Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

GianniVersace0515 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3600
az ok,hogy kodlampat,kodlampa racsot,kormanyt,cd radiot,hatso lokost stb kivesznek. ezt mar lassan megszokjuk.
de a kuplung motort megis hogyan szedik le egy parkolo autorol?
mondjuk logikaja van,iden telen 10bol 6 smart ezzel sziv...

meg szerencse,hogy amiota feltortek a mercit,elvittek a smartbol a kodlampat es racsot azota hazamon elol hatul biztonsagi kamera van ami nagy reszben az utcat is veszi,ugyhogy ha megegyszer eltunik vmi vegig kell csak nezni... ide nem hinnem gyalog jonnek, egy rendszam meg kiindulasnak eleg...
Előzmény: Quattroman (3599)
Quattroman Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3599
Sajnálattal olvasom, ez rossz hír.
az idén már kb. 4.-5. eset ez amiről hallunk, és mind Budán történt. ez az eset hová köthető helyileg?
javaslom hogy menj és tegyél feljelentést a kerületi rendőrségen, előbb-utóbb csak foglalkoznak ezzel is.
Előzmény: mesgab81 (3597)
GianniVersace0515 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3598
micsoda?
hova vittetek szerelohoz?
Előzmény: mesgab81 (3597)
mesgab81 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3597
Köszi a válaszokat, hétvégén elvontattam a szerelőhöz és kiderült, hogy nincs meg a kuplung motorom. Tőből levágták...
Előzmény: Quattroman (3505)
petivicc Creative Commons License 2010.02.07 0 0 3596
Köszi a moderálást! Ideje volt!
Előzmény: Állomásfőnök (3595)
Állomásfőnök Creative Commons License 2010.02.07 0 0 3595
Aki folytatja a vitát, az mehet új nicket regisztrálni.

___________________________________________________________________
GianniVersace66 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 3517
en annyit szeretnek elerni,hogyha mar ez az egesz smart,smart kozosseg es tarsai ennyire melyre lett 3 ev alatt sullyesztve, akkor legalabb ezt a topicot kimeljuk meg a direkt es indirekt reklamtol. es ne arrol szoljon ez a topic,hogy a smartklubot dicsoitjuk es tarsai. arra ott van a www.smartklub.hu privatban barkit barmerre lehet iranyitani.

sajnos 3 ev alatt ami tortent a smart korul az nagyon szomoru. egy jol mukodo kozosseg lett szetverve,egy uzleti vallalkozas miatt... nincs 2007 augusztusi pappas talalkozo ota normalis talalkozo,normalis smart kozosseg,normalis klub. van par ember es ennyi. ez teny. a tobbit hagyjuk. kimeljuk meg ezt a topicot a felesleges vitatol reklamtol es tarsai. Upe probalkozik rendbehozni.
de az, hogy "smartklub" nagyon sok embernel voros poszto.

ahogy sokan mondjak "a smart klubnak a smartosokat kene szolgalni, nem egy uzleti vallalkozast es par ember megelheteset."

GianniVersace66 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 3516
rg9 írta:
Sziasztok! Még október végén kerestem Smart szervízt itt a fórumon Forfour kuplung hiba miatt, és gondoltam, a tapasztalataim hasznosak lehetnek másnak is.

Első körben a K. u-ban voltam, ahol kaptam egy 120eFt-os árajánlatot x javításra. Ezután beszéltem Janival, aki biztosra állította, hogy a tünetek alapján nem erről a hibáról van szó. Át is vittem hozzá az autót, ahol elvégeztek rajta egy y típusú javítást, 80eFt-ért. Utólag kiderült, hogy ugyanezt a javítást más szervízek 30-35eFt körül végzik (több szervízzel is beszéltem).
Ezek után felhívtam Janit, hogy tisztázzam, mi is történt pontosan. (Első körben nem vette fel, csak pár másodperccel később, számtiltással...) A "beszélgetés" eredménye az volt, hogy Jani szerint örüljek, hogy kevesebbet fizettem nekik (y-ért), mint amennyit a K. u-ban számláztak volna (x-ért). Az már teljesen mellékes apróság, hogy az egyik ablaktörlőm nem működött, miután elhoztam az autót tőlük, tehát mehettem vissza, hogy ezt korrigálják...

Hát, ennyit a bizalomról... Részemről ez a szervíz kihúzva a listáról...

