Keresés

Részletes keresés

csabesz32 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3128
Azért írtam hogy le..arom mert nekem hál Istennek csak 8-10 db 1 forintos nagyságú foltom van ami azért úgy gondolom nem'esz' meg annyi szteroidot hogy különösebben ártson. Főleg azért mert eddig nem nagyon szteroidoztam őket. Csak hát úgy tűnik ez a hozzászokás kérdése nem csak a szteroidoknál áll fenn, mert én eddig tomesás lámpával kezeltem 'őket' és teljes tünetmentességet lehetett elérni, de egy ideje egyáltalán nem használ, úgyhogy kénytelen leszek valami mással próbálkozni.
Viszont volna egy kérdésem: évekkel ezelőtt amikor befejezték a géntérkép elkészítését, akkor azt mondták, hogy most majd áttörés lesz a genetikai betegségek gyógyításában. Ehhez képest én eddig semilyen genetikai gyógyszerről nem hallottam, tudom hogy hosszú időbe telik, de még csak azt sem hallottam, hogy dolgoznának mondjuk a psori genetikai alapú gyógyszerén.
Előzmény: micaamica (3127)
macmelon Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3126
Miért adják recept nélkül? Nem ismerem a szerbiai viszonyokat.

"Még az is jobb mint a diprót használni mondjuk hetente."
Kérdés, hogy melyik esetben mennyi szteroidot használsz.

"Egyépként pont le...arom hogy van-e benne szteroid ha tünetmentesít legalább egy két hónapra."
Ez nem olyan egyszerű (szerintem). Én igyekszem minél kevesebbet, úgyanis a hosszabtávú használat nem javasolt:
- bőrelvékonyosdást okoz
- nagy mennyiségnél sok juthat a szervezetbe
- és kialakul az "ellenálló képesség", azaz többé nem lesz hatásos

Rádásul ismert az a jelenség is, hogy egyes esetekben a szteroid "megvonása" a pikkelysömört az eredetinél súlyosabbra erősíti.

Ezek alapján én úgy döntöttem, hogy nem használok szteroidot, csak ha muszáj, és akkor is csak amennyit muszáj.

És nagyon nem mindegy, hogy egy új "csodaszer" kiválasztásakor ezeket tudom-e, és úgy döntök mellette.

Vagy azt is kérdezhetném, hogy amikor azt írod, hogy le..., hogy szteroid, akkor arra gondoltál, hogy ezeket ... le? Ha igen, az egy teljesen érthető döntés, csak tudd, hogy mit csinálsz!
Előzmény: csabesz32 (3125)
csabesz32 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3125
Azt mondjuk nem értem hogy ha tele van szteroiddal akkor miért adják odaát recept nélkül.
Egyépként pont le...arom hogy van-e benne szteroid ha tünetmentesít legalább egy két hónapra. Még az is jobb mint a diprót használni mondjuk hetente.
Előzmény: macmelon (3123)
macmelon Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3124
(Akkor most én tévesztem össze magam, csak hogy a wikipediát reklámozzam: http://en.wikipedia.org/wiki/Gastroenterologia )
Előzmény: bied (3121)
macmelon Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3123
Szarkazmus: Lassan világossá válik, hogy a szteroid, akkor is működő tünetmentesítő, ha Szerbiában veszük meg.

Laikus nyomozás: Mi van a Vipsogalban?
Hatóanyag
1,75 mg betamethasonum (dipropionat formájában), 1,75 mg fluocinonidum, 35000 NE gentamycinium (sulphat formában), 5,0 g acidum salicylicum, 0,5 g panthenolum /100 g lemosható kenőcs.

Nézzük sorban:
- betamethasonum:
"Jól ismert" szteroid baátunk. Ez van a Diprosalic-ban is.

- fluocinonidum
Ez egy másik szteroid.

- gentamycinium
Ez egy antibiotikum lenne? Mit keres itt?

- acidum salicylicum
Öreg barátunk. Ezer egyéb mellett a a Diprosalic másik összetevője.

- panthenolum
Ennek a B5 vitaminhoz van köze, általában hidratálókba, hajkondicionálókba szokás tenni teszik.

Vagyis nagyon laikus megközelítésben: Ez nem más mint egy szteroidos koktél. Én ha nagyon szép akarok ideigelenesen lenni, akkor a Diprosalic+Elocomot vetem be. A Vipsogalban ehhez képest van még antibiotikum és hidratáló.

Mi a következtetésem? Igazából semmi, pontosabban szerintem ez is annyira segít, mint a többi szteroid. Bár ne így lenne, hanem hosszabb hatása lenne! Ha valaki ilyet tapasztal írja meg!
bied Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3122

Az is lehet, hogy ennek a gyógyszertárnak még van raktárkészleten.

 

Előzmény: Törölt nick (3120)
bied Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3121

Mindenki nevébe is köszike.

Ha megkérdezhetem, pontosan a gasztroenterológus mivel foglalkozik?

Hasonló a diatetikushoz, betegségek, pl: gyomor -bél betegek diétájával?

