltér az eddigi elképzeléseimtől, eddig szükségesnek tartottam a havi egy nagyon hosszú futást. Azt hiszem, nekem megér egy próbát, a sárvári 24 órásra megpróbálok hosszú futás nélkül felkészülni, talán 1-2 40-50 kilométeres teljesítménytúra kivételével.

kaktusz7 Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62284

A kérdés nem úgy szólt, hogy lehet-e még kapni, hanem úgy, hogy hol lehetett utoljára! :-)) Az pedig az Árpád hídnál lévő buszpályaudvarnál volt.

 

Sneci

Nekem van egy felesleges, ami nehezen jön fel rám, én az eggyel nagyobb méretűben futok.

Előzmény: aagica (62280)
aagica Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62283
A válasz itt található: www.butorasz.hu
Megnéztem neked: 1133 Budapest, Visegrádi u. 116. (Bejárat: Süllő u. 9.!!!)
Előzmény: sneci (62281)
Zsazsi Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62282

Sneci!

Benger márkájú nadrág kapható a Hervisben 2500Ft-ért a férfi, női capri 1990Ft-ért. Eredeti ár 10K. Szombaton a Kispestiben Dunát lehetett vele rekeszteni. Én egy szürke-sárga és egy fekete-piros boldog tulajdonosa lettem. A hátulján fényvisszaverő 3-as csík van, ami kicsit Adidas-szossá teszi.

 

Továbbá, a Boráros téri Adidas outlet-ben a Spuriban 26K-ért kapható Supernova van 17K-ért, és 23K-s Response TR szintén 17K-ért.

 

Gabi!

Rájöttem, hogy miért van káosz a fejemben a hétvégékkel kapcsolatban. A naptáromból hiányzik a jövő hét! :o) Láttatok már ilyet? Nálam fog életre kelni a Mátrix hétfőtől!

Szóval, mi lenne, ha erre és a lábadra való tekintettel a jövő hétre halasztanánk a közös 40km-es öngyilkosságunkat?!

Zsazsi, aki sötét szemüvegben ül és várja Neot :o)

Előzmény: sneci (62273)
sneci Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62281

A Kerepesin már nincs, ez valahol az Árpád híd környékén van Te!:))))

De hol?

 

sneci
Előzmény: 7241gabi (62279)
aagica Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62280
Ott már tavaly sem volt. Egyszeri készlet lehetett, elfogyott.

Gabi,
hogy van a lábad?
Előzmény: 7241gabi (62279)
7241gabi Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62279

Bútorászban?

:-P

Előzmény: sneci (62273)
aagica Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62278
"- sütit bárki vihet?"
Hehe, milyen jó kis kérdés.:))
Jobb, ha tudod, hogy alapvetően nem mindig mindenki hoz sütit, inkább csak a tésztapartikra, viszont ha valaki véletlenül mégis hoz, annak aranyba foglaljuk a nevét, szóval a legjobb bemutatkozás egy nagy tálca süti...:)
(Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg sokkal többen jönnek topikfutni, ha kilátásba helyezünk némi ellátmányt.)
(7-kor van a találkozó, de azt már átöltözve, tehát érdemes előbb érkezni, hogy legyen időd mindenre.)

qqbenko,
ne is viccelj azzal, hogy a szomszédnak adod az okmánypalacsintát. Részemről túrós-barackos a kedvenc, de majd meglátod, hogy mindet szeretem. :))



Előzmény: Leille-le (62274)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.09.01 0 0 62277
Hétfőn és kedden a Dombfutókör a három szürke bukkanóhoz nevű kocsmát látogattam a Gerecsében. Jó volt megint szaladni. Csak arra nem jöttem rá, hogy lehet a lejtőt összehozni az LSD-vel. Egyszerűen adja magát a tempó, pedig az eszemmel tudom, hogy túl gyors. Miki, van tipped?
_tyúkanyó Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62276
Sziasztok!
A múlt pénteki 10km után (írtam, ugye, hogy eredetileg többet akartam futni?) tegnap bepótoltam az elmaradást. Távban nem volt sokal hosszabb, időben viszont jócskán: 13km 90 perc alatt.. Kb. egyenletes tempóban, az utolsó km volt csak kicsit gyorsabb.
Ma pedig azt próbáltam ki, milyen az, amikor nincs az embernek kedve futni menni, mégis elindul. Na nem sokat, a szokásos 5kmt, és egész jó idő alatt: 31.5 perc. Az első kili sztem 7 percen kívüli volt, a többi már ment, szóval érdemes volt!

