Keresés

Részletes keresés

stevie-w Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38927

Úgy tudom heti és havi autóút használati jegy van. Hogyan kérjek jegyet 2x1 heteset vagy havit?

 

 

A heti (7 napos) 5 EUR, a havi (30 napos) 13 EUR.

 

A két darab heti matrica olcsóbb 3 euróval, ellenben kétszer kell sorban állni, megértetni magad a boltossal, stb.

Előzmény: babi15 (38926)
babi15 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38926

Stevie!

10-11 napra megyünk a Napospartra. Úgy tudom heti és havi autóút használati jegy van. Hogyan kérjek jegyet 2x1 heteset vagy havit? Köszi a válaszod. Babi

Előzmény: stevie-w (38925)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38925

Szófia retúr repülőjegy 5000 Ft, időben egy óra. Onnan a vonattal 6-7 óra a tengerpart.

 

 

Azt azért vegyük hozzá, hogy az 5000 forint csak bizonyos dátumok és dátum-párosítások esetén érvényes, és csak korlátozott ideig, illetve a "fapados" árát a jegyáron kívül mindenféle egyéb költség terhel(het)i.

 

A főszezonban előfordulhat, hogy aznap már nem lehet vonattal továbbutazni, mert nincs helyjegy - és bár Szófia kellemes város, egy be nem tervezett szófiai éjszaka időben és anyagilag is döntetlen-közelire hozza ki a kétféle lejutási mód közötti versenyt.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (38922)
János 2 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38924

Köszönöm a kiegészítést, én nézegetem ezt a megoldást és lehet alternatíva. Az esti szófiai érkezés elfogadható. A Vonat várnába 23.20-kor indul, szerintem taxival ki lehet érni. A busz mind Várnába, mind Burgaszba 00.30-kor ondul, reggelre ott van mind a két jármű. A busz burgaszba 27-28 leva, a vonat egy kicsit olcsóbb. Vissza Burgasból 6.50-kor indul a vonat, amivel még el lehet kényelmesen érni a gépet, sőt délutáni szófiai séta is belefér.

Amit Endre ír, a privátfoglalásba megfondolandó, a magánszállás lényegesen olcsóbb. Az én tapasztalataim szerint az előszezoni ALI=főszezoni priváttal és ellátással.

Higgyétek el június 20 előtt kevés az esély a meleg /25 fokos / tengervízre, lehet 30 fok, de a víz hideg és a legkisebb szél is kihozza a nyílt tengerről a hidegvizet. Szeptember eleje után is hasonló a helyzet azzal az eltéréssel, hogy a víznek van melegtartaléka és az esetleges szelesebb rossz idő után visszaáll a rend.

Üdv: János

Előzmény: Törölt nick (38922)
kormos1 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38923

"...s mint írták is lentebb kihez fordulsz ha gond van?"

 

Hát leginkább senkihez. Öt éve saját szervezésben járunk oda, autóval, s eleddig még nem volt okunk megbánni. :))

 

Előzmény: gy_cs (38919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38922

Tisztelt fórumozók, ennek fényében nem is értem azt a görcsölést, amikor arról vitatkoztok, egyik, vagy másik országon át érdemes autóval lemenni, avagy vonattal hogyyan döcögjünk végig a Balkánon. Szófia retúr repülőjegy 5000 Ft, időben egy óra. Onnan a vonattal 6-7 óra a tengerpart.

Ha még azt is megfontolnátok, hogy utazási iroda nélkül - csak a neten lefoglalt szállásra - mennétek, pénzben is max feléből hoznátok ki a nyaralást. De inkább a harmadából.

Előzmény: János 2 (38918)
babi15 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38921

Szia!

Mi 2009-ben voltunk a Hotel Balatonban. Igaz kívülről nem olyan impozáns épület, de a személyzet nagyon kedves volt. A szobák is tiszták, rendszeresen cserélték a törölközőket, az ellátás nekünk megfelelő volt, nem lehet éhenhalni. A központban van, könnyen elérhető minden szórakozóhely, sőt egy épp a szálloda mellett van. Nem AI-ban voltunk, a szállodával szemben van egy kis bolt nagyon elfogadható árral. A tengerpart kb. 5 perc séta. A parkoló akkor őrzött volt és ingyenes, de most azt olvastam, hogy fizetős. A kert és a medence környéke tiszta, rendezett. Mi nagyon jól éreztük magunkat és semmi problémánk nem volt a szállodával.

