Keresés

Részletes keresés

pincebogar Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1486

Szia Lászy!

 

Nagyon sajnálom a kicsiket! Nagyon szomoru hallani. Megkaptam az smst és tökre örültem hogy összejött a dolog éppen Münsterben voltam és gondoltam most gratulálok is. Azért ne add fel majd jövőre!

 

Bocs hogy csak mostanában írok de diplomavédés meg kiállítások hada várt, vár rám. Ma is lesz egy kiállítás megnyitó a Best of diplomásoknak 6 órakor.

 

Sajnos Nuska nem lett terhes, mint gondoltuk demajd jövőre szerzek hozzá egy fiucskát társnak és úgy azért lényegesen könyebb lesz.

 

üdv: Marc

 

zsuzsu27 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1485
Nem Kanadai,hanem Szibériai vörös mókus bébi.Ez a Kanadai fenyő mókus.
Előzmény: szifoka (1484)
szifoka Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1484

Kanadai fenyő móki a kezedben?

Tenyészted is?

 

Meg kell zabálni...   :)

Előzmény: zsuzsu27 (1481)
zsuzsu27 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 1483
Valószinűleg testvérek és eggyütt nőttek fel,így nem bántják egymást.Mert a két szint össze szokták tenni,így az alomban lehetnek fehérek és barnák is.
Előzmény: baz1joe (1482)
baz1joe Creative Commons License 2007.06.25 0 0 1482

Udv Mindenkinek !

 

A hetvegen nyiregyhazi allatparkban lattam egy ketrecben 4 burundukot. Ket feher, ket barna. Latszolag nagyon jol megvoltak, igaz kicsit nagyobbak voltak mint pl a mienk.

Hogy lehet, hogy teljesen bekesen kibirjak egymas tarsasagat ? Nem volt semmilyen serulesnyom rajtuk..

 

Ha valaki tudja a valaszt, ne kimeljen :)

 

OFF

Egyebkent mindenkinek ajanlom, nagyon szinvonalas maga az allatkert, erdemes meglatogatni, mellette furdesi lehetoseg, stb. 

ON

 

BaziJoe

zsuzsu27 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 1481
Szia.
Szerintem a táplálékából valami nagyon hiányzott a mamának azért ette meg a kicsiket.Csirke csontot,húst sok-sok kálciumot kell folyamatosan kapnia már a vemhesség előtt is,közben és utána még fokozottabban.Mindíg legyen előtte és ő tudni fogja mikor kell belőle ennie,mikor nem.Teljesen külön,nyugalomban legyen a mama a szülést követően,nem mindeggyik tűri,hogy nézegessék a kicsiket,majd ha kijönnek ráérünk megtudni,hogy hányan vannak és milyen neműek.Tudom a saját tapasztalatomból,hogy ezt nagyon nehéz kivárni,de a siker érdekében megéri.
Előzmény: Lászy (1480)
Lászy Creative Commons License 2007.06.22 0 0 1480
Minden kicsi elment, és a négyből hármat félig...
Nagyon el vagyok keseredve. Nincs valakinek valami ötlete, hogy mi vezethetett idáig ismét?
Levus81 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1479

Lászy,

 

gratulálok a kicsikhez! ;))

Lászy Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1478
Szia!

papírkép van a 28.napról. Még egyneműeket sem lehet együtt tartani, mert territoriális állatok. De Szabó András honlapján találsz erről is infót.

Mindenkinek!

Tegnap éjjel megszülettek a kiskukacok. Egyenlőre hármat láttunk, eddig minden rendben van, mindenki él és virul. Olyan nagyon nagyon cukik. amint tudok készítek képet a webkamerával.
Előzmény: szifoka (1477)
szifoka Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1477

Sziasztok

 

Van képed a vemhességről?

Kíváncsi lennék, mekkora darab lesz.

 

Egyébként egyneműeket sem szabad együtt tartani?

