Keresés

Részletes keresés

blaze73 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2681

a méretet magad "lövöd" be a recepted alapján.

 

nálam a kész kenyér 850-900 grammos, ebben 560 gramm liszt van, és a kilós programon sütöm.  3 méret van : 750,1000,1350

 

 

Előzmény: katóka01 (2680)
katóka01 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 2680

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. :) Kenyérsütőgépet szeretnék vásárolni, de elsősorban kisebb kenyereket szeretnék sütni. (500-700 -800 gr)

Olvasgattam a fórumot és arra jutottam, hogy ebben az esetben az egylapátos gépek lehetnek nyerők... Ugyanakkor nagyon sokan dícséritek a Hausmeister 1300 -s gépét. Van tapasztalatotok, hogy azzal lehet -e mondjuk még 800 grammosat sütni? Egy kolléganőmnek is ilyen típus van és nagyon szép színű (sötétebb) magos kenyeret süt vele.

Szóval mit ajánlotok? Vagy vegyem a kisebb Hausmeister (1000) gépet? És láttam egy Sencor SBR 300 -s gépet. Utóbbi kettővel kapcsolatban van tapasztalat?

Szóval olan gépet szeretnék, amely kisebb kenyeret is süt és aránylag "jó színűt". :)

Kérem szíves segítségeteket. Előre is köszönöm! :)

tszabi Creative Commons License 2012.11.08 0 0 2679

Köszi, lehet kipróbálom.

Előzmény: .ETNA. (2678)
.ETNA. Creative Commons License 2012.11.06 0 0 2678
http://www.nosalty.hu/search/node/birsalmasajt

Szerintem kombinálni kell ... megfőzni a birsalmát a tűzhelyen és jöhet a gép. A kenyérsütőmben ilyen lekvár recept van: 440 g friss gyümi + 630gr kristály vagy porcukor + 1 doboz pektin (13g-os csomag.. áruházakban kapható).
Gyümit összeturmixolni, betenni az üstbe, cukrot belekeverni fakanállal (nem sérti fel az üst bevonatát), rászórni a tetejére a pektint. JAM progin elkészíteni (1:20 óra).
Ha kész, kivenni, VIGYÁZAT FORRÓ!!! , ha van a tetején hab, azt eltávolítani, formákba önteni (pl. belekeverni a diót stb.), hagyni kihűlni mielőtt hűtőbe teszed ... valami van még arról, hogy mielőbb ki kell tisztítani az üstöt, mert a karamellizálódott cukrot nehéz eltávolítani. A végén a recept már nehezen olvasható, mert egyszer a kis szemfüles kutyink megkaparintotta a használati utasítást, magyarán, elcsente a székről és éppen az utolsó lap legalsó része - lekvár.. üst tisztítás - ízlett neki a legjobban:-):-D
Előzmény: tszabi (2676)
.ETNA. Creative Commons License 2012.11.06 0 0 2677
Birsalmasajtot még nem, de lekvárt egyszer - próbaképpen - csináltam a lekvár progeamon. Azért csak egyszer, mert félek a "forró" dolgoktól (az üst takarítási herce-hurcája" sem vonz) és persze főképpen azért nem, mert Anyukám fincsi lekvárokat (birsalmasajtot is) csinál.
A neten keresgélj receptet ... esetleg Limara receptjei között ... stb.
Nem rémlik, hogy itt a fórumon olvastam volna ilyen próbálkozásról...
Előzmény: tszabi (2676)
tszabi Creative Commons License 2012.11.05 0 0 2676

Üdv !

 

Birsalma sajtot szeretnék készíteni. Mivel van kenyérsütőgépem, gondoltam megkérdezem:

 

Hogy lehet kenyérsütőgépben birsalmasajtot készíteni? Próbálta már valaki?

A neten nem találtam eddig semmilyen infót erről a módszerről.

CSVili Creative Commons License 2012.10.30 0 0 2675

http://www.konyhamester.hu/

Ezen az oldalon több kenyérrecept található, ahol írják, hogy gyors programon, vagy alap programon lehet sütni.

Szépséghibája, hogy a gép tipusát nem írják, mert tudvalevő, hogy a recept egyik géphez jó, a másikhoz nem.

Valahol olvastam, hogy gyorsprogramnál, jó langyos vízzel, és több élesztővel kell számolni./ de ez is lehet gépfüggő /

.ETNA. Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2674
OK :-) Majd számolj be a tapasztalatokról !!
Előzmény: blaze73 (2673)
blaze73 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2673

értelek, ok.  lehet 1x kipróbálom.  kiváncsi leszek mit tud.

 

400 gramm kenyérliszt + 150-160 gramm teljesk. liszt egy próbát megér :) 

Előzmény: .ETNA. (2670)
fürj999 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2672

Én is kb ennyi lisztet használok, de csak sima finom lisztet. Igaz teszek bele "búzasikér"- t is. Én is por élesztőt használok, mert a másik, csak frissen jó és az bizony nincs mindig a boltban sem.