Előzmény: Csumaera (38916)
wideoframe Creative Commons License 2012.03.30 0 0 38920

Szia!

Ha foglalás előtt kérdezel, nem bátorítottalak volna. Mi a mellette lévő Baikálban voltun, így tudom milyen. Kívülről elég manzártos jellege van, és ahogy itt alább írták inkább a középkategória alatt van, többen a kajára is panaszkodtak. A tenger 3-4perc séta, ami  kevésbé sós, így az élővilága is szegényesebb, sok mindent nem fogsz látni. Minden más tetszeni fog.

Előzmény: Csumaera (38916)
gy_cs Creative Commons License 2012.03.30 0 0 38919

Az árak sem annyira jók, bár időpont nincs írva. A Neckinél a Trakia 2 fő 7 éj all májusban 66e, s mint írták is lentebb kihez fordulsz ha gond van?

Előzmény: kormos1 (38915)
János 2 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 38918

Hátha valakit érdekel: Szófiába oda-vissza július közepéig sok olcsó jegy van.

Üdv: János

Schuco Creative Commons License 2012.03.30 0 0 38917

Jó választás Bulgária, majd meglátod!

A Hotel Balaton egy közép kategóriás vagy az alatti szálloda, bővebbet nem tudok róla!

Csumaera Creative Commons License 2012.03.30 0 0 38916

Sziasztok! Idén megyünk először Bulgáriába, a barátaink rábeszéltek. Július végén megyünk autókkal és a Napos Parton a Hotel Balatonban foglaltunk szállást 10 éjszakára félpanzióval.  Szerintetek jó választás?

Kicsit parázok, görögország imádók vagyunk, és tartok kicsit Bulgáriától, ezt is - azt is hall az ember. A tenger állatvilága felszíni búvárkodással látható? Mire számítsunk? Pecázni-horgászni lehet?

kormos1 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 38915

Hááát....

 

Biztos, hogy ezek az árak rendben vannak?

 

Meglehetős rendszerességgel nyaralunk Bulgáriában, általában Burgasztól délre, és ezek az árak az ottani, nem túl drága, magánháznál lévő szállásokra emlékeztetnek...

Előzmény: nanemonddmaa (38912)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 38914

Egy REGISZTRÁLT utazási szolgáltatónál biztosan olcsóbb, de nem mindegy milyen garanciát kap az ember a befizetett pénzéért. Azért törvényszerű, hogy az jobb feltételeket tud kérni, aki garantálja a teljes kihasználtságot egy egész szezonon keresztül egy szállodában.

Pl.  ha a szállodával vagy egyes szolgáltatásaival gond van, van-e kártérítés esetleg más szállodában el tudnak-e helyezni vagy nem, stb.

 

Inkább rászánom azt a plusz 5-7 000 Ft/főt, de nyugodtan alszom...

 

A fentebbi áron volt a Kanári szigetekre is üdülési lehetőség, de regisztráláskor kiderült, hogy apartmanokba üdülési jogot akarnak megvetetni...

 

Javaslat: körbenézni, tájékozódni és a biztosat kiválasztani.

Előzmény: János 2 (38913)
János 2 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 38913

Ránézésre nagyon frankó, nagyon olcsó, de ....!  Senki ne gondolja, hogy 20 Euróért ALI ellátással el lehet menni egy négy csillagos szállodába, ez csak előszezonba lehetséges. A Honlap akkor volna korrekt, ha az ár után odaírná...Ft-tól, és a konkrét dátumok mellé komkrét árakat írnának. Amikor az van írva "érdeklődjön telefonon", valami sántít. Menetközbe rádumálnak valami hülyeségre. Nem akartam megbántani senkit, legyetek óvatosak.

Üdv: János

 

Előzmény: nanemonddmaa (38912)
nanemonddmaa Creative Commons License 2012.03.27 0 0 38912

Ha szeretnétek olcsón Bulgáriában nyaralni, akkor érdemes megnézni ezt az oldalt: http://nyaralasbulgariaban.hu/ 

 

Személyesen ismerem a srácot, aki szervezi az utakat. Csoportos kedvezménytől fogva sok lehetőséget ad arra, hogy olcsón megússz egy-két hetet a Bolgár tengerparton. A szállást érdemes minél előbb lefoglalni, januártól már fogadja a kéréseket. Amennyire én látom, mivel ottani szállodákkal van közvetlen kapcsolatban és nem utazási ügynökség, ő a legolcsóbb. 