Köszi a NIKE-ra invitálást, de szurkolóként nem éri meg felutaznom, több okból sem. De ha ezek nem lennének, akkor se mennék. Megbolondulnék, ha futóversenyt néznék, de nem futhatnék!!!
Lélekben azért szurkolok mindenkinek!
qqbenko Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62275
Szerintem bárki jöhet, bár én még nem vagyok igazi Futó Bolond!
Tényleg? Honnan tudok majd naracssárga felsőt beújítani?
7-kor a MAC -ban (Margitszigeti Atlétikai Centrum), ott lehet napijegy (350,-) ellében átöltőzni, cuccot szekrénybe zárni, a végén zuhanyozni.
Szerintem a süti ellen senki sem tiltakozik, sőt!

qq
Előzmény: Leille-le (62274)
Leille-le Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62274

"3. Az istenek erejét érzem, baby, futni az eremben,
Pedig csak egy csapdába csalt állat vagyok, vergődök a véremben.
Látod, a szemeim vérben, én meg az időben meg a térben
Száguldoztam magamban, amíg magamhoz nem tértem."

Ma végre megérkezett a megrendelt Polar órácskám :), persze rögtön ki kell próbálni, ennek örömére jó kis rockot hallgatva nekivágtam egy rövid edzésnek. :)

Na ezt nem szabad hétvégén :) a zenét hallgatva nekiiramodtam, és az edzés végén nem értettem, miért kapok nehezen levegőt :)

 

kérdések a holnapi topicfutáshoz:

- újoncok is mehetnek-e? tehát aki eddig nem szokott menni, nemrég csatlakozott a fórumhoz stb... ha igen, mikor, hol van a találka, cuccot le lehet tenni vhol?

- sütit bárki vihet?


Leille-le

sneci Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62273

Emlékszik valaki, hol lehetett utoljára butorászos gatyát venni?

 

sneci
qqbenko Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62272
Lyányok!

Remélem a Nike-n is ilyen gyorsak lesztek, amilyen gyorsan küldtétek a recepteket!

Köszönöm, kipóbálgatom őket, és hogy ne legyek annyira OFF, majd időnként a többi Futóbolondnak is juttatok némi morzsácskákat.

qq
qqbenko Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62271
Lyányok!

Léci, léci dobjatok már meg néhány muffin recepttel az @-re. Rákerestem, de a gépemet mindig leállította, mintha a muffin egy tiltott csúnya szó lett volna.
Jöhet a rumos-csokis öntet is.
Az időjárás felelős pedig tegyen már valamit!!!!

qq

spiroslyra Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62270
Kedves Kanga! Halabol a segitsegedert, kuldhetek a lanyodnak egy pansipot? Az Akropolisz egy buvopatakja menten vagtam hozza a nadat. Egyebkent az atletakat gyakran kiserik zeneszek, szep vazafestmenyek vannak errol, erdemes lenne ezeket is osszegyujteni. A sportversenyek egyben zenei vetelkedok is voltak. Erdekes okori hir az ikerlany atletakrol, akik kozul az egyik a zenei versenyen is kitunt. Lanyok persze ritkan jutottak el a stadionba, Spartan kivul nem igen neztek jo szemmel oket a versenyeken. Spartaban viszont egyutt gyakoroltak a meztelen fiukkal, minden hatso gondolat es megutkozes nelkul.
Előzmény: Kanga M. (62225)
Hauanita Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62269

Amatőr!

Tessék abbahagyni a demoralizálásomat!!! :) Csakazértsem fogok 1:45-ön sokkal belül futni most.

Igazából sejtem, hogy ha nagyonnagyon szeretném, és minden körülmény optimális lenne, akkor 4:4x-4:5x tempóban végig bírhatnám. De edzések alapján úgy érzem, hogy ez még elég nyögvenyelősen, szenvedve menne. Én meg nem azért csinálom. Ha most tudnék is 1:41-42-es félmaratont, akkor ugyanezt meg fogom tudni csinálni jövőre, sokkal könnyebben. Szóval elsősorban a hangulat, meg a társaság kedvéért megyek NIKE-ra. Szóval ne aggódj, nem érek be negyedórával előtted :-))))

 

Akire!

Futásilag én tökmáshogy éltem meg a nyarat :) Egy jó hosszú, nagy edzőtábor volt. Sokat futottam, és élveztem. Asszem, nálam most pont az ősz lesz a FUNRUN időszaka, pár terepfutással, jó környezetben.

Amúgy a ffi marathont nézvén engem is már megint elkapott a marathon-futhatnék, de én már idénre nem terveztem, úgyhogy majd tavasszal megint. De úúúgy irigyeltem őket, ott, Marathon és Athén között!!

 

 

-balazs- Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62268

Ez a tésztaparti dolog érdekelne engem is. Van már helyszín? Szombat este kéne a vidékiek miatt. Ha nincs helyszín, esetleg tudok én is valamit tenni az ügy érdekében.

