Keresés

Részletes keresés

dacka22 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1516
Hú Plus : te teljesen félreértettél.Nem az a baj hogy fél. Hanem amikor a kaját dugom a ketrecen át akkor azonnal odaszalad , és két kézzel nyujtózik utána. Amikor elvette, megeszi ,de hogyha csak a kezemet rakom oda a rácshoz akkormeg aztpróbálja behúzni magának.Hameg benyúlok a ketrecbe akkor azonnal odajön a kijárathoz leül és várja h benyuljak ,miután benyultam , megnézi mivan benne, ha lisztkukac akkor azt veszi el , ha nem ,akkor meg a kezem érdekli, megkostolja , stb.
Hameg észreveszi hogy megyek felé akkkor azonnal kijön a odujábol és odaszalad az ajtóhoz , leül és vár.
Tök aranyos ienkor, deamikor benyulok akkor csak a kezem iránt érdeklődik , és eccerkéccer már megis kóstolta.Néha hagyja hogy megsimizzem , de csak néha.
plus2 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1515

Ezt ne hagyd, mert teljesen be fog dilizni a mókus. Az enyémek - pedig szelídek - ha idegen van a közelben, máris nyugtalanabbak.

Csodálkozik a srác, hogy 40 perc! idegesítés után megharapja? Szerintem jó ideig ne próbálkozz semmivel, nyugodjon le. És csak akkor nyúlj a ketrecbe, ha már egyáltalán nem fél, rácson keresztül elveszi a kaját.

Csakis kajával tudod szelidíteni. És sok türelemmel. Ne nyúlj feléje, csak a közelébe rácson keresztül diót vagy lisztkukacot, eleinte csipesszel. Várjál türelemmel, minden nap közelebb fog jönni (ha még nincs teljesen elrontva). Ha még nem meri elvenni, de elég közel jött, akkor ejtsd le jutalomnak. És így tovább.

Előzmény: dacka22 (1514)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1514
Hali!
Ma eljöt egy haverom és benyult a ketrecbe . Megkóstolta a mókus , ezért felvett egy kesztyüt és ugy probálta szeliditeni . 40 percen át rágicsálta a kesztyüt a mókus.utána megpróbálta kézbe venni a mókust , de az megtámadta . oat beleharapott h csak na.

De viszonylag ez is haladás.
Segítsetek : hogyan tudnám megszeliditeni , kajával nemnagyon mer mindig csak a kezem érdekli , az az első amit megkóstol ,
Meg szarok h megharap , Segítsetek micsináljak
Előzmény: renegaT4e (1513)
renegaT4e Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1513

"Egyébként egy fiu és egy lány mókusom van, akik testvérek. Ha ebből születnek majd kölykök, akkor ugye nem lesz semmi baj?"

 

Szerintem nem túl jó a beltenyésztés és sajnos nem sokan figyelnek rá. Az alfajok keresztezésére meg még annyian se...

Előzmény: Robiagoliat (1506)
renegaT4e Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1512

Köszi, 3 napig gyártottam.:)

 

Én a fa mellett döntöttem, mert könnyebben megmunkálható. Sajnos a szoba lehetőségei nem adtak ki nagyobb méretet, pedig amint látom a mókink biztos nem tiltakozna.:)

Előzmény: dacka22 (1511)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1511
Renagate : király let a ketrec.Iesmit akarok énis.
amit én akarok az Magasság120 szélesség110 hossz80
csal még netudom h fábol vagy aluminiumbol csináljam.
De valszeg aluminium
Csokivadász Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1510
ott van meghajlítva, tízenvalahányezer volt
Előzmény: dacka22 (1509)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1509
csokivadász: miaz a töréspont , és miaza 1xe?
köki :D
dacka22 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1508
Nézz körül szabó Andárs honlapján. Rengeteg információ van rajta.
Cím : http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/

Amugy én : almát , körtét, szőlőt ,epret , kiwit, mandarint , lisztkukacot adtam eddig neki.Ja meg eccer megevett egy parizert.

De eszik még : szöcskét , nyers húst , pudingot, kext , joghurtot , főtt tojást ,szeder , málna , ribizlit-t


Itatni : gyümölcslevek (narancsot nekem megitta) . De ezek max 1 napig lehetnek itatóban mivel megromolhat a napon stb. , IceTea-t is ivott már a mókusom , RedBull-t még nempróbáltam mivel valszeg kirugná a ketrec oldalát.

