Keresés

Részletes keresés

kingA Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13479

Úristen szegény cica. Rettenetes lehet ha fél és nem tud megmozdulni... Nagyon drukkolok hogy rendbejöjjön. Lehet hogy nem kéne etetni, inkább csak itatni meg Vetri dmg, amíg ki nem derül, hol van a kaki...

Előzmény: ágika1 (13477)
Antisystem Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13478

Nézd, azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a gerincnek - akárcsak az agynak - lehet olyan tompa traumája is, ami tapintással vagy sima röntgennel nem mutat elváltozást, ne mégis fellép belső duzzanat, nyomásfokozódás, ami mindenféle érzészavarokat meg bénulásokat tud előidézni. Kontraszt-röntgen vagy CT ki tudja mutatni. (n.b a közismert "agyrázkódás", "agyzuzódás" is egy ilyen folyamat, annak sincs fizikális vagy röntgen-tünete...)  Reflektorikus ileust (tehát, amikor az idegrendszer funkciózavara miatt zavart a bél továbbító mozgása) meg a fizikai traumán túl a jelentős stressz is ki tud váltani, tehát mondjuk egy baleset látható fizikai sérülés nélkül is okozhatja. SZVSZ első körben meg köll hallgatni a jószág hasát (az abszolút nem megterhelő, és csak egy szívhallgató kell hozzá), milyenek a bélhangok... a paralitikus ileusra (amilyen a reflexes is lehet) a "néma has"  tehát a bélhangok hiánya a jellemző.

 

ÜdV

Előzmény: ágika1 (13477)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13477

  Egy menhelyen lévő cicáról van most szó, mi lehet ez?

 

 2-3 napja hozták elvileg a mellső lábaival "valami". A szeme tiszta mint a kristály.

A helyi orvos nem látott gerinc sérülést és mégis csak az oldalán fekszik. Eszik, ha odateszik a kajához, de kaki sehol, kő kemény a hasa  a parafin ellenére.
Szép piros a szája, de járni nem tud.
Úgy néz ki, mintha béna lenne. Érzi minden végtagját és mégsem tud felállni. Nyújtózkodik is. Az emberektől fél az biztos.

mental asylum Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13476

Köszi szépen.

 

Holnap elviszem egy másik dokihoz, ő sokkal lelkiismeretesebb mint az akihez (ez van a cicához jóval közelebb) vittem néhány napja.

 

Üdv!

Előzmény: Wet RinR (13475)
Wet RinR Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13475

Macskáknál van egy autoimmun bőrbetegség (pemphigus), ami például a karmokre is korlátozódhat. Én is kezelek olyan cicát, amelyik egy-egy injekció után 3-4 hónapig tünetmentes, utána elkezde beduzzadni a körömágya (nem tudja visszahúzni a karmait), savó lép ki a karomnél (beszáradt váladék látszik a körömágy-karom átmenetnél). Érdemes megnézni még a csecsbimbókat is, azok is megduzzadhatnak-begyulladhatnak. Természetesen látatlanba csak találgatni tudok, de ezen a területen is érdemes lenne vizsgálódni.

zs

Előzmény: mental asylum (13470)
mental asylum Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13474

"Hát...  - hogy én találtam benne, az......"

 

helyett

 

Hát...  - hogy én nem találtam benne, az......

Előzmény: mental asylum (13473)
mental asylum Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13473

Hát...  - hogy én találtam benne, az hagyján, de a doki sem aki elég alaposan átvizsgálta.

Ezek után én csak pingvinkedni tudok, azaz széttárom a karjaim, - sosem lehet tudni.

Azért szeretném, ha szakemberek is szólnánk, - ha igaz az, hogy rendellenes fejlődés miatt nem tudja rendesen visszahúzni a karmait, az felnőtt korában (2-3 éves lehet) okozhat-e bajt, hogy még be is gyullad neki.

Előzmény: ágika1 (13472)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13472

Nem mehetett a lábába?

ágika1 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13471

Több szem többet lát. 

Tüske, vagy hasonló nem mehetett a talpába?

Előzmény: mental asylum (13470)
mental asylum Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13470

Sziasztok!

 

Az egyik hajléktalan cica már az ötödik napja lógatja a jobb hátsó lábát. Nem tudja letenni, úgy ugrik a bal hátsóval.

Már elötte két nappal láttam, hogy valami nem stimmel vele, mert egy kicsit sántítva ment.

Tegnapelött elvittem egy állatorvoshoz, aki igazán nem tudja mi baja van, azt látja, hogy valamiért nem  rendesen működik a körme, nem tudja teljesen visszahúzni. És ott a mancsa be is van gyulladva. Összehasonlításként magnézte a jobb elsőt is,- ami nem gyulladt, és azt sem tudja teljesen visszahúzni.

Hőemelkedése van a cicának.

