Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 773
..vagy ha esetleg mégis, az mérési hiba.. na de egy tucatszor..?!
Előzmény: Gennarinó (771)
apca Creative Commons License 2008.12.28 0 0 772
aki nem csal,és trükközik,azt a vaterából soha nem rugják ki!!
Erre azért elég sok ellenpélda akad, persze aki nem akarja elismerni, az olyankor becsukja a szemét.
Előzmény: Gennarinó (771)
Gennarinó Creative Commons License 2008.12.28 0 0 771
Kurva 1-szerű,aki nem csal,és trükközik,azt a vaterából soha nem rugják ki!!
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.28 0 0 770
Én most a véleményedet illetően nem is kívánnék állást foglalni, de mind ez az alpári hangnemű hozzászólás, mind a korábbi, más topictársaktól származó vélemények alapvetően egy valamit tükröznek: polgártársaink aggasztóan nagy hányada sem tolerálni, sem kezelni nem képes az övétől eltérő véleményeket, álláspontokat.

És köztünk legyen szólva, szerintem a kitiltósdik mögött is valami ilyesféle lehet, csak az érintettekben dolgozó kognitív disszonancia egyszerűen nem engedi meg, hogy észrevegyék: hol szaladt félre a dolog. Ha képesek lennének minimális objektivitással megítélni önnön tevékenységüket, akkor talán észrevennék - de nem képesek.

Persze ez is csak egy vélemény, nem kell vele egyetérteni - de elviselni azért tudni kellene.
Előzmény: Törölt nick (767)
apca Creative Commons License 2008.12.28 0 0 769
Nem vagy beszélgetőpartner.

Ahogy látom,nem is nagyon akart veled beszélgetni. Inkább mintha Te erőltetnéd a dolgot.
Előzmény: Real Putyur (768)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.28 0 0 768
Stílusod minősít. Nem vagy beszélgetőpartner.
Előzmény: Törölt nick (767)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.27 0 0 766
A kalandos1-féle elvtársak szerint pedig a csalás az érdem.
Egyelőre úgy néz ki a dolog, hogy a Vatera a "besúgókkal" ért egyet... :-)

A rendszer amúgy rengeteg hozzászólást elbír - gyere, beszélgess Te is velünk. Hátha van valami jó témád...
Előzmény: Törölt nick (764)
PurePS Creative Commons License 2008.12.27 0 0 765
köszi a véleményezést!
A problémával 5 nap után kerestek meg. Én, mivel most jelenleg külföldön tartózkodom, rögtön felajánlottam, kapcsolatba lépek a külföldi eladóval, mivel erre semmiféle Mo. garancia sincs, és a leírásban sem tüntettem fel garanciára vonatkozó adatot.
Én a telefont leteszteltem, és ilyen búgási, gerjedési problémával nem találkoztam, sem az aki velem beszélt .
Érzem magam annyira korrektnek, hogy ha hibás a készülék, azt jelzem a leírásban.
Viszont ők rögtön elsőre elég agresszívan reagáltak, és azonnal bevizsgágltatással (amit továbbiakban velem akarnak majd kifizettetni...) és a fogyasztóvédelmis ismerőssel fenyegetőztek.

Érdekes dolognak nézek elébe, főleg így, mikor a két ünnep közt mindenféle ügyintézés halottnak látszik...
Előzmény: advocatusdiaboli (758)
SZEGECS Creative Commons License 2008.12.27 0 0 763
Idén meglesz az 1000. hozzászólás, vagy azzal már átcsúszunk 2009-be?
:)
luzav Creative Commons License 2008.12.27 0 0 762

Drága kolega.

Ahogy elnézem már az "ötszázadik" hozzászólásban próbáljátok szépíteni a "szart".

Nem kell és nincsen is értelme.

Le kell mindenkinek vonnia a konzekvenciát és kezdeni csinálni valamit.

Elmenni egy másik piacra mint ahogy én is tettem,felépíteni ujra a kis boltot.

A másik oldalon talán meg el kell gondolkodni,hogy ez az istenesdi jó vagy káros.

