Keresés

Részletes keresés

HLP Creative Commons License 2006.07.10 0 0 227

Olcsóbb.

De tudd, hogy ugyanazon a vonaton nem tudják megcsinálni. Nincs idő, és nem is szabályos.

Amúgy a jegyet Bpen is megvehetik Kanizsától Zágrábig!Jobb is, mert ha jól tudom a nemzetközi pénztár 17 óra körül bezár, még mielőtt a 3 nemzetközi vonatból kettő elhagyná az állomást. :(

Melyikkel tervezik az utazást?

Előzmény: benojeno (226)
benojeno Creative Commons License 2006.07.10 0 0 226
NE BÁNTSATOK!

Tudom, hogy nem Ti vagytok az információ, de a telefonos információ nem veszi fel. Holnap indulna két lengyel vendégünk Zágrábba Budapestről.
Szerintetek működik az, hogy Nagykanizsáig helyi jeggyel mennek, és ott vesznek nemzetközi jegyet Zágrábba? Egyáéetalán, ez olcsóbb így, vagy ugyanúgy 8000-et fognak kérni, mint Budapestről?

Köszi a tanácsot!
jenő
csabyke Creative Commons License 2006.07.10 0 0 225
IC AVALA 344

A mai napon vártam a vonatomat a Keletiben és meglepődtem,hogy fél5 után érkezettaz Avala amíg vártam

Mivel volt időm kinéztem a kilenceshez és láttam a gép és az Osztrák kocsik között két magyar AB tipusú vagont..

Azok hogy-hogy rajta voltak?
Az összes többi szokásos kocsi rajta volt ami szokott tehát nem hiányt pótoltak....

A vonat valószínű a Walzerrel ment tovább, mert "...a szerelvényt kihúzzák..." szólt a hangszóróból...

Amúgy ilyenkor hova húzzák?
És aki nem szál le, mert Bécsig megy?
Előzmény: csabyke (220)
RIKA424 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 224

Kijavíthatnák már. Félrevezető híreket minek hagynak fenn napokig?

 

Ipolytartnócon még el sem kezdődött a javítás.........

Előzmény: gw (223)
gw Creative Commons License 2006.07.07 0 0 223
A füleki nem, az ipolytarnóci még igen.
Előzmény: RIKA424 (221)
juvefan777 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 222
Már nem!
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=129127
RIKA424 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 221

Ez még aktuális?

 

http://www.mav.hu/belso.php?kat=3202

 

Előzmény: gw (214)
csabyke Creative Commons License 2006.07.06 0 0 220
Az komoly, mert a Hans Albers 9:02 -kor ér be Wien Westbhf-re, a Wiener Walzer EN467 pedig valamikor 8 óra után... Ez annyit jelent, hogy a Walzernek legalább 1 órás késéssel kell ahhoz indulnija, hogy a HANS ALBERS közvetlent elhozza Budapestre, tehát max 20 percel ér be korábban, mint az Avala345, ami Wien Westről jön, tehát oda késés miatt nem fog későn érkezni... Esetleg ha az előző napi Avala344 össze szed 15 óránál is több késést :D

Különben ez a csere-állapot még mindig fenn áll? Ugyanis az Avala mostanában is ugyanannyit késett, igaz ritkábban mentem vele, de amikor mentem vele, akkor nem a Walzer idejében indult...

Illetve juni27-én is szépet késhetett, mivel 18:37-kor jött szembe Nickelsdorfban, és 8 perc múlva már Wien Westen kelett volna lennie, Nickelsdorftól viszont még úgy ca. 1 óra a Westbf. tehát legalább 1 órás késéssel ért be, tippem szerint olyan 16:50 -kor mehetett el a Keletiből...
...16:05-ös beérkezéskor pedig már volt rá példa, hogy a Walzer jött szembe valahol Keleti és Fradi között
Előzmény: BahnScorper (218)
HLP Creative Commons License 2006.07.04 0 0 219
akkor passz! :)
Előzmény: BahnScorper (218)
BahnScorper Creative Commons License 2006.07.04 0 0 218
Mondom érkező! Tehát ami jött kintről, az volt az EN 467-en!
Előzmény: HLP (217)
HLP Creative Commons License 2006.07.04 0 0 217
Az Avala, ha késik, akkor az Avala idejében a WW megy a kusettel. A WW idejében meg az Avala.
Előzmény: BahnScorper (216)
BahnScorper Creative Commons License 2006.07.04 0 0 216

