Keresés

Részletes keresés

bóz7 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 60060

Azt is tudod, hogy ki "kapta le"?

Előzmény: Gondoló (60058)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 60059

Így:

 

       

Előzmény: Gondoló (60058)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.10 0 0 60058

Na jó, egyszerűsítsünk.

Lekapták a felüljáró melletti épület tetőzetét. Érdekelt volna - esetleg másokat is -, hogy hogyan néz ki most az épület felülről.

Előzmény: bóz7 (60057)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 60057

Gondolom a "nemlétező" lefotózására csak a Te kreativitásod, zsenialitásod képes:-)

Előzmény: Gondoló (60056)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.10 0 0 60056

És hol van a nemlétező háztető fotója?

Előzmény: bóz7 (60055)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 60055

Ezt jól elkaptad. Igen, felismerhető az én ablakom, szerencsére a villám nem belénk csapott:-)

Előzmény: Zegzug (60054)
Zegzug Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60054

Ma este a Leányka utcai házak mögött. Talán baloldalt még bóz7 ablaka is látszik?:)

 

villa Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60053

Ma délelőtt a fennsíkon a véderdő menti tanösvény szakaszon dolgoztunk, a terjedő fenyőmagoncokat, kis fenyőket, néha kisebb karácsonyfákat szedtük ki a gyepréten, ahol ez végképp nem kívánatos, tájidegen, és az értékes gyepeket is igyekszik elfoglalni.

Itt volt Frekot Erika biológia tanárnő Angyalföldről partnerével, Tamás Ági Nagytétényből, sgJános, Attila botanikusunk, Karcsi és családja a Fitolandból.

Cserjésedő tájkép a véderdő felől

folyik a munka,

a "kimentett" fenyők

új fajunk, a Salamon pecsét

és nyílt nap a víztoronynál -  nagy tömeg nem volt, amikor arra jártunk,

prizmama Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60052

Próbálod összemosni !

 

De, úgy általában, a felhívás -valamire rávilágítva ajánlattétel.

A bejelentés- az legtöbbször a konkrét adatok nyilvántartásban való rögzítése.

Előzmény: sebesjelölt (60050)
renula Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60051

Se megbántani, se kioktatni nem akartalak. Arról, hogy az Indexen kell a bejelentéseket megtenni, szót se ejtettem. Szerintem az egy jó szándékkal, tájékoztató céllal feltöltött kép volt. Én amikor megnéztem a képet, nem balesetveszélyre, nem bejelentésre, hanem arra gondoltam, hogy kár azért a fiatal fasorért. Ha nem akartál vele foglalkozni akkor tovább léphettél volna, ha meg reagálni akartál akkor a tájékoztatás mögötti jó szándékot kellett volna feltételezned. Remélhetőleg bölcs maradtál.

Előzmény: sebesjelölt (60043)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60050

A "veszélyességi felhívás" az nem bejelentés. Mert ha az lenne, nekem nem lehetne azt írnod, hogy fogalomzavarom van.

 

A "Szeretlek Budatétény" gondolkodás meghatározó, szép eleme, ha valaki gondosan ügyel, hogy ne a hivatalnak címezze az amúgy közérdekű bejelentését.

 

Aki meg ezeket összeszedi az internetről és továbbítja az illetékeseknek, az nyilván utálja Budafok-Tétényt.

 

Mit fogtok még kitalálni???

Előzmény: prizmama (60046)
prizmama Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60049

Szép gondolat:))

Előzmény: Gondoló (60047)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60048

Az hogy megkapta a levelet  nem jelenti azt, hogy a levél célba is ért.

Számomra egy ember által írt válasz jelent bármit is. Amiben tájékoztat, hogy a bejelentésem nyomán mit tettek/mi történt.

Előzmény: Gondoló (60045)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60047

Elveszünk a részletekben.

Senki sem mondja ki, hogy ezek a levelek, mondjuk a satu-féle megnyilvánulások a "Szeretlek Budatétény" gondolkodás meghatározó, és szép elemei.

