Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.21 0 0 17543

Igen , muzeálisra gondoltam . Köszönöm a válaszokat !

Előzmény: Thomaster__ (17522)
Kallard Creative Commons License 2016.03.21 0 0 17542

Én sem támogatom a különböző fegyverek nem rendeltetésszerű használatát. Más gumit belegyömöszölni, mint amire gyártották, valóban helytelen. De könyörgöm, 1.: a Lapua is egy CIP által bevizsgált, elfogadott tölténytípus, tehát biztosan nem produkál nagyobb gáznyomást, mint ami a 9mm R töltényeknél az előírt maximum (hogy sok másik épphogy megközelíti ezt az értéket, arról nem a Lapua tehet); 2.: minden, bármilyen terhelésnek kitett eszközt biztonsági ráhagyással kell(ene) tervezni. A minap járta körbe a fegyveres fórumokat a kép egy S&W revolver hosszában kettévágott csövéről, benne sorban egymás után 8 egymásra lőtt, beszorult lövedékkel. A marha, aki ezt művelte, az első beszorulása után rálőtt még hetet! És nem robbant fel semmi, jóformán még kívülről látható csődudor is alig-alig felismerhető.

 

Ez az Alfa sorozat szerintem egyértelműen tervezési hibás.

Előzmény: A-cs001-R (17541)
A-cs001-R Creative Commons License 2016.03.21 0 0 17541

Az igazság az hogy nem erre a "tuningokra" fejlesztették ezeket a gumisokat. Rakjunk bele Lapuát meg mit tudom én milyen ismeretlen török, fehérorosz, olasz és egyéb Fiochi + bikaölő töltényeket. Sima általános nyomású indító patronnal, és a hozzá méretezett gumigolyóval lenne használva semmi baj nem lenne. De ugye mindenki azon van hogy még és még erősebb legyen a gumisa, még jobban lefojtott, még nagyobb méreten felüli átmérőjű gumit rak bele amit beletuszkolni sem lehet tölcséres célszerszám vagy töltőszerszám nélkül. Mert ha 10-es gumi való bele akkor beletesz 12- est mert ugye egy puha gumi belefér ugyan nagy erőltetés hatására. Ezáltal hatalmas igénybevételnek van kitéve az amúgy nem is feltétlen gumisnak gyártott gumis (csupán lehet vele kilőni gumit) mert szellősebb a csöve. Vagy ha annak is gyártották eleve akkor is kisebb gumigolyóval és alacsonyabb nyomású indítópatronhoz tervezve. Persze hogy szétszedi a csövet, kiszedi (kilövi) az akasztót végső soron veszélyes is felhasználójára nézve is  mert könnyen lehet dob vagy csőrobbanás is. Szerintem itt van a probléma lényege. Nem a gyártással van a baj.

Előzmény: Dudikoff2016 (17537)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2016.03.21 0 1 17540

Izsék 10*22T szereltlőszeresét el is fogadnám :).

 

A Revenge-em nem nyúlik, nem csetten, nem reped, jól működik. Gyakorlásra Geco, készenlétben Lapua. Ja, nem 16-os 18-as gumival kell tömni!

 

"fojton elcsettegnek"

 

Ismerős szóösszetétel ismerős elírással. Pont a gumiképes Alfa hazai forgalmazójának egyik emberétől hallottam ezt a szóösszetételt, inkább nem mondok semmit...

 

:)

 

 

 

 

Előzmény: Dudikoff2016 (17537)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2016.03.21 0 0 17539

A csőbetétet hosszában végigmarták, a hosszanti lemezdarab akasztót két ponthegesztés fogja. Volt akinek ez kirepült belőle, úgy vált "élessé" a fegyver, hogy a tulajdonosa észre se vette!

 

A vékonyfalú spiáter csőköpeny már nem bírta a gáznyomást, az eredménye a képeiden látható.

Előzmény: Spetnaz (17538)
Spetnaz Creative Commons License 2016.03.21 0 0 17538

Hát istennek egy hónapja lejárt a garancia :(. A röhej az, hogy direkt kíméltem semmi lapua, mivel ugye nem egy olcsó fegyver. Mi lett volna ha használom és direkt lapuával ? 1 hónap után robban fel  ? Azt nem értem, hogy az acél csőbetét nyílt szét és az dobta le a spiáter csőköpenyt, tehát ott kell valami tervezési hibának lennie ahol a hosszanti akasztó belekerült. Érthetetlen hogy ezt a vékony acél csőbetétet miért kellett tovább gyengíteni ... Mindenesetre írtam a boltnak hogy mit reagálnak.

Előzmény: karika197601205648 (17536)
Dudikoff2016 Creative Commons License 2016.03.21 -2 0 17537

Ezek a magyarnak gyártott gumisok mind szarok összejátszanak a hatóság meg kufárok és manufucktúrák. A Keserűknek nyúllik a tokja, fojton elcsettegnek rossz az ütőszeg meg a kakasrugó a dob megforgatása meg ötletszerű . Az alfa meg túlakasztózott és a keményebb steel devils gumival ez lesz vele .  Jókis ruszki negyvenötös gumis Makarov kellene fullacélos.

