Keresés

Részletes keresés

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 6390

Helló.

Amit említesz arról nem hallottam.

A Detralex mellett/helyett még a Venotec-t szokták mondani. Árban az utóbbi olcsóbb./60db-t szoktam venni, most akcióban a D. 5.000Ft/

Én e kettő közti különbséget kérdeztem gyógyszerésztől. 

Az előbbi többre  fejt ki hatást, a második 1-re és erősebbet.

Én jó pár éve szedem kb 8 éve a D.-t.

2014-ben volt egy TIA-m amiből jól jöttem ki. Lehet másnak volt az érdeme, mert Cavinton-t/ érfal erősítő /is szedek kb 25 éve.

Előzmény: Zvtwinner (6389)
Zvtwinner Creative Commons License 2018.11.22 0 0 6389

Sziasztok!

 

Van valakinek szakavatott embertől infója, hogy Detralex helyett a Jutavit Diozmin-Heszperidin féláron ugyanolyan jó lehet?

Mindkettő mikronizált, a hatóanyag ugyanaz, mennyiségre is.

 

Csak az árban van különbség?

 

 

liduskácska Creative Commons License 2018.11.22 0 0 6388

Sziasztok!

Köszi nyuggerfarhát a választ. 

Arra lennék kiváncsi hogy ha vágnak odalent belül akár aranyér akár fissura mindegy mi, létezik hogy tényleg egyszer begyógyul és soha többé nem érzi az ember? Vagy innentől már örökké megmarad az érzés belenyilall fáj szúr időnként?

Van itt olyan köztünk akinek teljesen jó lett minden a vágás után? Van itt köztünk orvos esetleg aki meg tidja ezt mondani?

Kezdek nagyon elkeseredni 😊 hogy ezentúl tényleg ezzel kell együttélni? Ha elvileg be van gyógyulva mindenem belül miért fáj még mindig? 😊 Köszi mindenkinek eddig is és ezután is!

MM-93 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 6387

Most voltam tukrozesen augban, akkor mondtak hogy repedesem van.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6386)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 6386

Bocsi.

Jó még az édesburgonya.

Viszont még kipróbálhatnád a paraffinolajat/gyógyszertár/ is 1 evőkanál naponta és hozzá olyan kaja, amitől a végtermék könnyen kijön. A sütőtök is jó.

Persze a felírt kúppal kombinálva.A paraffint 2 hétnél tovább nem ajánlatos szedni.

Lényeg hogy semmi ne sérthesse fel.

Viszont mikor voltál vastag b. tükrözésen, mert kb 4 évente ajánlott ellenőrizni. Hátha ott van a bibi/vérzés stb.

Előzmény: MM-93 (6384)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 6385

Köszi hogy válaszoltál.

Előzmény: TamásD (6383)
MM-93 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 6384

Sziasztok!

lassan 3 honapja tart a kinlodasom.

amikor kezdodott elmentem proktologushoz megtukrozott, azt allapitotta meg hogy vegbelrepedesem van, irt fel vmi gyogyszertari kupot azzal probalkoztam, majd kiprobaltam mas kupokat is eredmenytelenul.

szinte semmit nem javult, talan nem faj annyira a wczes, de utana par ora az nagyon rossz.

irrital csip luktet neha, verzes wczeskor szinte minden alkalommal. Utana meg semmit nem erzek

 Van egy kissebb belso aranyerem amivel mostanaban nem volt gondom, de olvastam hogy ez is valadekozhat ami elosegiti a repedest. Illetve eddig nem nagyon figyeltem oda a bevitt kajak tartalmaira.

amit hozza kell tennem, hogy probaltam azert a taplalkozasra figyelni minden nap reggel este egy korty oliva olaj, zabpehely tejben aztatva, muzlis activia plussz muzlit ontok meg bele, napi 2-3 liter folyadek megvan, csoki 95% ban kiiktatva, mostanaban meg sutotokot is eszegetek ami jot tesz az anyagnak.

szoval nem tudom mit kellene tennem de ennel tobbet nemtudok tenni, igy meg borzalmas elni.