Egyébként az idő mindent igazolni fog,vagy így ..vagy úgy.

Előzmény: advocatusdiaboli (760)
luzav Creative Commons License 2008.12.27 0 0 761

Na kolega látom má többen nekedestek a "nem hiszem a nemlehet,hogy asemmiért"kitoloncoltak.

Hát  kedves uraim igen is lehet,lehet azért mert van kalapja,lehet azért mert nincsen,lehet azért mert rosszkor volt rossz helyen,lehet azért mert a modi éppen nem jól érezte magát.

Lehet azért mert valamelyik nagyeszü éppen beírt a fórumba,hogy ne má nézd ez a fazon két tárgyat tett egy képre....vagy na ne má látod milyen keveset írt az árra ez biztosan csalni akar......stb.

Arra azért oda kellene figyelni,hogy egy szabályzat az legyen stabil megfogható értelmezhető mindenki számára,és az értelmezés nemcsupán a modik privilégiuma legyen!

Előzmény: petike23 (759)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.27 0 0 760
A Te történetedből sem az derül ki, hogy minden előzmény nélkül, teljesen szabályos aukciókkal csak úgy simán kitöröltek volna (bár rendszerhibából adódóan nyilván akár ilyesmi is történhet - akkor reklamálni kell).
De úgy emlékszem, neked is voltak már korábban is "ügyeid", holmi kategóriaidegen v. szabálytalan termékek törlésével kapcsolatosan, legalábbis Te hivatkoztál ilyesmire.

Ezzel együtt nyilván történhetett tévedés, de nem nagyon hiszem, hogy egy minden szempontból szabályosan viselkedő, soha, egyetlen figyelmeztetést nem kapó (pl: hány üzenetedet törölték korábban mert "kapcsolatfelvételre irányult") ügyfelet hirtelen kitöröljenek. Ha mégis van ilyen, akkor az nyilvánvalóan hiba, tévedés.

Nem ismerem részletesen a történetedet, és nincs is kedvem igazán ezen rágódni, a Vatera olyan amilyen, nem muszáj használni - de saját, személyes, és nagyon szomorú tapasztalatom, hogy egy iszonyatosan sumák, megbízhatatlan ország vagyunk, a többség ott próbálja meg átverni a másikat, ahol csak bírja, hogy mást ne mondjak, idehaza használt kocsit venni legalább 90%-os bizonyosság arra, hogy átvágnak, visszatekerik a kilométert, lehazudják a sérüléseket, eltitkolják a hibákat.
És a másik, ami nagyon jellemző: ha rajtakapják a delikvenset a sumákságon, általában még ő van felháborodva.

Ez most nem vádaskodás, ha nem inged, véletlenül se vedd magadra - ez egy rezignált ténymegállapítás. A Vatera hozzáállása is nyilván ehhez igazodik, az eladók-vevők fele ott próbál csalni, ahol csak bír, bújik ki a jutalék fizetése alól, próbál kerülő utakat találni, sokszor úgy, hogy kilóg a lóláb is. Olyan tömegben, hogy valószínűleg nem igen érnek rá minden kicsit is gyanús tranzakciót részletesen kivizsgálgatni, helyette gondolom mérlegelés nélkül törölgetnek. Nyilván nincs ez így jól, de hát a tisztán látáshoz a Te történetedet is pontosan kellene ismerni - de nem ismerjük. Annyit tudunk, hogy állítólag minden előélet és minden figyelmeztetés nélkül, teljesen szabályos, még véletlenül sem félreérthető termékekkel csak úgy töröltek. Vagy mégsem?
Előzmény: petike23 (759)
petike23 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 759

Ja, érdekes, mi ?!

Ha egyedül lenne, akkor én is ezt hinném - csakhogy vannak még vagy 15-en..