Előzmény: Blekk Rájgó (17534)
karika197601205648 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 17536

Ha nem garanciális, akkor is nyugodtan vidd vissza.

Ez nem garanciába tartozó meghibásodás, gyártási hibás fegyverekről van szó, vissza kell hogy hívják őket.

A gyár a kereskedőn keresztül kártalanít.

Mivel egyedüli Importőr a GB, így sok választás nincs.

Sok sikert!

Előzmény: Spetnaz (17533)
Babfaló Béla Creative Commons License 2016.03.21 0 0 17535

Hogyyha garanciális, vidd vissza az üzletbe. Nem egyedi eset.

Előzmény: Spetnaz (17530)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17534

Ha vitrindísznek kell, másik Alfát.

 

Ha lövöldözni is szeretnél vele, akkor Keserű Pitbull vagy Revenge, acél dobbal. Előbbit etetheted Steel devils bogyóval. Alfa árából kijön a fegyver, jó adag patron, bogyó és egy jópár óra lőtérhasználat.

Előzmény: Spetnaz (17533)
Spetnaz Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17533

Hát ez szép, pedig ez volt a legszebben kidolgozott darab a piacon. Szerintetek mit vegyek helyette ami kibír legalább pár száz lövést ? Zoraki R1 GG , ezek után az Alfát hanyagolnám :)

 

Előzmény: Blekk Rájgó (17532)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17532

Nem az első eset, úgy tűnik.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138820684&t=9084863

 

Gyönyörűszép spiáter ipari hulladék, aranyáron.Ilyenem SE lesz, amíg nem méltóztatnak acélból csinálni az egészet!

Előzmény: Spetnaz (17530)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17531

Ha megnyugtat nem Te vagy az első aki így járt,de szerintem nem is az utolsó!

Előzmény: Spetnaz (17530)
Spetnaz Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17530

Sziasztok,

 

Valakinek történt már olyan hogy lövés közben lerobbant az Alfa G040-es csőköpenye ? A mai nap történt a spiáter csőköpeny teteje lerepült és az acél csőköpeny szétnyílt közvetlenül a szűkítés mentén egy ruag lőszer használatakor.

Kb 50 lövés volt a fegyverben és én voltam az első tulajdonos. Elakadás nem volt, ez volt az első lövés a takarítás óta. Nem tudom hogy ez csak valami gyári selejt volt, vagy ennyire le lenne gyengítve az acél csőbetét ?

 

Mindenesetre kár érte, nem ennyit vártam egy Alfától.

Babfaló Béla Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17529

Ilyen megoldásra gondoltam: karika197601205648 2016.02.19 0 0 17204

Előzmény: PNCS (17526)
Babfaló Béla Creative Commons License 2016.03.20 0 1 17528

Lézer, nem lámpa, de használható.

Előzmény: Babfaló Béla (17527)
Babfaló Béla Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17527

Nem biztos, hogy van rá jó megoldás. Nincs hová és nincs mivel felszerelni. Legfeljebb a tokkeretre a dob fölé egy távcsőszerelékkel, hogyha felfogatható a szerelék.

A Keserű fegyvereknél a cső alá fel tudtam szerelni, de ez a megoldás a G030-nál nem jöhet számításba.

Lejjebb találsz róla képet.

Előzmény: PNCS (17526)
PNCS Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17526

Üdvözletem védekezők! A lakás éjszakai védelmét egy alfa g030-al oldottam meg ,de szeretném felszerelni lámpával is hogy a másik kezem  szabadon maradjon .Ha van valakinek erre valami megoldása kérem rakjon fel róla képet.

Babfaló Béla Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17525

A Pitbullt én is kereskedőnél vettem, mert a gyártónál kifgyott. A kerekedőnél is utolsó darab volt.  Nincs állandó, folyamatos árukészlet a termékeikből a mintaboltban, hónpokat kell vári.

 

Előzmény: W_B (17523)
Qeiberci Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17524

Azért az ügyvédi költség megspórolható ha van ismeretsége az embernek. Esetleg rokonságban van.

Mint pl. nekem. :-))

Előzmény: Thomaster__ (17522)
W_B Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17523

"Onesta a gyártónál lehet, hogy hónapok óta nincs."

 

Lehet, bármi lehet, fe kell hívni őket.

 

Régi, már nem kapható ritkaságnál (ZVI Nighthawk, Micromax, stb.) O.K. a bolti ár feletti használt ár, de ami jelenleg kapható, ott a bolti árból érdemes kiindulni.

 

"Kereskedőnél pedig hogyha fellelhető is, nyilván drágább. Lehet, hogy nem is kevéssel."

 

Lehet, bármi LEHET, már megint. :-)

Nem abból kell kiundulni, hogy mi lehet, vagy hogy mennyibe kerül a leges-legdrágább helyen.

 

Nem akarom megvenni az Onestát, a véleményemet írtam le.

 

Előzmény: Babfaló Béla (17515)
Thomaster__ Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17522

"csak olyan egyszerű gumis pisztoly", tehát muzeális.

