Keresés

Részletes keresés

öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5331

Köszönöm a választ.Sajnos a kazánnál egy ekkkora tartály nem fér el.

Előzmény: nagykunsági (5329)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5330

Kérdés, mi az a messze.

 

Romániából  hozott fa sem kerül többe 1600Ft/q fuvarral együtt. Pedig az se a szomszédba van.

Előzmény: /manens (5327)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5329

Ez nem ilyen egyszerű.

 

Nekem 1200 literes van, 24 órát át tudok vele hidalni.

 

Kérdés, mennyi a lakásod hőigénye, mennyire melegíted fel, mennyire tudod kihűteni.

 

Felfűteni annyi ideig tart amennyi energiát beleteszel.

Na meg attól, mekkora teljesítményű a kazánod.

 

Ha jó a tartály szigetelése, akkor akár több napig is tartja a hőt, minimális a vesztesége.

 

Van pufferos topic, ott ha érdeklődsz, sokkal több információt kaphatsz.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173884&la=114256246

Előzmény: öregrobi (5328)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5328

Ez a pufferdolog  érdekelne!Hány literes, és mennyi idő felfűteni, és meddig tartja a hőt?

 

Előzmény: nagykunsági (5325)
/manens Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5327

Hát ez az ! Tőlem az erdő olyan messze van - a sajátomon kívül - hogy a vételár + fuvarral is ott lennék. ( egyébként én fát nem veszek, mert nekem van egy kisebb darab telepített 10 éves akácosom )

Ezért mondtam : van akinek nem is szabad hozzáfogni, de lehetnek szempontok, amelyek alapján érdemes csinálni.

Előzmény: nagykunsági (5326)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5326

Ami nekem van papír, azért nemhogy 20 Ft-ot nem adnak, ingyen sem kell nekik. Tehát nem tudok mitkezdeni vele, max kidobom a kukába.

 

Az, hogy hol mennyi a fa, az nem attól függ, hol laksz. Hanem honnan tudod megvenni. Én fatelepen nem veszek fát, csak erdőből. Köbméterre.

 

Lábon száradt fát vettem 15240 Ft/ erdei m3. Vettem csertölgyet, 17140 Ft/ erdei m3.

 

Ha ezt leosztom mázsára kb 1500-1600Ft/q

 

Mindenki maga dönti el, neki megéri vagy nem, nekem nem éri meg.

 

Tavaly eltüzeltem a papírt simán, brikettálás nélkül. Igaz, mellette kellett ülni a kazánnak, de de december közepéig papírral fűtöttem. Az sem vett el több időt, mint a brikettgyártás.

 

 

Előzmény: /manens (5321)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5325

Sajnos mivel nem volt időm építeni egyet, inkább vettem. Valamivel olcsóbban ki tudtam volna hozni ha én építem, / bár nem biztos, mert én alapból sokkal de sokkal erősebbere építem/.

 

Mivel ilyen vasaim nincsenek itthon így venni kellett volna. Újat, mert nincs időm MÉH telepen bogarászni.

 

Ha annyi időt töltöttem volna horgászással, mint papírbrikett gyártással, sokkal több értékű halat fogtam volna, mint amit megspórolok a papírbrikettel. Ha meg munkával töltöttem volna, jobb nem is róla beszélni.

 

A te problémádra megoldás lenne egy puffertartály. Estétől reggelig át lehet vele hidalni.

 

Nekem van, tehát nálam a fűtésnél nem az a cél, hogy minél tovább tartsa a meleget a kazán, hanem az, hogy minél hamarabb fel legyen fűtve a puffer. Ezért is vettem most  egy 45 KW-os kazánt.

 


Majd beszámolok róla, hogy milyen gyorsan fűti fel a puffert.

Előzmény: öregrobi (5320)
landasin Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5324

Keveset használt brikettáló gép áron alul eladó!


