Keresés

Részletes keresés

viktor0320 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 481
Köszi a választ! Remélem is hogy tudnak majd akkor fogadni de ez még odébb van.
Egyébként van valakinek valami jó ajánlata szállásra?
mrrr74 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 480
Szia!

A MH-at ne úgy képzeld el, mint egy szállodát, hanem, mint egy klubházat. Ott élő magyarok tartják fenn és tartanak ott rendezvényeket. E mellett adják ki a szobákat. Azt gondolom, hogy meg tudják oldani, hogy valaki vár ott rátok, sokszor voltak ott még este 11-kor is - bár éppen felújítás volt.
Előzmény: viktor0320 (479)
viktor0320 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 479
Sziasztok!

2 ismerősömmel tervezünk egy Svédországi utat valamikor a tavaszi szünetbe kb. április 21-26 között. (tudom hogy még korán van de már elkezdtünk infót gyűjteni)
örülök hogy rátaláltam erre az oldalra mert nagyon sok hasznos infót olvastam és az élménybeszámolók is nagyon tetszettek :)
Hallottam erről a magyar házról. Ahogy olvastam 250sek/fő/éj a szoba. Szerintem ez olcsó (mi 9-14 ezer ft között láttunk szállodákat).
Amúgy érdekelnek más szálláslehetőségek is max olyan 10 ezer Ft/éj/fő árban.
A probléma csak az hogy jelenlegi menetrend szerint a Wizzair gépek csak 19.50-re érkeznek meg Stockholmba (+ amennyit még késik). Ha a 20.00-ás reptéri buszt elérnénk még akkor is leghamarabb 21.20-ra érnénk be a városba és még erre jön a 20-30 perces utazás vagyis 22.00 körül érnénk a Magyar Házba. A kérdésem az lenne hogy ilyenkor még van ott recepció?Vagy inkább aludjunk valami reptéri szállóba és másnap reggel menjünk a magyar házba?
olvastam a fórumon hogy valakinek e-mailben elküldték a szálloda kapukódját és a portán egy borítékba bele rakták a szoba kulcsot is (de ez nem a magyar ház volt)

hooker007 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 478
szia !

1. legjobb megoldás a repcsi . Wizz , Malév , Norwegian biztos megy oda.
Ár sok mindentől függ / fapados vagy nem , kézipottyásszal vagy nagyobb csomaggal , mikor van lefoglalva /. Azt mondanám most 20 ezer ft-tól a csillagos ég egy retúr jegy.

2.Flygbussarna a legjobb megoldás ... szerintem :)
költségei a cég oldalán megtalálhatóak. http://www.flygbussarna.se/

3: szállások közül a hostel-ek és a hotelek a legjellemzőbbek.
árakkal most perpill nem vagyok képben , de nem olcsó :)

4: közlekedési lehetőségek: busz , tunnelbana
A vonaljegy nagyon drága , jobban megéri a bérlet bizonyos idő felett.

5: Stockholm card : http://beta.stockholmtown.com/en/Information/Buy--Order/The-Stockholm-card/
itt mindent megtalálsz róla.

6: a programokra is azt tudom írni egyéntől és időtől függ.
Ami nagyon ajánlott az a Wasa és a Skanzen - szerintem -
de kihagyhatalan a Gamla Stan is.

ajánlom nézegetni ezt az oldalt :
http://www.stockholm-svedorszag.com/

itt szinte minden kérdésdre megtalálod sokkal bővebben a válaszokat :)
Előzmény: pandaka (477)
pandaka Creative Commons License 2010.09.12 0 0 477

Sziasztok!

Stockholmból kell házi dolgozatot írni a suliba. Tudnátok segíteni a következő témákban?

- Utazási módok, hogy tudunk Budapestről eljutni? Költségei?

- A reptérről hogyan tudunk bejutni a városba? Ennek költségei?

- Milyen szálláslehetőségek környezetébenközül választhatunk a városban és a közvetlen környezetében? Költségei?

- Milyen közlekedési lehetőségek közül választhatunk a városban?Ennek költségei?

-  Stockholm Card vásárlásának előnyei és a különféle időtartamra történő vásárlás költségei? Soroljam fel azokat a múzeomokat és látványosságokat, amelyeket kedvezményesen megtekinthetünk?