Csokivadász Creative Commons License 2007.06.18 0 0 1476
csinálsz majd képeket?
Előzmény: Lászy (1475)
Lászy Creative Commons License 2007.06.18 0 0 1475
szia!
Külön van mind a négy. A saját mamájuk ette meg őket. Szörnyű volt. Négy év alatt ez a második eset, hogy bébik lesznek. Már a 31. napja vemhes, és akkora, mint egy hordó, majd szétpukkad a hasa, de még mindig egyben vannak. szombat óta szinte ki sem jön a házából.
Előzmény: qrzor (1473)
Csokivadász Creative Commons License 2007.06.17 0 0 1474
mi egyszer kiprobáltuk, elhoztuk a fiút. Elég visszahuzodó. Kis szállító ketrecbe volt. A ketrec mellé raktuk. Nézegették egymást, megszagolták egymást. Kiingedtük, és egyből elbújt a szobába. Aztán sikerült berakni a ketrecbe. Ott a lány támadgatta, nem ment neki, de jelezte, hogy rossz helyre tévedt.
Előzmény: qrzor (1473)
qrzor Creative Commons License 2007.06.17 0 0 1473

Külön kell tenni! Lehet, hogy végleg. A felnőtt szibériai mókusok az esetek 99%-ban nem tarthatók együtt. (párzást kivéve) Területvédők.

Előzmény: Lászy (1472)
Lászy Creative Commons License 2007.06.16 0 0 1472
Helló!

Teljes az idegességem, Opálka vajúdik, és remélhetőleg holnapra meglesznek a picik. Olyan izgi és félelmetes, mert tavaly megette a kicsiket a másik lány.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...:)
Levus81 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1471

 

nem-nem...olyan sűrű háló,hogy csak a körmükkel tudnak rajta kapaszkodni,meg mászni rajta,de átnyúlni semmiképp,mert a lyukazottság miatt csak a körmük fér be,de még a kézfejük sem...

Előzmény: qrzor (1470)
qrzor Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1470

 

Az elválasztás ugye nem csak egy szimpla térelválasztó hálót jelent???

 

Láttam olyan mókust, amelyik korábban átnyúlt a két egymás mellé helyezett ketrec közötti 5 cm-es távolságon, de ráfaragott szegény. Leharapták a másik ketrec felől  a lábát.

Semmiképpen ne tudjon egyik mókus a másik terültre átnyúlni!!! Ha párzási időszak van, össze lehet tenni őket, de folyamatos felügyelet mellett. Különben leszedik egymásról a nercbundát, amint elmúlt a szerelem. (csúnya emberi tulajdonság)

 

 

Előzmény: Levus81 (1469)
Levus81 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1469

köszi...amúgy nem velem csinálta,hanem a mellette lévő fiúmókinak.

el vannak választva...de akkor ezekszerint a cseresznyéjét védte. :)

qrzor Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1468

Izgatottan figyel.

Nem tudja, hogy amit lát az ellenséges vagy sem? Biztos ami biztos alapon jelzi, hogy Ő nagyon is ott van.

 

Ne felejtsd el, hogy ezek területvédő állatok. Az "idegent" az állatok először csak "erőfitogtatással" próbálják elíjeszteni és  ha az eredménytelen, akkor vagy menekülnek, vagy támadnak. Ilyenkor ne akarj hozzányúlni, ne közelíts, ne távolodj. Ne mozogj. (nekem nagyon tetszik ahogy lengetik a zászlót)

 

Ha megnyugodott, abbahagyja. Esetleg nyújts egy napraforgó magot a ketrecen keresztül. A kíváncsisága le fogja győzni az aggodalmát.

Előzmény: Levus81 (1467)
Levus81 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1467

sziasztok,

 

az mit akar jelenteni,ha a mókusom felemeli a farkát és csóválja?ilyen "S" alakban...

tarati76 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1466

sziasztok!

5 barna kismókus eladó!

érd:30 9135-735.

m.art Creative Commons License 2007.06.09 0 0 1465

Sziasztok!

Csikos mókus kölykök eladók (7 hetes barna lányok) 2db

tel.20 366 9866

Levus81 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 1464

Köszi Lászy,már megkaptam...teljesen elképedtem,amikor megtudtam,hogy itt van a kerületben.Az nagyon tetszett;legalább nem kellett messze vinni. :)

irigylésre méltó,hogy kicsik lesznek nálad...enyém még füttyenteni sem volt hajlandó. :(

Lászy Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1462
Szia!
Lapozz visszafelé a topicon, jó néhányszor fel van tüntetve, de itt is leírom, a neten találtam:
Dr Fáncsi Gábor. Cím: Bp., 15. kerület, Énekes u. 2. Rendelési idő: H, Sze, P: 10-12-ig és 17-18-ig, K, Cs: 10-12-ig Tel: 307-6365 Mobil: 30/3177-369.

