Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Birdiee Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1580

Bátor voltam és sikerült az izzó csere!:) Mindhármat kicseréltem,így a tuti.Mielött 1 hét múlva a kövit kell cserélni.. :D Még1x thx!:)

 

 

V.6. Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1579
Örülök hogy segíthetek! Amúgy, viszonylag lágy műanyag a keret. Elég jól bírja az erőltetést.
Üdv.
Előzmény: Birdiee (1578)
Birdiee Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1578

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásod!!! :)

Ennél részletesebb leírást nem is kaphattam volna!:) Ezer hálám!Ma ezzel indítom a napot,mert elég rondácska az a sötét folt..

Előzmény: V.6. (1577)
V.6. Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1577
Gyorsan kivettem és csináltam kettő képet, talán így érthetőbb lesz.
A keret alsó közepénél nyúlj alá, és feszítsd fel annyira, hogy az 1-es számú fül a műszerfal fölé emelkedjen, és kezd el erősen kifelé húzni, úgy hogy a két oldalán található 2-es számú fül kiugorjon mind a két oldalon. Segíthetsz oldalról egy csavarhúzóval hogy kiugorjon. Ha sikerült, a 3-as számú csavarokat kicsavarod, és már a kezedbe is lesz.
Sok sikert.



Előzmény: Birdiee (1576)
Birdiee Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1576

Megtudná valaki mondani,hogy miként lehet kiszerelni fedélzeti computer kijelzőt?Sajna úgynézki egy izzó meghalt,sötétes a közepe a kijelzőnek...Próbáltam feszegetni a műanyag burkolatot,de nem engedett.Nem akartam megkarcolni a műszerfalat,sem eltörni a keretet.Valaki segítsen pls. :) Köszönöm!

egoka76 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 1575

Nos nem vagyok benne biztos, de ezeken nem valahol a kimenő tengelyen méri a sebességet? Mert sztem mindegy milyen gumit teszel fel, mutatni azonos fordulathoz azonosat fog, csak lassabban mész max.

 

Nem nagy különbség amúgy, ha 195/65, vagy 195/60 ról van szó, pláne, ha 205/60 a kapott gumi, az meg szinte ugyanaz.

Előzmény: önindítópersely (1571)
Birdiee Creative Commons License 2010.04.24 0 0 1574
Próbáltad akku sarut le úgy félórára?Akku levétel után úgyis be kell programozni a becsípődés érzékelést.Lehet az bolondult meg a szoftban.Érdemes kipróbálni! :)
Előzmény: mihalusz (1570)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1573

Nem lehet hogy felhúzással kezdi csak becsípődést érzékel és leengedi?

Nekem is volt hasonló én egy komplett ablakszerkezet cserével oldottam meg.

Előzmény: mihalusz (1570)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1572
Érdekes, elvileg felhúznia kéne az esőszenzornak.
Előzmény: mihalusz (1570)
önindítópersely Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1571

 

Uraim!

 

Rakott már fel valaki /65-ös gumi helyett /60-t? Kaptam 4 új nyári gumit, de nem stimmel a /. Azon túl, hogy többet mutat a km óra még mit tehet?

mihalusz Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1570
Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy az mitől van hogy bekapcsolom az ablaktörlőt és lemegy a vezetőoldali ablak és nem vagy csak nagyon nehezen megy vissza?
zelus69 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 1569
Sziasztok!
A kombim pótféklámpája meghalt, tudjátok ledes ott acsomagtérajtó tetején!
Ha volna eladó érdekelne.
Sümeg környéki vagyok, ha a közelben lenne valakinek az jó lenne!
Köszi!!

A hibátlan C5 legyen veletek!!
guzzirider Creative Commons License 2010.04.22 0 0 1568
Szia!
Én széles fekete szigetelőszalaggal fedtem le a nyílást, csak a fotózás kedvéért távolítottam el róla ideiglenesen.
Egyébként tetszik a gumidugós megoldás is - annál is inkább, mert igényesebbnek tűnik - csak a nyiláshoz igazodó gumidugót lesz nehéz találni.
Előzmény: N_Joco (1565)
egoka76 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1567
De a leggyorsabb az, ha lehúzod a második szonda vezetékét,- kb. annyit fog mérni akkor is, ha kivágod  a katalizátort-, és rögtön meglátod mit szól hozzá az agy:)
Előzmény: Birdiee (1564)
egoka76 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1566
A második pont arra való, hogy a katalizátor teljesítményét mérje, ergo ha kiveszed, akkor sztem az egész rendszer meghülyül, jön az ANTIPOLLUTION FAULT, ez belekever a motorelektronikába, csökkentett módban fog működni az autó, és egyéb kardinális gondok...
Előzmény: Birdiee (1564)
N_Joco Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1565
Szia!

