Keresés

Részletes keresés

bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4922

Köszönöm, már válaszoltam a leveledre.

Előzmény: Vebber (4918)
pacsepa Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4921

 

Na itt van a kombifa maradéka. Mint írtam, a nektarin első évben leesett róla, a szilva meg annyira túlnőtte magát, hogy egy hete lekaszaboltam. Most ennyi maradt belőle, fogjuk ezt fel kísérletnek, beindul-e rendesen a kajszi? Ez a kajszi csökevény 3 éves legalább, akkor vettük a kombi csemetét. Jól látszik, hogy mennyire aránytalanul fejlődött a szilvához képest.

Előzmény: bukfenc12 (4916)
Vebber Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4920

Kifogyok az ötletekből.

Próbáld már meg azt, hogy egy homogén fehér papírt tarts a téma mögé makrónál.

A fókusz így nem tud elkalandozni.

Előzmény: Törölt nick (4919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4919

Kedves kollégák !

 

Nálam ma van " Gyümölcsoltó Szépszűzmária " napja,ő a Boldogasszony -alternatív- testvére,azoknak,akik ma érnek rá oltani :))...szombaton egész napos permetezést tervezek,mert állítólag jön az esős,hűvös idő,ami köztudottan a monília legjobb barátja :(

Vebber Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4918

Mail ment. Légyszíves jelezd, ha megkaptad.

Előzmény: bukfenc12 (4892)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4917

A tekerő a " P-auto " feliratnál,a nyomkodó a  legalsó állásban ,egy S betű és egy tulipán jel.A  szöveg meg :  for super closeup photography .Talán ha dedós módszerrel írod le,sikerül megértenem :)))

Előzmény: Vebber (4888)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4916

Kedves pacsepa!

 

Ez nem is drága ahhoz képest, amennyi munka lehetett vele. Amikor az interneten egyfajtás gyümölcsfaárakat néztem, ott is találtam a pesti árak között 2500 forinttal kezdődőeket. Ezért vettem meg inkább a három kajszit és egy őszit inkább Hatvanban 1300 Ft/db-ért.

Előzmény: pacsepa (4913)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4915

Kedves bujukcekmece!

 

Köszönöm a szép képeket a teljes egészében átoltott fákról. Igyekszem majd hasonlóképpen csinálni. Egyelőre úgy tűnik, hogy a héj alá oltásnál maradok, de jobban utána kell még addig olvasnom, mert nem igazán tökéletesen csináltam eddigi oltásaimat ezzel az oltási módszerrel. Megeredni valószínűleg megerednek, arra vigyáztam, de most tudtam meg, hgoy mennyivel jobban is csinálhattam volna...

Előzmény: bujukcekmece (4909)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4914

Kedves Csiki 74!

 

Köszönöm a válaszod, ki fogom próbálni a pet packos megoldást a kertben, de lehet, hogy a gyökereztetési kísérletekben is.

Előzmény: Csiki 74 (4908)
pacsepa Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4913
Ha jol emlekszem 2500-3000 Ft.
Előzmény: bukfenc12 (4893)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4912

Kedves Csiki 74!

 

Nagyon szépen köszönöm a webcímet, szeretném átnézni még oltás előtt. De sajnálatomra még a Jeszenszky könyvben is csak most jutottam el a héj alá oltásig, amit már gyakorlatban is csináltam múlt hét végén. Most látom, hogy milyen amatőr módon oltottam és hogy mennyi technikailag jó és helyes dolgot kihagytam, amiről csak most szereztem a könyv által tudomást. Mindenképpen be szeretném fejezni még hétvégi oltás előtt a könyvet, de lassan olvasom, mert minden mondatát igyekszem átrágni és értelmezni. De megéri, mert nagyon jó könyv. Eddig általában csak buszra várakozásom közben olvasgattam, mert otthon már fáradtnak éreztem magam hozzá. Ezenkívül másoktól is kaptam már internet linkeket hasznos tudnivalókról, elnézést, hogy még nem tudtam megnézni őket. Pedig biztosan jó irányban befolyásolnák további oltásaimat és gyökereztetési kísérleteimet is.

Előzmény: Csiki 74 (4907)
tp329 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4911

Lehetni lehet, de inkább várd meg  a reggelt! :-)

Előzmény: Koczkás*** (4896)
Csiki 74 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4910

Azt mondod hogy lepjem meg a kisöreget egy köpőcsészével,legyen neki mibe gyüjteni :)

Előzmény: Ádi_batya (4841)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4909

Ha egészséges és nem túl koros a fa, akkor érdemes átoltani, mivel három év alatt egy komplett új fa alakítható ki.

Itt az idei körte teljes átoltásom. Amúgy már duzzadnak a szemek, 1-2 hét múlva a sikertelen oltásokat meg lehet ismételni, ezért fontos, hogy mielőbb elvégezzük az első átoltási sorozatot.

 

Ez egy tavalyi oltás, egy 10 éves szilvafát oltottam át beszterceire. Az oltások 2 métert nőttek, szinte utolérték az eredeti faméretet. Baloldalon van egy eredeti fa

 

 

Ha rám hallgatsz én egy jó fajtát raknák bele, nem többet. Amúgy nekem is vannak kombi fáim.

Bármilyen oltásmód alkalmas, ha jól csinálod, a fát nem érdekli mit farigcsáltál. 5 centinél nagyobb átmérőjű ágat nem ajánlok átoltani. Ami meg az idén nem sikerül, majd jövőre:)

Előzmény: bukfenc12 (4906)
Csiki 74 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4908

Éppen föld felett 2-3cm-re vannak az oltások,és igy le tudtam kényelmesen takarni a pet palackal.

Szerintem kertben is megoldható a takarás. 

