Keresés

Részletes keresés

stevie-w Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38957

csak hogy felkészítsek mindenkit: 3. nap sétálunk este fele a naposparton....a sétáló utcán.....csak ugy száguldanak a biciklisek, az elektromos robogok, stb...ha nem figyelsz, simán elütnek....de nem ez az érdekes: az elektromos rolleresek is cikáznak az embertömegben.....egyik el is haladt melletünk, de majdnem elsodort bennünket: ekkor pont hangosan beszéltem a feleségemmel mert közben hangzavar is volt.....aki majdnem elsodort bennünket, hirtelen megállt, visszaforult és elkezdett velünk kiabálni...fenyegetőzni, valami félcigány tetkós börtön töltelék fazonnak nézett ki..kapásból 20 év....kötözködött, azt hitte, hogy neki beszéltünk vissza amiért volt kedves és majdnem fellökött bennünket....

 

 

De ugye az megvan, hogy az illető biztosan nem bolgár volt? (A Naposparton nemigen vannak bolgár turisták.)

Előzmény: Schuco (38955)
Schuco Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38956

Felesleges beszólogatni, mert ettől még megtörtént, inkább figyelembe kellene venni! Nem az érzelmeket akarom felkorbácsolni, csak leírom a tényeket.

Előzmény: solozo (38954)
Schuco Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38955

Hogy é milyen ember vagyok? kedves, figyelmes, a törvéyeket betartó magyar állampolgár. 10 ből 7 úgy beszélt velünk mintha a seggükből húztak volna ki.....sok helyen jártam a világon, 30 országban biztos, de bulgária ebből a szempontból elkeserítő.....

mondok mégegy példát..csak hogy felkészítsek mindenkit: 3. nap sétálunk este fele a naposparton....a sétáló utcán.....csak ugy száguldanak a biciklisek, az elektromos robogok, stb...ha nem figyelsz, simán elütnek....de nem ez az érdekes: az elektromos rolleresek is cikáznak az embertömegben.....egyik el is haladt melletünk, de majdnem elsodort bennünket: ekkor pont hangosan beszéltem a feleségemmel mert közben hangzavar is volt.....aki majdnem elsodort bennünket, hirtelen megállt, visszaforult és elkezdett velünk kiabálni...fenyegetőzni, valami félcigány tetkós börtön töltelék fazonnak nézett ki..kapásból 20 év....kötözködött, azt hitte, hogy neki beszéltünk vissza amiért volt kedves és majdnem fellökött bennünket.....szóval mindenki készüljön ezekre a dolgokra fel......ezért választjk idén 5 csillagos hotelt az Aranyhomokon..remélem itt nagyobb kultúra lesz, és hamár egy kicsit kedvesebbek lesznek velünk, már megérte!!!!

 

És higgyétek el nem csúsztatok, nem szokásom, egyszerűen nekünk ez volt tavaly az átélt tapasztalatunk.....amúgy jól éreztük magunkat, mert tudtuk, hogy a Balkanra megyünk....

Előzmény: Pötyi71 (38952)
solozo Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38954

Te egy kurva szerencsés ember vagy. Irigyellek.

:-))

Előzmény: Schuco (38953)
Schuco Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38953

10 ből max 3 volt kedves vagy kifejezetten kedves a 10 nap alatt..pedig mi mindekivel aranyossak és kedevessek voltunk.....tízből 7 viszont kimért, hideg vagy egyszerűen bunkó volt..tapló...és ez lehetett Szófiában a naposparton, Szozopolban és nessebarban.....naposparton pl: sétálunk, aztán 2 fiatal bolgár picsunka szórólapot osztogat a jónépnek..nekünk is nyújtottak...elfogadtuk és mondtuk, hogy köszönjük nem vagyunk éhessek, mert most ettünk és mutattuk az AI karszalagunkat..erre utánunk szól: "Bazd meg"...hát nem kicsit lepődtünk meg, majd visszavágtunk: Bazd meg te!  és sorolhatnám.....de nem foglalkozunk vele, mert nem ezért megyünk, hanem hogy mi jól érezzük magunkat.....

vagy egy másik story a szállodában: mivel az NBS ből sokan átfoglaltak a longosába ezért sokan voltunk magyarok....az egyikőjük valami helyinek elfoglalta a parkolóját..erre a zsíruj autóját teljesen körbe karcolták jó mélyen a szálloda elzárt parkolójába..amiért persze felelősséget nem vállaltak...a tulaj beszélt a szálloda vezetőjével, a neckis csaj fordított: az igazgató kerek perec kijelentette: nem fizetnek és ez amugy is természetes náluk, ez BALKAN, ennyi! És ezt ő mondta..nem én!!!!! Ezután én is minden nap megnéztem az autót, nem e érte vandál támadás...szerencsére megúsztam.......