- Elkülönített elektromos kapcsolószekrény
- csillag/delta átkapcsolás az indítási áramlökés csökkentésére
- porcelán bevonatú fűtőgyűrű
- automatikus brikett-törő

Adunk hozzá rengeteg alkatrészt is.
Van még hozzá egy kalapácsos daráló és egy 1,5 m3-es puffertartály is!

 

érdeklődni a 70/3423887-es telefonszámon!

öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5323

Szia!

Osztom a véleményed.Én maradok a gyártás mellett(titokban megsúgom, szeretem is csinálni,de nem csak ezt, hanem minden olyat amivel segítek magamon és a környezeten is).Aki meg máshogy gondolja az ne csinálja.Hozzáteszem, további cáljaim is vannak ezzel a "projektel".Mivel egy elavult kazán szolgáltatja a meleget, rövidesen egy másfajta tüzelési módra kell átállnom.Vagy tömegkályha,vagy valami ahhoz hasonló, a tüzelőt jól hasznosító berendezést szeretnék beépíteni.Ezeknek egyik feltétele a száraz tüzelő.És a papírbrikett az.Végeztem pár kisérletet, egy mini rakétakályhával.Kiválóan ég benne a papírbrikett.Kipróbáltam tisztán papírból készültel, és kevertel is.A kevert volt a nyerő.Sokkal hamarabb beindult a másodlagos égés.

Olvasom a tömegkályhás fórumot is rendszeresen, de az ottani hangvétel nem felel meg az elvárásaimnak.Egy-két önjelölt zseni ossza az észt,és semmi előre vívő, segítőkészséget mutató dolog nem történik.Na de nem is érdekel,mert más forrásokból sikerül összeszednem a szükséges információkat,hogy viszonylag keveset tévedve valósítsam meg a terveim.

Előzmény: /manens (5321)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5322

Valóban kezdetben volt mit modifikálni rajta. Alul az emelő tartó részt meg kellet erősíteni és az emelőt oda heftőltem, most már stabil nem bukik ki az emelő.

Tehát mint említettem a préseléssel nincs gond és viszonylag halados is a gond az előkészítés és ebbe fáradtam bele.  

Előzmény: nagykunsági (5318)
/manens Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5321

Ezt az okfejtést - más fórumon  - jó egy éve én is levezettem, más kontextusban. Ott arról győzködtem valakit, hogy miért nem érdemes sok és drága energiát felhasználva ( vill.energia, gáz, hidraulika, pneumatika, stb. ) papírbrikett gyártásba belefogni. Megfejelve azzal, hogy akkor 20 FT/kg volt a hulladékkarton ára. Ha valamiért és valahogyan érdemes ezzel a kérdéssel foglalkozni, azok a következők :

 

1./  Felétek 1.500.- FT/q a tüzifa, felénk már 2.600.- Ft

2./ Most még VAN tüzifa, lehet, hogy majd nem lesz, vagy nem ilyen könnyen hozzáférhető.

3./ Amennyiben - mint sokan - a papírhoz, ill. hull. ághoz ingyen tudsz hozzájutni, valamint

     az időd nem kerül pénzbe, úgy osztom " öregrobi " véleményét, értelmesebb dolog akár

     ezt csinálni, mint a haszontalanságunkba belebetegedni.

4./ Ezt a tevékenységet akár ún. hulladékidőben is tudod végeni. ( úgy nem szabad, hogy

     " ráállok " és addig nyomom az ipart folyamatosan, amíg tart az alapanyag.

5./ A másoktól - állam, kereskedelem, fuvarozó, stb - való függőség elkerülése.

6./ Amennyiben az eszközöket - daráló, daraboló, prés, tároló, stb. - magad tudod, meglévő,

     vagy költségbe nem kerő módon összeszedni, úgy megérheti.

 

Ha megerőltetem magam, tudok még sok érvet mellette, igaz, ellene is lehet.

 

Az a lényeg, hogy a sok-sok szempont alapján mindenkinek lehet számtalan oka készíteni,

ill. nem készíteni. Egy biztos : csupán gazdaságossági szempontok alapján MOST nem érdemes.

Előzmény: nagykunsági (5319)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5320

Szia!