Üdv a fórumon! Az ötlet remek és ha megengeded, akkor én már tovább is gondoltam!
Keresni kell egy gumis záró fedelet és akkora lyukat kell vágni amekkorába pont bele illik. Így zárható is (nem folyik bele a víz meg nem megy bele a por) és ha kell ki is lehet nyitni.

Üdv.: Józsi
Előzmény: guzzirider (1563)
Birdiee Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1564

Lenne egy kérdésem!

Mi történne ha a katalizátort kivágnám a kipufogórendszerből?Tennék a helyére egy sima csövet..Az első lambdaszonda semmit sem érzékelne gondolom,de a 2. a katalizátor után helyezkedik el.Van valami tapasztalata valakinek ez ügyben?

Köszönöm! :)

guzzirider Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1563
Elsőre nem sikerült az illusztráció betöltése...
N
guzzirider Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1562
Sziasztok!

Jó ideje olvasgatva benneteket elhatároztam, hogy regisztrálok én is e fórumba, mivel hasznosnak tartom a tapasztalatcserét.
Kicsit több, mint éve hajtok egy C5 1.6 HDI-t éjszakás taxi üzemmódban.
Eddig, nagyon meg vagyok elégedve vele. (c.c.a 35000 km) Ezt most lekopogtam.
Megosztanék Veletek egy tapasztalatot az első fényszórók izzóinak cseréjével kapcsolatban.
Egyszerű megoldást javasolnék a kétperces izzócseréhez.
Igaz, hogy jár némi barkácsolással, viszont sok időt és pénzt takarít meg az, aki bevállalja ezt a kis átalakítást.
A dolog lényege, hogy a fényszóróház műanyag belső burkolatának tetején, ki kell vágni egy kis ablakot, miáltal hozzáférhető lesz a helyzetjelző foglalata, így hátulról és felülről egyszerre lehet illeszteni. További előnye, hogy a kialakított nyíláson beleshetünk a tompított izzó felfogatásához is, így nem kell "vakon" tapogatózva ki/beakasztani a rugót.
A beavatkozást egy barkács-gravírozógéppel követtem el, de kellő kézügyességgel egy forrasztópákát is használhattok, lévén hőre lágyuló a műanyag.

Remélem, tudtam segíteni!

Üdv mindenkinek!
guzzirider
m-tom4 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1561

Remélem, hogy tényleg az! Én egy Bosch betéttel szívtam hasonlóképpen, illetve más jellegű probléma is volt vele..... Azóta a kukában figyel, 14 rugó huss...... pedig BOSCH....

 

A helyére Ferodo ment, ezzel szerelik gyárilag, becuppant és kész, teszi a dolgát ugyancsak 14 ezerért.....:-)))

Előzmény: N_Joco (1560)
N_Joco Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1560
Szia oszcilloszkop!

Köszönöm a segítséget!

Képzeld megvan a hiba, hogy mi szorult a bal oldali első keréknél. Szerintem mindenkinek megdöbbentő lesz. Most cseréltem nem régen fékbetéteket elöl. A fékbetétek mindkét végén vagy egy kis rugós fül, ami azt hivatott szolgálni, hogy a betét ne zörögjön (vagy valami hasonló) és a helyén maradjon. Na a gyári betéteken ez megfelelően volt hajtva, az új után gyártott betéteknél 3 mm-rel kijjebb állt plusz a betét két vége oldalról nézve nem íves hanem homorú volt. Ez azt eredményezte, hogy ugyan oda szorította a betéteket, de ott is maradtak. Némi hajlítgatás és csiszolás után végre tökéleten bement a helyére. Az után gyártott betétet LPR néven árulják (felhívom mindenki figyelmét, hogy ha meg is veszed, utána még alakítanod kell rajta hogy jó legyen).