Előzmény: .ETNA. (2670)
fürj999 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2671

Szia 

Olvastam az elötte lévő hozzászólásodat is, de sehol nem olvastam, hogy ugyanaz a recept-e mint a normál programon. Ezelötti gépem nekem is olyan lehetett mint a tiéd, de azon sem volt jó a gyors kenyér :-( Olvastam valahol, hogy sütőport is tesznek bele a gyorshoz, a nejem azt monta lehet, de más íze lesz.

Most egy kisebb tescós gépem van ez egy lapátos, kettőnknek bőven elég, de ha jönnak a gyerekek akkor nem bizti, hogy elég. És, hát nem szólnak előre, igaz nem kell bejelentkezni sem nálunk. Ezen az alap progin 3 X dagaszt és 3 órás  a teljes sütési idő. A francia kenyér 3,50 órás, de nem jobb ott sem sőt itt a legjobb. Laza és nagyon finom.!

Valószinű a gyártók, csak azért tesznek ilyen sok programot, hogy azt higgye a vevő jóbb gépet vesz, aztán használunk egyet, esetleg kettő progit. 

Előzmény: .ETNA. (2668)
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2670
Nem, pontosan ugyanaz, 560gr liszt, 310ml víz stb., stb. Ahogy már párszor írtam, nálam az alapkenyér 400 fehér + 160 gr valamilyen (általában rozsliszt van otthon) teljes kiőrlésű lisztből készül. Mostanában a "Nagyi titka" fehér kenyérlisztjét használom... a t.k. liszt mindig olyan, amilyet éppen akciósan kapok. Ja, leginkább instant porélesztőt használok. Kb. ennyi...
Előzmény: blaze73 (2669)
blaze73 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2669

a gyors programon más a recept mint a normál hosszún ? (3:40)

 

 

Előzmény: .ETNA. (2668)
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2668
Ahogy korábban írtam, van olyan szituáció, amikor nincs más lehetőség, nem választás kérdése, hogy kivárjam-e a közel 4 órát, vagy gyorsan kell a kenyér és juszt se kell a bolti. Az említett esetben pl. ez történt: Anyukám jött és megörvendeztetett minket egy kis "a Nagyié a világon a legfinomabb" bablevessel ebédre. A kenyerünk szépen elfogyott... de sebaj, majd lesz reggelre finom... aha...ahogy én azt elképzeltem:-) Délután hívtak a barátaink, hogy ugrott a rokonlátogatási programjuk, ha mi ráérünk, este menjünk át egy kis grill-partyra... hús van, vigyek zöldeket és persze a szuper házikenyeremet is... ugye megoldható? Na náá, hiszen én nem ismerek lehetetlent:-)
Na pl. ilyenkor jó a gyors progi, 4 óra alatt megsült 2 (különböző ízesítésű) finom, egészséges kenyér, a különbséget a partyn senki sem vette észre, de utólag persze elárultam:-)

Ilyen - és hasonló - helyzetben, két lehetősèg van:
1./ ... bocsi, de csak bolti kenyeret is kellett hozni, mert csak 1 kenyeret tudtam sütni ennyi idő alatt, ez van..
2./... viszek egy kenyeret és mindenki annyit eszik, amennyi van és slussz-passz, bár ez nyilvánvalóan okoz némi "kényelmetlenséget" :-)

Na ilyenkor kell egy szupi Hausmeister gép, ami nem a legújabb tipus, nincs bagett program és stb., de - ezek szerint - tud valamit (gyorson is jó kenyeret süt), amire nem minden gép képes:-)

Ha legközelebb sütök ilyen kenyeret, majd felteszek egy fotót...
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2667
Szia! Igen, ugyanaz! A géphez kapott használati utasításban szereplő recepteknél csak megjegyzésben fűzik hozzá, hogy "vagy gyors programon".
Előzmény: fürj999 (2663)
fürj999 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 2666

Szia

Engem sem győz meg, de ha sürgős és még ehető is akkor jó lenne egy recept. De amit próbáltam párat az ehetetlen volt. És még az időt is növeltem vele, mert kellet egy rendes kenyeret is sütni.

De viszont amit sütünk normál idővel "3,0" órás az tökéletes. Magas, laza és finom!

Előzmény: blaze73 (2664)
egyenlítő Creative Commons License 2012.10.26 0 0 2665

Az én leírásomban csak annyi van (az 1:40-es programhoz), hogy fehér kenyér sütéséhez való, és a kenyér kicsit alacsonyabb lesz, a közepe pedig keményebb. Amikor réges-régen kipróbáltuk, lapos és sületlen lett az eredmény.

Előzmény: fürj999 (2663)
blaze73 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 2664

Engem ez a gyors program nem annyira győz meg, inkább kivárom a 3:40-et, de az tökéletes kenyér lesz :) 

Előzmény: fürj999 (2663)
fürj999 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 2663

Szia

Érdeklődnék, hogy a gyors programos kenyér alapanyaga ugyanaz mint a normál, vagy kell bele más is hogy időben megkeljen?