Nem tudom a Tied milyen prés,az enyém még a képen láthatónál is egyszerűbb.Igaz csak magam fabrikáltam, és az egész kb 5eFt-ban van emelőstől,vasanyagostól .Mindent az ócskavastelepen vásároltam kilóra.Nem vitatom a papírbrikett gazdaságosságát, mert én is csak annak ajánlom, akinek sok a szabadideje,és nem akarja haszontalanul tölteni.Eddig kb 10q briketet gyártottam ami nagyon kevés a fűtési szezon átvészelésére.Ami miatt mégis folytatom az a papírbrikett elégésének metódusa miatt van.Vegyestüzelésű kazánomban,esténként 10h körül ha megrakom, 1,5-2 óra múlva leég a fa.Reggelre (mivel egy rosszul szigetelt öreg ház)hideg a lakás.Tavaly télen kaptam egy pár papírcsövet,és azt tapasztaltam, hogy a már üzemmeleg kazánban 3óra hosszat izzot, artva a víz hőfokát.Ez adta az ötletet,hogy nekilássak a dolognak.Tehát azt tervezem, hogy esténként a fűtés befejezéséül megrakom papírbrikettel a kazánt,remélve hogy meghosszabodik az égés.Természetesen benne van a pakliban, hogy tévedek,és hiába kínlódtam vele egész nyáron.

Előzmény: nagykunsági (5319)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5319

Akkor elmondom az én verziómat.

 

Van kb 10q papírom. Ezt daráltuk 3 napig egy 7.5 KW-os kalapácsos darálóval.

Vettem egy prést, 29.000 Ft-ért. Ráköltöttem kb 10.000 Ft értékű vasat, mire a nyomást is bírja. Vettem egy 8 tonnás olajemelőt, 10.000 Ft. / 1 hónapig bírta/. Vettem egy keverőgépet 12.000 Ft.

 

2 hónapja nyomom a brikettet. Mikor időm van. Ebből lesz kb 10q brikett. Ez fűtőértékben megfelel kb 10q fának. Az mifelénk, amennyiért én vettem, 1500 Ft/q.

 

Na most azért a 15.000 Ft-ért kínlódok hónapok óta, és ölöm bele a pénzt.

 

Ezért hetek óta a kukába dobom a papírt. Idáig vagy 5q kidobtam.

 

Ha valakinek kell szóljon adok korlátlan mennyiségben.

 

 

Tehát eladó az összes brikettáló felszerelésem.

Előzmény: öregrobi (5316)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5318

De ismerős prés. Mintha nekem is ilyen lenne, csak 6-os.

 

Igazi falusi cigánymunka. Nem győzöm erősíteni.

Előzmény: 42tibcsi (5314)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5317

Nekem rosta nélkül nagyra darabolta. 20mm-es rostával elég jó.

Előzmény: /manens (5309)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5316

Ne add fel ilyen könnyen!A tengely a probléma az ilyen darálóknál.Először én is egy nagyobb méretű keverőszárral kezdtem.Aztán mivel nem volt elég hatékony, és fárasztó is volt, elkezdtem gondolkodni,hogy mi a legideálisabb megoldás.Számításba vettem a lehetőségeimet, anyagi erőforrásaimat, és a gazdaságosságot is.Ezután döntöttem úgy hogy a jelenlegi darálót építem meg.A száraz darálás csak hab lenne a tortán, és még hatékonyabbá tenné a pépesítést.Most inkább a préselés lett lassú, miután az előző nap beáztatott papírt 10-15 perc alatt ledarálom.Ez kb 10kg száraz papír,amiből lesz 120-160l pép.Ehhez adagolok fűrészport,mert az a tapasztalatom, hogy így nem fröcsög,és sokkal könnyebben kijön a formából.Valószínűleg a télen csinálok a Tiédhez hasonló prést,mert az enyémmel készülő kerek forma nem a legideálisabb.Sem tárolásnál sem az eltüzelésnél nem az igazi.Egyedül a szárítás volt így könnyen megoldható.Minden mellett le kell szögezni, hogy csak annak éri meg ezzel foglakozni akinek van ideje, mert elég időrabló tevékenység.Egyedül az a nagy előnye, hogy az alapanyag szinte ingyen van, és valamelyest teszünk a környezetünkért is, mert egyébbként a szemétben végezné a papír, és ennyivel több fát kellene kivágni, hogy mi se fázzunk a télen.Tudom jól hogy az újrahasznosításnak nem ez a legjobb formája, de egyenlőre itt tart a kultúránk.Ha volna tisztességes ára a papírhulladéknak többen inkább leadnák, és az  árán vennének tüzelőt.De jelenleg itt mifelénk a max ár 15Ft/kg, a tüzifa meg 2800/q.Nem kell tovább ragoznom.