 

Előzmény: micaamica (3119)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3120
nem akartam potyára menni ...inkább arra rendszeresen járó ismerőssel hozattam...most, hogy már tudom, hogy kapható, ha elfogy kimegyek
Előzmény: csabesz32 (3117)
bied Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3118

Én márciusba küldtem egy mailt ennek a webpatikus oldalnak, a múlt héten kaptam erre választ: ők nem forgalmaznak gyógyszert, de nincs is.

Ogyit is felhívtam ahol azt mondták, jelenleg tilalom alatt van, de úgy néz ki ,lekerül a tilalmi listáról. Megadta a telefonszámát annak a gyógyszerforg. cégnek aki ezt itt régebben forgalmazta.

Nehezen  lehet őket elérni, semmi bíztatót nem mondott, csak azt, hogy ez a doki a háború végett Lengyel o.-ba települt.

Sokan keresik, nagyon jó krém volt, csak ehhez nem kötödik semmi magyar érdek, mint esetleg a dipróhoz. De a Cseheknél is lehet kapni,  azt mondta.

Megint fel kéne hívni az ogyit, mert én május környékén érdeklődtem. 

Előzmény: micaamica (3113)
csabesz32 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3117
Szegedtől Szabadka már csak egy köpés, miért nem mész át ?
Előzmény: Törölt nick (3114)
antares5 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3116

Sziasztok!

Most jöttünk haza Horvátországból, és olvasom a régi hozzászólásaitokat.A Vipsogalról még nem olvastam mielőtt elmentünk, de engem is izgatott, hogy náluk mi lehet pikkelysömörre.Elmentem egy patikába, ahol nagyon kedvesen elmondták, hogy náluk mit lehet kapni, mit ajánlanak.Egy kenőcsöt , és két gélt vettem.A kenőcsöt kezdtem magamra kenegetni, úgy tűnik, hogy használt, ezért hazaindulás előtt még vettem belőle.

A kenőcs neve Belosalic, és az egyik hatóanyaga ua, mint a Vipsogalé, betamethasonum.A gélek: Labolan és Zorac 0,1%.

Az árakról... A Belosac 43 kuna, a másik kettő árát pontosan nem tudom, mert együtt vettem és a háromért 150-160 kuna körül fizettem.

Úgy gondolom, a Belosalic megér egy próbát, nekem legalábbis bejött.

vonalzoo Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3115
Én támogatom az ötletet! :)
Előzmény: csabesz32 (3112)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3114
abból, hogy szegeden 10patikából 8-ban azt mondták, hogy kivonták,nincs, "nincs is már a gépben" stb...
ettől, lehet, hogy van még valahol, de én meguntam a vadászgatást (kb 30 csongrád megyei patikában, gyógszertárban stb. érdelődtem)
Előzmény: micaamica (3113)
csabesz32 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3112
Ha elég sokan akartok vipsogalt lehet hogy beülök a kocsiba és hozok szabadkáról, aztán szétdobjuk a benzinpénzt.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3111
már nem forgalmaznak, mert az ogyi kivonta !!!! a horvátok meg azért nem hallottak róla, mert amikor kifejlesztette a doki, akkor még jugoszlávia volt , és a licencek gondolom szerb gyógyszergyárban landoltak.egyébként szabadkára ki kell menni és lehet venni
Előzmény: micaamica (3110)
henci2 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3109
Megjöttek a sógornőmék Horvátországból. Még csak nem is hallottak a Vipsogalról a horvát gyógyszertárakban. Pedig azt írtátok, hogy egy makarskai doki találta fel.:-(((( Most szomorú lettem, nem tudok szerezni. Pedig énissakarokkolyat!!! Segítsetek!
kedokedo Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3107
Nem gondoltam volna hogy ilyen "vitát" vált ki ez a dolog:) Pedig elég egyszerű az ügy. Ezek a termékek nem gyógyszerek sőt nem is gyógyhatású készítmények "csak" kozmetikumok. (tehát csak regisztráltatni kell - nézd meg a jogszabályokat)Csak természetes anyagokat tartalmaznak de attól még csökkenthetik a tünetek súlyosságát és ritkíthatják azokat. Ez nem klinikai gyógyszer kisérlet, hanem a kozmetikumoknál az EU által szabályozott hatás vizsgálat. Természetesen bőrgyógyász vezetésével és a csapatban van gyógyszerész és vegyész is. Szóval nem a hozzá nem értő kapzsi, átverő kapitalista lennék hanem ahogy irtam már több mint húsz éve kozmetikumokat gyártó valaki, akinek a termékei éppen az allergia mentességükről nevezetesek, már amit a vevőktől visszahallottam.  Persze igy a neten nehéz megbizni a másikban ez érthető, de egy ilyen dolog ugyis személyes találkozást igényel és akkor mindenki eldöntheti hogy megbízik-e az egészben vagy sem. Szóval akit érdekel nyugodtan irjon.
RTH41 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3105
Köszönöm a választ.
Tényleg csak kiváncsiságból kérdeztem a szakterületed, függetlenül a lentebb olvasható „vitától”.
Személy szerint én már túl vagyok a „mindent kipróbálok” a gyógyulás-javulás érdekében, de ezen minden psoris átmegy, ki rövidebb-ki hosszabb ideig.
Már csak arra törekszem, hogy ne lépjen túl egy általam felállított határt a sömi, legyen az testi vagy lelki – ennyi…
Előzmény: micaamica (3104)
RTH41 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3103
Szia!
off (csak kiváncsiságból)
Mi a szakterületed?
Előzmény: micaamica (3101)
Medulla Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3102
Igen, azt hiszem, hogy egy ilyen jellegű tesztelésben mégse vennék részt. De érdekel, kíváncsi vagyok, hogy mi lehet ez a kence. (?)

