Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2010.12.02 0 0 12276

Szerencsére atkákkal leginkább az új szerzeményeknél találkozom, ezért kerülnek mindig karanténba. A múlt télen küzdöttem az ágbarnulással, majd mindegyiket februárban ültettem át jobb ötlet híján. Halk véleményem szerint ennek inkább felfázás az oka, mint gomba.

Előzmény: Karlina (12272)
bombaba Creative Commons License 2010.12.02 0 0 12275

Köszönöm :)

Már egy ideje én sem akarom az álloményt szaporítani, de mindig közbejön valami, pl. nem azt kaptam, amit szerettem volna, vagy valamelyik elpusztul és feltétlenül szeretném pütolni, vagy csak úgy... :) De mindig megfogadom, hogy ennyi elég.

Előzmény: kurdilaci (12274)
kurdilaci Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12274

Karlinának van igaza a kumkvattal kapcsolatban.Én is azt tapasztaltam,hogy nincs olyan pontosan behatárolható növekedési és érési ciklusa,mint a többi citrusfélének,szinte minden évben másként viselkedik.Nálam is van még tavalyi érett termés rajta,de idén csak egyszer,késő nyáron virágzott,ezért az idei termések még nagyon aprók.Így viszont arra számítok,hogy tavasszal nagyon korán fog virágozni,pedig eddig inkább a kései kihajtás jellemezte.Gratulálok az újabb szerzeményekhez,s örülök,hogy nem vette el a kedved a citrusneveléstől,a tavalyi veszteség.Én nem akarom szaporítani az állományt,de a meglevőket nagyon szeretem,s remélem sikerül még hosszú éveken át nevelni őket.

Előzmény: bombaba (12266)
kurdilaci Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12273

Köszi:-))Te sem panaszkodhatsz,nagyon szép,egészséges levélzetűek a citrusaid!

Előzmény: Törölt nick (12271)
Karlina Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12272

Nálad a tavalyi év volt kritikus többünknél az idei, sorra írjuk, hogy atka fertőzéssel küszködünk, de még ez a könnyebbik ellenfél. Az ágbarnulás pusztulás a nehezebb. Nekem a kumkvatomat vitte ki pedig tele volt terméssel, három vagy négy virágzás és kötődésből származó termés volt rajta, voltak már érettek, kevésbé érettek és növekedésben lévők. Kérdésedre válaszolva a kumkvatnál is úgy van, hogy folyamatosan a körülményektől függően virágzik és érik be a termés. Nálam tavasszal is ért egy csomó, nyáron is és most is. Ez az állítólagos gomba azonban két hét alatt kinyírta a növényt, de a gyökéren nem voltak jelek csak a levél és szár barnúlt egyre lejjebb és pusztult el. Most a kukle indul hasonló tünetekkel, az atkát sikerült leírtani róla, de kezd száradni az ága pedig tele van terméssel. Hát a téli szakasz tényleg nem könnyű, mert a virágzás és a termésképzés örömeit elviszi egy-egy ilyen kudarc, de nem adjuk fel.

Előzmény: bombaba (12266)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12271

Szia kurdilaci!

 

Mind mindig hozod a formád! :D Csak ámulok és bámulok!

Nagyon szépek!

Nekem csak ennyi, de azért igyekszem!!! ;)

 

Clementin

 

 

 

 

Narancs:

 

 

Citrom:

 

Üdv.

Chez

 

Előzmény: kurdilaci (12259)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12270

köszi a választ!!azt,hogy mikor repedt fel nem tudom,csak most vettem észre,de örülök,hogy nincs nagyobb gáz,csak ennyi a kiváltó ok.köszi!

Előzmény: tech-pro (12269)
tech-pro Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12269

Nagy hőingás, kevés páratartalommal, és erős napsütéssel párosulva.

 

(Gondolom nem most repedt fel, hanem amikor még volt napocska)

Előzmény: Törölt nick (12268)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12268

hali!a narancsfámon van néhány narancs(még zöldek).az egyiken van egy repedés és látszik a belseje.a gyümölcs az szép,nem volt semmi baja,csak bevolt repedve.sajnáltam de inkább leszedtem :( amúgy mitől repedhetett be a külseje?

tech-pro Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12267

Sziasztok!