Előzmény: 42tibcsi (5314)
/manens Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5315

Hol laksz ?

Előzmény: 42tibcsi (5314)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5314

A mosógépben nálam is az a gond, hogy szívósabb darabokat magára tekeri és nem darabolja szét, most kipróbáltam a nagy keverőn, ott is magára tekeri de mivel nagy a fordulat hamar széttépi de addig iszonyú rezgésbe kezd az egész, a hordót is elég lefogni mert az is forogni akar úgy, hogy ez hosszabb távon nem megy.

Őszintén nagyon tele lett a hócipőm, mivel már túlvagyok a 7ikX-en az ifjúság meg nem akar v. nem ér rá ebbe részt venni, inkább eladom a prést emelővel.  

Ha valakit érdekel 20e. ért viheti és kap kb. 2m3 összehajtogatott hullámpapír kartonokat.

Előzmény: öregrobi (5313)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5313

Szia Tibcsi!

Csináltam én is hasonlót, de állandóan feltekeredett rá a papír,és meg kellett állítanom lepucolni, mert nem darált.Ekkor tértem át a turmixhoz hasonló megoldásra.Szinte hasonló mint egy tárcsás mosógép, csak a tárcsa helyett egy kőr alakú acél lapra, három db ívesre meghajlított laposacél van hegesztve, hasonlóan mint a nyitott lapátú szivattyúk forgórésze.Ez van beültetve egy 80l-es tartályba.Kiválóan működik,egydül a zsákot- és a fényezett karton műanyag bevonatát nem szereti.A zsákkal ez se boldogul, a karton lemegy , csak nem 2-3 perc alat, hanem 5 perc,és a kifolyót is eltömíti a gombócba összegyűrt neylon.

Előzmény: 42tibcsi (5311)
/manens Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5312

Amint írtam, most van készülőben a papírdarabolóm. Amennyin beválik, a meghatóegységet kell csak megvenned, a többit te is meg tudod csinálni. A rajzok, ill. a program készen van, csak rendelni kell, CNC vezérlésű plazmavágóval vágják.

Előzmény: 42tibcsi (5310)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5311

 

Ez pediglen az új pépesítő ill. keverő. Ugyan ezt rá lehet rakni egy fúrógépre (1000W / 2800ford.) Ha beválik jelentkezem.

 

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5310

Papír aprításra két tengelyes megoldás volna az igazi. Van egy Bosh egytengelyes fa aprítom (4cm átm. ig) a papír beragad a kések közé, eltömődik, fa ágakra tökéletes.

Ilyesmi volna jó nagyban (ez egy iratmegsemmisítő) de ehez gépműhely kell. Kár, hogy még nem ált rá valaki a gyártására, a meghajtást már könnyebb lenne megoldani.     