Előzmény: advocatusdiaboli (757)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.27 0 0 758
Ha újként adtad el, esetleg még a leírásban garanciát is vállaltál rá - de a leírásban mindenképpen az szerepelt, hogy a készülék biztosan hibátlan - akkor van tere a vevő részéről az asztalverésnek.
Amúgy elég nehéz egy mobilt úgy elrontani, hogy "zúgjon", de persze meghibásodhat. Ha a készülék a hibát gyakorlatilag a vevőhöz kerülés után rögtön produkálta (nem hetekkel később jött az e-mail, hanem nagyjából rögtön azután, hogy a vevőhöz kerülhetett), akkor bizony vélelmezni lehet, hogy már hibásan kapta meg azt a vevő - és ilyenkor azt vissza kellene venni (vagy megjavíttatni, mindenesetre orvosolni a hibát).

Egy mobiltelefon miatt nyilván nem fog beperelni, a fogyasztó-védelmis mizéria is igen kérdéses történet (nem nagyon hajlandóak foglalkozni netes használtcikk-vásárlással, vagy a bevizsgálás költségeit a megrendelővel előre kifizettetik, így alighanem el fog állni a vevő a bevizsgálástól), de ez sem nagyon változtat azon a tényen, hogy igen valószínűleg a vevő tőled egy már hibás készüléket kapott - ami nyilván nem ilyennek volt hirdetve. Jogilag tehát kikényszerítheti a visszavételt vagy kártérítést. Szerintem egyezz meg vele, és vedd vissza vagy javíttasd meg, így lesz tisztességes.
Előzmény: PurePS (756)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.27 0 0 757
Ja, és gondolom Te sem csináltál az égegyadta világon semmit, szigorúan betartottad az általad elvileg elfogadott szabályzatot - mégis ezt tették veled. Biztos...
Előzmény: marcselló (755)
PurePS Creative Commons License 2008.12.27 0 0 756
sziasztok, bocsi ha off a téma, de a vaterához kapcsolódik.

Még nincs ebben sajnos tapasztalatom, mivel soha nem történt ilyen.

Eladtam karácsony előtt 1 árut, ami kifogástalanul működött. Különben el sem adtam volna, vagy minimum hogy feltüntetem, hogy hibás a készülék.

A vevő pár napra az áru kézhezvétele után megkeresett emailben, hogy zúg a mobilkészülék. Én ezt a hibát nem tapasztaltam, pedig teszteltem headsettel együtt is bő fél óráig.
Mivel karácsony után vagyunk, azt a pénzt nem áll módomban visszaadni.
Viszont azt sem tudhatom, esetleg nem ők voltak azok, akik kárt tettek benne stb vagy nem arra számítottak amit kaptak és így próbálják visszaszerezni a pénzt.
Közöltem a vásárlóval, annyit tudok tenni, hogy kapcsolatba lépek a külföldi eladóval szervizelés céljából, de cserekészülékem nincs és a pénzt sem tudom visszaadni.

Erre fel kaptam egy fenyegető levelet, hogy fogyasztóvédelemnél bevizsgáltatják és rám varrnak minden költséget vagy pedig visszaküldik utánvéttel nekem a készüléket.

Jogos a reklamációjuk? Köteles vagyok minden esetben a pénzt visszaszolgáltatni?

előre is köszönöm, ha valaki tud hozzászólni a témához
marcselló Creative Commons License 2008.12.27 0 0 755

Kedves kolega!

Az nem hit kérdése,hogy ott mi tőrténik.

Hinni csak a templomban.....itt tények vannak.

Nekem csupán nem egészen 12 óra alatt töröltek és szüntettek meg mindent.

Azon viszont el lehetne gondolkodni,hogy talán ott is van egy két "Napóleonszindrómás"emberke akinek inkább rendőrnek kellene menni.

Előzmény: advocatusdiaboli (753)
petike23 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 754
Helló,

írtam már, hogy nem megyek vissza a vaterára; viszont mindenkinek elmondom a tapasztalataimat.
És milyen érdekes, nem csak én jártam így..
Előzmény: advocatusdiaboli (753)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.23 0 0 753
Nézd, én tényleg nem értem ezt az egészet, ha valóban nem csináltál semmit, akkor menj be, és biztos, teljesen biztos vagyok abban, hogy vissza fogják adni a nickedet, a minősítéseidet, és még elnézést is fognak kérni.
Az ügyfélszolgálat tényleg gyenge és túlterhelt, a kommunikáció problémás, a letiltott nickek reklamációinak kezelése nem megfelelően megoldott - ez mind elmondható, ez mind hiba, ez mind tény.

