Keresés

Részletes keresés

hamvasat Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2239

Sziasztok!

 

Egy utcafronti kerítésprojekt tervezgetési fázisában vagyok egy ideje, jövő hét végén kezdjük a melót.

 

A kerítés dísztéglából lesz falazva, 50 cm-es lábazattal, pillérekkel, köztük fa deszka mezőkkel. Lesz egy hagyományos gyalogos kapu és egy 4,3 méter széles úszókapu (teljes hossza 6 méter).

Igyekszem úgy csinálni a betonozási, kerítésépítési munkákat, hogy minden stimmeljen az úszókapunak. Végigolvastam ezt a topicot még nyáron és akkor olvastam azt az ajánlást többször is, hogy az úszókapu szenzorait (fotocella pár) lehetőleg a kerítésbe építsük térd magasságba.

 

Addig rendben is van, hogy így könyebben lehet igényesen elrejteni a kábelezést, viszont átgondolva arra jutottam, hogy mivel az úszókapu az a telken belül van, a szenzor meg kívül, így igazából akkor véd az autóra csukódástól, ha az autó kívül van az úszókapu síkján, pedig gyakoribb eset (legalábbis nálam), hogy beparkol az ember az udvarba és akkor csukja be a kaput és ha ilyen esetben éppen csak belóg a kocsi vége a kapu vonalába, akkor a szenzor nem látja és rácsukja a kaput a kocsira. Nem lenne célszerűbb, még ha rondább is, ha a kapun belülre kerülnének a szemzorok és nem kívülre?

 

Köszönöm, üdv: hamvasat

Luca_41 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2238

Igaz. Azt el is felejtettem írni, hogy a szőrősre több festék kell, hiszen a felület is nagyobb. és a szőrök meg halmozottan beszívják a festéket. 

Előzmény: halaloszto (2237)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2237

a szőröst nem csak hogy nehéz ecsettel festeni, hanem kb kétszer annyi festék kell rá. nem mindegy, amikor 3000Ft egy liter festek.

 

nekem a milesi xgt a kedvencem. az ereszemen 7 eve van, eddig nincs baja, de ott nem eri viz es nap sem sok. 

iden a teraszkorlatom is azt kapta, meglatjuk hogyan tart. azert a teraszkorlatot kicsit konnyebb lefesteni mint az ereszt.

 

Vajk

Előzmény: Luca_41 (2234)
Luca_41 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2236

Ha festéket veszel, akkor vedd meg a festék alapozóját is.

 

Mi Sadolint vettünk, ez elég drága.

 

Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy tök mindegy, hogy milyet veszünk, ha alapozzuk és 2 sorral lefestjük. Passz, hogy igaz-e. Itthon 8 éve Sadolinnal festettük le a kerítést, amit idén már nem ártott volna átkenni, de majd jövőre....

 

A nyaralóban a kerítés is azzal lett lekenve, meg az összes egyéb fa (eresz, tersz oszlopa, raklap). Az eresz alja, ugye nem ázik, a terasz oszlopát érheti eső, a raklapokat úgy, ahogy beraktuk az eresz alá. Talán a legjobban a raklapok áztak, de semmi bajuk nincs. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2235)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2235

Mi most ott tartunk, hogy holnap vesszük meg a Larex-től a gyalult lucot. Ott azt mondták, hogy a vörösgenyő ledobja a festéket amivel kezeljük és egy idő után kezd szürkülni ..... Mindegy, már egy kicsit elfáradtam. Gyalult luc lesz lekezelve kétszer és 3 mm-es távolságba felrakva.

 

De még nincs vége. :D Melyik a legjobb minőségű festék. A Larex-nál olyant is mondtak, hogy a széleket élviasszal kezeljük le festés előtt és után.

 

Vélemény?

Előzmény: Luca_41 (2234)
Luca_41 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2234

Az egyik háznál gyalulatlan akácból csinálták a kerítést. Most egyenként leszedtük a lapokat és megcsiszoltuk. Ecsettel a gyalulatlant nem jó festeni. Szóróval könnyebb.

 

Viszont én azt gondolom, lehet, hogy hülyeség, de a sima felületen gyorsabban leszalad a víz, hamarabb megszárad az eső után.

Előzmény: Törölt nick (2231)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2233

Igen, mert sok a veszteség a 4 méteresnél. A pillérek közti távolság 2,50 m, a nagykapu 3,30 m.