Előzmény: dzsonivir (38951)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38952

Ezt én nem hiszem el. És te milyen ember vagy? Nem lehet, hogy hozzád álltak csak így? 21 éve járok Bulgáriába, soha ilyet nem tapasztaltam.

Előzmény: Schuco (38950)
dzsonivir Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38951

Miért bunkó?

Előzmény: Schuco (38950)
Schuco Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38950

Nem jól döntesz, de te tudod. Én tavaly voltam először a naposparton, bunko egy nép a bolgár, igazi balkan....de ár értékben a bolgár tenger part a nyerő jelenleg...így idén is megyünk, igaz most az aranypartra......minket a nyűzsgő rész  motivál..nem a csend, hiszen mi egész évben csendes nyugodt idilli helyen lakunk.....de kinek a pap, kinek a papné....egy biztos: bejártam földközi tengert, adriát, de a fekete tenger olyan tiszta volt, hogy nem győztem csodálkozni....kristály tiszta.......

Előzmény: Csumaera (38947)
solozo Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38949

http://www.youtube.com/watch?v=7G5NwEoF2-4

Például ilyen. Bár valószínűleg ennél ezerszer jobbak vannak görögbeeeeee, meg a Neckike is százszor jobbat tud all-al és szupi medencével.))))

 

Előzmény: stevie-w (38948)
stevie-w Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38948

a pont ez az, ami minket nem vonz. Inkább a kristálytiszta tenger, a merülés, a csendes öblök, az eldugott kis faluk.

 

 

Ilyen is van, csak oda nem szervez utat a "Neki."

 

Ott nincs all inclusive, se sokemeletes szállodák, csak békés halászfaluk, ahol 1 leva (0.5 EUR) egy sör.

 

Előzmény: Csumaera (38947)
Csumaera Creative Commons License 2012.04.05 0 0 38947

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat és a jó tanácsokat.  Mérlegeljük mindenképp. De egyre jobban megerősödik bennem, hogy maradunk Görögországnál. Nincs értelme olyan tengerhez leautazni, amit nem lehet élvezni, és egyre többen azt nyilatkozzák az ismerőseim közül is,hogy inkább a medencében töltötték az időt, illetve csábító az all - és félpanziós ellátás bőséges mivoltja. Na pont ez az, ami minket nem vonz. Inkább a kristálytiszta tenger, a merülés, a csendes öblök, az eldugott kis faluk.

De azért nagyon köszönjük. Mindenkinek nagyon jó nyarat kívánok!

utazo idegen Creative Commons License 2012.04.03 0 0 38946

Hát nem mondom ,hogy nem lehett találni tiszta területett de engem ne vágott mellbe Görögország.

Előzmény: stilokiller2 (38945)
stilokiller2 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 38945

Lehet találni szép tiszta helyeket azért Görögbe,ahol kristály tiszta a víz

Előzmény: utazo idegen (38943)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 38944

Szia.

Ha édességre vágytok Nessebarban a főutcán van 3 cukrászda szinte egymás mellett a bal oldalon - ha az óváros felé sétáltok azon az utcán, ahol a buszok is mennek. Az egyik ilyen műintézményben nagyon finom kávét sikerült innunk illetve sütiket ennünk. Sajnos nem tudtam végig kóstólni a választékot, mert az utolsó napon mentünk csak arrafelé és ráadásul reggeli után... A sütikről találsz képeket a hozzászólásaim között!

Mi a közepesen jó idő mellett is nagyokat túráztunk -mivel a tenger és a medence vize is még hideg volt-, de jól elvoltunk a Naposparton is. Egy napot sétálgatásra és vásárlásra Burgasz is megér - étkezés szempontjából a kis talponálló a sétáló utca végénél (buszállomás - jobbra szemben a sétáló utca -a burgasz szállodánál jobbra fordulva és végig sétálni a zebráig és a büfé onnan már látható) a tengerparti sétányon megér egy kóstolót; 5 leváért komplett menüt ízletes bajor kolbásszal, sült krumplival, savanyúsággal lehet fogyasztani.

Ha kisebb gyermek is van, akkor szintén javaslom a hozzászólásaimat, mert leírtam egy nagyon jó játszóházat, ahol 10 leváért kijátszhatja magát a gyereksereg.

 

Jó nyarat!

Előzmény: Csumaera (38935)
utazo idegen Creative Commons License 2012.04.02 0 0 38943

Hát Görögország se 1 olyan nagyszám!!!!!

Előzmény: stilokiller2 (38939)
Frici007 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 38942

Heloo embereeek ki fog jul.5es 16 kozott a naposparton tartozkodni  es mit tudtok a hotel Ivana palacerol??mert itt nemnagyon lehet rola olwasni vgy azis lehet h ezt a hotelt szlovakiaban lehet lefoglalni es magyarorszagon nem???