És az is előfordulhat, hogy úgy tiltottak le, hogy semmi komolyabbat nem csináltál - de azt már ne is haragudj, de az életben nem hiszem el, hogy minden ügyködésed szigorúan, abszolút elvágólag szabályszerű volt, teljesen legális és normális termékeket minden ügyeskedés nélkül árultál, nem üzengettél még véletlenül sem félreérthető módon senkinek - majd csak úgy ukmukfukk minden előzetes figyelmeztetés nélkül tiltottak. Ilyen állat nincs, vagy ha van, akkor az szoftverhiba, és akkor mély elnézéskérésekkel fognak "rehabilitálni".

Nem tisztem védeni a céget, sőt, ahogy írtam, magam is belefutottam már abba, hogy egyszerűen tévedett a rendszerük, és az ügyfélszolgálat brutális túlterheltsége miatt csak személyesen lehetett utána járni - de ettől még nem áll nekem össze sehogysem a sok általatok előadott rémtörténet. Valami oka, háttere szokott lenni a tiltásoknak.

És akinek nem inge, az tényleg ne vegye magára, de idehaza aztán abszolút jellemző az a mentalitás, hogy a tettenért betörő még hangosabban kiabál felháborodásában, mint a megkárosított...

Előzmény: petike23 (749)
petike23 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 752
Mindenesetre válaszolni nem válaszolnak rá.. ügyfélbarátak, az biztos.
Előzmény: digicat (751)
digicat Creative Commons License 2008.12.22 0 0 751
"a fax mára kiment a divatból (már sok cégnél sincsen többé faxkészülék)
Cserében interneten lehet faxot küldeni, faxkészülék nélkül (néha ingyen), magyar szolgáltatók is vannak. Vagy Skype-ból.
Előzmény: advocatusdiaboli (742)
petike23 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 750

"Nekem is az a tapasztalatom, hogy bizonyos levelezőrendszerek a Vatera leveleit egyszerűen leszűrik - pl. nem kapják meg az ügyfeleim az automatikus kapcsolatfelvételi e-mailt, ami a Vatera rendszeréből megy ki."

 

Jaj, ne nézz már hülyének; minden vaterás levelet megkaptam (többek között a kitiltásról is)..

"Akárhányszor írod le, akármekkora betűkkel - nem fogom felfogni."

 

Na látod, ez a baj..

 

 

Előzmény: Real Putyur (747)
petike23 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 749

"Úgy gondolom, hogy írj egy normális hangvételű levelet a Vaterának (ajánlottan), és hívd fel a figyelmet erre a sokakat érintő anomáliára."

 

Már megtettem (a levél megírását), és elküldtem faxon.

Megadtam benne az elérhetőségeimet is (email, tel, fax), szerinted válaszoltak..?


"pl: a hamisított termékek tiltólistára vételét egymagam vertem ki belőlük, először teljesen elzárkóztak, majd a BTK296 emlegetése után abszolút konstruktívak lettek"

 

Ja, mert ott féltették a saját s.. magukat a 3 évig terj. szab.vesztéstől.

 

"Helyette írogathattam volna itt is heteket a sirámaimról - és semmivel nem kerültem volna beljebb."

 

Nézd, én úgysem kerülhetek ezek után "beljebb", a felhasználói nevemet úgysem adják vissza; ami esetleges vaterás üzletem lesz a jövőben, azt a barátom elintézi a vaterán; viszont nem tarthat vissza semmi attól, hogy mással megosszam a tapasztalataimat..

Előzmény: advocatusdiaboli (746)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.21 0 0 748
Advocatusdiaboli!

Látom, józan szemléletű emberke vagy - nem akarsz benézni a Vatera fórumára is...? Van ott olyan topic, ahol a reformokról esik szó - mit/hogyan lehetne jobbá tenni a rendszerben. (Vagy netalántán kommentelsz ott is...?)
Előzmény: advocatusdiaboli (746)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.21 0 0 747
"...Hányszor írjam még le hogy felfogd: OK NÉLKÜL TILTOTTAK KI, ÉS MEGELŐZŐ FIGYELMEZTETÉST SEM KÜLDTEK !!!!!!!..."