TamásD Creative Commons License 2018.11.19 0 0 6383

Nagyon okosat nem lehet látatlanban írni. Ha tényleg fissurád (vagyis a nyálkahártyán lévő berepedés, seb) van, akkor azzal leginkább csak türelemmel, diétával, és gyógyszerekkel lehet segíteni. Ilyen esetekben jó hatású a Rectogesic kenőcs, amit pont ilyen berepedéses bajokra találtak ki.

Ha nagyon zavaró, nem múlik gyógyszerekre, ezeket a berepedéseket meg lehet próbálni operálni is, van többféle módozat, de csodát és szövődménymentességet nem lehet igérni.

 

Nézesd meg másik orvossal is, több szem többet lát.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6381)
bonap arte Creative Commons License 2018.11.19 0 0 6382

Javaslom Mosonmagyaróváron Dr. Wellner István sebész főorvost. Tb-re is dolgozik. A legjobb kezű és hozzáértő orvos. 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6381)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 6381

Bocsi.

Látom szakértő vagy.

Nekem áprilisban volt vastag. b. tükrözésem és ott látható volt hogy a kijáratnál 2 helyen van a probléma./ér lyukas/

Az eredménnyel visszamentem a proctológushoz és azt mondta a műtét nagyobb kockázat./öregnek talált a műtéthez?/

Csináltatott   mellkas-has-kismedence CT-t, ami negatív lett.

Nekem nem fáj, nem viszket, fissura vagy mi és belül van.

Viszont alkalmanként vért látok WC papíron, ami idegesít.

Szerinted mit tegyek, most nézegetek egy másik orvost 2. véleményre./GY-M-S megyében/

Igyekszem úgy kajálni hogy ne kelljen erőlködni.

Köszi ha válaszolnál.

 

Előzmény: TamásD (6380)
TamásD Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6380

1. Az aranyeresség a normálisan is meglévő kis vénás párnák, csomók kitágulása, megnyúlása. Ezek a párnák mindenkinél ott vannak, csak a fokozott erőlködés, ülés, rossz vérkeringés, vagy valamilyen genetikai adottság hatására egyeseknél jobban megnyúlik a nyálkahártyájuk, mint másoknál az idők során.

2. A viszketés irritációt jelent. Ezeket a megnyúlt, elvékonyodott nyálkahártyájú, sérülékeny felszínű párnákat a széklet kémhatása illetve a benne lévő szilárd rögök minduntalan végigcsikarják, irritálják.

3. Nagyjából igen. Amíg kezdetibb stádiumú, mindenféle kúp-kenőccsel a tüneteket meg lehet szüntetni, de magát a megnyúlt nyálkahártyát csak valamilyen beavatkozással lehet eltüntetni. Ez lehet "félműtétes", gumigyűrűs elszorítás, fagyasztás, lézer, UH aláöltés, stb. Ha ennél többrül van szó, akkor műtétesen kell kimetszeni a fölösleges, megnyúlt nyálkahártya részeket

Előzmény: szilard7197 (6378)
arpad-lajos Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6379

Nem jól gondolod. Ha google -on keresel sok részletes leírást találsz

Előzmény: szilard7197 (6378)
szilard7197 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 6378

Jól gondolom?

1. Az aranyér valójában1. jóindulatú érszaporulat

2. a viszketés valamiféle növekedést sejtet

3. eredeményesen kiírtani, sebészetileg a képletek kimetszésével lehet

Köszönöm a választ!

Utazó66 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 6377

Sziasztok! Szeretném kérdezni Dr. Licht Anna doktornőnél volt e már valaki, tud e mondani valamit az Ő tevékenységéről?

Köszönöm!

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2018.11.06 0 0 6376

Helló.

Talán azért van, mert egy kis bélsár odajut és mar.

Lehet kapni vény nélkül Posterisan protect nevű krémet, aminek van egy kis csőre.

No, azon nyomsz be egy kis krémet.

Hátha bejön, utána meg szerintem a heg begyógyul.

Van még a Kamillosan Salbe de ez lehet nálunk nem kapható, ezen is van csőr.

