Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27600

A tünetek sokfélék. Nekem a klasszikus tünetek mind megvannak, de másoktól hallottam egész más tüneteket is.  Melyek a fő panaszaid?

Előzmény: Dusika34 (27597)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27599

1. Az egy éven túl fennálló lyme fertőzés már krónikus lyme-nak számít.Elvileg azért előfordulhat gyógyulás, ezen a fórumon is volt már, aki erről számolt be, de inkább tünetmentességnek nevezhetnénk, mert évek után is kiújulhat a fertőzés, előre nincs garancia.

 

2.A Wb kb. 70%-os megbízhatóságú. Másik lehetőség: Elispot ltt (G1 labor Bp)

Előzmény: Dusika34 (27597)
illatos-fű Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27598

 

Bolyai dij nyertese

Antibiotikum rezisztencia es evolucio kutatas

 

http://index.hu/tudomany/2015/05/18/pal_csaba_bolyai_dij_interju/

Dusika34 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27597

Szia!

 

Igazából 7 évvel ezelőtt, amikor elkezdődött a kálváriánk voltam háromszor terhes, de sajnos mind vetéléssel végződött. Majd volt egy mola terhességem, amire kemoterápiát kaptam, utána ki kellett hagynunk éveket, nem próbálkozhattunk. Közben elmentem kivizsgáltatni, hogy mi lehet a vetélések oka és megállapították, hogy alloimmun eredetű a problémánk, tehát az én immunrendszerem támadja meg a magzatot mert idegenként érzékeli. Erre van gyógyszer, csak teherbe kellene esni, ami meg most már nem megy. Sok próbálkozás után a nőgyógyászom lombikprogramot javasolt. Ebből lement három, mire orvost és intézetet váltottam, és az új orvos kérte a lyme tesztet ami végül pozitív lett... tehát hogy valóban véglegesen meddő vagyok-e? Passz, még gyerekem nincs az biztos, de mindent megteszünk a dolog érdekében... :)

 

Most Tetracyclint szedek és Kliont, de majd kapok még egy kúrát előreláthatólag.

 

Sajnálom, hogy ilyen fájdalmaid vannak, de ne add fel! :) Az új munkahelyen meg az elején tényleg ne mond el, hogy milyen problémád van, kevés az olyan hely, ahol ezt valóban megértik. Utána meg majd meglátod, hogy hogyan állnak az ilyen jellegű dolgokhoz... :))

 

Valaki írta, hogy a krónikus lyme-ot nem lehet meggyógyítani. Mitől krónikus a lyme? Attól, hogy már régen megvan? Ha nekem fogalmam sincs, hogy mikor sikerült beszereznem, de az első lymera utaló tünetek kb. 10-12 évvel ezelőttiek, akkor ez már krónikus ugye?

 

Másik kérdésem, hogy a WB teszt mennyire megbízható? Egy pozitív teszt valóban azt mutatja, hogy nekem lyme-om van vagy megéri más tesztet is megcsináltatni? Kicsit nehéz elhinni, mert nincsennek igazán meghatározó tüneteim... :(

Előzmény: Törölt nick (27564)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27596

Mostanában nagyon leromlott az állapotom, az izületeim kattogtak, gyulladásos fájdalmak keserítették napjaimat. Tegnap aztán rászántam magamat így is egy 20 km-es bringázásra (kezdetnek). Utána először még rossz volt, de aztán az éjszakát szépen végigaludtam, és nagyobb fájdalmak nélkül ébredtem, most nem kattog semmim. Tényleg mindenkinek javaslom a könnyű sportot, az rontani nem tud az állapotunkon, viszont kell, hogy az állóképességünket növeljük vele. Most még fontosabb, mint amikor egészségesek voltunk. Nincs túl sok időm, de azért egy könnyed tekerés remélhetőleg mindennap bele fog férni du-onként.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27595

Nekem a lyme folt (csak utólag állt össze a kép, hogy az az volt) napokig nagyon viszketett, órákig tudtam volna vakargatni. Nem mindegyik viszket, talán a fajtájától függ. De ha a csípés viszket, szerintem az még önmagában nem jelenti azt, hogy fertőzött volt, bár jó lenne biztonsági okból antibiotikumot alkalmaznod -  a tapasztalatok alapján 2-3 hét nem elég, kellene egy 6-8 hét.