 

Semmilyen jogszabály nem tiltja a töltve szállítást. Tehát ha autóban megtalálják, akkor az magas költségeket fog okozni, semmi mást.

 

A rendőr biztosan lefoglalja és valamilyen mondvacsinált jogcímen eljárást indít. Mert nem ismeri a jogszabályt, és elvárják tőle hogy ha fegyverformájú dolgot lát engedély nélkül (mindegy hogy azért mert nincs mire engedélyt kiváltani), akkor eljárást indítson.

 

Ha nem teszel semmit, akkor (jogszabályellenes) szabs. bírság lesz, plusz a fegyver elkobzása. Ha te mint civil írásban panaszt teszel, megjelölve a jogszabályhelyeket amelyek alapján nem történt szabálysértés, akkor is. Az igazságszolgáltatással szemben csakis ügyvéd léphet fel úgy, hogy figyelembe is vegyék a szavát.

 

Ha ügyvédet fogadsz és megtámadod a határozatot, akkor a pár évig is elhúzódó bírósági eljárás végén nyersz, és visszakapod a fegyvert. De közben az ügyvédnek kifizetsz többször annyit, mint a szabs. bírság + a fegyver ára.

 

Plusz, az eljárás idejére bevonják az összes fegyverrel kapcsolatos engedélyedet. Gáz-riasztó viselésitől az esetleges sportcélú, vadász, vagy önvédelmi élesre vonatkozókig mindent. Ez utóbbiak ha vannak, akkor miattuk érdemes az ügyvédet fizetni.

Előzmény: Törölt nick (17519)
parazstaposo Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17521

Igaz gáz-riasztó kategóriában, de már született ügyészségi határozat gumilövedékes fegyver szállításáról.

 

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/ugyeszseg-a-szallitas-nem-viseles

 

 

 

 

Előzmény: parazstaposo (17520)
parazstaposo Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17520

Nem 100%, de ha muzeális kategóriájú akkor szabálysértési eljárás, elkobzás, pénzbüntetés.

 

Viszont, ha van élesre is engedélye pl. vadász, sportlövő akkor azok tartása is ugrik jó időre.

 

Előzmény: Törölt nick (17519)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17519

Urak !

Milyen büntetésre számíthatna az , akinek az autójában megtöltött gumis pisztolyt találnánának egy igazoltatás során és eljárás indulna  ? Nem gázos - gumis , gáz engedéllyel , hanem csak olyan egyszerű gumis pisztoly .

solyomszem77 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17518

Köszönöm szépen, hogy felajànlod a segitsegedet,de sajna csak a nyàlam csorgatom itt a sok jó stukkerra,kint élek ausztriàba,nem nagyon van lehetőség a lövöldözésre.Magyarorszàgon van jó pàr szórakoztató eszközöm,legpuskak,gázpisztolyok,de gumis még egy se.Jó régóta nezegetem fórumot, meg-meg tetszik ez az de mindig lebeszelem magam a vásárlásról. Talàn a te puskàd az első amire ranezve nem egyből az jut eszembe, hogy miért NE vennem meg:)

Előzmény: wyetkong (17498)
Szende1980 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17517

Értem, de mit érsz el vele? A nyomásveszteség egyenletes eloszlása milyen hatással lesz a kilépő gumira?

Előzmény: wyetkong (17512)
Dudikoff2016 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 17516

Maradjunk annyiban hogy a Keserűék honlapja egy vicc. Soha semmi nincs amit felraknak. Most sincs Ekol Viper-08M pedig most péntekre biztosra ígérték forúmukon. Az árak pedig ha van is fegyver nem annyik.

Előzmény: W_B (17513)
Babfaló Béla Creative Commons License 2016.03.19 0 0 17515

Onesta a gyártónál lehet, hogy hónapok óta nincs. Én gyakran megfordultam ott mostanában, de nem találkoztam vele. Úgyhogy az az ár csak elméleti. Abból nem lehet kiindulni. Kereskedőnél pedig hogyha fellelhető is, nyilván drágább. Lehet, hogy nem is kevéssel. Kereskedője válogatja. Kereskedőnél a gumilövedék is akár duplája.

Előzmény: W_B (17513)
Dezsikkh Creative Commons License 2016.03.19 0 0 17514

Köszönöm szépen a válaszokat.  Mikor hirdettem feltettem képet a kártyárol is,(természetesen a számokat kitakartam de minden más adat látható volt). Ezért sem értettem teljesen a kérdést.  Felénk sajnos ritka az a fegyverbolt ahol ehez hozzá lehet jutni. Ráadásul engem ezzel be is csaptak az üzletben 43000ft volt a fegyver és mkh-t nekem kellet hozzá intéznem a PKLV kft től (saját tudatlanságom miatt becsapható voltam). A bogyónak 60ft darabja a geco patront 7500X2 ért adták. nekem sajnos majdnem 70000 ben van a szett. Ha 50 nem jön vissza belőle inkább megtartom. Ja plusz adtam volna még hozzá egy töltényes tégelynyi ipari minőségű szilikon zsirt is( vettem 1 kilót) LOXEAL-9

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!