Előzmény: halaloszto (2232)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2232

értem már. miért baj az hogy 4 méteres? felárral szokott lenni 6 méteres is. hulladék mindenképpen van, csak a végösszeget szabad nézni. gyalulatlannak meg persze gyalulatlan, de ugyanott nem sok pénzért meg is gyalulják. vagy az asztalosod meggyalulja.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (2230)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2231

Azt mondja a párom, hogy a legtöbb helyen 4 méteres van. Viszont van egy hely ahol van, de gyalulatlan, ha nem kapunk mást, jó lesz az is. Úgyhogy nincs baj, csak túl stresszelem már ezt az egészet, mert jön az esős idő és nem úgy haladunk ahogy kéne.

Előzmény: Törölt nick (2230)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2230

Nem, nem úgy kezdi, azt mondja, hogy légszáraz és a méreteket, meg borovi vagy vörös, ennyi. A skandinávnál egyébként csak 4 méteres van.

Húú, holnap futunk még egy nagy kört.

Előzmény: halaloszto (2229)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2229

az a tippem hogy ugy kezditek hogy keritesnek kell. es erre ok az olcso anyagok kozott keresgetnek, meg sem merik emliteni hogy 150ezer/m3-ert van asztalos minosegu arujuk, mert epeszu ember szerintuk olyanbol nem csinal keritest.

 

akinel en regebben ilyesmit vettem, az a hobler, csak aztan becsuktak a pesti telephelyuket, es csomoron vagy gyomron vannak csak.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (2227)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2228

Most megkérdeztem pontosan, nekünk gyalult kell 3 méteres és 5 méteres. A széleit vagy fózolást azt van ki megcsinálja, de mindenképpen gyalult kell.

Előzmény: Törölt nick (2227)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2227

A skandináv volt az első, ott személyesen voltunk bent, de pont ez az egy hely, hogy nem emlékszem pontosan mit mondtak, de asszem luc az volt nekik, de esőverte, azaz kint volt a szabad ég alatt, az nem hiszem, hogy légszáraz. De holnap megkérdezem.

 

Nem én telefonálgatok, hanem a párom, én csak kiírom, hogy mit hívjon fel, és délelőtt hívja mindegyiket. A Larex-nél csak luc van.

Holnap megnézzük a többit, de szerintem már mindegyiket megkérdezte Budapesten, és a válasz az, hogy csak rendelésre.

Na mindegy, holnap futunk még egy kört.

 

Köszi Vajk.

Előzmény: halaloszto (2226)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2226

ezek a helyek nem arrol hiresek hogy delutan dolgoznak.

 

http://fatelep.hu/faanyag/vorosfenyo-epito-faanyag.html#a_plist

 

van nekik vorosfenyo pallojuk pl. 

 

de borovi tuti van, olyan meg nem volt hogy odamentem es ne lett volna.

 

http://fatelep.hu/faanyag/asztalos-fenyo-faanyag.html#a_plist

 

de itt is kell legyen:

http://www.skandinavfatelep.hu/termekeink/asztalosminosegu_fureszaru

 

 

biztos jol kerdezed? ha van asztalosod, annak tudnia kell hogy hol lehet faanyagot vasarolni.

 

Vajk

 

Előzmény: Törölt nick (2225)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2225

A larex az szinte felhívhatatlan, legalább 20-szor próbáltuk mire nagy nehezen felvették ...., csak luc van ott is. :(

Előzmény: halaloszto (2217)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2224

:) Nem is tudtam, hogy ilyen is létezik. Nem is lenne rossz, de szeretném ha a kerítés hasonlítana a fenyő teraszunkhoz, és én a fa szerelmese vagyok, imádom a textúráját, erezetét. Köszi szépen a linket!

Előzmény: joevagyok68 (2222)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2223

Köszi a tanácsot! Nem probléma, van asztalosunk aki kijön és megcsinálja.

Előzmény: halaloszto (2221)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2222

esetleg ilyenből ?

http://nivokerites.hu/kerites-elem-akcio-2013/?gclid=CPi8q6Tj08ACFQQGwwodXj4A2A

 

van közte vizszintesen is...bár nem tudom milyen hosszban létezik..

A tecsó(k) előtt vannak kiállítva...elég élethű, fakinézetű..