Adott neki egy injekciót, meg két féle tablettát, amit nekem kell adni neki egy pár napig. (Nem otthon vagyok, nem tudom megnézni mik a gyógyszerek). Az egyik valami fájdalom csillapító.

Szerintetek létezik az, hogy néhány éves korára lesz ez probléma, hogy esetleg a karmai nem megfelelően működnek?

Vagy jobb lesz, ha másik dokihoz viszem?

 

Köszi,-

 

Üdv!

ágika1 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13469

Újra gazdis lett a kutyus. :))

Előzmény: kingA (13468)
kingA Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13468

Na de hogy e könnyed kis nyelvészeti kanyar után a lényegre térjek: hogy rohadna meg az a chipes "gazdi"!

Előzmény: ágika1 (13464)
Antisystem Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13467

farkaskutya = német juhász köznapi neve

...izé, erre én is elírom:))

Szóval:

németjuhász vagy német juhászkutya = egy kutyafajta

német juhász = germán birkapásztor...

:))

szóval persze farkaskutya = németjuhász...

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (13466)
Antisystem Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13466

"Találtunk ma  egy chipezett 5-6 év körüli kan farkas kutyát."

Ha nem lenne farka az mit jelentene?

farkaskutya = német juhász köznapi neve

farkas kutya = egy kutya, akinek van farka...

Tessél érteni a poént, ha már elírtad:)))

 

ÜdV

Előzmény: ágika1 (13464)
CBNora Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13465

Nem lenne farkas kutya.

Előzmény: ágika1 (13464)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13464

Van farka, csak valahol olvastam, hogy ivartalanításnál a nőstény macskák fülcimpáját megjelölik, nehogy újra elkezdjék műteni őket. A chipes "gazdit" felhívtuk, azt mondta, hogy ő egy hónapja elajándékozta egy biztonsági őrnek a kutyát  akinek a nevét és telefonszámát nem tudja :((

Ha nem lenne farka az mit jelentene?

 

Előzmény: kingA (13463)
kingA Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13463

Van farka?

Vigyétek el egy állatorvoshoz, akinek van chipolvasó berendezése!

Előzmény: ágika1 (13462)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13462

Találtunk ma  egy chipezett 5-6 év körüli kan farkas kutyát. Az egyik fülén  kb 4 cm mély szabályos v alakú kimetszés van, ez jelenthet valamit?

Antisystem Creative Commons License 2011.11.12 0 0 13461

Erről hol hallottál? Még nekem is komolyan kellett kutatnom az emlékeimben...

Legutóbb akkor volt ez közszájon forgó téma, amikor a Budapesti Állatkert hímtigrise, az Argun boldogult meg TBC fertőzésben pár éve. Akkor komolyan fel is merült, hogy nem-e az állatkertben addig szabadon mászkáló "bio-egérfogók" szóval a cicák terjesztik. (emléxem, én az agyvérzés határán, habzó szájjal anyáztam a honi Állategészségügyi szabályzatnak a TBC gyógyítását tiltó passzusait, ugyanis ebben el vagyunk maradva vagy 50 évvel, ilyen a világon nincs nagyon máshol... ez még akkor keletkezett, amikor a TBC nagyjából kezelhetetlen volt, és azóta megvan őskövületnek...)

Különben amennyit én hallottam, annyiban nem tipikus zoonozis, hogy ember és macska vonatkozásában csak az emberről macskára terjedési vonal bizonyított, olyan esetet még nem nagyon diagnosztizáltak, ahol (ép immunrendszerű) ember bizonyosan egy macskától kapott volna el TBC-t... meg hogy a maccs igazándiból a szarvasmarha (bovin) TBC-re érzékeny, a humánra nem annyira, az létezik, de ritka.

Meg M. avium esetek vannak a pubmeden, ami embernél is egyre nagyobb problem.

Érdekes, hogy a nontuberkulotikus mycobacteriumokról viszont macska vonalon nagy a csönd. Tehát azt tudni, hogy embernél mondjuk a M. marinum randa idült sebfertőzést meg izületi fertőzést képes csinálni, de hogy macskánál mit csinálhat ha megeszi a fertőzött akváriumi halat az "??????????????"

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13456)
kingA Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13460

Micsoda barmok! Persze jobb ha mingyá az elején kiderül...

Előzmény: Nyafkamacska (13459)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13459

Szerintem úgy köhögnek mint egy TBC-s.

 

A mi köhögős cicánkról kiderült, hogy van egy enyhébb asztmája és így már nem akarják örökbefogadni. Mert annyira sajnálják.

