Keresés

Részletes keresés

alilo Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434034

A felháborodásod és a féltésed teljesen jogos. Látogattam kb. egy évig egy népszerű interaktív oldalt: általános- és középiskolás gyerekek, az ország minden tájáról, hajmeresztő helyzeteket írtak le a velük egy osztályba járó cigány gyerekek terrorjával kapcsolatban. Sütött szegényekből a kétségbeesés - és nem lehetett nekik igazán jó tanácsot adni.

 

Az egyetlen lehetséges út, amiről te is írsz: felkeresni az iskola igazgatóját, aztán, ha vele nincs mit kezdeni, a felettes szervet - és ha akkor sincs megértés, védelem - akkor megszervezni a gyerekek felügyeletét (ami persze plusz erőfeszítés az amúgy is napi gondokkal harcoló szülőknek).

Nincs felügyelő pedagógus a szünetben? És ha van? Ha beavatkozik, a devi - megveri.:((

Előzmény: kiskutyanagykutya (434027)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434033

Olaszországban e kérdésben is késhegyre menő politikai viták folynak, amelyek során a (szinte) korlátozásmentes immigrációt és a bevándorlók teljes körű befogadását, ellátását ugyancsak a bal(liberális) oldal szorgalmazza, a magyar megfelelőjétől megszokott parttalansággal és vehemenciával:(    

 

 

És nem kell hozzá összeesküvéselméleteket gyártani, hogy a "párhuzamokat", a háttérben lévő dolgokat kb. sejteni lehessen. :-((((((

 

 

Előzmény: alilo (433992)
alilo Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434032

Jellemző a gondolkodásmódjukra. Vagy ez - vagy az egyetlen lehető másik alternatíva: a gyilkosság. Ahogy mondani szokás: az ember esze megáll - és toporog.

Előzmény: nótbuk9 (434028)
nótbuk9 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434031

plászló style

 

http://www.szon.hu/rendort-hivtak-az-opalyi-altalanos-iskolaba/2193850

az egyik diák úgy megragadta az őt jogosan számon kérő tanárt, hogy véraláfutásos lett a karja.A múlt hónapban két iskolából hazafelé tartó lányt bántalmazott egy tizenéves fiú a településen. Amikor a szülők feljelentése nyomán számon kérték tettéért az elkövetőt és annak szüleit, még ők voltak felháborodva, és keresetlen szavakkal illették, rasszizmussal vádolták vádlóikat.

Detonátor Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434030

Mert ugye mi más is jöhetne szóba abban a "kultúrkörben" második opcióként, mint a torokelvágás...

Előzmény: nótbuk9 (434028)
alilo Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434029

Jóreggelt!

 

Ezek azok a helyzetek, amelyekkel nem lehet mit kezdeni. Rendre "előidéződnek" pedig - és már ott tart az ember, hogy valamiféle szándékot sejt mögötte, holott lehet, hogy a kk-s szabad piaci alapon vette meg a lakást. Dehát akkor is: miért nem lehet a törvény erejével fellépni ellene?:( 

Előzmény: Detonátor (434023)
nótbuk9 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434028

CB gondolatfoszlány..

 

– Ezt a sok kacatot áruljuk a Cserepesen. Macerás meló, de mit tegyek? Vágjam el valakinek a torkát az utcán? – kérdezi Sándor. Feleségével, Renátával öt gyereket és...

Előzmény: csekelyke (434021)
kiskutyanagykutya Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434027

Még nem tudtam visszaolvasni az elmúlt 2 nap történéseit, mert igen fel vagyok b@szódva, és nem tudom/tudjuk mit csináljunk?

A 10 éves unokámmal jár egy többszörösen visszabukott 14 éves cigánylány, aki terrorizálja az osztályt. Az egyik órán az unokám mellett ül, aki nem engedte meg neki, hogy róla másolja a feladatot. Erre a leány elkezdte ököllel ütni a vállát, és megfenyegette, hogy össze fogják verni a kiccsaláddal. Azóta a gyereket reggel kisérni, délután kisérni kell az iskolába.

Próbálkoztunk az osztályfőnöknél, igazgatónál, de állitólag nem tehetnek semmit .....oktatási törvényre meg hasonló marhaságra hivatkozva.

Kérdezem: mit keres egy 14 éves, igen megtermett - állitólag van már gyereke is - gyerek a 10 éves, tanulni akaró tanulók között?