- Milyen programokat szervezhetünk?  Stockholmi séta rövid hajóúttal?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

PapSanyi Creative Commons License 2010.08.28 0 0 476
SZia!

Tudsz fizetni vele ha jól tudom és penzt is tudsz kivenni. Egyébként is fel van tüntetve az üzleteken,hogy milyen kártyát fogadnak el. ...ahol valamit árulnak azok közül kb90%ánál tudzs kártyával fizetni...
Előzmény: b.julcsi77 (475)
b.julcsi77 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 475

Sziasztok!

 

Sok helyen olvastam, hogy érdemes kint kártyával fizetni, mert sok helyen elfogadják. Nekem VISA elektron kártyám van, nem dombornyomott! Ezzel a kártyával tudok kint fizetni?

Előre is köszi a segítséget!

b.julcsi77 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 474

Megtaláltam! :) Igaz csak a tájékoztató szöveg van magyarul, de ez is tök jó!

Előzmény: b.julcsi77 (473)
b.julcsi77 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 473

Szia!

 

Én megnéztem a Flygbussarna honlapját és nem találtam magyar oldal rajta?! Lehet, hogy én vagyok a béna, de légyszi be tudnád elemelni azt a linket, ahol megtalálom a magyar nyelvű oldalt.

Előre is köszi.

Előzmény: MrBangyal (437)
b.julcsi77 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 472

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Skavska reptéren a menetrendszerinti buszokra, ami bevisz Stockholm központjába, a jegyet a buszon veszem meg vagy jegyautomatánál? A buszon is lehet kártyával fizetni?

pasig Creative Commons License 2010.08.17 0 0 471
Megtudnátok mondani mennyibe kerül a taxi stockholmban /km?
happymocskos Creative Commons License 2010.08.15 0 0 470

Nagyon sok érdekes információt olvashattam itt!Köszönöm a résztvevőknek!!Amit sehol nem találtam,hogy van-e közlekedési-, ill. belépő kedvezmény a 65 év felettieknek? Ha valaki tud valamit ezzel kapcsolatban, nagyon várom,mert két nap múlva indulok Stockholmba.KÖSZÖNÖM!!
mrrr74 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 469
A visszaút előtt 7 napnál hamarabb nem lehet kinyomtatni, így nekünk ott kellett megoldani. Arra vigyázni kell, hogy utólag nem adhatsz hozzá csomagot, pedig ez így nem szerepel a leírásban.
Elfogadják természetesen. Mi a kapuhoz menet egyszerűen elhagytuk a beszállókártyánkat, úgy kellett kiállítatni egy újabbat. Ami fontos, hogy a kapuknák egy ember ül mérleggel és leméri a kézipoggyászt. Fényképezőképtáskát sem enged fel második kézipoggyásznak, figyelni kell erre. Ilyet még nem tapasztaltam sehol, pedig sokat repülök.
Előzmény: b.julcsi77 (468)
b.julcsi77 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 468

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a reptéren vagy otthon nyomtattátok ki a beszállókártyát? Csak azért kérdezem, mert most foglaltam életemben először online repülőjegyet és van arra lehetőség, hogy otthonról is kinyomtassam a beszállókártyát ingyen, mert ha a reptéren kérem a besz. kártyát, akkor ott már fizetnem kell ért. A visszaútnál is elfogadják a Skavska reptéren az online csekkolást, vagy jobb ha ott a reptéren kérem a beszállókártyámat? Kicsit parázok, mert az online foglalás egyszerűsége miatt arra gondolok, hogy nehogy valamit elrontsak! Tudom, ez hülyén hangzott! :)

Előre is köszi a segítséget!

mrrr74 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 467
Vasa Múzeum. ez egy hadihajó, ami 1626?-ban a szokásos 5 év helyett a fele idő alatt épült meg király nyomásásra és az első útján elsüllyedt. 1950 körül elkezdték az előkészületeket a kiemelésre, majd kiszedték, 9 évig tartósították, építettek köré egy múzeumot és meg lehet csodálni. Ennek árát már leírtam. Esetleg a királyi palota vagy a városháza - ez talán Stockholm jelképe, itt van a Nobel díj kiosztó utáni vacsora (mindkettő a T-Central mellett van)

Vasa-tól nem messze van a Történeti Múzeum, viking kiállítás. Szerdán az első este 8-ig nyitva. Nem láttam kocsmát, de olyan 50 sek-ről hallottam. Beültünk volna ha lett volna, de nem volt.