 

utazo idegen Creative Commons License 2012.04.02 0 0 38941

Szia! Na igen de az ember a Tenger miatt utazik annyit és nem a szállodai medence miatt ami itthon is található dögivel.

Előzmény: stilokiller2 (38939)
stilokiller2 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38940

Mi átmentünk Törökbe tavaly. Reggel 6 kor indultunk és 12 fele voltunk ott ha jól emlékszem.Az oda vezető út nagyon rossz volt hegyek között mentünk 50 60 as tempóval lehet menni mert szétrázza a kocsit meg téged is:).  Török határ kicsi kis határ vízum az kötelező 20 dollár volt.

Mikor belépsz a határra kiszállsz beregisztrálják egy épületben személyidet ott kell fizetni is majd és utána a másik ablaknál meg kell az autót a sofőrnek regisztrálja.majd ha ez meg van akkor mehet a kapuhoz ami be enged az országba.Angolul nem beszélt  szimpatikus Török határőr!

 Határ után fullos 3 sávos autópálya sehol senki lehet verni neki 160 170 el is:)majd a benzinkútnál amikor beérsz egy kisvárosba ott kell venni kártyára engedélyt hogy mehessél az autópályán.nincs matrica csak kapuk és ott be kell tenni a kártyát.Kutas kérdezte hogy hová megyünk,mondtuk hogy csak Istambul és annyiért töltött rá euróért vagy líráért pénzt. Hogy ne úgy jár mint mi,kitaláltuk hogy átmegyünk Ázsiába úgy hogy átmegyünk a híres Boszporusz-hídon át is mentünk de ahogy átérsz egyből fizető kapu! Levonta a pénzt a kártyáról és mi mentünk is vissza de visszafelé is volt kapu hogy visszajöhessünk Istambulba.Megyünk hazafelé és elfogyott a pénz a kártyáról az egyik kapunál:(:(:(és csak bankba meg egyéb helyeken lehetett tölteni rá pénzt a kártyára.Szerencsénk annyi volt hogy eléggé kihalt résznél voltunk mikor ez történt és nem volt mögöttünk senki félre álltunk és ott kerestünk egy csávót aki ott volt érdekelt szervizes vagy kapu felügyelő volt és vele próbáltunk alkudozni hogy engedjen át minket,de ö sem merte mert kamera volt fent és csak az ö privát kártyájával tudott át engedni! Majd go hazafelé 8 óra fel voltunk a határnál,gyorsan átmentünk nem volt semmi gond a ruhák cuccok miatt.De az ami a legrosszabb volt a haza út újra 40 50 el szenvedtünk kb 100kilómétert, hulla fáradtan nyűgösen.Megéri szerintem átmenni de ha hajnal 4 fele elindulsz az sokkal jobb és akkor több időd van.Bazárba sokat vásároltunk,nagyon jó ruhák vannak csajok elájulnak annyi minden van de pasiknak is.Parfümöt ne vegyél mert hígítva van jól néz ki meg minden illat is az de 5 percig lehet érezni csak.Sétálni is van idő de minden azért nem fér bele,hamar el megy az idő.Nagyon zsúfolt a város sok kocsi mindenki minden felé megy sávok sok helyen nem voltak.Nem éppen tiszta város:(de azért megéri.Meg elmondhatod hogy Törökbe is voltál:)

Előzmény: wideoframe (38938)
stilokiller2 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38939

CSumera.

Mi is tavaly voltunk először a Naposparton,mi is görögbe jártunk évekig.Annyi viszont  hogy a Fekete tenger egy foritot nem ér:(a Göröghöz képest.Sajnos pár helyen algás,néhol medúzák található.De viszont sokan használják a szállodák medencéjét ami számunkra tökéletes is volt.

Az élet esténként is parádés,sok fiatal van kint,jobbnál jobb csajok,szinte érdemes asszony nélkül menni:)már csak azért hogy a szemed jól lakhasson :):):):):)

Sok szórakozó hely olcsó koktélok,legtöbb helyen egyet fizet kettőt kap akciókkal,és úgy hogy nem kapsz vizezett italt! Mi is megyünk újra ide Július 19 től 25 ig majd megyünk Görögbe 5 napra is:),majd onnan haza. Annyi még hogy mi nem nagyon ettünk finomat kint,gyirost azt felejthetitek el szerintem,több helyen ettünk de semmi íze nem volt a húsnak,olyan volt a hús mintha húslevesből vettem volna ki a húst,majd tettem volna pitába.Nincs fűszerezve.  De buli a hely az már tuti!