Lehet, hogy ez azzal függ össze, hogy itt egy embertársunk nem látott kusettot az Avalán... meg azzal is, hogy én az érkező hamburgi kusettot nemrég a Wiener Walzer-en láttam!!! Ezt hogy csinálták?...

Előzmény: csabyke (201)
sosiforda Creative Commons License 2006.07.04 0 0 215

 

A Student Agency (www.studentagency.cz) cseh buszos cég június 26-án meghosszabbította Prága-Pozsony vonalát Budapestig. A 3 tengelyű légkondis buszaik a jelenleg érvényes menetrend szerint NAPONTA 2 alkalommal teszik meg oda-vissza a Prága-Brno-Pozsony-Mosonmagyaróvár-Győr-Tatabánya-Budapest utat: http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=101307

 

Jelenleg a jegyár egy útra Magyarországról Pozsonyba: 1000,- Ft, Brnoba: 2000,- Ft és Prágába: 3000,- Ft, 26 év alattiaknak és 60 év felettieknek 10 %, diákoknak ISIC igazovánnyal 15 % kedvezmény van: http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=101308

 

Ezen a vonalon komoly konkurencia (lehet) a vonatnak, hiszen Budapestről Prágába egy menettérti jegy (Szobon át) most már 19.608,- Ft lesz, Brnoba: 12.369,- Ft, Pozsonyba (Szobon át): 4.275,- Ft, Pozsonyba (Rajkán át): 4.845,- Ft

gw Creative Commons License 2006.07.03 0 0 214
Már a tegnap esti Urpín is végig járt, ahhoz képest csak 24 órát késett a közlemény :)
Előzmény: RIKA424 (213)
RIKA424 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 213

Helyreállt a vonatközlekedés Somoskőújfalu és a szlovákiai Fülek között

2006. július 3. 21:16

 

 A korlátozásokat az árvíz miatt a múlt héten rendelték el a szlovák vasútnál

</P>

Helyreállt a vasúti közlekedés a Nógrád megyei Somoskőújfalu és a szlovákiai Fülek között - közölte a MÁV Zrt. hétfőn.

 

A szlovák vasutaknál feloldották az árvíz miatt múlt héten elrendelt korlátozásokat, így ismét menetrend szerint közlekednek a vonatok a szlovák vasútvonalak ezen szakaszain is - tudatta Kavalecz Imre.

Az Urpin nemzetközi vonatpár is a teljes útvonalon szállítja az utasokat, és a nemzetközi forgalomban közlekedő személyvonatok is a menetrend szerint járnak.

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (212)
RIKA424 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 211

Szia!

 

Ma délelőtt Somoson azt mondták, hogy járható a pálya.

 

 

Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 210
Na még egyszer:

Ipolytarnóc és Nógrádszakál között autóbuszokkal kell utazni

Ipolytarnócnál nagy erőkkel dolgoznak a korábban - az esőzés következtében - megrongálódott pálya helyreállításán.

Ipolytarnóc és Nógrádszakál között a pálya helyreállítása miatt - amely legalább két-három hetet igénybe vesz - valamennyi vonat helyett autóbuszok szállítják az utasokat. Ismeretes, hogy ezen a szakaszon a kedd éjszakai özönvízszerű esőzés mintegy 1500 méteren elmosta a pályát, a kár elérheti a hatszázezer forintot is.