Előzmény: bukfenc12 (4855)
Csiki 74 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4907

Egy kis tanulmányozni való teljes fa átoltáshoz.

http://www.youtube.com/watch?v=X7KDJq1YYtQ&feature=relatedhttp://www.google.hu/

Előzmény: bukfenc12 (4906)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4906

Kedves kertbarátok!

 

Most azt hiszem valamennyiőtök tapasztalatára szükségem lesz. A hétvégén a szomszédom megemlítette, hogy ki szeretne vágni egy fát, amin olyan se meggy, se cseresznye gyümölcs terem. Egyből felcsillant a szemem és "elkértem" tőle a fát átoltásra. Azt hiszem ez alig pár napos oltási tapasztalataimhoz képest elég merész vállalkozásnak tűnhet, de roppant élvezni fogom. Pár nappal ezelőtt a fórumon olvastam egy levelet, aminek a gazdája szintén egy szomszédja fáját oltotta teljesen át kecskeláb oltással. Elnézést, de már nem emlékszem, hogy pontosan ki volt az. De képekkel is illusztrálta az egészet, ami nagyon megtetszett nekem. Mivel én erről még nem is hallottam, hogy egy egész hatalmas fát át lehet oltani egy másik fajtára vagy fajra úgy, hogy lefűrészeljük  minden ág végét, majd kecskeláb oltással ránövesztjük a másik növényt, igen meglódította a képzeletemet. Ezért is örültem meg, hogy a szomszéd kertjében én is megalkothatok egy teljesen új és nagy növényt, amelyre én választom meg a tulajdonságait. Úgy terveztem még akkor, hogy a korai és két héttel később érő cseresznyémről oltok át 1/3 - 1/3-ad részben a fára, a maradékra pedig egy finom meggyemből. De azóta egy kicsit többet olvastam ezekről a dolgokról, hála nektek és így nem vagyok biztos benne, hogy kellene- e rajta mind a három új fajta. Azonkívül ott van még az eredeti, amelyik a törzsből bárhonnan, egy vagy több helyről rügyek által előbújhat. Négy fajta egy fán?? Erről szeretném megkérdezni a véleményeteket. Tehát hogy inkább legyen csak egy faj átoltva, de biztosan, vagy próbálkozhatok szerintetek esetleg 2 vagy 3 fajjal is? Valamint szeretném azt is megkérdezni tőletek, hogy milyen oltásfajtát használjak egy ilyen viszonylag nagy fára? A kecskeláb oltást láttam képekben is, hogy beválik, de nekem még nagyon nehezen ment, összesen csak két ilyen oltásom volt és az sem tökéletes, mert nehezen találtam el a megfelelő méretet, szöget a metszési lapoknál és összeillesztéskor is eltértek egy kicsit. Amit jobban gyakoroltam, az a héj alá oltás, ezért lehet, hogy ezzel csinálom. Vagy keverem a kettő vagy több féle oltást, amit jónak fogok rá tartani. Szóval szeretném tudni a véleményeteket, hogy szerintetek melyik oltás a legalkalmasabb egy nagy fa teljes átoltására.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Ali-bá Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4905

Én is. Ki se kell nyitnom az ablakot.  (Hasonló eredménnyel.)

 

Előzmény: gergerg (4902)
Koczkás*** Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4904

Köszi! :)

Előzmény: gergerg (4901)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4903

Az alma körte szerintem nagyon jól megél egymáson. Van egy másik fám is, aminek a teteje vilmos közte Éva alma, meg a fene se tudja, hogy vad körte, vagy vadalma, mert elfelejtettem. Pedig biztosra tudtam, hogy fogok rá emlékezni..

Tekintettel, hogy a szilva-barack-mandula is barátok, szerintem a vad körte és vadalma alany, körtének és almának is megfelelő.

Előzmény: bukfenc12 (4895)
gergerg Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4902

Igen, csak fölösleges mert úgysem látom. De tudsz. :-)

Előzmény: bukfenc12 (4900)
gergerg Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4901

Fordítsuk. :-) mostantól őszig.

Előzmény: Koczkás*** (4899)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4900

Ez azt jelenti, hogy ha kinézek az ablakon, tudok neked integetni? :)

Előzmény: gergerg (4891)
Koczkás*** Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4899

Akkor fordítsuk meg, meddig kb?

Előzmény: gergerg (4898)
gergerg Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4898

Természetesen.

Előzmény: Koczkás*** (4896)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4897

Köszönöm a tanácsot, még elmélkedem rajta.

Előzmény: Törölt nick (4885)
Koczkás*** Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4896

Sziasztok!

 

Lehet még ilyenkor szilvát oltani? Van egy besztercei, azt szeretném egy vadba oltani.

 

bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4895

Kedves bujukcekmece!

 

Gratulálok az almás-körtédhez. Ez újabb reményt ad a számomra, hogy lehet nálam is működni fog Jonathánnal, Ida Reddel és Goldennel is

Előzmény: bujukcekmece (4879)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4894

Kedves Baracilin!

 

Igaz, hogy én még csak kezdő vagyok, de azt mondom neked, hogy hajrá! Próbáld ki vadkörtével. Szeretném majd megismerni a tapasztalataidat.

 

Előzmény: Baracilin (4874)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4893

Kedves pacsepa!

 

Nem is tudtam, hogy kertészetben is lehet kapni kombifákat. Mégpedig három fajtát egy tövön. Elárulnád, hogy mennyibe kerül egy ilyen? Bár úgy látom a leírásod alapján, hogy ez a kertészek részéről is csak egy kísérlet volt, garancia nélkül. De azért nem semmi volt összehozni a három fajt. Egyszer remélem nekem is menni fog. Kíváncsi vagyok a kombifa képére én is.

Előzmény: pacsepa (4868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!