Előzmény: Delphmar77 (27591)
hornet599 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27594

Köszönjük Eagle!

 

Ha már itt vagy, tudnál esetleg írni pár soros update-et az utóbbi pár év tapasztalatairól, mióta nem posztoltál? Azt gondolom, igen értékes információk lennének mindannyiunk számára!

Előzmény: eagle0514 (27593)
eagle0514 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27593

Bocsanat,  ez meg lemaradt:

Jelentkezés: gszabok@gmail.com

eagle0514 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 27592

Sziasztok,

Mar reg nem jartam a forumon, de most egy informaciot szeretnek Veletek megosztani:

 

Kedves Budapesti-Paleoklub Társak!

2015.május 27-én 17-19 órakor lesz legközelebbi találkozónk a Budapest, 8.ker. Baross u.3 alatt (12-es csengő).

Dr. Kapiller Zoltán fog előadást tartani a lyme kórról.

 

Remelem mindannyian gyogyulgattok, mindenki a sajat utjan.  Erot, batorsagot es kitartast kivanok ehhez minden Lyme betegnek!

 

Minden jot Nektek!

Delphmar77 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 27591

Igen, bár mikor kiszedtem a kullancsot, bevallom, nem is gondoltam azonnal fertőtlenítésre, hanem szaladtam anyuékhoz a kullancsal, mert nekem nem volt otthon semmilyen üvegem, amiben tárolni tudnám. Aztán utólag lefújtam a helyet Egisept fertőtlenítővel. Egyébként a helye nagyon viszket. 

Előzmény: illatos-fű (27590)
illatos-fű Creative Commons License 2015.05.17 0 0 27590

A csipes helyet lefertotlenitetted?

Betadin, ecet, szintelen castellani? 

Vagy valami mas?

Előzmény: Delphmar77 (27589)
Delphmar77 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 27589

Sziasztok!

 

Gyors segítségre lenne szükségem, ma megcsípett egy kullancs. Holnap letesztelem magam lyme korra (ha egyáltalán ér valamit a gyorsteszt) és ha pozitív, akkor irány a doki. DE..igazából meddig KELL szedni antibiotikumot hogy azért legyen is hatása és mi a legjobb ami tényleg segít is?

 

Klarissza8 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 27588

Kedves Fórumozók!

 

Köszöntök mindekit, új vagyok itt! Pár hónapja derült ki, hogy az összes problémám okozója krónikus lyme kór. Szülés után sarcoidosis nevű betegséget diagnosztizáltak nálam, ekkor kezdtem komolyabban orvosi kivizsgálásokra járni. Persze nem orvosok jöttek rá, hogy ez az igazi okozója a bajoknak, hanem egy egészségügyis barátnőm vetette fel, hogy nem-e lyme. Most már összeáll a kép, hogy nagyon régóta voltak különböző tüneteim, csak mind elmúlt egy idő után magától, és mostanra lettek tipikusak a lyme tünetek, pl. arc, fejzsibbadás. Most vagyok az első AB kúrám végén. Kedves Csilla! Nekem is hullott a hajam egy időben kb. fél-egy évig. Én is kétségbe estem, kentem rá mindent, nem használt semmit. Egyszer csak magától megállt, mind visszanőtt. Szültem egy gyereket, utána be is dúsult, most majdnem derékig ér. :) Nyugodj meg, szerintem neked is rendeződni fog! Persze menj el góckutatásra, nekem anno nem mutatott semmit, minden negatív volt.