A szlovák vasúttól kapott tájékoztatás alapján a füleki árvíz miatt a vonatközlekedésben továbbra is korlátozások vannak. Az Urpin nemzetközi vonat csak Losoncig közlekedik, a vonat Budapest Keleti pályaudvarról induló járata csak Somoskőújfalu állomásig megy. A szlovák vasút Somoskőújfalu ás Losonc között vonatpótló autóbuszokat állított be. A személyvonatok helyett is autóbuszok szállítják az utasokat Somoskőújfalu ás Fülek között.

Budapest, 2006. június 30.

MÁV ZRt. Kommunikációs Igazgatóság

(kiadta: Kavalecz Imre szóvivő)

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 209

Ipolytarnóc és Nógrádszakál között autóbuszokkal kell utazni


Ipolytarnócnál nagy erőkkel dolgoznak a korábban - az esőzés következtében - megrongálódott pálya helyreállításán.

</P>

MÁV ZRt. Kommunikációs Igazgatóság

(kiadta: Kavalecz Imre szóvivő)


 

gw Creative Commons License 2006.07.02 0 0 208

arról se volt, hogy egy hónapig 2 órát késett a Cracovia, pedig az tervezett volt.

Az Urpín egyik szerelvénye kint ragadt, az forog Fülek és Zólyom közt. A füleki állomás egyébként már müködik, de Ragyolc és Fülek közt még van kis helyreállítandó rész.

Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.01 0 0 207
Érdekes: már jó pár napja vonatpótlól járnak Somoskőújfalu és Fil'akovo között, de a MÁV portálon még szó nem esett róla.
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.01 0 0 206

Én az igy nem tudom! De ha a piros csíkos kocsikra gondolsz akkor igen.

Ami reggel 3,50 kor indul Hatvanból és Somoskőújfalu, Filakovo, Bánréve, Miskolra kavart volna azt fordították vissza a Somoskőújfaluról Urpin-nak.

 

Előzmény: Kovi707 (205)
Kovi707 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 205
Azért volt csíkos posta-bhv az urpínon (vagy ahelyett)?
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 204
 Szünetel a vasúti forgalom a salgótarjáni határátkelőn

Június huszonkilencedikén hajnali öt órától szünetel a vasúti forgalom a salgótarjáni vasúti határátkelőhelyen, a szlovák oldalon bekövetkezett árvízi helyzet miatt – tájékoztatta az OBJEKTÍV Hírügynökséget Kovács Iván, a Határőrség szóvivője.



A somoskőújfalui vasúti irodától kapott tájékoztatás alapján megtudtuk, hogy az éjszakai nagy esőzéseknek köszönhetően a füleki állomás egy méter mély vízben áll, mely még most is emelkedik. Ennek következtében várhatóan egy hétig nem lesz vasúti forgalom, ennek kiváltására tíz órától vonatpótló autóbuszok szállítják majd az utasokat, melyet a szlovák fél biztosit. A forgalomról elmondható, hogy ezen a szakaszon kétpár nemzetközi gyors és négypár motorvonat közlekedik az utasok száma változó, de nem nagy létszámú. A kialakult helyzet változásairól, megszűnéséről, a forgalom megindításáról az utasok a somoskőújfalui vasúti irodán, a 06-32-435-496-os telefonszámon érdeklődhetnek.

Hírforrás: OBJEKTÍV Hírügynökség 2006. június 29.

Gy. Mészáros Ágnes

HLP Creative Commons License 2006.06.30 0 0 203

Ez rekordgyanús:

 

Ha jól értelmezem 505 perc késése van a 29-én indult páros Veneziának , ami tegnap ki tudja mikor indult el Bpről....Ez ugye több mint 8 óra...

Tehát még Zágrábot nem érte el...

csabyke Creative Commons License 2006.06.24 0 0 202
Ez ugyanaz, mint az Avala

A JZ szakaszon összeszedi azt a 30-40 percet (VÁM-al együtt), és a 150-esen szinte gond nélkül jön fel.
Ahol én szállok fel, oda mindig +35-el érkezik, ez az alap, de sokszor +55-el, a keletibe is szintén ennyivel...