 

nanemonddmaa Creative Commons License 2012.03.27 0 0 38911

Ha szeretnétek olcsón Bulgáriában nyaralni, akkor érdemes megnézni ezt az oldalt: http://nyaralasbulgariaban.hu/ 

Személyesen ismerem a srácot, aki szervezi az utakat. Csoportos kedvezménytől fogva sok lehetőséget ad arra, hogy olcsón megússz egy-két hetet a Bolgár tengerparton. A szállást érdemes minél előbb lefoglalni, januártól már fogadja a kéréseket. Amennyire én látom, mivel ottani szállodákkal van közvetlen kapcsolatban és nem utazási ügynökség, ő a legolcsóbb. 

SiposG74 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 38910

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

 

Vahurka1: Jó adag infót találtam a BUD honlapján. Felét már olvastam, de így meggyőzőbb. (bár annyit súgtak, hogy a debreceni egy picit lazább mint Ferihegy... bocsánat: Liszt Ferenc repülőtér)

Alapvetőleg lazulás - aktív pihenés a cél. Így előreláthatólag Nesszebar-ba biztos bemegyünk és egy várnai delfin show is be lesz iktatva a programba hajókirándulással egybekötve. (ha minden igaz)

Ami a tranzitot illeti, elviekben fogadnak bennünket a reptéren a Robinsos részéről és busszal szállítják az érkezőket a szállodáikba.

 

Előre is elnézést stewie-w-től. :) Olvastam az úti leírását és renget infót tudtam meg belőle. Hasznosítom is, viszont nekem egy rutinos Bulgáriajáró érzetét kelltette, ami nekem nem biztos, hogy azonnal a kiérkezésünkor a segítségemre lehet, hisz nem látom át hogy 'ki merre hány méter". Tapasztaltam már, hogy az első két nap lehet a legtöbbet bukni idegen országban, amíg át nem látja az ember az egészet vagy legalább a helyi szokásokat.

 

Márti(CS): Átolvastam a hozzászólásaid ide vonatkozó részeit. Köszönöm, lehet majd zaklatlak egy pár kérdéssel! :)

Előzmény: Vahurka1 (38903)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.26 0 0 38909

Szerintetek lesz olyan mint tavaly  ántsz vizsgálat.Tavaly sok medence üresen marad a hibák miatt.

 

 

Ilyen vizsgálat nyilván minden magára valamit is adó nyaralóhelyen napi szinten van. Őszintén szólva az is normális lehet, hogy valamelyik paraméter egy adott napon a határérték fölé kúszik, na bumm. Ilyenkor a közeg elrendeli a medence vízcseréjét, esetleg tisztítását, kiállít egy 500 levás számlát, és minden megy tovább, immár kristálytiszta forrásvízben, nyilván.

 

Tavaly azonban építőmunkások jelentek meg, és kibetonozták a medencéket a szezon kellős közepén.

 

Nem tudhatjuk, hogy pontosan mi történt, előfordulhat, hogy a medencének nem volt építési engedélye (ez éppenséggel rendkívül könnyen előfordulhat), de azért a megoldás kulturálatlansága megerősíti azt az elgondolásomat, hogy alapvetően maffialeszámolás történt. 

 

A Bulgáriát ismerők nem lepődnek meg azon, hogy a bolgár maffia ezer szállal kötődik a turizmusiparhoz. A nagy szállodák tulajdonosi körét vizsgálva -- szerintem -- igen gyorsan el lehetne jutni valamelyik keresztapához. Az sem igazi meglepetés, hogy a borzasztóan alulfizetett, de meglehetős hatalommal felruházott köztisztviselők csapata a korrupció melegágya. A 20 leváért gyakorlatilag bármilyen szabálysértést elnéző rendőr a jéghegy csúcsa. Nyilván létezik az az összeg, aminek a hatására az antsz-es figura úgy ítéli meg, abszolút semmilyen más megoldás nincs a probléma kezelésére, mint hogy a szezon közepén egy betonkeverő autó a teljes rakományát éppen egy szálloda úszómedencéjére ürítse...