Előzmény: liduskácska (6375)
liduskácska Creative Commons License 2018.11.05 0 0 6375

Sziasztok! Megint én.... Aki pár hónapja olvassa a fórumot az tudja, hogy kripta gyulladással voltam a neves proktológus doktornőnél aki júliusban ki is vágta a gyulladt kriptámat. Azóta gyógyulgatott a seb, és reménykedtem hátha jobb lesz egyszer majd.... mostanában voltam kontrollon, a sebem teljesen begyógyult a drnő szerint, viszont még most is vannak fájó érzeteim, néha súrlódó, mintha egy smirgli papírt húzogatnának bent, néha csípő, szúró érzés, szóval nem oké sajnos még mindig (vérzésem nincs, nem is volt). A drnő nem tudja mitől lehet, azt mondta hogy a hegszövet is lehet érzékeny, illetve hogy nekem vmi feszes húrok vannak odalent bent, amit sok betegnél látnak, de nem igazán tudják mitől alakulnak ki és mitől múlnak el. Sakk matt. Összefoglalva tehát, nem tudja megmondani mitől vannak még most is kellemetlen érzeteim, nem igazán tud már ezen segíteni. Nagyon de nagyon de nagyon el vagyok keseredve hogy ez már sosem lesz olyan mint régen? Most már egész életemben úgy kell élnem hogy minden nap érzem a végbelemben ezt a kellemetlen érzést?? Létezik az szerintetek hogy így maradok és még sincs semmi bajom odalent? Hogy ez így normális? Vagy hogy ennek évek kellenének amíg elmúlik? Komolyan nem hiszek abban, hogy ez "csak úgy" magától el fog múlni. Gondolkoztam azon hogy kérem másodvéleményt másik orvostól, de mivel a drnőt tartják a legjobbnak nem tudom van-e értelme. Tökre kétségbe ejtő, konkrétan én úgy érzem, hogy az életemet vesztem el ezzel, hogy minden nap csak erre a végbél érzetre tudok figyelni. Megköszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat, ötleteiteket.

zminka Creative Commons License 2018.11.05 0 0 6374

Szia!Megkérdezhetem hogy kinél voltál?

köszi

Előzmény: kundof2 (6371)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.27 0 0 6373

Sziasztok!

 

Érdeklődnék,hogy akinek gyűrűzték az erét, milyen volt a másnapja?

Tegnap nekem egy cseresznye nagyságú érre raktak két gyűrűt, ma wczes  után kiszemtelenkedett és kint is maradt..fájdogál,de nem is ez a bajom,nyilván történt egy beavatkozás,ezért fáj. Az hogy kint maradt,na az normális?Ez a folyamata?

Köszönöm a tapasztaltak válaszát!

Pandus8912 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 6372

Múlt héten vettem meg a Dr.Kelen aranyérre való készítményeit, nevesül a Luna Aranyér védőkrémet, illetve a Luna Aranyér törlőkendőt. A krém teljesen jó, megszűnt tőle a viszketés. A törlőkendő nekem újdonság, nem tudtam, hogy ilyen is van. Elfér a táskában és elég diszkrét. Nekem nagyon bevált!!!! 😊

kundof2 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 6371

Voltam tgnap proktologusnál.... benézett, h mi is a gond, van egy kis repedésem, meg egy pici aranyerem is. Kellemetlen volt ahogyan megnézte, de túl lehet élni a dolgot. Adott rá speckó kúpot meg kenőcsöt.

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 6370

Nekem a gyulladásnál sem fáj és nem érzek olyant , mintha valami lenne ott.

Ha előjön akkor a WC papíron kis vér található.

Fissura/repedés-nél legfeljebb olyan érzés, mintha szalmaszál lógna ott ki.

A belsőnél sincs fájdalom semmi.

Szerintem az orvos fogja majd meglátni ha rákukkant.

Fontos az orvosi vizsgálat.

Majd írd meg mi volt.

Ne rágódj, jobbulást.

Előzmény: Doloresz21 (6369)
Doloresz21 Creative Commons License 2018.10.18 0 0 6369

Szerinted belső gyulladásom lehet? Még sosem voltam tükrözésen, hát egyszer ezen is át kell esni. Talán most kicsit jobb lett a helyzet, de még mindig érzem,  hogy van ott valami és ez már több,  mint egy hete tart. 