Előzmény: /manens (5307)
/manens Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5309

Ne add fel ! Attól, hogy a mosógép nem bírja, van olcsó, jó megoldás. Az áztatást mindenképpen már feldarabolva végezd, mert különben nem ázik ki jól  a cellulóz. Megfelelő méretű papírnál  - 10-25 cm2 - elég 12-15 óra áztatás, valamint a préselés minősége is sokkal jobb. Ha nincs szalag-vagy körfűrészed, azzal a keverőszáras micsodával ne is kisérletezzél, nem fogja bírni, főleg nem vizesen. Annál már jobb a kalapácsos terménydaráló is, de csak szárazon, rosta nélkül. Van átmenet az olcsó és a nagyon drága között. Az én papírdarálóm most készül, nem szeretnék rá 60 - 80 ezernél többet áldozni. ( a darabolóegységen kívül abból csinálom, ami van )

Előzmény: 42tibcsi (5308)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5308

A papír brikett projekt meg akadt. Nagykunságinak volt igaza a mosó gépes pépesítés nem minden papír fajtára válik be. Pedig közönséges (barna) hullámpapír kartonokat áztattam 2 napig és pépesítettem. A gond a hullámpapír két szélső rétegével van, nagyon szívosak és szétázva is nehezebb szét tépni. A gond a mosógép lassú fordulata és teljesítménye. A préselés flottúl ment csupán az előkészítéssel volt a gond.

Sajnos nincs átmenet az irodai irat megsemmisítő és az ipari gépek közt egyből 2,5mil. kezdődnek az egyszerűbbek. Hát ezt biztos kihagyom.  Most meg próbálom rá aprikální

a meglévő ipari festék keverőre a mosógépre készített kést ez 1000W-os és 2800ford. Az eredeti keverő fejjel már próbáltam nem vált be. A kartonok meg egyre szaporodnak, már útána néztem érdemes e leadni v. valahogy megszabadulni tőlük. Nos 100kg felett 12Ft/kg a távolság több mint 50km (oda-vissza) bepakolni- kipakolni és még a benzin ára sem jön vissza nagyon. (meg az idő) A mozgó hulladék gyűjtök (nem felvásárlók!) csak rezet és vasat keresnek. Úgy,hogy tovább kísérletezek az aprítással ill. a pépesítéssel.

/manens Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5307

Ja, úgy könnyű ! :))

Előzmény: nagykunsági (5304)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5306

Nem szenvedek alapanyag problémában,és a boltokból kapott dobozok között is sok a fényezett ,ami az áztatásnál leválik,a pépesítő meg feltekeri,illetve kevésbé hatékony a pépesítés.Ezekkel is könyebb dolgom volna előre aprítva.

Előzmény: /manens (5301)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5305

Helló.

Próbált-e már valaki csak papirt brikettálni hidraulikusban?

Kevertem fűrészporral, de csak ott kevereg a sűrűbb fűrészpor tetején, és ha már rá kerülne a sor, akkor nagyon kis pogácsák születnek a préscső végén. Gondolom azért, mert a papir ritkább, és a csiga köbtartalomra ugyan éppannyit visz be az elősűritőbe, de ez súlyra, vagyis sűrűségre kisebb.

Nekem ezért nem nagyon válik be keverni a fűrészport darált papirral. Pedig van vagy 3 jumbo zsák.

Üdv.

nagykunsági Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5304

Nem a működésére írtam, csak arra, hogy papírral simán meg lehet fogatni a gépet. Még a nagyobbat is.

 

Nekem azért volt jó a kalapácsos daráló, mert nem kellett építenem egy gépet, csak át kellett hozni a szomszédból:)

Előzmény: /manens (5303)
/manens Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5303

Én azért nem kíséletezek rostával. Amint látható, az ellenkés ( én fésűnek nevezem ) alól közvetlenül kihullik az apríték. T ermészetesen lehet, hogy nem fog úgy működni, ahogy elképzelem. Ez a veszély mindig fennáll, amikor - úgy mint én most is - mindenféle tapasztalás, gyakorlat műszaki rajz  nélkül valami új elképzelést valósítok meg. Mondom , daraboltam én már szét kész gépet, de volt több olyan is, ami - kis módosítással - bevált.

Előzmény: nagykunsági (5302)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5302

Én egy 7.5 KW-os 16 kalapácsos darálóval daráltam, 20 mm rostával, de simán meg lehetett fogatni papírral.

Előzmény: öregrobi (5298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!