 

Tavasszal Tarocco oltóágat fogok keresni. Ponderosa dugványt fogok tudni adni érte.

bombaba Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12266

Nem vagy egyedül, az elmúlt tél másoknál is veszteségekkel járt, többen írtak róla. Nálam a Lipo és két máltai lime került veszteséglistára, a Rappai-féle tahiti lime, a Meyer, a kumkvat és egy citrom éppencsak túlélte, ezek közül csak a citrom hozott nyáron pár virágot, a többi nem. De tavasszal mindegyik kétesélyes volt, így tavaszal beszereztem/kaptam purshat, egy újabb máltait, cédrátot és egy karib limát, ősszel egy mini narancsot és egy piros klementint. Megváltoztattam a telelőhelyet, a pince helyett egy fűtetlen padlászobával próbálkozom ezen a télen, napfénylámpával pótvilágítva. Bár a felhordás-lehordás nem a legkellemesebb része a dolognak, és remélhetőleg idővel nagyobbak is lesznek, akkor még problémásabb lesz.

Abbahagyni a citrusok tartását nem szeretném, valahogy idővel csak sikerül megtanulni, melyik, mit visel el télen, a nyárral nincs van gond, a kártevők sem jellemzőek, csak az újakkal kell vigyázni.

A kumkváttal kapcsolatban kérdeznélek, Te már hosszab ideje foglalkozol velük: a 2009-es nyári virágzásból kötött termések egy része besárgult télen, fogyasztható volt, de maradt a fámon elég sok idén nyárra is. Ezek olyan szép nagy, kövér méretűre nőttek, amilyenek még sosem voltak. Tul.képp mikor van ennek az érési ideje?

Előzmény: kurdilaci (12259)
kurdilaci Creative Commons License 2010.11.30 0 0 12265

Nálam termett a törpebanán néhány évvel ezelőtt,de nem lakásban,hanem fűtött üvegházban,kiültetve neveltem.Télen 15 fokig csökkent a hőmérséklet,s már ez is elég volt,hogy leálljon a növekedése.Így két éves korában virágzott,majd télen pihent,s a harmadik évben beérlelte a fürtöt.Az eredeti élőhelyén nincs ilyen hűvös periódus,ezért folyamatosan nő,s egyéves korában termést hoz.A lakásban dézsában tartott banánnál télen nem a hőmérséklet biztosítása a gond,hanem a fény és pára.Emiatt a levelei télen deformálódnak,pusztulnak.Ezért célszerűbb hűvösebb,15-17 fokos helyen teleltetni,kevés öntözéssel,de gyakori párásítással,hogy inkább pihenjen,s tavasztól a kedvező fényviszonyokban hozzon csak új leveleket.

Előzmény: Dió4 (12183)
Szuky Creative Commons License 2010.11.30 0 0 12263

Ja most olvasom hogy arról van szó bocsi.

Előzmény: Szuky (12262)
Szuky Creative Commons License 2010.11.30 0 0 12262

Ha a Poncirus trifoliatáról van szó én tudok szolgálni magoncokkal ha érdekel, van úgy 50db 10-15 centisek

Előzmény: Madeleiness (12256)
Ales. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 12261

Szia!

 

Megkérdezhetem, hogy vált be az Omite?

Mi is szenvedünk az atkáktól, eddig Nissorun, Sanmite hatástalan.

Előzmény: ragusa. (12247)
Karlina Creative Commons License 2010.11.30 0 0 12260

Nemsokára kikelnek a magoncaim és szívesen adok belőle. Sok magot ültettem remélem szépen kelnek majd. Egyet kikapartam, hogy megnézzem, már kezd csírázni ezért nem érdemes most kiszedni, ha érdekel szívesen adok majd kis növényt.

Előzmény: becko8 (12254)
kurdilaci Creative Commons License 2010.11.30 0 0 12259

Sajnos nagyon régen jártam erre.Most visszaolvastam a topikot,sok érdekes ,értékes hozzászólást,szép képeket láttam.Calamondinnak külön gratulálok az immár tekintélyesre növekedett citrusgyűjteményéhez.Nálam sajnos az idei év nem a citrusok éve volt.A kalamondinom és a tahiti mandarinom majdnem elpusztult,elvesztették az összes levelüket,száradtak az ágaik.Az ok gyökérmegfázás,majd elhalás volt,mert tavaly télen a csaknem fűtetlen üvegházban teleltettem őket a többi citrusommal együtt.Azoknak nem lett semmi baja,de ez a két faj úgy tűnik ,hogy igényli a 10 fok feletti teleltetési hőmérsékletet.Késő őszre megjelent néhány új hajtás,levél,virág rajtuk,de még most is nagyon csúnyán néznek ki.Idén a lakásban fognak telelni,17 fokban,ablakpárkányon,s jövőre újra nevelem a koronájukat.Az óriáscitromom,narancsom,kumkvatok egy hete kerültek be az üvegházba,a végleges telelőbe,mert eddig a polikarbonátház lakói voltak.A citrom és narancs is szépen érik,a kumkvatok viszont későn virágoztak,s csak babszemnyi termések vannak rajtuk.

marimama51 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 12258

Szia!