Sajnos orvost nehéz találni a 4 napos ünnep miatt, de majd utána mindenképp elmegyek, nagyon szeretném tudni   hogy mi lehet a baj.

Előzmény: Zsanna68 (6365)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 6368

Alant leírtam a menetét, te legalább tudod mi vár rád.

Túléled.

Nekem is az van én Haemorrhoidale kúpot /u.a. kenőccsel használom. /patikában keverik ki/

Ezt gasztros-proctológus írta fel, azután már a cs. o. ír fel receptre ha kérem. 

Előzmény: kundof2 (6366)
arpad-lajos Creative Commons License 2018.10.15 0 0 6367

Nem kell félni. Egyáltalán nem fáj. Érzéstelenítés után csinálják. Kicsit kellemetlen amikor felpumpálják. 1 perc, mindenki kibírja.

Előzmény: kundof2 (6366)
kundof2 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 6366

Proktis-M kúpot használ valaki belső aranyérre? Sajnos nekem is vérzik székelés után a papiron van pár csík....szúr is székelés után...ott tartok, h kértem időpontot orvostól.

Végbéltükrőzést azt aranyér esetén kell csinálni? Attól nagyon tartok.

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 6365

Hát a gyulladáson kéne segíteni, de feltétlen orvosnak kell látni mi a helyzet.

Voltál-e mostanában végből-vastagbél tükrözésen? Kb 4-5 év elteltével ellenőrizni kell.

A végtermék kijövetelén segít napi egy evőkanál paraffinolaj. /kb 7-10napig lehet használni patikákban kapható/

Ez segít hogy a gyulladás ne lángoljon fel.

Előzmény: Doloresz21 (6363)
Palopilla Creative Commons License 2018.10.14 0 0 6364

Sziasztok!

Budapest Hermina úti rendelő proktológián járt már innen valaki? 

Kihez érdemes fordulni? Segítsetek!

Doloresz21 Creative Commons License 2018.10.14 0 0 6363

Köszönöm Zsanna, hogy válaszoltál. 

Nekem nem vérzik, csak érzem, hogy van valami belül, ami tompán fáj, amikor fekszem sokkal rosszabb,  de tudok ülni és mellette dolgozni.  Hülyén hangzik,   de olyan érzés mintha feldugtam volna valamit, ami feszít. 

Külső aranyerem már vagy 20 éve van, ami néha begyullad, ha túl sokáig ülök a wc-n (gyerekkorom óta nehezen van eredmény ) de pár nap alatt a kúp és a krém helyre rakja. Figyelek a táplálkozásomra, de nem segít rajtam. 

Még sosem voltam proktológusnál, kicsit félek , de azért néztem időpontot, csak az a baj,  hogy pont akkor lesz meg, úgy viszont biztosan nem megyek el. Előbb viszont nincs időpont. 

 

Előzmény: Zsanna68 (6362)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.14 0 1 6362

Szia.

Nekem van belső aranyerem, de az nem fáj, néha begyullad és vérzik.

Nem lüktet stb

Mennyire fáj és folyamatosan-e, meg rátudsz-e ülni?

A kúp/kenőcs hatásához kell pár nap.

 

Előzmény: Doloresz21 (6361)
Doloresz21 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 6361

Sziasztok! 

Sajnos nekem is témába vágó problémám van, már gyerekkorom óta, ami a terhesség útán csak rosszabb lett...

A külső aranyér tüneteket  ismerem,  de szerintem most belül is van valami gond   folyamatosan úgy érzem ,  mintha a záró izom fölött lenne vmi, tompán fáj és feszít, lüktet. Nagyon zavar, folyamatosan azon kattog, hogy mi lehet az. Szeretnék Orvoshoz menni , de  a magánrendelésre is két hetet kell várni.

Hiába kenegetem és kúpozom  sem kívül sem belül nem változik semmi. 

Volt már másnak is ilyen jellegű problémája? Mivel kezeljem? Mastu krémet és Reparon kúpot használok. 

Köszönöm a segítséget. 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!