Olvastad DIGICAT előző bejegyzését...? Nekem is az a tapasztalatom, hogy bizonyos levelezőrendszerek a Vatera leveleit egyszerűen leszűrik - pl. nem kapják meg az ügyfeleim az automatikus kapcsolatfelvételi e-mailt, ami a Vatera rendszeréből megy ki.

Akárhányszor írod le, akármekkora betűkkel - nem fogom felfogni. Tudniillik semmi értelmes magyarázatot nem tudsz adni arra, hogy ok nélkül vajon miért tették volna ki a szűrödet (eltekintve az összeesküvés-elméletektől). Vajon kinek állhattál útjában...? Kinek-milyen érdeke fűződhetett ahhoz, hogy Te ne kereskedj ott többet...? Ugye hogy nincs ezekre válasz...

"...A vaterán nincs alsó értékhatár, tehát feltehetsz a 100.000,- forintos numizmatikai érték mellé 500 forintos érméket is, ha olyanod is van eladó; mivel a szabályzat nem tiltja...."
Azért nagyon sokszor kilóg a lóláb... :-)

Amúgy nekem is volt gondom a Vaterával - egy ajánlott/tértivevényes levelet akár egy letiltott is írhat. Én is azt tettem (bár nem voltam letiltva, csak egy jogtalan figyelmeztetést kaptam), 24 órán belül elnézést kértek (e-mailben) és korrigálták a hibájukat.


Kalandos1 hozzászólását ehelyütt most nem kommentálnám - a post önmaga minősíti elkövetőjét. Esetleg valami értelmeset is tudsz írni, vagy csak ezt az öt karaktert ismered fel a billentyűzeteden...?
Előzmény: petike23 (741)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.21 0 0 746
Úgy gondolom, hogy írj egy normális hangvételű levelet a Vaterának (ajánlottan), és hívd fel a figyelmet erre a sokakat érintő anomáliára.
Ne gondold, hogy biztosan eredménytelen, én személy szerint egymagam több dologban elértem változtatást (pl: a hamisított termékek tiltólistára vételét egymagam vertem ki belőlük, először teljesen elzárkóztak, majd a BTK296 emlegetése után abszolút konstruktívak lettek).

Másrészt: engem millió feletti befizetett jutaléknál tiltottak le a vélt, semmivel nem igazolt tartozás után abszolút indokolatlanul, de fogtam magam, egy nap, mikor arra autóztam félreáltam a Délinél, beballagtam hozzájuk, és tíz perc alatt elintéztem. Helyette írogathattam volna itt is heteket a sirámaimról - és semmivel nem kerültem volna beljebb.
Előzmény: petike23 (745)
petike23 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 745
"ki kellene verni belőlük, hogy mondjuk a letiltott felhasználóknak is legyen joguk a céggel levelezni."

Ezt pl. hogy gondolod ?

"A többi viszont szimpla panaszkodás, nem tudható, mennyire megalapozottan. "

Ha mondjuk téged ok nélkül letiltanának, több évi vaterázás, több mint 100 adásvétel, és több mint 50e Ft befizetett jutalék utan, majd válaszra sem méltatnának, lehet, hogy te is panaszkodnál.. biztos akkor is akadna okostojás, aki leintene, hogy miért panaszkodsz.

"Egyébként nem az ő védelmükben mondanám, de iszonyú sok a jutalékcsaló, "

Engem egyszerűen NEM ÉRDEKEL, hogy sok a jutalékcsaló, ha én egyszer nem vagyok az !

"Így nem nagyon kell csodálkozni, hogy ha valaki nagyobb értékű cuccok közé feltesz egy filléres vacakot is, akkor azt esetleg szóvá teszik, akár retorziói is lesznek."