Előzmény: Wet RinR (13458)
Wet RinR Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13458

Nem tudom. Az általam ismert összes szakkönyv macska esetében az emésztőszervi formát hozza jellemzőnek, a légzőszervi tuberkulózist pedig inkább csak lehetőségként említik macskánál (inkább kutyánál jellemző). Persze ilyen gazdátlan macskapopulációknál az immunszupresszív fertőzések sem ritkák, így a kettő akár társulhat is. Arra mindenesetre kíváncsi lennék, hogyan mutatták ki a cicák TBC-fertőzöttségét (köpetet vettek tőlük? felboncolták?). Az, hogy úgy köhögnek, mint egy TBC-s beteg, még semmit nem jelent: a macskanátha krónikus formáinál is úgy köhögnek...

zs

Előzmény: Nyafkamacska (13457)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13457

Egy leendő gazdinktól. Elég okoskodó, úgyhogy először nem vettem komolyan.

A Korányiban dolgozik és szerinte ott a kertben vannak TBC-s macskák.

Én meg ezt találtam:

A tuberkulózis (TBC) állítólag újra felütötte a fejét hazánkban. A TBC-s macskák ugatva köhécselnek, és hamar lefogynak. A cicusok a TBC-t tőlünk, emberektől kapják el leggyakrabban. A visszafertőződésre, tehát hogy mi kapjuk el macskáinktól, kevés esély van. A TBC az emberi, és állati köpeteken (slejmen) keresztül terjed, a macskák pedig velünk ellentétben lenyelik azt. Hacsak nem nyalunk bele a cica szájába, nagyon kevés esélyünk van arra, hogy elkapjuk tőle ezt a fertőzést. Ha TBC gyanúja merült fel, keressük fel állatorvosunkat, aki teszteléssel megalapozhatja, vagy megcáfolhatja a sejtésünket. 

 

Itt: http://www.pets-magazin.hu/index.php/macska/65-macska/631-fels-leguti-betegsegek-cicaknal

Előzmény: Wet RinR (13456)
Wet RinR Creative Commons License 2011.11.11 0 0 13456

Erről hol hallottál? Még nekem is komolyan kellett kutatnom az emlékeimben, hogy felidézzem, amit tanultam...

Macska TBC: elsőrorban ferzőzött (nem pasztörizált) tejtől kapja az állat. Zoonózis, vagyis a legfontosabb veszélye az, hogy a fertőzött macskától az ember is megkaphatja. Macskában elsősorban emésztőszervi tüneteket okoz (hasmenés, hányás, fogyás). Diagnózisa csak úgy állítható fel, ha a beteg állat beléből kivágnak egy darabot, és abból kimutatják a kórokozót. Nagyon-nagyon ritka, bár most, hogy sok helyen lehet kapni termelői tejet, előfordulhat.

zs 

Előzmény: Nyafkamacska (13455)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.11.10 0 0 13455

Mi az a macska TBC?

Antisystem Creative Commons License 2011.11.08 0 0 13454

Nem tudom véd-e a füldugó az üvegen karmilászás ellen is?  :))

Akkor marad a nyugtató a gazdának - ha szabad ajánlanom a MACSKAgyökeret...:))) (Valeriana)

Az még természetes is:) Persze az is megoldást jelenthet, ha pár napra magára hagyod a cicust megfelelő mennyiségű ivóvíz társaságában:)))

(ne is mondd, a mi egyik macskunk is elhájasodott, úgy néz ki mint a Garfield csak feketében... még a járása is olyan hátulról nézve... úgyhogy próbálom elmagyarázni a kutyának, hogy hiába nagy haverok, azért pusztán a cica egészsége érdekében naponta zavarja meg párszor körbe a kerten, fel a diófára... tudod, mint a személyi tréner:))

 

ÜdV

Előzmény: ágika1 (13453)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 13453

Nem tudom véd-e a füldugó az üvegen karmilászás ellen is?  :))

 

Lemértem ma, az Obesityből 70 g  térfogata ugyanannyi mint a normál kajból 80 g-é.

Előzmény: Antisystem (13452)
Antisystem Creative Commons License 2011.11.07 0 0 13452

A macsek fogyókúrájának fontos kelléke a nyugtató - a gazda számára, persze:)))

Azután nem árt néhány füldugó se....

 

ÜdV

Előzmény: ágika1 (13450)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 13451

A vége lemaradt:

alacsonyabb energiatartalmú le fog fogyni, persze lehet hogy a fajsúly a dolog magyarázata.

Előzmény: ágika1 (13450)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 13450

Több részletben kapja a kaját, és így is állandóan a tálja előtt ül és kunyerál. Kb.  7 kiló, így neki a  tápos zacskon lévő táblázat szerint az Rc Young -ból  90g-ot kellene kapnia, az Obesityből, ha az elérendő súly 6 kiló akkor ha nagyon kövér 70 grammot, ha csak kicsit akkor 50-et. 

Úgy gondoltam, hogy a fogyókúrás tápból megeheti a korábbi mennyiséget, de mivel az alacsonyabb energiatartalmú le fog fogyni. Persze a fajsúlyra nem gondoltam, lehet hogy az amagyarázat.

Előzmény: Wet RinR (13449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!