Lehet, hogy nekem vannak túl nagy elvárásaim, de ha veszek egy új alkatrészt, akkor elvárom, hogy ne kelljen még otthon alakítgatnom rajta, hogy jó is legyen. Na mindegy, a lényeg hogy most már tökéletes.

Üdv.: Józsi
Előzmény: oszcilloszkop (1559)
oszcilloszkop Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1559
Hello!

Nem fog megzavarodni. Önmagában ha a légmennyiségmérő nagyobb áramlást érzékel akkor több üzemanyagot fog neki adni->jobban fog menni az autó.
De valójában ez nem a szűrő miatt fog bekövetkezni hanem a gázpedál potméter állásától. A direktszűrő csak a beáramló levegő ellenállását csökkenti, kevesebb energiát kell a levegő beszívására a motornak fordítani.

Szvsz teljesen felesleges akár direkt akár betétszűrőt használni, annyi lesz az előny, hogy örök darab, többé nem kell cserélni, viszont tisztíthatod és olajozhatod rendszeresen. Nagyon csekély a különbség egy jó állapotú papírszűrő és egy direktszűrő légáteresztésztése között főleg hétköznapi használatban.
Nekem volt JR szűrőm a Bravamon, tehát nem a levegőbe beszélek, semmiféle javulást nem érzékeltem sem menetdinamikában sem fogyasztásban.
Szóval lehet, de felesleges. Ráadásul sokkal nagyobb az esély egy rosszul karbantartott szűrő esetében, hogy a motorba szennyeződés jut, ezáltal károsodik mint egy papírszűrőnél.
Előzmény: N_Joco (1555)
VÉNYOLC Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1558
Rigóék tudják. De lehet, hogy tudok eladó rádiót Keszthelyen.
Előzmény: haver20 (1552)
bordóc5 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1557

Szia !

 

Ha rádió része jó akkor érdemes venni egy transzmittert PEN DRIVÉRŐL LEHET ZENÉT HALLGATNI NEM KELLE CD VÁLTÓ olyant ami teló kihangosító is bluetooth HASZNÁL MOBILHOZ ! EZ KB 5-15EZER FT

 

üdv BORDÓC5

Előzmény: haver20 (1552)
N_Joco Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1556
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha egy 2001-es 2.2 HDI-be direkt szűrőt rakok, akkor nem zavarodik meg tőle az érzékelője (mármint tud kezdeni valamit a hirtelen nagy levegőmennyiséggel)? Tett már valaki ilyen próbát közületek?

Köszi, Üdv.: Józsi
N_Joco Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1555
Helló!

Csatlakozom az előttem szóló Kollégához, mert nem fog működni a kormány kapcsoló része. Ha pedig másik gyárit raksz bele, akkor össze kell párosítani őket (ez szervizben 10000 forint körül mozog).

Üdv.: Józsi
Előzmény: haver20 (1552)
Birdiee Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1554
Csak a gyárival fog működni!Nekem van gyári rádiósmagnóm+clarion cd tár ha érdekel.De csak valami kódolással lehet ezt is megoldani,mert állítólag nem fogadja el másik ugyanolyan rádiót sem.Csipog egyfolytában ha berakod...
Előzmény: haver20 (1552)
Birdiee Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1553

Mennyi lenne?Ha jó az ár már megyek is érte!!! :)

Mondjuk nekem csak 2 liter kellene max!

Előzmény: Roncso71 (1550)
haver20 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1552
Helló
Olyan kérdésem lenne, h tönkrement a gyári cd-rádió és ki szeretném cserélni, de a szervizben (Keszthely) azt mondták csak gyárira lehet kicserélni mert különben nem működik a kormány mögötti kapcsoló.
Cserélt már valamelyikőtök ki a gyárit másik típusra és működik-e ?
egoka76 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1551

Hali!

 

Mennyi lenne a megmaradt mennyiség, illetve mennyi az a bizonyos ár?

 

Én majd gömbcserét terveznék valamikor, még jók, de van kevesebbet futott, azzal kellene kicserélnem, viszont azt nem tudom mekkora mennyiség folyik ki, mikor a gömböt leveszi az ember, igazából csak azt kellene pótolnom.

 

Üdv.

Előzmény: Roncso71 (1550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!