 

Gyógyulást mindenkinek!

moxolo Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27587

Ceftriaxon kabit kaptam én is de nekem azt mondták az a rocephin kura ... Azert irtam igy:) amikor nagyon rosszul voltam meg egy eve akkor eloszor wb-t csinaltattam az ketes eredemenyu lett de az orvos egyertelmuen diagnosztizalta a lyme-ot aztan azota volt 3x elispot vervetel eloszor pont hatarerteken volt de mivel tarsfertozesist is nezettem es elrichiat is diagnosztizaltak kaptam doxyt aztan a doxy vegen a borellia az elispoton mar 18-as volt , most meg a cefi utan 10-es ha igy mond valamit ennyi az elozmeny?!? A tunetek alapjan mondta az orvos h neuro borelliosis ez valoszinuleg

Előzmény: Moki66 (27585)
milla10 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27586

további szerek :

 

fűrészpálma hajhullásra van, fiúknál prosztatára adják (de ez csajoknál érdektelen), 450mgx3-4 /nap,

barátcserje- ha a progi és a prolaktin rossz, úgy emeli a progit, hogy csökkenti a prolaktint, szóval vigyázni kell vele.

jamgyökér - szintén a progit teszi rendbe

 

hát most elsőre nem jut több eszembe, lehet válogatni, persze attól függ , mi a gond...

Moki66 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27585

Szia! Nem ismerem az előzményeket nem írtad, hogy mi volt a diagnózis, feltételezem, hogy neuroborreliosis, és azt sem írtad, hogy milyen vizsgálataid voltak (a szerológián kívül) a kezelések előtt, és ezek kontrollja volt-e és mi az eredmény. Rocephin IV? Itthon a Rocephin-t nem lehet 2 gr-os kiszerelésben kapni... vagy vénás injekciókat kaptál? Én tavaly augusztusban kaptam egy 3 hetes iv ceftriaxon kabi kúrát, napi 2gr, azóta 2 neurológiai kontrollom volt jelentős javulás eredménnyel. Az idegrendszer regenerálódásához hosszú idő kell, fél-1 év.... A pozitív szerológia nem jelent semmit... Szóval szerintem legyél türelmes.

Előzmény: moxolo (27563)
milla10 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27584

ja lehet pcos, inzulinrezisztencia, gyógyszermellékhatás, gomba stb.

 

további szerek o'rising, bizonyos időre, jó drágán megold valamit, de nem a problémát, vitaminok jók lehetnek, ha vitaminhiány, ha nem , nem oldja meg, hajszeszek, jók, ha vitaminhiány, ha nem, nem oldja meg, minoxidil tartalmú hajszeszek, jók, ha a tesztoszteron a gond,  fiúknak adják az erősebbet, lányoknak a gyengébbet, tesztoszteron átalakulást blokkolnak, helyileg hat,

aminexil tartlamú szerek jók lehetnek, ezek is blokkolnak, ha rábeszélnéd magad a vichy aminexiles ampullájára, szólj, nekem nem vált be, eladnám olcsóbban a megmaradtakat.

 

legjobb hajnövesztő sampon állítólag a revita - csak rohadt drága, és hajhullásra nem jó.

 

na most én ezeket próbáltam, koffeines sampon , eleinte önlik a hajad tőle, aztán lehet megáll, nálam kuka. és akkor még ott van a jó öreg hagymát ricinusolajjal pakolás, na idáig még nem jutottam.

 

egyelőre a mellnövesztő hajhullásgátlónál járok...:)

 

 

milla10 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27583

de te nem mostanában szültél? mintha úgy emlékeznék...

milla10 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27582

ja és pajzsmirigy gondok is okozhatják. mindenesetre ,ami nálam bevált eddig a petendi féle progi krém. ha kenem három nap múlva nem hullik. mellékhatás: úgy érzem magam , mint egy tehén, akit elfelejtettek hajnalban lefejni, bocs, a kifejezésért, ha így haladok, lehet nő egy harmadik mellem. de a hajam nem hullik tőle.

milla10 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27581

Szia Csilla!

