Keresés

Részletes keresés

Ratnoya Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1539

Hello!
A ti mókusaitok hogy bírják ezt a nagy hőséget?:S
Hova teszitek őket,vagy mit csináltok velük,hogy ne legyen annyira melegük szegénykéknek? :S

Pépépe Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1538
OFF

Gyerekek! Egy kicsit figyeljünk már oda a HELYESÍRÁSRA! Magyar nyelvünk igen értékes kincs. Egy fórumon nem jópofa dolog seggbe rúgni az anyanyelvünket az ilyen kifejezésekkel : "ien, oan, stb... " Az a plusz két három billentyű lenyomás igazán nem nagy idő. Ha meg azért próbál valaki inkább jópofa lenni, mert nem biztos benne, hogy "ly"-nal kell-e írni, akkor ne sajnálja magától azt a pár percet amíg utánanéz. Később jól jöhet még :-)))

Köszönöm!

ON

Előzmény: dacka22 (1525)
Csokivadász Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1537
szerintem néha igen, de mindennap ne, és csak kicsit. Nálunk nagyon ízlik neki a gyümölcslé, hamarabb megisza mint a vízet :)
Előzmény: Ratnoya (1536)
Ratnoya Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1536
Lenne egy kérdésem.Adhatok a mókinak almalevet,itt nem pont 100%-osra gondolok,hanem mondjuk olyanokra amiket a boltokba lehet kapni dobozosak!?
Szóval megártana neki?
Ratnoya Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1535
Szia!
Misinek nincs ilyen hatalmas ketrece,de szerintem már megszokta tele van ágakkal,és faháncs van neki betéve alomként.Eddig 4szer engedtem ki a szobába,mindig visszajött,de egyszer kiszökött 3 napig ránk se bagozótt.
Annyira nem kézhesz szokott,persze simogatni hagyja magát,meg elfogad kaját kézből,de amúgy nem lehet megfogni és kivenni csakúgy. ;)Ha majd lesznek képek rakok be.
Ratnoya Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1534
Sztem se  tartsd együtt patkányokkal.Mondjuk a patkányok tényleg okosak,de van egy barátnőm akinek volt két patkánya és az egyik addig harapdálta a másikat amíg meg nem halt :S,mármint az egyik patkány.
Előzmény: Törölt nick (1529)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1533
Helló!
Mesélnél vmit a mókusodrol?(mióta van meg , szelid -e , ha igen akkor hogyan szeliditetted meg , stb.)
Mekkora ketrece van???
Kiszoktad engedni a szobába?

Előzmény: Ratnoya (1532)
Ratnoya Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1532
Az én mókusom is szokta ezt csinálni,enyém is fiú.Mi csipogásnak hívjuk.:D
Előzmény: Sir Porthos (1528)
Ratnoya Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1531

Sziasztok!Én most vagyok itt először!
Nekem is van és volt is csíkosmókusom,Misinek hívják :)

Lászy Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1530
Szia!

Konkrétan semmivel nem tartható egy ketrecben, csak egymaga lehet benne. territoriális állatok, védik a területüket mindenkivel szemben. Egy móki, egy ketrec.
Előzmény: Törölt nick (1529)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1529
Heló, hát én konkrétan egy ketrecben szeretném tartani őket, sztem a patkányok nem bántanák, okos állatok és szelídek is, talán a mókus félelmében harapná meg ...vagy nemtom... esetleg mások hozzászólnának?:) nagy segítség lenne. köszi. Pá
Sir Porthos Creative Commons License 2007.07.16 0 0 1528
A mi fiúmókusunk is "fütyül". Azért idézőjelben, mert én sem tudom jobban leírni a kiadott hangot, de valami olyasmi, mint amit írtál. Nálunk általában akkor, ha megijed valamitől és bemenekül a házába. És biztos, hogy fiú, tavasszal elég nyilvánvalóvá vált férfiassága :).
Előzmény: dacka22 (1525)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1527
Szia!

Rengeteg tenyésztő van a forumon.


Szó szoros értelmében eggyüt akarod tartani vagy csak egy légtérbe.
Mer 1 ketrecben nem ajánlatos eggyütt tartani.(szerintem)
De egy légtérben lehet , nagyonjó ismerősöm is ugy tartja a mókusait (tőle van az én mókusom is :D)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1526
Üdv, nálam még csak tervben van ilyen kisállat tartása, és én a 2patkányom mellett szeretném tartani, együtt.
Légyszi mondjátok meg h eleve ez az ötlet megvalósítható e?
ha van v.mi jó oldal ahol rendesen utána tudnék olvasni a tartásukkal kapcsolatban , légyszi linkeljétek be, köszi:)
egy utsó kérdés: itt a fórumon van e tenyésztő?

bye
dacka22 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1525
MA reggel nagyot néztem :
Ien kisajtónyikorgásszerü de mégis trillázó hangot hallatott a mókusom.