Hétfőn pedig megyek PUVA-ra. A bőrgyógyászom javasolta. Már voltam, bejött, és most ez a legmegfelelőbb terápia a doki szerint.

Remélem, mindenki gyógyulgat! A lényeg: A NYUGALOM! :)
kedokedo Creative Commons License 2006.08.04 0 0 3100
Több mint húsz éve foglalkozom ilyen dolgokkal, egyébként engedély nem kell csak regisztráció, és pontosan tudjuk mi van a termékekben. A tesztelés célja nem az, elsősorban hogy egy sok-sok éve használt termékről kiderítsük használ-e, hanem a megfelelő használathoz adatok gyűjtése. Tudniillik a biológia és a természet már csak ilyen, nagyon sokféle és mivel a termékcsalád is 14 féle termékből áll ezért a variációk száma.... 
Előzmény: micaamica (3099)
kedokedo Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3098
igen persze ingyenes, kérem add meg az elérhetőségedet a dominus@monornet.hu cimre. Ez egy elég sok termékből álló termékcsalád, korábban csak a klinikákon használták. Különlegessége, hogy a különböző megjelenési formákra (pikkelyek, piros foltok, piros foltok duzzanattal) más és más szelektiv termékük van. Minden természetes hatóanyagú és állításuk szerint csökkenti a tünetek súlyosságát és ritkítja a megjelenéseket. Egy két ember már használja sikerrel, de a nagyobb mennyiség kb 4 hét mulva érkezik. Minden jelentkező átesik egy bőrgyógyászati diagnózison hogy megállapitsuk melyik protkoll a megfelelő számára, majd megkapja a termékeket és naplózva használja és kontrollra jár.
Előzmény: Medulla (3097)
Medulla Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3097
Érdekel a tesztelés. Gondolom ingyenes. Bővebben nem írnál róla?
Előzmény: kedokedo (3093)
Eaglet Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3096
Köszi szépen ! Hát lesz benne öröm is a családnak mert 3 hétig nem szórom szét a pikkelyeket..:))) A két kolléga meg felköti majd az alsónemüt. Csak nem csap be pont akkor a mennykő.
Előzmény: bied (3089)
henci2 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3095
A sógornőmék pont Horvátországban vannak, gyorsan felhívtam, hogy nézze meg a gyógyszertárban. De még, ha van is, szerintem nem fog kapni recept nélkül.:((
Előzmény: Törölt nick (3092)
csabesz32 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3094
Ezt a Vipsogalt a Horvátoknál nem lehet kapni? Ha Makarskai az orvos aki feltalálta akkor az Horvátország. A másik kérdés recept nélkül adják?
kedokedo Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3093

Sziasztok Fórumozók!

 

Egy új Holt tengeri termékcsalád teszteléséhez keresek jelentkezőket. Ezeket a termékeket eddig csak az ottani klinikákon használták, nem kerülhettek kereskedelmi forgalomba. Most indul majd az EU-s forgalmazás. Bocs ha off topic voltam.

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.02 0 0 3092
sajnos mo-n nem kapható...
yugóban szabadkán legközelebb...én mindkettőből hozattam, az egyik 100 gr-os, a másik 50...
mindkettő 5 euróba kerül.
a 100 gr-osom fogyóban, ezért most kicsit hígítottam eucerinel...mire idér az utánpótlás.

ha kell megadom a gógyszertár címét ahol tuti van
Előzmény: henci2 (3084)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.08.02 0 0 3090
Ezt már többedszer írod, hogy szájban is van nálatok, ezt le tudnád írni, hogy hogyan néz ki, milyen? Jómagam azt sem bánnám, ha le tudnád fotózni, mert ez érdekelne. Még soh'sem hallottam ilyenről.
Előzmény: micaamica (3079)
bied Creative Commons License 2006.08.02 0 0 3089

Egy pici kikapcsolódás neked is jár , a stresszes hétköznapokból.

Ne foglalkozz a vállalkozókkal. Ez a három hét, csak a tiéd.

Bár ha nekem kéne menni, hát.......- idegen hely, idegen emberek, unalom, miközben itthon meg vár a meló.

Hát, látom elég munkamániás vagy te is.

Azért a munkatársad,- csak megoldja a dolgokat nélküled.

Hisz csak pár hét.

Előzmény: Eaglet (3088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!