Napos bérlet 100 sek
Előzmény: pasig (466)
pasig Creative Commons License 2010.08.12 0 0 466

Lenne még egy pár kérdésem.

Mit érdemes legjobban megnézni stockholmban ha csak egy napunk van rá?Focimeccsre megyünk szept. 3-án, és a meccs napján délelőtt és kora délután valami értelmes programot szeretnék összeállítani a társaságnak.Nem feltétlenül drága múzeumra gondoltam, de ha megéri akkor oda is elmennénk.Mennyi egy korsó sör egy ottani kiskocsmában kb?Tudom, hogy drága, de mégis mennyi?

Skvastáról a buszjegyet fizethetem hitelkártyával?

mrrr74 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 465
Szia!

Leírom, hogy mi tetszett nagyon (és nem érdemes kihagyni) és mennyibe került (sek):

Vasa múzeum: 110
Királyi palota: 140
Történeti múzeum (viking kiállítás): 70
Drottingholm: 190
Skanzen: 120
Állatkert Skanzenban: 90

Több helyet is bejártunk, de ezek voltak a legérdekesebbek. Nobel Múzeum nem kötött le pl. Ezek a 3 napos kártyába beleférnek, de utazni akkor is kell, ami rettentő drága ha nincs kártyád.

Hetes közlekedésre jogosító kártya: 260, Stockholm kártya: 895 5 napra, 3 napra 625

Innen Neked kell kiszámolni mi éri meg :o)

Mi a T-Centralon vettük meg, az 5 naposról lebeszéltek. Mindent megnéztünk amire kíváncsiak voltunk, de csak 4 napot töltöttünk ott. banktól semmi nem kell. Sőt, mi hitelkártyával fizettünk mindehol, de a kódot nem tudtuk, mert itthon nem kell a dombornyomott kártyákhoz. Ezt nem nagyon értették, de ha mutattunk útlevelet, elfogadták pinkód nélkül is, csak az intercityn nem tudtunk így fizetni, hiába mondtuk, hogy a második gombot kell bőszen nyomkodni a terminálon :o)


Előzmény: b.julcsi77 (464)
b.julcsi77 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 464
Szia!

Mi aug. 28-tól megyünk Stockholmba, szept. 4-ig. Szerinted erre az időszakra inkább vegyünk egy hetes metro bérletet+belépők, vagy stockholm kártyát inkább? Nem vagyunk nagyon múzeum látogatók, inkább a kastélyok, a természet érdekel jobban minket. Tudom ez hülye kérdés lesz, de a Stockholm kártyát névre szólóan adják? Ketten megyünk a párommal, akkor értelem szerűen két kártyát kellene venni? St. Kártyát hol lehet venni? Automata vagy más helyen? A bankkártyával való fizetés hasonlóan működik, mint itthon vagy kell valamit pluszt kérni a banktól? Nekünk az OTP-nél van dombor nyomott kártyánk, azt elfogadják?
Előre is köszi az infókat!
Julcsi
Előzmény: mrrr74 (463)
mrrr74 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 463
A legtöbb helyen - így a buszokon is, értsd ide a helyi bkv-t is - tudsz kártyával fizetni. Euróval nem próbáltunk vásárolni, de arra fel kell készülni, hogy pénzváltásnál fix váltási költség van ami váltóhelyfüggő, 30-40 sek értéktől függetlenül. Mi is inkább automatából szedtünk le pénzt (olyan bankkártyával amivel ingyenes a pénzlevétel külföldön), szóval nagyobb mennyiséget érdemes váltani, vagy itthonról vinni ki koronát. Nagyon kicsi reptér, érkezési oldalon nem voltam, automatát nem láttam.

Az összes közértben - ICA lánc elterjedt - van dobozos/üveges sör, 9 sek (helyi) - 16 sek (Guinness). 18 vagy 20 év fölött vásárolható. Rövidet nem vettünk, azt csak speckó boltokban lehet, állítólag nem olcsón.

Kaja: horror árak, van egy mongolian barbeque a T-Centrálnál, 85 sek-ért all you can eat. van szusi és kínai is és egy pohár ital is benne van. Ez kinti viszonylatban olcsó, amúgy 2 emberre minimum 500 sek a kaja levessel, itallal, főétellel.