Előzmény: prizmama (60046)
prizmama Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60046

Fogalomzavarod van, senki nem tett bejelentést: ez egy veszélyességi és talán szépészeti felhívás volt.

Most már kíváncsi vagyok, hogy mi az egyedülálló hársfasorunk pontos címe, amit még az iskolások is tudnak,

hogy a híres Rozárium szerves része.

Nekem is szemet szúrt az elhanyagolt fasor.

Előzmény: sebesjelölt (60043)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.09 0 0 60045

Tegnapelőtt az egyik újságírószövetség közgyűlésén az előadó püspök mondta, hogy amikor leül a gép mellé, átlagosan 60 mail fogadja. Nekem is számolatlanul jönnek a levelek, természetesen a dühítő reklámokkal vegyesen. Örülök, hogy a félrerakott automatikus válaszlevél figyelmeztet arra, hogy egy témával még esetleg foglalkozni kell. Számomra ez a funkciója azon kívül, hogy megnyugtató, hogy a levelem célba ért.

Előzmény: Nyafkamacska (60044)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60044

Nyilván nem ott jelentekl be komoly jogkövetkezménnyel járható ügyet. De egy korhadt fa tán belefér.

A szolgáltatást még nem használtam, így nem ismerem a hatásosságát. De akár ezekkel a fákkal is lehetne tezstelni.

 

At automatikus válaszoktól kiütéseket kapok. Ha már válasz, akkor legyen érdemi.

Előzmény: Gondoló (60036)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60043

Tudomásul veszem, hogy szerinted az Indexen kell a bejelentéseket megejteni, a helyszín pontos megjelölése nélkül.

 

Remélem, ezzel bölcs maradtam.

Előzmény: renula (60042)
renula Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60042

Ha a "sebesjelölt" -nek tényleg van köze az önkormányzathoz, jobban tette volna, ha csöndben marad. Bölcs maradhetott volna

M. a deák Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60041

:-)))

Előzmény: kerub (60040)
kerub Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60040

Ismered?


Ady Endre: A ló kérdez

 

Lovamra patkót senki nem veret,
Be szerencse, hogy senki sem szeret:
Döcögök, lógok követlen úton
S hogy merre megyek, nem nagyon tudom.

 

S a rossz úton, mert minden ellovan,
Felüti néha fejét a lovam
És megkérdi, míg szép feje kigyúl:
Hát mi lesz ebből, tekintetes úr?

Előzmény: M. a deák (60039)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60039

Azt nem tudom, hogy milyen szakirányú végzettségük van, de tény, hogy a sebkezelést elég felületesen végezték előttünk is (na ezt, egy szakember állapította meg családi látogatása során). Úgy tűnik, most seprűsítenek mindent, ami a kezük ügyébe kerül, ugyanis a környékünkön, sőt a Városház téren is, mindent felnyírtak, elveszítvén ezáltal a porfogó és zajszűrő funkcióját a házak előtti zöld növényzetnek. Az előttünk lévő hatalmas gömb alakú bodzabokorból csináltak egy felnyírt bóbitás seprőt. Amikor megkérdeztem, hogy mindezt miért csinálják, közölték elég arogáns módon, hogy ez közterület, semmi közöm hozzá, az önkormányzat így rendelte meg. A cég két emberéről és a gépkocsijukról, rajta a cégnévvel fotót is készítettem, amiért a pamacsolós közölte velem, hogy ne fényképezzem őt még közterületen sem, mert belenyomja a szutykosát a gépembe. Egyszóval polgárbarát módira sikeredett mindez. Ráadásul a lényeget tekintve, talán még igazuk is volt, hiszen vélhetőleg valóban ezt adhatták nekik utasításba, mert aki meg ellenőrizte a kivitelező, aztán a megrendelői oldalról, nem emelt kifogást, ugyanis a bokorra nem ragasztottak vissza egyetlen ágat, sőt egyetlen levelet sem azóta, tehát minden így ban rendben. Gondolom a közbeszerzés során pedig a legalacsonyabb ár dominált, ezért meg nem várhatok el műveltebb, kevésbé agresszív, választékosabb stílusú munkásokat a pénzes sor végén. Most jut eszembe, lehet, hogy én voltam a hibás, miért mertem kimenni és bátorkodtam kérdezni?