Üdv, Gabi
Előzmény: GianniVersace66 (3515)
GianniVersace66 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 3506
ha lehet a direkt reklamot hagyjuk... ha nem gond. es na adjunk olyan tanacsot ami nem biztos,hogy jo lesz az illetonek...

visszaterve a 3 csik problemara.
sokan szivnak ezzel mostanaban. idaig egy szervizt tudunk aki gyorsan,hatekonyan,szakszeruen, es nem tul dragan csinalja. privatban irok cimet.
akku saru le utana elvileg ha nem azott szet teljesen kis idore valoszinuleg eszhez ter.
Előzmény: Quattroman (3502)
Quattroman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3505
lehet ha kiteszi magát üresbe, de ebben az esetben nem biztos.
ráadásul ilyen időben nem ajánlom, vagy belecsúszol a téged vontatóba, vagy szénné égeted a féked félelmedben, szóval......
jobb oldalon a lábszőnyeg alatt az akkufedélben kellene lenni egy becsavarható vonószemnek.
De ha már itt nyúlkálsz akkor próbáljátok levenni az akksisarut fél percre, ettől időnként helyreáll a rendszer.
egyszerűbb ha felhívod a Smart Klubot a szállításban is segítenek.
Előzmény: mesgab81 (3504)
mesgab81 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3504
...vontatni
Előzmény: mesgab81 (3503)
mesgab81 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3503
Köszönöm szépen!
Amúgy lehet vonatani a Smartot?
Előzmény: Quattroman (3502)
Quattroman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3502
nem a helyszínen nem tudja megcsinálni a szerelő,
még műhelyben is macerás, csak olyan szakműhely játszik, ahol van hozzá diagnosztika.

Pl. ez
Előzmény: mesgab81 (3500)
zozo.sz Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3501
vagy esetleg two in one, hogy macerásabb legyen...
egy adag hó, latyak és hozzá egy szakadás
Előzmény: Quattroman (3499)
mesgab81 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3500
Ez nagy baj? Vajon meg tudja csinélni egy szerelő a helyszínen, ha odahívom? vagy megint tréler? Elnézést a tudatlanságomért, de nő vagyok és épp nincs férfi, aki segíteni tudna ebben. Nem akarom fölöslegesen elszállíttatni.
Előzmény: Quattroman (3498)
Quattroman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3499
de az is lehet hogy a motor melege által megolvadt az összetolt latyak alatta és beszivárgott a csatlakozásba.
mindenképpen ott kell keresni a hibát
bár ha eleinte még volt sebességfokozat? (a sárga háromszög az egyik kerék túlpörgését jelzi) akkor inkább az előbbi variációra voksolnék.
Quattroman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3498
lehet hogy a felhasalás leszaggatta a kuplungmotor csatlakozóját.
Előzmény: mesgab81 (3497)
mesgab81 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3497
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Tegnapelőtt a munkahelyem környékén még iszonyatosan magas volt a hó, majdnem feladtam, hogy be tudok állni bárhova is, végül „szerencsére” kiállt egy autó előttem, aminek szó szerint beszánkóztam a helyére. Tudtam, hogy hazafelé nehéz lesz kiállni, természetesen nem is sikerült, otthagytam éjszakára. Másnap amikor eltakarítottam körülötte az havat és megpróbáltam kiállni jött a baj... A kocsi beindul ugyan, de folyamatosan világít a sárga felkiáltójel a kijelzőn. Amikor tolatásba vagy egyesbe raktam a kocsi elkezdett „öklendezni” (nem áll le, csak ütemesen felhörög) , majd pár másodperc múlva megjelenik a kijelzőn az „R” helyett a három csík. Megint hagytam aludni egy éjszakát, hátha kiheveri, de sajnos ma este is eljátszotta ugyanezt. Mi lehet a gondja szerintetek?
Taszinger Creative Commons License 2010.02.03 0 0 3496
Köszönöm a segítséget. A hiba eltűnt. De azért még diagnosztikára elviszem.
Előzmény: Quattroman (3495)
Quattroman Creative Commons License 2010.02.02 0 0 3495
igen.
gyakori hisztijük ez.
Váltóhibát jelez. Vedd le az akkusarut fél percre, valószínűleg el fog tűnni, de tárolt hibaként előhívható.
ettől még ne nyugodj meg a hiba jelen van és lehet hogy 1x csak nem kapcsolja a sebességet semerre.
minél előbb fel kellene rakni diagra, hogy a kiváltó ok kiderüljön és orvosolni.

itt olvashatsz róla
Előzmény: Taszinger (3494)
Taszinger Creative Commons License 2010.02.02 0 0 3494
ÜDV SMART-OSOK!!!