 

Egy kis borzonganivaló:

 

http://magyarnarancs.hu/kulpol/haramiak_kelet-europaban_4_-_bulgaria_-_a_balkan_sziciliaja-71735

 

 

És egy másik komoly cikk, Neves Szerzőtől: 

 

http://magyarnarancs.hu/kulpol/a_tiszta_kezek_bulgariaja_-_felszamolas_vagy_leszamolas-73936

 

 

Előzmény: stilokiller2 (38907)
Schuco Creative Commons License 2012.03.26 0 0 38908

Hát igen, tavaly ez borzolta a kedélyeket, habár kinnt a neckis lányok is elárulták: versengés miatti okok voltak a háttérben, a maffia nem jön ki egymással......

Idén nincs gond, olyan helyre foglaltunk, ahol 5-6 medi van....ha a felét bezárják sincs gond:-))))))

stilokiller2 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 38907

Szerintetek lesz olyan mint tavaly  ántsz vizsgálat.Tavaly sok medence üresen marad a hibák miatt.

zyzy78 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 38906

Ezt most találtam a debreceni repülőtér honlapján:

 

Burgasz (Bulgária) – BULGARIAN AIR CHARTER
heti 1 járat
Repülési nap: szombat

2012. június 16 - szeptember 8.     Érk: 14:40 Ind: 15:30

 

Akik Debrcenből indulnak idén nyáron, azolnak érdekes lehet. Mostmár csak azért kell izgulni, hogy ezek az időpontok tényleg ne változzanak.

Márti(Cs) Creative Commons License 2012.03.26 0 0 38905

Szia! Mi tavaly voltunk a Rubyban a Robinsonnal, jó volt minden, meg voltunk elégedve. Nem fogjátok megbánni, finom volt a kaja, változatos, közel a tenger! Mi is Debrecenből indultunk, június végén. Írtam már róla többször is, keress vissza, vagy ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok. Üdv. Márti.

Előzmény: SiposG74 (38901)
fulopzsolt25 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 38904

Sziasztok!

Mi egy családi utazást tervezünk Bulgáriába. A kérdésem az lenne, hogy Szófiából milyen módon tudunk eljutni a rilai nemzeti parkba ill. a kolostorokhoz? Nem kocsival hanem tömegközlekedéssel. 

Köszi szépen a választ!

Vahurka1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 38903

Szia!

 

"Debrecenből indulunk repülővel. Miután még sosem repültünk így tudatlanul állunk picit reptéri teendők előtt."

 

Igaz nem a debreceni reptérre vonatkozik konkrétan, de a http://www.bud.hu/utazas/indulas_elott/biztonsag szerint kell eljárni. A bud.hu-n sok hasznos információra fogsz ezzel kapcsolatban találni.

 

Kaja felvihető, de folyadék egyben maximum csak 100 ml átlátszó zacskós csomagolásban (a folyadékot üvegben és azt beletenni egy zacsiba - a félreértések elkerülése miatt). Kisgyermek esetén (ld. csecsemő) a tápszeres üveg akár 1 literes is felvihető, ha a vámosok és a bizonsági szolgálat előtt a gyermek vagy a szülő eszik belőle. A debreceni reptéren nem tudom van-e vásárlási lehetőség, de arra készüljél fel, hogy a bolti ár 3-5-szörösét fogod kiadni forintban - de szerintem eurót is elfogadnak szerintem. Az ott vásárolt üdítő/egyéb folyadék már szinte korlátlan mennyiségben felvihető a repülőre.

 

 "Milyen okos dologgal tudjuk megkönnyíteni az ottlétünket, hogy garantált legyen a kikapcsolódásunk?"

 

 -Az attól függ mit szeretnétek csinálni. Csak lazulni (1-3 nap édes semmittevés) vagy nézelődni és felfedezni a környéket (pl. Nessebar) gyalog/kisvasúttal esetleg átmenni Burgaszba busszal.

 

"Milyen pénzt érdemes kivinni?"

 

Javaslom stewie-w útleírását átolvasni és megfogadni az ott leírtakat. Ti valamilyen tranzittal fogtok menni a szállodátokba, ezért ha nem előre volt kifizetve a viteldíjatok, akkor érdemes ~50-100 levát előre itt kis hazánkban megvásárolni.