Most ott tartanak a szülők, hogy először kollektive felkeresik az iskolát, ha ott nem jutnak dűlőre, önkormányzat, ha az se, akkor a Jobbik, hogy kisérgessék a gyerekeket, vagy próbálják meg leállitani ezt a gyereket a szüleivel, rokonságával együtt. Félek, hogy valami történni fog, a szünetben ugyanis nincs felügyelő pedagógus a környéken.

ohrana Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434025

Kevés a pénz, az eutanázia meg olyan ciki.

Összerakják őket, és máris rendbe jön a nyugdíjkassza.

 

o

Előzmény: Detonátor (434023)
Sagahun Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434024

hello,sziasztok,

 

üdv a ValenDínó napon:-)))))

 

Saga

Detonátor Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434023

Nyugdíjasok közé telepíteni a kákásokat? Gratulálok! Oroszlánokat a gazella kifutóba. Eszem megáll.

Előzmény: csekelyke (434021)
csekelyke Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434021

"Romáktól rettegnek a Csillag téri garzonban


Szeged -Nyolc emelet, két lépcsőház, 234 lakás. A Kereszttöltés utcai garzonházban a legtöbb ajtón lakat jelzi, a Csillag tér környékén egyre többen élnek félelemben. Az idősebb lakók a romákra panaszkodnak.

...

Az egyik panel aljában található ABC-ben csak szűk folyosón közlekedhet a vásárló. A bolt polcait plexi védi, az eladók kis ablakokon adják ki a kért árut. – Csillag a Csillagon. A környékbeliek közül sokan csak börtön ABC-nek hívják. Rengeteg lopás történt az utóbbi időben, néhány hónapja szerelték be a védőfalat – mondja az egyik boltos. Hozzáteszi, nem csak a bűnözőnek kinéző emberek loptak, számos idős ember tulajdonított el apróbb tárgyakat.

...

Nyugodtan írd meg, hogy mit láttál. Ilyet szerintem még soha – mutat a falra Szabó Sándor a 8. emeleten. Alig vehető ki a gyengén megvilágított folyosón, de szerinte vérfolt van a falon. A fiatal férfi azt mondja, novemberben szurkáltak meg valakit, azóta elvitték a szomszédot.

 

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/romaktol_rettegnek_a_csillag_teri_garzonban/2319983/?utm_source=hirkereso&utm_medium=feed&utm_campaign=hirkereso

 

A képgaléria is árulkodó....

alilo Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434020

Jó éjszakát mindenkinek.

alilo Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434019

Na szóval, hozott Isten (mámint, hogy vissza). Hoztad-é a lelket, ami - mint tuggyuk - a kiváccságosoknak kiváccsága? Ha hoztad, akkó jó. Minné több van belüle, anná jobb a'.

Verset meg írok én, ha éppen kell - osz mos meg ojan idő (sőt: Idő) járja, hogy bizony kell. Pedig rosszabb a favágásná (is).

Az a lányos dolog meg igen szép, csak azt inkább a Gabiiii-nak vagy Tüneménynek. Mer én egy kisvonatot szeretnék má 7 éves koromtú, osz pont aszt nem kapok. (Na jó, megvehetném magamnak, de abba nincsen vitamin:-)))) )

Szóval köszi.:-)

Előzmény: Törölt nick (434015)
anyul Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434018

Ilyet itt nem szokás. Kérlek te se tedd, inkább töröltesd a modival

Előzmény: Törölt nick (434014)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434017

Ha már annyit szoktak muzsikálni a fiúk így éjfélre kelve, valami lányossal én is előállok... :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434016

Akartam neked küldeni valami szépet, de nem ment át...

Előzmény: alilo (434011)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434015

Verset nem írok... :)

Előzmény: alilo (434011)
alilo Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434013

Naná, hogy így gondoltam én is:-) - csak nem fejtettem ki.

Előzmény: Csak Számoló Nyikk (433999)
alilo Creative Commons License 2013.02.14 0 0 434012

Aztán: a "Magyarország, amely a kezét tördelve a saját sírját ássa". A "gyönyörű képzavar" - mert valóban az. Gyönyörű, mint a tragikum általában. És Magyarország ma még ennél "különb" szimultánokra is képes - csak csendben mondom, - miközben egy szakadék fölött, kötélen táncol. (Azért - mégis: ezt a műfajt aránylag jól művelte a történelemben eddig is.

Hátha majd segít a rutin...meg az Isten.) 

Előzmény: Tomthumb (434000)
alilo Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434011

Üdv a fedélzeten, zobormente! 

Előzmény: Törölt nick (434008)
alilo Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434010

"...a dolgozni nem igazán szerető, szapora latin népek..."