A családban van egy 2005 évjáratú 698 cm3-is, automata benzines Smart. Egy olyan gondom van vele, hogy a sebesség váltónak a kis visszajelzője nem mutatja a betűket/számokat. Csak 3csik villog állandóan. A váltó működik normálisan, gond nélkül, csak a kijelző nem mutatja az adatokat. Érdekes módon viszont az imobilaisernek a kis kulcsát megjeleníti. Valaki tud segíteni? Vagy valaki találkozott már ilyen gonddal?
masni Creative Commons License 2010.01.30 0 0 3493

Mi is a II. kerületben laktunk, nálunk egy hűtőrács, egy szett visszapillantó és a váltóvezérlés bánta...


Plusz tegnap a bölcsi előtt még fel is törték.

A www.smartbonto.com-tól vettem új oldalsó üveget. Senkinek nem ajánlom a helyet, inkorrekt banda.

 

Egyébként ahogy nézegetem a II. kerületi 2003 utáni Smartokban általában nincs hűtőrács - én se veszek még egyet, csak azért hogy pár hét múlva lelopják újra.


 

Előzmény: dymondka (3483)
masni Creative Commons License 2010.01.30 0 0 3492

Hú, ezt a kérdést mi is körbejártuk anno, most 3 éves a kisfiam.

Mi kikapcsoltattuk mindkét légzsákot, külön-külön nem lehetett megoldani. Mikor már tudott ülni a baba biztonsággal (10-12 hónaposan)akkor lecseréltük a hordozót egy 9-18 kg-os gyereklüésre és onnnantól nincs gond!

Egyébként nekünk 3 kerekű Quinny Speedi babakocsink van, a mai napig használjuk és simán befér a Smartba összecsukva, még a kerekeit se kell leszerelni. pedig nem kisdarab. Lapjára csukom és oldalra állítva egyszerűen beemelem a csomagtartóba.

Ha jól tudom az isofix üléseknél van olyan lehetőség, hogy rögzítéskor kikapcsol a légzsák, de szerintem a Smartnál nincs ilyen funkció, ha jól emlékszem ezt is körbekérdeztem anno.

Előzmény: maraeger (3491)
maraeger Creative Commons License 2010.01.17 0 0 3491

Szia

Először is köszi, hogy vetted a fáradságot, és utánanéztél.Monjuk erre utalót már én is találtam igaz német oldalon.De.

Sajnos ez még nekem nem jó.Ez már akkor kell amikor a gyerek ülni tud, szerintem úgy 1-1.5 éves kortól.Addig hova tegyem?Nem igaz hogy a fortwo nem alkalmas pici baba (2-3 hónapos) szállítására.....Hogy a csudába kapcsoljam ki a jobb oldali légzsákot,  hogy a kresz szabályai szerint biztonságosan, és szabályszerűen háttal a menetiránynak szállíthassam.??????

Már a csomagtartó méretéből adódóan sem egyszerű babakocsit venni, nem gondoltam, hogy ez is ekkora gondot okoz.De annyira  a szívemhez nőt a kis Smart, hogy ezért nem szívesen vállnék meg tőle.Egyébként ez az ülés amiről küldtél elérhetőséget mennyiben másabb, ha másabb mint a szokványos gyerekülések? Ez ugye már menetiránnyal szemben van, ennél már nem követelmény a kikapcsolt légzsák? Vagy most hogyis van ez?

Válaszodat előe is tisztelettel köszönöm.

Egy megrögzött Smartszerelmes

Mara

Előzmény: sjanius (3490)
sjanius Creative Commons License 2010.01.17 0 0 3490
Előzmény: maraeger (3487)
sjanius Creative Commons License 2010.01.17 0 0 3489
http://www.smartklub.hu/catalog/product_info.php?cPath=1_22&products_id=54
Előzmény: maraeger (3487)
sjanius Creative Commons License 2010.01.17 0 0 3488
<a href="http://www.smartklub.hu/catalog/product_info.php?cPath=1_22&products_id=54" target="_blank">ITT</a>
Előzmény: maraeger (3487)
maraeger Creative Commons License 2010.01.15 0 0 3487

Sziasztok

Segítségeteket kérem.

Van köztetetek olyan aki fortwo-val kisbabát szállít?(0évestől)

Hogyan lehet az utasoldali légzsákot inaktívá tenni?Tudja valaki hol kapható direkt fortwo-ba biztonsági gyerekülés, ami automatikusan kapcsolja a légzsákot?

A kocsi "használati könyvében" utal erre, de eddig nem találtam sehol.

Válaszotokat előre  is nagyon köszi.

Mara

Karika1177 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 3486
Köszönöm szépen!
Előzmény: Quattroman (3485)
Quattroman Creative Commons License 2010.01.11 0 0 3485
Előzmény: Karika1177 (3484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!