Eddig 3 emailt kaptam,nem tudom Te köztük vagy-e.Ha még nem írtál,akkor küldd a címed,küldök Neked is magot.

Előzmény: Madeleiness (12256)
Daniboy79 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 12257

Üdv mindenkinek.

Micsoda igény lett a P. trifoliata(vadcitrom) magokra.

Ha esetleg valaki nekem is tudna küldeni pár szem magot azt nagyon megköszönném.

Én Győri vagyok.

Madeleiness Creative Commons License 2010.11.29 0 0 12256

Szia Mari mama!

Én is szeretnék vadcitrom magot, és ha van felesleg , marad még nekem is, kérlek írj.

Ha van esélyem, megírom a címem. Madeleines

Előzmény: marimama51 (12255)
marimama51 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 12255

Sziasztok!

Ma kiszedtem a magokat a vadcitromokból.Szivesen küldök annak akinek kell.

becko8 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 12254

Üdv!

 

Nem tudom, megemlítsem-e még, de engem is érdekelne , ha még maradt néhány szem...

Bár kb 1 hónapja már ez irányú érdeklődésemet felvetettem, de választ nem kaptam rá.

 

becko

Tamás927 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 12253

Szia

Ha még marad netenán engem is érdekelne.

Előre is köszönöm

Üdv

Tamás

Előzmény: Arth_ur (12250)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 12252

Szia,

 

Engem is érdekelne ha netán marad még.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: Arth_ur (12250)
gáborke Creative Commons License 2010.11.28 0 0 12251

Esetleg engem érdekelne, alanyok nevelésére. 10-20 db-elég lenne.

üdv

Előzmény: Arth_ur (12250)
Arth_ur Creative Commons License 2010.11.28 0 0 12250

Méfg november elején írtam, hogy kaptam P. trifoliata magokat, de nem válaszoltál.

Érdekel még, vagy beszereztél már eleget?

Ha netán mást is érdekel, szóljon, olyan 80-100 magot mostam ki az előbb a termésekből.

Előzmény: vargazsolo (12119)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 12249

köszi szépen a választ :)majd nekiesek holnap:D:D:D most az új növénykém miatt örülök, ha minden jól megy 10 nap múlva megérkezik olaszországból a mandarinfám :D:D:D

Előzmény: gáborke (12248)
gáborke Creative Commons License 2010.11.26 0 0 12248

Mintha nem lenne ajánlott a kettő keverése, de ebben egyántalán nem vagyok biztos.(gugli barát is tudhat segíteni:))

Igazából nincs sok értelme keverni, az atkákat a szakirodalom szerint is úgy kell irtani hogy felváltva kell alkalmazni a szereket, minél különbözőbb hatásmechanizmusút, mert az atkák nagyon hamar rezisztensek lehetnek. Tehát a kettőt én egymás után használnám, sőt még néznék egy harmadik félét is.

Valószinű ezért nem működik sokaknak az irtás hiába permeteznek mert már rezisztensek rá az atkák.

üdv

Előzmény: Törölt nick (12246)
ragusa. Creative Commons License 2010.11.26 0 0 12247

Ugy szenvedek az eros atkafertozestol mint a citrusaim...Mar rajottem a fiatalka hajtas csucsok nem is a gombatol hanem az atkatol szaradnak le . azok legelnek rajta ..

 

  A novenyvedoszeres elado  pasi az OMITE 57E- t ajanlotta nem is volt draga egy ezres ..de azt mondta nagyon jo lesz .. ismeteljem meg par nap mulva .

 Tegnap lepermeteztem vagyis inkabb lemosoztam vele  a citrusaimat , most izgatottan varom mi lesz .. 

 ilyen meg sosem volt...szerencsetlenkek viragoznanak hajtananak  a teleltetoben  egy vilagos huvos fütetlen padlasszoba ablak alatt, tulajdonkeppen ngyon jo helyuk van . 

 

 Az oriascitromom, amit Kurdilacitol kaptam annak a gyereke , neveli a citromokat nyilas elotti bimbok vannak rajta es jonnek a kovetkezo bimbok.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 12246

hali!a flumite és a nissorun atkaölőszert lehet együttesen használni?baj ha a kevert lével permetezem le?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!