Sztem minden nap adhacc be neki ezekből 1 picit , Jah és ha nem eszi meg akkor a nap végén majd vedd ki mivel megromlik vagy mi.(ien sárgás lesz)
Jah és sztem 2naponta adj neki gyümölcsöket , hogy ne veszícse el a különlegességét
renegaT4e Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1507

Itt egy kép az általam fabrikált ketrecről (M140xH70xSZ50), a berendezése még nem teljes, de szép lassan alakulgat.:)

Kb. 15e volt eddig a költsége az itatók és a függőágy nélkül.

 

Robiagoliat Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1506

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mit adhatok még a mókusaimnak enni a mókuskaján kívül, mivel eddig csak diót és mogyorót mertem adni nekik. Egyébként egy fiu és egy lány mókusom van, akik testvérek. Ha ebből születnek majd kölykök, akkor ugye nem lesz semmi baj?

Csokivadász Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1505
szélesség x mélység x magasság ( töréspont )
82 x 43 x 63 (43)
1x e ft.
Előzmény: dacka22 (1504)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1504
hmm. Szép! :D Méreteket tudnál adni?
Ha szabad megkérdeznem megyibe volt a ketrec?


Köszi a képeket! Majd ha készlesz az enyém feltétlenül rakok fel képeket!
Csokivadász Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1503
Használja, volt, hogy a "lakásába" se ment be este aludni. Szereti rágni, a régit átrágta.
A rács rágás nálunk akkor fordul elő, ha nyítom az ajtaját, hogy kaját rakjak be, és nem engedem ki, odajőn és rágja kicsit, aztán megunja.
A ketrecet Szabó András készítette, úgyhogy, nem az én ötletem.




Előzmény: dacka22 (1502)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1502
Csokivadász : tök jók a képek . Megtennéd hogy lefényképezed az egész ketrecedet?
tudod most szeretnék csinálni egy saját nagy ketrecet.Kell az ötlet.

amugy nagyon ari mókusod van.A hintáját (vagy miisaza kék) használja?


Nah előre is köki


Jah és : vki nemtuggya hogy a mokim mér rágja minden reggel 6 óra körül a ketrece rácsát??
Iszonyat idegesítőő..
secille Creative Commons License 2007.07.01 0 0 1501

Sziasztok!

 

3 tibeti (fehér) csíkosmókus eladó!

2 kislány és 1 kisfiú, kézhez szoktatottak és bármikor elvihetők!

Csokivadász Creative Commons License 2007.07.01 0 0 1500
Csokivadász Creative Commons License 2007.07.01 0 0 1499
Liluka megkapta a második nyugágyát. Az elsőt megsemmisítette pár hónap alatt :)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 1498
hali : Van 1 mokusom kb 1 hónapja. De még cak 1x hallottam fütyülni, azis csak 1 mp körül lehetett, az baj ha nem fütyül? vagy it lehet vele csinálni hogy fütyüléjön .
Anuket1 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1497
Köszönöm szépen, meg is találtam a Doktor elérhetőségét pár lappal visszalapozva. Mindenképpen felhívom és majd megírom a diagnózist.
Előzmény: Lászy (1496)
Lászy Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1496
Szia!

A sógornőméknek volt ilyen bőrpirosodásuk. Fáncsi doktor mondta, hogy valósznűleg vagy allergia, vagy hormonális dolog. Mind a lányoknál, mind a fiúknál lehetnek hormonális eredetű szőr és bőrelváltozások, legtöbbször szexhiányból eredő.
De hívd fel Fáncsi doktort, tanácsot is tud adni, és szükség esetén házhoz is kimegy.
Előzmény: Anuket1 (1495)
Anuket1 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1495