Mi tavaly autóval mentünk és euróval (tranzit szállást), bankkártyával (üzemanyagot) illetve a szerbiai útdíjat itthon váltott szerb dínárral egyenlítettük ki.

 

Jó  nyaralást!

 

Üdv, Vahurka

Előzmény: SiposG74 (38901)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.25 0 0 38902

Milyen pénzt érdemes kivinni?

 

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955#33

 

 

Előzmény: SiposG74 (38901)
SiposG74 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 38901

Sziasztok!

 

Július 28-án utazunk két csemetével a Napospartra a Robinson Tours-al. Szállásunk az Aparthotel Ruby-ban lesz, ami egy komplexumban van az Imperial Hotel-lel. Hoszas vajúdás után az A.I.-t választottuk, mert a ciril betűkkel nem boldogulunk és nagyon válogatós a család női szakasza étkezési szempontból. Abban kérném a segítségeteket, ami vitatott itthon a családban és nem nagyon találkoztam egy útleírásban sem hihető válaszokkal. Megköszönöm ha kapok néhány tippet!

 

- Milyen pénzt érdemes kivinni? Ha euro-t, akkor hol érdemes váltani? Az első órák költségeit (mielőtt váltanátok) miként oldjátok meg? Esetleg ha bankkártyás pénzfelvét a legjobb, akkor mennyire van ellátva OTP Mastercard-ot elfogadó automatával a település? (ez utóbbi esetben mennyi az utólagos költség)

 

-  Debrecenből indulunk repülővel. Miután még sosem repültünk így tudatlanul állunk picit reptéri teendők előtt. Az rendben, hogy 2 órável előtte check és majd felszáll a gép, meg egy-egy bőrönd plusz személyes csomag. Lehet ételt - italt bevinni a check-be és felvinni a gépbe? Ha nem szabad felvinni, akkor lehet e a check-be és a gépen vásárolni valamit. Ha igen, akkor milyen valutában?? (azt írták, hogy a charteren ásványvizet adnak, de pl a kissebbik nem fogyaszt szénsavasat) Dohányozni van e lehetőség a check-elés után? (ezt nem a gyerekek miatt kérdezem :) )

 

- Milyen okos dologgal tudjuk megkönnyíteni az ottlétünket, hogy garantált legyen a kikapcsolódásunk?

 

Köszönöm a tippeket!

 

Üdv: Sipi

GYURMÓKA Creative Commons License 2012.03.25 0 0 38900

Szia !

 

Köszi szépen az infót. Én maradok az NBS-nél, az tavaly még medence nélkül is szuper volt. Idén is ő marad.

 

üdv

Gy

Előzmény: Schuco (38899)
Schuco Creative Commons License 2012.03.24 0 0 38899

Tipikus közép kategóriás szálloda, nagyon kedves oázis neckermanos lányokkal, akik az NBS ből jöttek át! Igazából az NBS be foglaltam, de a medence mizéria miatt inkább a Longosára cseréltük. A recepciosok nem voltak kedvessek, és a törölköző trükköt is bevetették a szállodában. Ami elég gáz!!!!

Az AI tipikus közép kategóriás volt: 3-4 napon kezdett unalmas lenni, de gyermekkel akkor is nyerő! Az ételek ízértéke azonban alacsony, valószínű az olcsó alapanyagok és a nem szívből főzök szálloda is tehet érte. Fekvése jó, este csend van, lehet jókat pihenni, szabadidős programok nagyon jók voltak. Este gyerekeknek dicso, meg egyebek. Medence kettő van, nagyon hideg volt.....tengerpart egy dűnén át vezet, ki lehet bírni azt a 200 métert.....Összességében jó volt, de az idei Aranyhomok csúszdaparkos baldachinos szállodája a Grand Hotel Várnát már nagyon várjuk!!! Itt azért lesz 10 ha os ősfás komplexum, 4 szálloda medencéje, saját csúszda park, komoly esti programok, wellnes, masszázs és saját strand! Ja meg 5 alacarte étterem: olaszos, halas, bolgár, grill meg kitudja még mi, az egyik a tengerparton van.......

Előzmény: GYURMÓKA (38898)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.03.24 0 0 38898

Szia !

 

Kérlek, írj pár sort, hogy milyen volt a Hotel Longosa ?

 

köszi, üdv

 

Gy 

Előzmény: Schuco (38896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!