 

Kedves NattyDread...szeretném én látni, mennyi idő alatt dől ki egy valamivel nyugisabb munkaintenzitáshoz szokott (de egyébként szakmájához értő és dolgozni is tudó, virtusos:-) ) magyar egy észak- vagy közép-olaszországi - bármi előállításával foglalkozó - termelőüzemben. Elképesztő a munkatempó a legtöbb helyen.

 

A többi latin néptől eltekintenék, de Olaszországot meg kell védenem: az ottani ember úgy dolgozik, mint a gép. Sokat és jól is (aztán hazamegy az egy-, maximum két-három gyermekes családjához). Az olasz nép az egyik legalacsonyabb európai reprodukciós rátával "dicsekedhet..." 

Előzmény: NattyDread (434006)
alilo Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434009

Ami a második bekezdésben olvasható, ténymegállapítás. Így van. A két attitűd közötti különbség okait hirtelenjében nem tudnák megragadni; egyet kockáztatnék meg talán: a magyarországi cigányok a nekik biztosított társadalmi asszisztencia hatására - talán - oly mértékben elkényelmesedtek, hogy a mélytudatukig bevette magát a meggyőződés, miszerint pénzt tartalékolni, felhalmozni nem szükséges, mert megszorulás esetén azonnal érkezik a segély/juttatás. A romániaiak esetében ez talán nem olyan evidens és nem is volt soha.

 

Egyébiránt mindketten jól tudjuk, hogy az a pénz, amit pl. a bánffyhunyadi palotaszörnyekbe öltek, a gyermekkorúakat is masszívan "foglalkoztató" koldusmafiák tevékenységéből származik, egyéb "alágazatokról" nem is szólva:( 

Előzmény: anyul (433998)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434008

Esetleg javaslom a rézkábelek másodlagos felhasználását.

Előzmény: Lipo Szóma (434007)
Lipo Szóma Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434007
NattyDread Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434006

"Érdekes hogy a katolikusoknál még csak, csak vannak. De az evangélusoknál nem nagyon forgolódnak a templomban. Biztos erősebb lakat van a perselyen. Gyönyör volt nézni amikor a katolikus körmenetben mentek az ereklye után. Cigi a pofájukban, sörösüveg a zsebben."

 

Szerintem máshol van a lényeg: a katolikus egyház inkább a dolgozni nem igazán szerető, szapora latin népek között talált hívekre, míg az evangélikus egyházban a szigorú protestáns munkamorál és a kisebb szaporulat dívik :D

 

 

Előzmény: Törölt nick (433977)
alilo Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434005

Más még: kiválóan szerkesztett, racionalitás és (keresztény inspirációjú) humanizmus tökéletesen kiegyensúlyozott summázatai voltak a tegnapi hozzászólások. A felvetett szempontok is indokoltan meggondolandóak az állam felelősségéről mindabban, amit megtárgyaltunk: különös tekintettel a babgyár-jelenségre.

És igen, hogyne: a hasonlóan keresztény alapon álló európai - és magyar - természetes "irgalmat", pietas-t érez a silány minőségébe beszorult embertárs-devi irányában. Igen, valóban: de az a szigor, amellyel élni kíván vele szemben, "megmentő" szigor. (Itt magától kínálkozik a párhuzam az Inkvizicióval - de azonnal félre is lehet rúgni. Ez a szigor pillanatra sem kívánja a devi életét: a JOBB életét kívánja, drasztikus ösztönzéssel). 

Előzmény: Tomthumb (434000)
ohrana Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434004

gy nem lehet ráeerszteni a guglifordítót...

 

Előbb ezzel dolgozd meg:

http://www.onlineocr.net/

 

o

Előzmény: Törölt nick (433969)
alilo Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434003

Márpedig: annak az összerakása elől egyszerűen nem lehet kitérni. Miután a leginkább negatív forgatókönyv-változat elkészült, lehet akár cselekvési programot is kidolgozni...akár. Ha erre igen fontos feltételek adottak...olyanokra gondolok, amelyek a társadalom aktuális pszichikai állapotával és általános erőnlétével függnek össze.

Mindenesetre - én...reálpesszimista vagyok (vagy hogy is modnjam?) Imádkozni természetesen kell és lehet is. 

Előzmény: Tomthumb (434000)
Sagahun Creative Commons License 2013.02.13 0 0 434002

ezért impotensek a kanadaiak

 

Saga

 

Előzmény: Törölt nick (433950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!