Előzmény: ax15 (60034)
satu51 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60038

Jól látod!

Számomra meglepő, hogy mások nem evvel a világos szellemiséggel  közelítik meg a helyzetet.

Előzmény: Gondoló (60033)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60037

"...de soha, senki nem válaszolt." Nem is választ ígérnek, hanem reagálást. Még az is lehet -megeshet,- hogy intézkedéssel reagáltak a felvetésedre.

Előzmény: Gondoló (60036)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60036

Két megjegyzés:

 

"Az itt elküldött bejelentés, kérés, kérdés vagy egyéb közlemény nem minősül hivatalos levélnek, ennek ellenére igyekszünk minden innen érkező információra reagálni." - olvasható az önkormányzat honlapján. Pár évvel ezelőtt elküldtem a közérdekű mail-jeimet, leadtam az általam fontosnak vélt információkat, de soha, senki nem válaszolt.

 

Másrészt az automatikus válaszlevelet hiányolom:

 

"Tisztelt Levélíró!

Tájékoztatjuk, hogy az Ön elektronikus levelét a (...)  levelezőrendszere fogadta.

Kollégáink válaszának megérkezéséig szíves türelmét kérjük.

Ezt az üzenetet a rendszer automatikusan generálta.

Kérjük, ne válaszoljon rá."

Előzmény: Nyafkamacska (60035)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60035

http://www.bp22.hu/kapcsolat

Itt lehet mélben, akár anonim jelezni nyűgöket az önkormányzatnak. aztán majd ők (remélhetőleg) tudják, ki az illetékes és továbbítják.

Előzmény: Gondoló (60033)
ax15 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60034

Sokszor elhangzott, hogy emailben lehet az önkorminak írni.

Az itt fórumozók lelkivilágának jobban megfelelne egy (ehhez) hasonló anonim fórum a bp22.hu-n, amilyen több kerületben is (jól) működik.

A felvetett probléma is éppen olyan, amihez nem kell az anyja neve 2 példányban.

A kerület értesülne "satu"-tól, hogy van két szerinte veszélyes fa, a kerület meg jelezné, hogy továbbítottuk a főváros, kertészet mittudomém mi felé - ők tudják hogy ki az illetékes.

A fórumon meg mindenki látná, hogy ez az ügy elindult... többet nem kell jelezni. 

De azt is el tudom képzelni, hogy a közteresek már egy hónapja jelezték ....

 

Más,  a kerületi fákat olyan emberek csonkolják, akiknek nincs semmiféle ketészeti ismeretük, csak van a kezükben egy láncfűrész és alattuk egy emelőkosár.

Előzmény: Gondoló (60033)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60033

"Nem az Index egyik fórumát értesíti, hanem a hivatalt" ...ez még lehet igaz is.

Őszinte legyek, satu helyében nem tudnám, hogy melyik hivatalhoz forduljak.

Az önkormányzathoz? A fővároshoz? A fővárosi kertészekhez? Útfelügyelethez?

Bár az is elképzelhető, hogy satu csak a veszélyességre akarta felhívni a figyelmet, és ezzel ő elvégezte azt, amit gondolt.

Előzmény: ax15 (60032)
ax15 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60032

Ez nem az az ügy amiben azt kellene keresni, hogy igazad van-e vagy sem, amit erre érdemes lenne elvinni - szerintem.

Előzmény: satu51 (60031)
satu51 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 60031

"De ettől még sebesjelöltnek van most igaza (szerintem), mert egyrészt akár lehet több hársfasor is a kerületben,"

 

Nem muszáj, nekem igazat adni..., de, bátorkodom figyelmedbe ajánlani, hogy a kerületünkben  a Nagytétényi úton nincs más hársfasor.

 

A "topikolók" meg tudják, mert nem egyszer volt róla szó...

Előzmény: ax15 (60029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!