Sziasztok,

 

van egy szibériai csíkosmókusom, akit februárban kaptam, már felnőttként (nem tudták pontosan megmondani, mennyi idős, de durván 1 éves lehet). Pár hét alatt elértem vele, hogy a kezemből egyen, de kiengedni még nem mertem. Amikor megkaptam, láttam, hogy a mellkasán, a pofazacskó részen egy kis foltban vöröses a bőre. De jól evett, jó kedvű, barátkozó volt, ezért nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Aztán elköltöztem, természetesen őt is vittem magammal a kalitkájában. Ez egy hónapja volt, azóta alig jön ki az odujából, ha meglát minket visszarohan a házacskájába és a vörös folt a mellkasán nagyobb lett. Enni rendesen eszik, de egyáltalán nem kommunikál... Az átszállításon kívül semmi sem változott, sem az étrendjében, sem a kalitkájában, nem tudom, mi lehet vele, félek, hogy esetleg beteg. A folt miatt is aggódom a mellkasán, hogy esetleg begyulladt neki, vagy megszúrta egy mag vagy hasonlók. Gondolkodom, hogy elviszem állatorvoshoz, de ahhoz megint utaztatni kellene, ami egy nagy stressz neki.

Volt már valamelyikőtöknek hasonló problémája? Ha volt, kérlek írjátok meg, mit kell tennem, hogy jobban legyen szegénykém.

Előre is köszönöm,

Anuket

dacka22 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1494
Hali , nekem már vagy 2 hete van egy fiu csikoshátu mókusom. már gondoom megszokta a helyét.De mostanában fel alá ugrála ketrecben , gyüjti a kaját. Félek benyulni a ketrecbe mert mindig megakarja kostolni a kezemet... mit csináljak hogy ne a kezemet egye meg? Pl. : ha adom be a szotyit akkor nem a szotyiba harap hanem megpróbálja a kezemet harapni.... Mit csináljak hogy leszokjon erről?és mikor jön majd el az hogy kiengedhetem a szobába?:D
Pls válaszoljatok
Csokivadász Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1493
de, mivel a Mi mókusaink már nem a természetből származnak, és inkább a 20-25 fokot szokták meg. Nem bíztos, hogy bírnák a téli -20-at is. Szerintem néhány alom után a szervezetük is változik, mert felesleges annyira hidegre készülniük.
Előzmény: qrzor (1491)
zsuzsu27 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1492
Lehet őket télen-nyáron kint tartani,szénával jól kibélelt vastag oduban átvészelik vagy inkább átalusszák a hideg napokat.A Kínai barna csíkos mókust nem,de a Tibeti fehér csíkos mókust lehet párban tatani.
Előzmény: bruncsi (1490)
qrzor Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1491

 

Azt kéne kideríteni, hogy Szibériában, ahol szabadon él (télen a minusz negyven fokban), ott  létezik-e udvar?

Mert ha igen, akkor valószínűleg lehet. :-)

 

Azt tudom, hogy a vizet (zuhany) utálják. Egyszer meg kellett egyet fürdetnem, mert belemászott a sült krumpli olajmaradákát tartalmazó serpenyőnkbe. Végül a földtúrás hozta meg a kívánt eredményt. (lesúrolta a bundáját)

 

A második kérdésedre szinte biztosan IGEN a válasz. Szó volt arról, hogy testvérek megvannak többen is, illetve egyes német, holland honlapokon is van erre példa, de nem jellemző. A nagy rendelkezésre álló terület javítja az esélyeket. Van hova elmenekülni a gyengébb egyednek.

 

Előzmény: bruncsi (1490)
bruncsi Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1490

Sziasztok:)

Érdekelne ez a mókustéma.Lenne egy pár kérdésem,ami nem teljesen világos.Pedig visszaolvastam pár oldalt.

Lehet Mókust udvarban tartani télen-nyáron?

Csak egyedül lehet a ketrecben?

zsuzsu27 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1489
Igen ilyen picinek még majdnem egyformák.
Előzmény: szifoka (1487)
dacka22 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1488
Hali , nekem már vagy 2 hete van egy fiu csikoshátu mókusom. már gondoom megszokta a helyét.De mostanában fel alá ugrála ketrecben , gyüjti a kaját. Félek benyulni a ketrecbe mert mindig megakarja kostolni a kezemet... mit csináljak hogy ne a kezemet egye meg? Pl. : ha adom be a szotyit akkor nem a szotyiba harap hanem megpróbálja a kezemet harapni.... Mit csináljak hogy leszokjon erről?és mikor jön majd el az hogy kiengedhetem a szobába?:D
szifoka Creative Commons License 2007.06.26 0 0 1487
Igen azt tudom hogy melyik melyik, csak nem volt kivehető hogy a csöpp hová tartozhat... ,ezért kérdeztem...
Előzmény: zsuzsu27 (1485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!