De a mókusom fiu.

Én aszittem h csak a lányok adnak ki hangokat.
Ezekszerint : a fiuk is ?
Vagy csak nekem van ien furi mókusom?

Ui.: Arra keltem fel h ezt csinálta . nem füttyögés volt hanem ien mélyebb.
dacka22 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1524
Beraktam a kaját. Megette és közbe hagyta h simizzem a fejét.
Oan aranyos volt :D .
Próbálta a szőlőt felnyomni a pofazacsijába de nemsikerült :D

Most épp a földimogyeszt ropogtatja ...
dacka22 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1523
Nah köszi az ötleteket
renegaT4e Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1522

A mi Gusztinkat simogatni és finoman megfogni is lehet. Ez utóbbit muszáj is, mert nem igazán akar magától visszamenni a ketrecbe. Viszont barátságos természetének hátulütője, hogy szinte ott wczik, ahol eszébe jut.:) Semmi sem tökéletes.:)

 

Eleinte kicsit megcsipkodta a kezünkte, mikor kaját nyújtottunk be neki. Fejlődés akkor kezdődött, mikor nem kaptam el az ujjam, hanem hagytam rájönni, hogy az nem kaja. Ma már siman raugrik, ha benyújtom a kezem és olyan kedve van. A lisztkukucot is tenyérről eszi.

 

 

 

 

dacka22 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1521
Nah megprobálom.

Amugy naon aranyos.

Most lesz uj ketrece, 130 magas 110x80 centialapterületü

Amugy engem még sosem támadott meg.

Figyu :
Ma betettem a kaját (alapkeverék)
tetejéreszortam lisztkukacot , a lisztkukacok elkezdtek ásni ásni , és mozgott a sok sok mag meg minden , oan duván nézett ki :D . A mókus bezabálta az egészet :D

Amugy szerintetek : mérnem a pofazacsijába gyüjti a cumókat? Mindig megeszi ami van előtte , sose hordja el.Talán azér mert nincs rendes oduja?

Amugy az enyém fiu : az szokott valami hangot adni?

nah mára ennyi. Nézem a CSI MIAMIT

csácsá
köszi
qrzor Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1520

Halihó !

 

Ismered az öreg vajda és a cigányok esetét a lóval? Le akarták szoktatni az evésről a lovat, hogy olcsóbb legyen a tartása. A vajda az mondta, adjanak neki napi egy marék rozst. Úgy tettek, de a ló egyre éhesebb volt. Erre azt tanácsolta a vajda, kétnaponta adjanak csak enni a lónak. A lónak már kilátszottak a bordái, de még mindíg nagyon éhes volt. A vajda ekkor azt tanácsolta, adjanak napi egy szem rozst a lónak.  A ló megdöglött. A cigányok mentek bosszúsan a vajdához, hogy megdöglött a lovuk.

 

-Kár! mondta a vajda. Pedig lett volna még ötletem...

 

 

Nekem is van ötletem :-)

 

Addig rendben, hogy kézből adod a kaját a mókusnak. Ha éhes és egyből enni kezd, nem csak pofazacskóba gyűjteni, akkor valószínűleg engedni fogja, hogy lassú mozdulatokkal megsimogasd pl. a fejét.

 

Ha a kezedet kezdi rágcsálni, és láthatóan nem azért meg fél és támad, hanem kíváncsiságból, akkor fújj rá!!! Ettől visszariad, de talán nem veszi támadásnak. Próbáld meg azt, hogy ilyenkor a kezed nem rántod el. Persze kockázata van a dolognak, de talán leeseik a tantusz a mókinak, hogy a kezed nem ennivaló.

 

Ha ez sem segít, biztos lesz még ötletünk :-)

 

 

Előzmény: dacka22 (1518)
Csokivadász Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1519
tegnap például, a ketrecen keresztül egyesével adtam neki szotyit, magokat. Mind elvette, és a szájába gyüjtőtte össze. Aztán csak az újjam raktam be, de nem harapot meg. Van amikor elkezdi rágni, de nem támadásból, és nem lesz semmi baja az újjamnak. Olyan is lehet, hogy a kezemen érzi a kaja szagát, és azért probálja elszedni.
Előzmény: dacka22 (1518)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1518
NEM azt szeretném elérni hogy a kezembe bujjon hanem azt hogy ne harapjon meg.
Ennyi.....Olvastam én számtalan dolgot a mókusrol.Hogyan viselkedjek vele?
Haggyam hogy megharapjon vagy mi?