Heuréka!

Opálunk babimókit vár, és kb 7-10 nap múlva születnek meg a picurkák!
Piroska84 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 1461

Szia qrzor,

 

Nagyon szépen köszönöm a tanácsod!!! Megfogadom. Szerencsére reggel 6-7 körül, amikor indulok, már mindig kint van és eszeget.

Remélem beválik. Köszi a honlapcímet is, már ismerem, böngésztem egy-két napja.

 

Levus81 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 1460

 

sziasztok,

 

szükségem lenne S.O.S. a Fáncsi doktor telefonszámára!!!!

előre is köszi!!

qrzor Creative Commons License 2007.06.06 0 0 1459

 

A tartással kapcsolatosan fordulj az egyik legtapasztaltabb hazai tenyésztőhöz. A honlapja rengeteg információt tartalmaz:

 

http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/

 

Ez itt a reklám helye (is) volt :-)

 

 

 

Előzmény: Piroska84 (1457)
qrzor Creative Commons License 2007.06.05 0 0 1458

Halihó !

 

Reggelente állj a ketrec mellé és ott tegyél-vegyél (pl. reggeli elfogyasztása)

Fogj egy napraforgó szemet (ne sózott pörköltet!!!) és dugd be a rácson, de ne dobd be, ne mozogj! Esetleg halkan fütyöréssz, vagy kapard a rácsot.  A kíváncsiság oda fogja vinni a mókust. Ha megszokta az ember közelségét, el is fogja venni a magot. Semmiképpen ne tégy hirtelen mozdulatot, és ha lehet ne porszívózz a ketrec mellett. Azt nagyon utálják.

 

Pár nap után a személyed és a napraforgó megkapása Pavlovi reflexként hat. Amint meglát a mókus, odajön a ketrec falához. Ekkor meg lehet azt próbálni, hogy benyúlsz a ketrecbe és úgy adod oda a magot. Lehet variálni a kaját: cseresznye darab, eper, friss zöldség, stb. A narancslekváros ujjat előbb utóbb lenyalja minden  kis kéjenc. Ne lepődj meg, ha az ujjadat is megkóstolja eleinte. Meg kell tanulnia, hogy az nem ennivaló. Ha elrántod a kezed, vagy ráfújsz a mókusra, úgyis rájön, hogy sem neked, sem neki nem jó az.

Arra figyelj, hogy ne te nyúlj a mókushoz, hanem az jöjjön közel a kezedhez! Akkor nem fogja támadásnak venni a közeledést.

 

Igazából az a lényeg, hogy valaki legyen naponta legalább pár percig a mókus közvetlen közelében. Megszokja és akkor lehet továbblépni. (kiengedés)

 

 

qrzor

 

 

 

 

Előzmény: Piroska84 (1457)
Piroska84 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 1457

Sziasztok,

Egy 23 éves csajszi vagyok, a páromtól 4 napja kaptam egy csíkos mókust.

Gyönyörű, odáig vagyok érte. Ez az első "kis" háziállatom.

A probléma az, hogy nagyon keveset vagyok otthon, mert melózok, ált. este 7kor érek haza.

Igaz anya otthon van egész nap és foglalkozik vele, de félek attól, hogy nem fog hozzámszokni és nem lesz szelíd velem szemben.
Lszi adjatok tanácsot, hogy szokna meg a lehető leghamarabb. Mit érdemes ilyen esetben lépni.

Emellett a tartásával kapcsolatban is jól jönne néhány hasznos jó tanács, sajna azt viszont nem tudjuk, hogy hím-e vagy nőstény:((

Légyszi írjatok, köszi

Csokivadász Creative Commons License 2007.06.04 0 0 1456
most is :)
Előzmény: zsuzsu27 (1455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!