Heti korlátlan utazási bérlet 260, 3 napos 200, buszjegy 30 sek. 3 napos Stockholm kártya - ebben benne van a korlátlan utazás is (reptéri buszra nem jó) - 625 sek, de megéri megvenni.
Előzmény: pasig (462)
pasig Creative Commons License 2010.08.11 0 0 462

Köszi!Fizethetek Euroval, vagy kell a korona?Ezt úgy általában is kérdezném, a városban elfogadják -e az eurot?A reptéren gondolom van bankautomata, ugye?

Még egy kérdés, ha tudsz rá válaszolni:Ha akarunk pl. sört venni a városban azt hallottam hogy csak speciális boltban lehet, és nincs mindennap nyitva.Igaz ez?

mrrr74 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 461
119 sek a jegy ára, fél óránként közlekedik a menetrendszerinti busz. Fejből nem megy a cég neve, de könnyen megtalálható. Mi Göteborgból utaztunk Stockholmba, de hazafelé ezzel a busszal jutottunk ki a reptérre. A reptér aprócska, 9 vagy 10 buszállásra emlékszem, nem lesz gond megtalálni.
Kb. 80 perc a menetidő és a T-central-ra érkezik.
Előzmény: pasig (460)
pasig Creative Commons License 2010.08.11 0 0 460
Szia!Mivel  és mennyiért jutottál be a városközpontba a skavstáról?
Előzmény: mrrr74 (459)
mrrr74 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 459
Véget ért a stockholmi móka. Vegyes érzelmek, horror árak, változó idő.
Szívesen írok a tapasztalatokról ha valakit érdekel. Göteborg jobban teszett, élhetőbb, kedvesebbek az ottlakók.

Magyarok Házában felújítás folyt, így más vendég nem volt velünk, miénk volt az egész épület. Belvárostól max. 25-30 perc alatt (metró+pici séta) elérhető.
Előzmény: mrrr74 (458)
mrrr74 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 458
Sziasztok,

Július 1-től a Magyarok Háza 250 kr/nap/fő áron adja a szállást. Ma felhívtam őket, csak egy időpontot és nevet kértek. Remélem jól bevéséték a füzetükbe :o)

Esetleg Götheborgban van hasonló lehetőség? Svéd szállások nem az olcsóságukról híresek ahogy nézem.
midnightranchor Creative Commons License 2010.06.15 0 0 457
Szuper! Kösz
Előzmény: PapSanyi (455)
Nydqist Creative Commons License 2010.06.13 0 0 456
Köszi az infót! -:)
Előzmény: PapSanyi (454)
PapSanyi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 455
itt találsz pár útvonalat..
http://www.mapmywalk.com/find-walk/sweden/stockholm

fogalmam sincs milyenek,most találtam én is de jónak tűnik,nyomtatható verziók is vannak...
Előzmény: midnightranchor (452)
PapSanyi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 454
.... az nem a love 2010 miatt lobogott hanem mert svédország nemzeti önnepe és egyben a svéd zászló napja június 6-a...
egyébként örülök,hogy jól éreztétek magatokat...
Előzmény: Nydqist (453)
Nydqist Creative Commons License 2010.06.11 0 0 453

Szia!

 

Ezt a buszmegállóban bevárós dolgot mi is tapasztaltuk.

Egyszerűen frenetikus élmény utazni Svédországban. Minden pontos, precíz, kiszámítható.

Most értünk haza Stockholmból, és az élmények hatása alatt vagyunk.

Vasárnap kezdődött a Love 2010 program, és az összes buszon lobogott a svéd zászló, és minden kék-sárgában pompázott.

Stockholm gyönyörű, élhető nagyváros, nagyon élveztünk mindent.

Az emberek segítőkészek, nyitottak, kedvesek.

Különösen a boltban való önálló fizetés módszere volt meglepő, ez mifelénk itt Közép-Európában elképzelhetetlen lenne.

Előzmény: Törölt nick (449)
midnightranchor Creative Commons License 2010.06.07 0 0 452
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az épületeken, múzeumokon kívül van-e valami természeti látnivaló Stockholm közelében? Valami rövidebb gyalogtúra útvonal, ilyesmi.
Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!