Előzmény: Csumaera (38916)
wideoframe Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38938

Szia!

Picit csalóka a dolog, mert Isztambul nincs messze a Naposparttól, mégis aránytalanul sok idő elmegy az utazással, illetve a határon. Egy ilyen átruccanásra  minimum két nap kell.

Előzmény: Csumaera (38935)
wideoframe Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38937

Bocs! Mellé olvastam, úgy értelmeztem, hogy levában van az összeg, csak most láttem, euroban. A fizetős parkolók 6-10 leva között szoktak lenni.

Előzmény: gemes1 (38933)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38936

Biztosan jól fogjátok magatokat érezni. Ha édesszájúak vagytok mindenképpen kóstoljátok meg a bolgár süteményeket. Isteniek! Isztambulra szerintem nem elég egy nap. Az utazás sem olyan egyszerű, és Isztambul egy hatalmas város, van mit nézni!

Előzmény: Csumaera (38935)
Csumaera Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38935

Köszönöm a hozzászólásokat, ahogy várható volt, van ilyen és olyal hozzászólás is. Ami megegyező az az,hogy mindnekinek tetszik Bulgária. A szállásnál a fontos, hogy tiszta legyen, mert úgyis csak aludni fogunk hazajárni. Remélem jól fogjuk magunkat érezni és jó idő lesz. Milyen fakultatív programot javasoltok?Autóval fogunk menni, egy napot tervezünk átmenni Törökországba, Isztambulba. Mit érdemes megnézni a környéken?

wideoframe Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38934

Szia!

Ennél olscóbban csak akkor parkolsz, ha ingyen van. Ez jó ár, az autód közel van és biztonságban.

Előzmény: gemes1 (38933)
gemes1 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38933

Sziasztok!

Mi a Victoria-palace-ba megyünk június 18-tól, esetleg jön valaki oda? valamint azt szeretném még kérdezni, hogy tudtok-e parkolási lehetőséget a szálloda környékén, mert a szállodánál elég drága ( 6 eur/ nap) köszönöm a válaszokat.

bigcsicso Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38932

"ez max 2-3 fok vízhőmérsékleten."

 

Itt le is írtad a lényeget, az a 2-3 fok az elég nagy differencia!

Előzmény: János 2 (38930)
utazo idegen Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38931

Sziasztok! Szerintem a forumozok legnagyobb része Napospartig megy . Nagyon kis hányada merészkedik Burgas alá  Primorszko felé.A délebben a víz mindig melegebb pár fokkal mint Északon Várna fele. Én emlékszem olyanra mikor Julius közepén Várnánál + 9 fok volt úgy fáztunk,hogy szabadidő ruhában aludtunk.

János 2 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 38930

Nem akarok ezen vitát nyitni, csak a csalódástól akartam megóvni a sok előszezonba utazót. Közel 10 év tapasztalata mondatja ezt velem. Biztosan csak egy kivétel volt /mint most megnéztem talán az sem/ 2007. júniusa. Azonban okkor is 20-a után jött a rendkívüli 42 fokos meleg, akkor azonban a napon sem lehetett tartózkodni. Amit én írok az Burgas környéke.  Az itt fórumozók zöme erre a részre utazik, másrész Primorskon túlra kevesen mennek. Ez pedig légvonalban 50 Km, vagy annyi sem. A lényeg azonban a szeles idő ki hozza a hidegvizet és összekeveri a többivel és hideg lesz mind. Bulgária azonban nem akkor ország, hogy az Észak-Dél viszonylatnak nagy szerepe legyen, ez max 2-3 fok vízhőmérsékleten.

Jó utat mindenkinek: János

Előzmény: bigcsicso (38929)
bigcsicso Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38929

"Higgyétek el június 20 előtt kevés az esély a meleg /25 fokos / tengervízre"

Június elején átlagosan 22 fokos a víz, a hónap közepére 24-25 fokos szokott lenni, utána folyamatosan emelkedik, szeptemberben a hónap közepéig nagyjából 25 fokos a víz utána kezd csak el hűlni, ez Burgasztól délre értendő. Északon mindig hidegebb valamivel és az általad írtak ott meg is állják helyüket.

Előzmény: János 2 (38924)
gy_cs Creative Commons License 2012.03.31 0 0 38928

Nem a saját szervezésekről beszéltem, hanem arról, hogy egy "idegen" nem is túl olcsón ajánl szállodákat, kifizeted megérkezel, s esetleg nincs szállásod, vagy nem azt kapod amit vártál. Saját szervezéseknél bookingon stb. keresztül foglalni szerintem biztoságosabb bár nem biztos, hogy mindig olcsóbb mint irodán keresztül, ha szállodába mész.

Előzmény: kormos1 (38923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!