Keresés

Részletes keresés

Lacerta Creative Commons License 2016.01.22 0 0 1912

Én is csak egy barátomtól hallottam a petícióról, azért tettem ki ide, mert korábban téma volt a topicon.

Előzmény: topoly (1908)
topoly Creative Commons License 2016.01.21 0 1 1911

Okés, a petíció újra elérhető és aláírható. Éjjen, éjjen! (Tegnap 2 böngészővel próbáltam sikertelenül, miközben a net biztosan működött.)

Előzmény: Lacerta (1899)
topoly Creative Commons License 2016.01.20 0 0 1910

A szokásos "nesze semmi" bürokratikus válaszok...

Előzmény: Törölt nick (1909)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 1909

Itt egy aktuális cikk, de semmit érdemi válasz.

Előzmény: topoly (1908)
topoly Creative Commons License 2016.01.20 0 0 1908

Mi lett a petícióval? A linken legalábbis nem érhető el...

Előzmény: Lacerta (1899)
jakkk Creative Commons License 2016.01.13 -1 2 1907

2016. január 23-án indul az év első különvonata a lillafüredi kisvasút szárnyvonalára, Mahócára!


Már lehet jelentkezni!

Részletek: http://195.228.249.124/magyar/erdeivasut/2016/zuzmara_expressz/6_programkiiras_160123-1.pdf

 

Lacerta Creative Commons License 2016.01.13 0 0 1906

Én is csak egy aláíró vagyok. :)

Előzmény: topoly (1905)
topoly Creative Commons License 2016.01.12 0 1 1905

A szövegen alakított a kiíró, így természetesen aláírtam. Köszönöm.

Előzmény: Lacerta (1899)
topoly Creative Commons License 2016.01.08 -2 0 1904

Két deszkáért nem petíciózna a kezdeményező. Tételesebben és részletesebben kellene leírni, hogy mit kérünk: műszaki karbantartást, vagy a fenntartása kerüljön át az MTSZ-hez, valamelyik bánkúti szervezethez, akármi - írtam pár példát. És taktikátlannak tartom az olyan mondatot, hogy: "Az aláírások számát tekintve egyelőre nincs komolyabban meghatározott cél. A minél több, annál jobb elve alapján indítottuk." Ez igaz és jó, és nehéz kiszámítani, hogy mennyien írják majd alá, de akár ki is lehetne hagyni vagy átfogalmazni.

Előzmény: Törölt nick (1902)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 3 1903

A kéktúra útvonalát is felmérték ugyanebből a hatalmas keretből, annak is sok értelme volt. Érdekes ez, nonprofit módon születnek jó dolgok, rengeteg uniós pénzből meg csak a hülyeség.

Előzmény: Lacerta (1900)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 3 1902

Olyan tulajdonost/fenntartót aki leláncolás helyett kicseréli azt az 1 törött deszkát (esetleg többet is). Nem egy óriási feladat. Esetleg kalóz módon is meg lehetne csinálni.

Előzmény: topoly (1901)
topoly Creative Commons License 2016.01.08 -1 2 1901

Szívesen aláírom, sőt, verbuválok a petícióhoz természetjárókat, de jó lenne világosan leírni, hogy mit szeretnének az alírók elérni/kérni/javasolni.

Előzmény: Lacerta (1899)
Lacerta Creative Commons License 2016.01.08 -2 0 1900

Ott minden név fenn van.

Ésszel kellett volna másolni, ennyi a titok.

 

A TuHu 2015. február elsejével odbl licensz alá helyezte az adatbázisát. Az OSM, ami szintén szabad felhasználású, az adatai jó részét már át is vette ( a pontokat szinte teljesen ).

A szóban forgó táblák szemmel láthatóan vagy a TuHu vagy az OSM adatainak felhasználásával készültek ( tudok nem egy olyan táblát, ami olyan pontra mutat amit én tettem fel a TuHu-ra, amúgy pedig nem közismert, nehezen megtalálható, és csak fizetős adatbázisból érhetőek el hivatalosan a koordináták ).

Az egy dolog, hogy sikerült ingyenes adatok felhasználásával pénzt keresni, de legalább ne kilóra válogatták volna a pontokat, hanem helyismeret birtokában. Ne adj' isten esetleg megkérdik a TuHu  és az OSM trackelőit.

Előzmény: Törölt nick (1898)
Lacerta Creative Commons License 2016.01.08 0 2 1899

Egy kis mozgás Bánkút ügyében.

 

http://www.peticiok.com/petofi-kilato

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.06 0 1 1898

Gondolom mint a turistautak.hu-n.

Előzmény: Woodyka (1897)
Woodyka Creative Commons License 2016.01.05 0 2 1897

Összes tábla amin Petőfi barlang van Anna barlang helyett.