 

aagica mindenhol lát mókust. feltéve, hogy elég a sör. :)))

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62267

allj, allj allj! Ezt meg mibol szurted le? Jajajaj mit erthettel ennyire felre!  Epp annyit akartam valaszolni neked hogy kedvencem a turos palacsinta (esetleg rumos csokis ontettel,de azt nehez szallitani)

Szeretettel varunk holnap a lassu szekcios felvetelidre:)

Előzmény: qqbenko (62266)
qqbenko Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62266
Oké, fiúk-lányok!

Ezek szerint visszavihetem a szomszédnak az ocsmány-okmánypalacsinta sütőt és nyugodt szívvel beraktározhatom a pocimba a túrós tölteléket, aztán a fincsi nutellát, mert senki sem reagált a "na mi lesz holnap ?" felhívásomra. Az oké, hogy topicfuti, de nem akartok az ocsmány palacsintáimból....., hát nekem az is jó.

qq
spiroslyra Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62265
Kedves Balazs! Koszonjuk. Elnezest az esetleg nem ide illo keresekert. Jo pihenest!
Előzmény: -balazs- (62260)
Orbital Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62264

amatőr,

látom, a kellő motiváltságod ezek szerint biztosított.

Egyébként eddig mind a három félmarcsit úgy csináltam, hogy az elején nagyon lassan, az első km-t talán 6 percen kívűl (kivétel az első félmarcsi, arra nem voltam még kész), aztán az első tízig könnyed tempó, ami valamivel erősebb az első km-nél, aztán utána gyorsítás, végül az utolsó 3-4 km-t igen erősen. de csak az utolsó, Almádiban elkövetett versenyre tudom biztosan, hogy a második fele gyorsabb volt, s az utolsó 2 km volt a leggyorsabb. Sajnos kilóméterenkénti tempókat sosem mértem, biztos össze-vissza nyomogattam volna az órámat, elveszítve az összes adatot + eddig minden versenyen az volt, hogy csak elvétve vettem észre a km táblákat. Na, a lényeg az, hogy mindenképpen úgy szeretek futni, hogy első fele lassabb legyen, az eleje kifejezetten lassú, a második fele gyorsabb, a vége a leggyorsabb. Majd a Nike-n megpróbálom figyelni a táblákat és bőszen nyomogatni a részidőket. abban kéne bátrabb lennem, hogy az első felét kicsit erősebbre vegyem, kb. 5:40-es tempóra, akkor is maradnia kell bennem egy 10-15 mp-es gyorsításra elegendő tartaléknak. Sokszor zavarba hoz edzéseken is, hogy hiába kezdek lassan, az első 15-20 perc nyögve nyelős, és csak utána áll be normálisan a légzésem, onnantól érzem, hogy tényleg a biztonságos aerób zónában vagyok.

 

No, akkor aztán HAJRÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!

Előzmény: amatőr (62244)
amat Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62263
Tevrbe van véve  a verseny. Előtte egy nappal le fogunk menni. 2003-ban a város közepén, nem messze a rajttól aludtunk egy jó kis panzióban, ha jól emlékszem 5000 Ft volt kettőnknek. Van ott egy nagyon jó kis étterem egy hajón , jót lehet ott enni. Biztosan lesz róla még szó, de majd figyelmeztess !
Előzmény: Akire1 (62242)
-balazs- Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62262

runp,

 

ha már nem futsz vasárnap, összefuthatnánk egy kicsit beszélgetni. Most volt egy olimpia, egy két érdekes melléktörténette, úgyhogy lenne miről beszélni. :))) na mit szólsz?

 

rohamcsiga, kereslek rövidesen, kitartás!

 

 

Előzmény: runp (62026)
moes Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62261
isten hozott! :) (meg a bordó csoda :)
Előzmény: -balazs- (62260)
-balazs- Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62260

Hali,

 

Üdv mindenkinek, visszatértem Athénból. Kicsit ki vagyok purcanva úgyhogy jó esetben elalszom a billentyűn. Láttam sok atlétikát meg a férfi maraton befutóját is. Majd írok egy két dolgot de előtte alszom.

 

Kedves Spiroslyra: nagyon szívesen leírom a benyomásaimat az olimpiáról, Athénről meg a görögökről de nem akarom ezt a topikot ezzel terhelni. Amikor épp nem ájulok el az álmosságtól, irogatok az offtopik nevű topikra itt az index forumon.

 

 

Előzmény: spiroslyra (62010)
Chino-San Creative Commons License 2004.08.31 0 0 62259

nem baj. lehet menné ismeretlenekére! (c:§

egy két-háromszázfős vendégseregben fel se tűnik egy-két potyázó.

ha meg elkapnak, akkor bazi lyoo hivatkozási alap, hogy csak a másnapi verseny miatt van az egész! ((c:§

Előzmény: 1702zz (62258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!