Sajnos nem találtam sehol gyors sütésü kenyér össztevőit.

Előre is ködzönöm a válaszod.

Előzmény: .ETNA. (2652)
egyenlítő Creative Commons License 2012.10.25 0 0 2662

Hát - ki tudja. Lehet, hogy még egy kicsit kísérletezni kellene a gyors programokkal. Annyira nem sürgős :-)

Előzmény: .ETNA. (2660)
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.25 0 0 2661
... akartam írni: típusok ... a telefon új, de - ezek szerint - a látásom már nem a régi:-):-)
Előzmény: .ETNA. (2660)
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.25 0 0 2660
Ezek szerint - bár a gép működési mechanizmusa, elvileg, azonos - komoly különbség van a gépek, illetve tipusok között!(?!)
Előzmény: egyenlítő (2658)
firmitudo Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2659

Érintőlegesen, de szeretném én is kifejteni véleményemet BaGira fórumtárs hozzászólásával kapcsoaltban.

Tényleg nem könnyű követni, nagyon oda kell figyelnem, hogy megértsem, de nem lehetetlen. A sok rébusz fárasztja az agyat, egy fárasztó nap után nem biztos, hogy végig olvasom a hozzászólását, egyszerűen kihagyom. Vszont ha jó passzban vagyok, akkor jókat derülök rajta:).

Egy biztos: amúgy is (idegen lelkű emberek által) megtépázott anyanyalvünkre ráférne az egyenes beszéd.

Vén fejemmel még így is akadnak nyelvészeti anomáliák. Hogy ne legyek nagyon offos:

-Rég ettem jó kenyeret

-Rég nem ettem jó kenyeret

Egyikkel állítok valamit, másikkal tagadom ugyanazt az állítást és mégis mindkettővel ugyanazt fejezem ki.

Szóval van itt min gondolkodni:).

Előzmény: .ETNA. (2655)
egyenlítő Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2658

Igen, van egy Quick (1:40) program is. A feleségem már tesztelte, az eredmény lapos és sületlen lett.

Előzmény: .ETNA. (2657)
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2657
Ez tényleg nagyon rövid.... nincs rajta - ezen az expressz progrmon kívül - egy kevésbé gyors, kb. 2 órás rapid program is?
Előzmény: egyenlítő (2656)
egyenlítő Creative Commons License 2012.10.23 0 0 2656

Mégsem próbálom ki. 58 perces a gyors programom.

Előzmény: egyenlítő (2653)
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2655
A magyar nyelvben rejlő hihetetlen lehetőségek (ill. a nemzetközi chat rövidített írás stb. szokásokkal) kiaknázásával kapcsolatban egy-két gondolat: korábban "rászoktam" a "mind1" használatára, de egyszer valaki megjegyezte, hogy csak két karakterrel több, ha rendesen legépelem, tényleg nincs ennyire időm?
Igaza volt, pláne 10 ujjas vakírás mellett, nehogy már ne tudjam megoldani:-) Ráadásul a magyar nyelv különlegességével, szerkezetének, választékosságának - nyelvészek által is elismert - egyediségével is pontosan tisztában vagyok, nem is tudom, de valahogy azt éreztem, hogy nem akarom ezt az egyébként jópofa és kreatív "átírást" alkalmazni a továbbiakban (s nem azért, mert másnak nem tetszett!) .

Nem gondolom, hogy mindenkinek ezt kellene tennie, elvégre ez egy szabad ország, vagy mifene (leginkább mifene), na és az agyunk is simán képes olvasni "folyékonyan" a keszekuszaságot is (az olvashatatlanság tehát nem jó érv), de azt hiszem, hogy összességében éppen annyi leütni azt a néhány betűt, mint nagyon ügyesen felismerni, hogy melyik szóban mit, hogyan, mivel lehet "helyettesíteni" :-)
Részemről ez a téma itt ki is merült ...
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2654
Azért - a fórumos hsz-ekből ismerve a gépek közötti különbséget - gyorsan hozzáteszem, hogy Haumeister gépem van..... :-)
Előzmény: egyenlítő (2653)
egyenlítő Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2653

Köszönöm, akkor én is kipróbálom.

Előzmény: .ETNA. (2652)
.ETNA. Creative Commons License 2012.10.21 0 0 2652
Néhányszor már sütöttem gyorsprogramon kenyeret.. nem "lustaság", hanem kényszerhelyzet okán. A vendégektől is megkérdeztem (utólag), hogy éreztek-e különbséget a korábban már kóstolt kenyereim és a gyorsprogis között, a válasz egy határozott "nem" volt. Ha komolyabban elkezdjük elemezni a belső szerkezetét stb., nyilvánvalóan VAN különbség, de az a lényeg, hogy nem fogsz beégni egy gyorsprogis kenyérrel sem a vendégek előtt:-)

Előzmény: egyenlítő (2647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!