Előzmény: garass (1896)
garass Creative Commons License 2016.01.04 0 1 1896

Arra kérünk mindenkit, hogy az ilyen és hasonló hibás táblákról olyan képet-képeket tegyen fel, amin a hiba, illetve a tábla jobb alsó sarkában lévő azonosító kódsor olvasható. Csak így lehet a hibákat lejelenteni egyértelműen.

Előzmény: Skodri84 (1895)
Skodri84 Creative Commons License 2016.01.04 0 1 1895

Nem tudom így kép alapján vágjátok e a helyet, Bánkút fele a műúton az ördögoldali-bálványi leágazás, nahát itt is kilátóként lefele 5km-re feltehetően a mályinkai van kitáblázva, véletlenül sem a sokkal különb kb. 1-2 km-re lévő bálványi.....

 

Amúgy karácsonyra egy új Bükk-füzetes térképet kaptam, és feltehetően valami szerkesztési hiba miatt cakkpakk eltűntették róla a Barátságkertől Taksalápára menő, elég komoly, eddig fehérrel jelölt dózerutat. Remélem több ilyen nagy baki nincs rajta számomra ismeretlen terepen.....

Petra-25 Creative Commons License 2015.12.23 -1 4 1894

Tudom hogy mit és mennyit dolgoztok a hibák kijavításán! És azt is tudom hogy átszabni, igazítani nehezebb a meglévő elszabottat, mint egy újat és jót csinálni. A pokolbavezető út az meg jószándékkal van kikövezve.

Előzmény: garass (1889)
Petra-25 Creative Commons License 2015.12.23 -1 5 1893

Na igen! A megmondó emberek! Más fórum velük van tele. Sajnos.

Előzmény: Woodyka (1892)
Woodyka Creative Commons License 2015.12.23 0 7 1892

Nekem az Újgyőri főtér jutott eszembe, amikor a februári látványterv alapján már ezer fórumon szólva lett, hogy 3 bejövő sáv és 1 kimenő a körforgalomban kevés lesz és józan ésszel se magyarázható, mikor után 2 sávos az út. De jó lesz az úgy! Csak megépítették, egy hónapig botrány, majd kicsit férceltek így most olyan szerencsétlen ívű amilyen.

 

És a botrány közepén a tervező is nyilatkozott, amolyan 47ezres szinten:"biztos azóta megváltoztak az autósok szokásai".

 

Én innen nézem az önbizalmas részét: nem tudjuk, nem értjük, aki meg szól az hülye biztos,de ne szóljon bele.

Előzmény: garass (1891)
garass Creative Commons License 2015.12.22 0 7 1891

A valóság az volt, hogy a jó táblákból országosan kevés volt. Az elképzelés az volt, hogy pótoljuk a hiányt. Azt jól látod, hogy a jókat ez a rendszer lerontotta, vagy legalább is tompította. Mert azért a régiek kinn vannak most is. A baj az, hogy egy hibás koncepció került megvalósításra a nélkül, hogy ez a területeket és a természetjárás gyakorlatát jól ismerők bevonásra kerültek volna, legalább egy véleménynyilvánítás erejéig. Szerintem nem tudatos nemtörődömségből jött ki ez, inkább az önismeret hiány, a túlzott önbizalom a ludas.  De ez már megtörtént.

Ennél most fontosabb, hogy hogyan lehet értelmes fordulatot venni ezen. Ezért folyik most ezerrel a hibafeltárás.  

Előzmény: Woodyka (1890)
Woodyka Creative Commons License 2015.12.22 0 6 1890

Akkor végülis ha jól látom az eddigi bükki jók és az ország többi részén a jók és kevésbé jók helyett egységesen csúnya és totálisan hibás táblák kerültek ki. Az az egész jó és nem annyira jónál vajon mivel is jobb az egységesen hasznavehetetlen? A pénzt még értem, hogy kellett a pénz, aki csinálta a táblát, azon keresztül. De itt még mindig nem értem, hogy szépet és használhatót miért nem lehet csinálni, hacsak azért nem mert totál sötét akire bízva van és pont nem is érdekli a hely ahol él, neki jó a szemétdomb is?

 

Előzmény: garass (1889)
garass Creative Commons License 2015.12.22 0 6 1889

Ez nem beletörődés, inkább a realitás. Amikor eleinte pár táblát megláttam, én is azt hittem, könnyen megoldható a hiba. De ma már minden táblára van rálátásom a megyében és ebből következtetni tudok az ország többi részére is. (Elvben azt is látom, de arra már nincs időm, hogy azokba is belemerüljek.) Csak nálunk mintegy 600 oszlop lett kihelyezve, mindegyiken több (2-től 8-ig) tábla van felszerelve. Eddig átnéztük és hibalistáztuk a Zemplént, a Cserehátot és Aggteleki karsztot. Most folyik a terepen az ellenőrzés a Zemplénben és a Bükkben is. Nem tíz-húsz tábla tartalma hibás. 