A vaterán nincs alsó értékhatár, tehát feltehetsz a 100.000,- forintos numizmatikai érték mellé 500 forintos érméket is, ha olyanod is van eladó; mivel a szabályzat nem tiltja.
Előzmény: advocatusdiaboli (744)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.21 0 0 744
Igen, az igazi problémának ezt tartom. A jelenlegi ügyfélszolgálati-reklamációs rendszer abszolút nem felhasználó-barát, ki kellene verni belőlük, hogy mondjuk a letiltott felhasználóknak is legyen joguk a céggel levelezni.
Ha ezt kifogásoljátok, csak egyetérteni tudok. A többi viszont szimpla panaszkodás, nem tudható, mennyire megalapozottan. Tény, tudott, hogy történnek a rendszerben tévedések - de ez szerintem kiküszöbölhetetlen. A kérdés, ezeket mennyire rugalmasan kezelik - és itt lenne bőven mit javítani.

Egyébként nem az ő védelmükben mondanám, de iszonyú sok a jutalékcsaló, teljesen általános, hogy tömegek beregisztrálnak pár dolog eladására, azt eladják, aztán a jutalékot soha meg nem fizetik (eleve eszük ágában sem volt megfizetni), általános a jutalék olcsóbb termékkel kijátszása is. Így nem nagyon kell csodálkozni, hogy ha valaki nagyobb értékű cuccok közé feltesz egy filléres vacakot is, akkor azt esetleg szóvá teszik, akár retorziói is lesznek. Még akkor is, ha esetleg tényleg nem csalni kívánt az illető.
Előzmény: petike23 (743)
petike23 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 743

http://www.vatera.hu/PR/index.php?activepanel=impressum

 

"A telefonon vagy személyesen feltett kérdésekre nem áll módunkban válaszolni! Ügyfélszolgálatunk kizárólag az írásban történő megkeresésekre reagál. "

 

Az "írásban történt megkeresésekre" meg b.. fütyülnek válaszolni.

Ez ám a korrekt cég..!

Előzmény: advocatusdiaboli (742)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.21 0 0 742
Akkor reklamáld meg, mert valószínűleg valami tévedés történt. Tévedések biztosan történnek, pláne ilyen mennyiségű tranzakciónál és ügyfélnél óhatatlan, hogy ne legyenek bakik.
De ezt a "akkor már generálisan rossz az egész, csaló banda mind stb.." hozzáállást akkor sem értem. A legjobban működő cég, a legkiválóbb szolgáltatás sem zérus hibaarányú. Hibázhat bizonyos peremfeltételek mellett akár a rendszerszoftver is, az sem kizárt, hogy összekevertek valaki igen hasonló nicknevűvel és ahelyett Te kaptál a nyakadba - minden lehet.
Velem történt anno, a számlázási rendszer 2 évvel ezelőtti átállításakor olyan, hogy kimutattak pár ezer ft. gazdátlan tartozást, amire több levélváltás után sem tudták megmondani, miből is van. Én minden csekket befizettem, azt meg is kapták - ezt nem is vitatták, de a szoftver ragaszkodott a tartozáshoz, majd az x hét lejárta után letiltott.
Nagyon mérgesen (ugyanúgy, mint Ti), beballagtam, pufogtam nagyokat, vertem az asztalt, elnézést kértek, törölték a tartozást, engedélyeztek és azóta is békén hagynak. Akkor is elmondtam, most is elmondom: ilyen előfordul, ez még nem a világvége, de a rendszer legsúlyosabb hibájának azt tartom (és ez azóta sem változott), hogy akit kitiltottak, az gyakorlatilag nem tud a céggel kommunikálni sem normálisan. A leveleket vagy megkapják, vagy sem, vagy reagálnak rá, vagy nem - biztosíték nincs, a fax mára kiment a divatból (már sok cégnél sincsen többé faxkészülék), mailt pedig ugyebár ilyenkor nem lehet küldeni a belső rendszeren, a kintről jöttekkel meg nem foglalkoznak.

Én ennyit látok igazán hibaként, emiatt indokolt lenne lobbizni, asztalra csapni, de ezt az egész világsirámát amúgy nem értem. Akkor nem kell Vaterázni, nem muszáj.
Előzmény: petike23 (741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!