Nemértem.

Annyit kértem tőletek hogy legyetek szivesek segíteni megszeliditeni a mókusom , hogy ne harapjon meg.Nem azt hogy hogyankell ölembe szokatni.

Nah erre adjatok választ , légyszives.

köszike
Pépépe Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1517
Szerintem Te túl hamar vágtál bele a mókustartásba! Mielőtt magadhoz veszel egy élőlényt tanulmányozni kellene a viselkedési szokásait! Senki (vagy nagyon kevesen) nem irt olyan tapasztalatot mókusról, hogy kézbe lehet venni, bármikor simogatni lehet, hogy az öledbe bújik, stb. Ha ilyen állatkát akarsz, akkor válassz macskát, vadászgörényt, pincsikutyát, vagy valami hasonlót. De ha már egyszer mókusod lett, akkor MOST nézz utána mik a legmefelelőbb tartási körülmények, mik a viselkedési szokásai, és aszerint viselkedj vele, hogy mindkettőtöknek normális élete legyen!!!
Előzmény: dacka22 (1516)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1516
Hú Plus : te teljesen félreértettél.Nem az a baj hogy fél. Hanem amikor a kaját dugom a ketrecen át akkor azonnal odaszalad , és két kézzel nyujtózik utána. Amikor elvette, megeszi ,de hogyha csak a kezemet rakom oda a rácshoz akkormeg aztpróbálja behúzni magának.Hameg benyúlok a ketrecbe akkor azonnal odajön a kijárathoz leül és várja h benyuljak ,miután benyultam , megnézi mivan benne, ha lisztkukac akkor azt veszi el , ha nem ,akkor meg a kezem érdekli, megkostolja , stb.
Hameg észreveszi hogy megyek felé akkkor azonnal kijön a odujábol és odaszalad az ajtóhoz , leül és vár.
Tök aranyos ienkor, deamikor benyulok akkor csak a kezem iránt érdeklődik , és eccerkéccer már megis kóstolta.Néha hagyja hogy megsimizzem , de csak néha.
plus2 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1515

Ezt ne hagyd, mert teljesen be fog dilizni a mókus. Az enyémek - pedig szelídek - ha idegen van a közelben, máris nyugtalanabbak.

Csodálkozik a srác, hogy 40 perc! idegesítés után megharapja? Szerintem jó ideig ne próbálkozz semmivel, nyugodjon le. És csak akkor nyúlj a ketrecbe, ha már egyáltalán nem fél, rácson keresztül elveszi a kaját.

Csakis kajával tudod szelidíteni. És sok türelemmel. Ne nyúlj feléje, csak a közelébe rácson keresztül diót vagy lisztkukacot, eleinte csipesszel. Várjál türelemmel, minden nap közelebb fog jönni (ha még nincs teljesen elrontva). Ha még nem meri elvenni, de elég közel jött, akkor ejtsd le jutalomnak. És így tovább.

Előzmény: dacka22 (1514)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1514
Hali!
Ma eljöt egy haverom és benyult a ketrecbe . Megkóstolta a mókus , ezért felvett egy kesztyüt és ugy probálta szeliditeni . 40 percen át rágicsálta a kesztyüt a mókus.utána megpróbálta kézbe venni a mókust , de az megtámadta . oat beleharapott h csak na.

De viszonylag ez is haladás.
Segítsetek : hogyan tudnám megszeliditeni , kajával nemnagyon mer mindig csak a kezem érdekli , az az első amit megkóstol ,
Meg szarok h megharap , Segítsetek micsináljak
Előzmény: renegaT4e (1513)
renegaT4e Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1513

"Egyébként egy fiu és egy lány mókusom van, akik testvérek. Ha ebből születnek majd kölykök, akkor ugye nem lesz semmi baj?"

 

Szerintem nem túl jó a beltenyésztés és sajnos nem sokan figyelnek rá. Az alfajok keresztezésére meg még annyian se...

Előzmény: Robiagoliat (1506)
renegaT4e Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1512

Köszi, 3 napig gyártottam.:)

 

Én a fa mellett döntöttem, mert könnyebben megmunkálható. Sajnos a szoba lehetőségei nem adtak ki nagyobb méretet, pedig amint látom a mókink biztos nem tiltakozna.:)

Előzmény: dacka22 (1511)
dacka22 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1511
Renagate : király let a ketrec.Iesmit akarok énis.
amit én akarok az Magasság120 szélesség110 hossz80
csal még netudom h fábol vagy aluminiumbol csináljam.
De valszeg aluminium
Csokivadász Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1510
ott van meghajlítva, tízenvalahányezer volt
Előzmény: dacka22 (1509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!