Az alapelgondolással nincs hiba, hogy egységes kivitelű táblarendszer legyen a teljes kékkörön. Igaz, a Bükkben voltak szép, jó táblák, de nem volt egységes, hisz minden megye saját elgondolás szerint dolgozott, sőt a BNP, Északerdő és még több más szerv is önállóan tett. De ez nem volt így az ország egészében. A projekt egy korszerű túraút létrehozását tűzte ki célul. Ez tette lehetővé a teljes kékkör jelzésfelújítását, a teljes bélyegzőhely egységesítését, sok turisztikai objektum felújítását, létrehozását. És ez volt a cél a táblarendszer kialakításával is. Ez utóbbi sajnos hibás koncepció és kivitel miatt nagyon félre csúszott.

A projekt közben lezárult, a realitás az, hogy a rossz rendszerből egy még használható állapotot tudjunk elérni. 

Jellemző, a mai délutánom azzal telt, hogy a terepi fotók alapján a Bükkszentkereszt és Kács közötti táblarendszer hibalistáját állítottam össze. Alig 30 oszlop, számos hibával. És ez egy kevésbé frekventált terep.

A koordinátákhoz most csak annyit, hogy bár én is térképen nőttem fel, nekem ma is elég egy vaktérkép is, míg a többség az okosával is simán eltéved. Ugyanakkor tudomásul veszem, hogy haladni kell a korral. Az említett korszerű túraút kialakításához ma már ez is hozzá tartozik. A baj az, hogy a tábla koordináták csak az álláspontomat mutatják, míg a feltüntetett célpontét nem. És így művészet eljutni az olykor még a turistatérképeken sem ábrázolt célokhoz. Az a bizonyos koncepció erre nem gondolt.

 

 

Előzmény: Petra-25 (1883)
Petra-25 Creative Commons License 2015.12.22 0 5 1888

Az konkrétan nincs benne, de jelzett turista út nem vezet oda, igy a többi korlátozásba "belefér".

A Leányvölgy szerepel, oda "felülről" csak az Ablakoskő felől lehet lejutni, ugy-ahogy, mert a másik a Tamáskő felőli út -valamikor az is jelzett volt - eléggé meredek. 

Előzmény: Törölt nick (1886)
Petra-25 Creative Commons License 2015.12.22 0 3 1887

Gondolom azért, mert van aki anélkül lépni se tud, és még a János-hegyen is eltéved nélküle. Nézd meg az egyik társtopikot, hogy mi megy ott a GPs bűvöletében. :-(

 

Előzmény: Törölt nick (1885)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 1886

Ablakos-kő pont hiányzik. Havas időszakban látványosan látszik, hogy az Őserdőn mennyi a forgalom.

Előzmény: Petra-25 (1884)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 4 1885

Minek a táblára a koordináta?

Előzmény: Petra-25 (1883)
Petra-25 Creative Commons License 2015.12.22 0 1 1884
Előzmény: Törölt nick (1882)
Petra-25 Creative Commons License 2015.12.22 0 7 1883

A tervezőnek - és kivitelezőnek- áldassék a neve, és a keze! Érdekes, hogy akkor tudtak keménykedni? Vagy csak Endrének meg Ivánnak mutatták meg hogy mekkora a hatalmuk?  Átmentek gittegyletbe? Vagy csak Attila tud emberkedni a terepen? 

OK, látom beletörődtél, nem akarsz belemenni a nagyokkal a reménytelen küzdelembe! Megértelek! De nem tudták volna az okosok forditva csinálni? Vagy ennyire mindenek felettinek és mindent tudónak hitték magukat? :-(

 

A táblázás eddig is jó volt a Bükkben! A nagy kirándulóhelyek (Lilalfüred, Szilvásvárad) korrekten voltak táblázva,Bánkút ugyszintén. Az OKT mellett is szép és főleg korrekt táblák voltak. A kevésbé ismert helyekre meg aki odament, az felkészült belőle. Na jó nem voltak a táblákon koordináták. Jogos! De nekem nincs GPS-em, mint sokunknak. A térképen mindig van térerő, és sose merül le az aksija!

Igaz, majd az idő! Nem akarok jósolni, maradjunk annyiban hogy 2020-ban találkozzunk egy ilyen táblánál, és ott beszéljük meg! 

Előzmény: garass (1879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!