Na de kérdem én, akkor miért nem lehet Beogradból kiküldeni 30 percel korábban ezt a szegény vonatot, nemzetközisége révén, ahol jönnek szembe, mindenhol előre engedni, és ha hamarabb ér Kelebiára, akkor ott várja ki nyugodtan a 12:45 percet és jöhet fel Budapestre, utánna nincs gond a forgással meg a Wiener Walzerrel......
De, hogy ezt a bürokrata okosság nem tudná megoldani áhhhhhh...

Igaz, hogy a menetidő hivatalosan 30 percel megnőne, de legalább nem többel, mert jelen állapotokban nem 30 percel növekszik a menetidő, hanem 120-al (Wiener Walzer...) És engem nem az érdekel, hogy papíron mennyi a menetidő, hanem az, hogy mennyi idő alatt érek ténylegesen oda, ahova.


Amúgy én még kinézem a mÁV-ból azt is, hogy két hónap múlva a Trainus közvetlenét már a reggeli DACIA -val fogja továbbítani :D:D:D
---------------------------
Bár leleményes magyar révén, tudok ennél mégjobbat...

Kálmán Imre elmegy amikor kell.

Bejön a Trainus, lehúzzák Kelenföldig...

Ott összedobják a 4928 személyvonattal, ami 23:11 -kor indul (jelenleg még :D) Kelenföldről. Nos addig már csak bedöcög az a szerencsétlen Romcsiból...
Megérkezik Komáromba 0:44 -kor...

Ott pihenünk egy picit, az utasok is kényelmesebben szunnyadnak, ha áll a vonat.

Reggel fél6 körül egy kis ide tolunk, oda tolunk,
EUREGIO 9440 és az majd kihúzza Wien Südbhf-ra

Érkezés 8:24
És még picit a DACIA előtt ki is értünk :D:D:D:P


Előzmény: PLACI (200)
csabyke Creative Commons License 2006.06.24 0 0 201
Én utoljára vasárnap utaztam az Avala344-el (18 jun.) de akkor csodával határos módon ugyanaz a szerelvény indult tovább!
Sőőőt amit nagy örömmel tapasztaltam, baszogattam a mávzéertét fél éven keresztül azzal a szerencsétlen HANS ALBERS EN. közvetlen küsett vágonnal, és végre az Elvira melett már a keletipuban is javították a hiányt: "...közvetlen kocsival Hamburgba"

Igaz 16 juni. pénteken az Avala345öset vártam, de ott még nem esett szó arrók, hogy "...közvetlen kocsival Hamburgból"
Előzmény: PLACI (192)
PLACI Creative Commons License 2006.06.19 0 0 200

Azért késik, mert Temesváron összvissz 30perce van megfordulni, ezalatt vízzel feltölteni, utasok ki-be, körbejár, fékterhelést megírni, fékpróba, kiskutyafüle, mittudomén, stb...szóval mindenre.

Azt mondják a gyakorlott kalauzok, amennyit késik kifelé, kb annyit késik befelé is! Ezt lehet előre tudni.

Előzmény: HLP (197)
sosiforda Creative Commons License 2006.06.19 0 0 199

A vasútmániás topikban a napokban volt téma.

 

A Körös IC Románia felől általában csak 3-5 perces (néha 10-15) késésekkel érkezik Békéscsabára.

Budapest-Keletibe mégis 20 perc körüli késéssel szokott beérni, aminek a zömét tehát belföldön szedi össze.

 

 

Előzmény: HLP (197)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.19 0 0 198

 

A Kőrös IC is ennyit késik naponta?

 

Sajnos ezt nem tudom.

Előzmény: HLP (197)
HLP Creative Commons License 2006.06.19 0 0 197

Nem értem, hogy a Pannónia nagyobb távról nem késik annyit mint a Traianus.

A Kőrös IC is ennyit késik naponta?

Előzmény: Törölt nick (196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!