Előzmény: Törölt nick (2220)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2221

mert ott fog tonkremenni, ahol egymáshoz érnek. és ott nem férsz hozzá másképp.

 

kültéren két ellenség van. a napfény (UV) és a víz. az UV ellen sötét festékkel (nem engedi át a fényt) védekezünk, a víz ellen meg azzal hogy nem hagyunk vízszintes felületet ahonnan nem folyik le, meg nem csinálunk szűk réseket ahol bennmarad. 

 

a hagyományos kerítés ezért mázolt, függőleges lécekből van, teteje ferdére vágott, lécek között réssel ami ki tud száradni.

 

a divat keresi a szokatlant, az újat. ami nem olyan mint a hagyományos. világos színek a menők. vannak szuper akár színtelen UV védős festékek, de ezek a régi nulla UV gátlásúakhoz képest szuperek, egy zöld vagy barna festékhez képest nem sokat érnek. és persze tegyük vízszintesen, mert az újszerű.

 

amibe szerelmes vagy az egy nagyon jól kinéző de hagyományokat leszaró konstrukció. olcsó hagyományos anyagokból nem lehet tartósra megcsinálni.

 

legalább annyit megtennék, hogy az élét 30 fokban levágni, és 1cm réssel tenni. ha az éle kifele lejt, akkor belátni így sem lehet, de nem áll benne a víz hetekig egy eső után. persze ez is pénz, meg nehéz találni műhelyt aki megcsinálja.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (2220)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2220

Én értem, hogy hasznos dolog a telítés, de ha nincs rá keret, akkor megszakadhatok, akkor sem tudjuk úgy megcsinálni, pénz függvénye minden.

De nem értem miért kell levenni a deszkákat majd jövőbe mikor újból lekezeljük? Miért nem lehet a kerítésen lefesteni?

Előzmény: Pompiere (2218)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2219

Zatikba biztos nincsen, mert az volt a második ahol érdeklődtünk (közel van hozzánk). A lerax-et megnézem. Köszi.

Előzmény: halaloszto (2217)
Pompiere Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2218

Azt mondják, hogy a fenyő is elbír 30 évet, ha kezelve van minden évben. Nem?

 

Ebben azért nem vagyok annyira biztos. Akkor bír ki több időt ha telítve van. Itt nézz körül.

 

Azt meg nem hiszem, hogy minden évben leszednétek a kerítés faelemeit és nagy odafigyeléssel újra és újra felület kezelnétek őket.

Előzmény: Törölt nick (2213)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2217

és kb 1m magas? akkor ez bő 1m3 gyalult fózolt palló. boroviból muszály legyen fatelep aki megcsinálja. a zatik.hu a drágábbak közül való, de szar anyagot nem nagyon tartanak. vagy pl a larex.hu , de sokan vannak még.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (2216)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2216

Kb. 20 méter.

Előzmény: Törölt nick (2215)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2215

Fogalmam nincs, munkások nem tudják, párom meg nincs itthon.

 

Én is függőlegesen akartam, de a férjem mást akart, ezért lesz vízszintes. És az igazság az, hogy végül is tetszik nekem, mert nem annyira hétköznapi. Itt tőlünk nem messze van egy-két kerítés ahol vízszintesen van rakva, még szép, kb 2 éve van fent.

Előzmény: halaloszto (2214)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2214

hany m2?

 

azért nem szokás így vízszintesen, mert közötte ottmarad a víz, és ott kezd el korhadni.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (2213)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2213

Akácot mondták, de az sajnos drága, így is több mint fél millió megy el rá. :(

Azt mondják, hogy a fenyő is elbír 30 évet, ha kezelve van minden évben. Nem?

Előzmény: Luca_41 (2212)
Luca_41 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2212

Az az igazsag, hogy a fenyo nem nagyon keritesnek valo. Keritesnek akacot valassz! Igaz, hogy joval dragabb, de sokkal tobb ideig is szep es ep marad.

Előzmény: Törölt nick (2210)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2211

Rosszul írtam ... 5 vagy 6 méteres kellene, mert a pillérek közti távolság 2,50 m.

Előzmény: Törölt nick (2210)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2210

Szerintetek hajópadlót szoktak kerítésnek feltenni? Sehol Budapesten nem találunk vörös- vagy borovifenyőt 3 méteres hosszban azonnal, csak rendelésre, az meg már késő.

Így szeretnénk feltenni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!