 

Igen hullhat a lyme-tól ,meg vagy még ezer dologtól. Hosszú  a folyamat, mire végére jársz. Ab-ra nem enyhült, nem gond, de irány az endokrinológia és vérvétel, egy halom paramétert meg kell nézni. Szívesen segítek, hogy mit,de nem vagyok orvos, szóval mindenképpen kell egy endokrinológus.

 

Lehet progeszterot, tesztoszteron, ösztrogén probléma, vas, cink, nyomelem hiányok, gyulladás bárhol, góc bárhol. ennek komolyan neki kell feküdni, kivizsgálni, és nem egy hét mire rájönnek.

 

Nekem még most is hullik, és most a progeszteronkrémmel próbálkozok. Illetve pont ma ütött ki az alpicort a fejemre, amire közölte ez endokrino doki, hogy nem szívódik fel ,csak helyileg hat, ja! amit ma éreztem, az meg csupa smafu volt. (ösztrogén, kortikoszteroid kombó, elvileg csak helyileg hat...)

 

nem egyszerű, és a gyors segítség pedig nem lesz túl gyors . :(

Előzmény: csilla0815 (27580)
csilla0815 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27580

Sziasztok! 

Brutálisan hullik a hajam... Segítsetek légyszíves!!! 

csilla0815 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27579

Szia! 

Azt hiszem te írtad hogy a hajhullás lehet a lyme-tól és írtad hogy mit lehetne rá szedni. Olyan szinten hullik a hajam, hogy egy ismerősöm akivel kb 1 éve nem találkoztunk ma megjegyezte hogy milyen sok hajam volt,most meg... Iszonyatosan kétségbe vagyok esve e miatt!!! Mit csináljak? Pár nap van az első kúrámból és nem enyhül a hullás ;(

Előzmény: Döndöleg (27559)
One of the millions Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27578

https://customercare.23andme.com/hc/en-us/categories/200196880-Getting-Started

 

http://mthfrsupport.com/genome-report-tutorial/

Előzmény: moxolo (27577)
moxolo Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27577

Huhh köszönöm az infókat megpróbálom antibio nélkül ! Mi ez a teszt amit leírtál és hol lehet megcsináltatni? 

Előzmény: One of the millions (27576)
One of the millions Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27576

Szia!

 

Metilacios problemad lehet! 23ANDME teszt majd Sterling's App eredmeny mar mondana valamit!

 

Előzmény: moxolo (27569)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27575

*próbafülkéjében. A másik bajom meg az elírások. Múltkor valakinek írtam, már nemcsak betűk cserélődnek fel, hanem teljes szókapcsolatok is, főleg amikor sietek.

Előzmény: Törölt nick (27574)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27574

Nekem a legkiugróbb esetem minap történt, amikor a dzsekimet felejtettem egy áruház öltözőjében. Mire visszamentem érte, már nem volt ott :)  :( De én is észlelek memóriabéli leépülést, ami most, nyelvvizsgára készülve különösen rosszul jön. Előtte nekem is kimondottan penge volt az agyam, így ezt most rossz megélni, de sajnos a bacik ezt sem kímélik.

Előzmény: hornet599 (27573)
hornet599 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27573

Szerintem is a fő marker ebben az esetben a tünet kellene, hogy legyen. A tesztek ugyanis, bárki bármit mond, megbízhatatlanok.

 

Moxolo-nak üzenem, hogy én a helyében megpróbálnám antió nélkül is, persze sok immunerősítővel megtámogatva, aztán majd úgyis látja, mennyire működik ez az út. Viszont, ha a tünetek kezdenek visszajönni, akkor sajnos nincs mese, drasztikusabb eszközökhöz kell folyamodni.

 

Én most hellyel-közzel elvagyok a cowden-nal, bár vannak rosszabbodások. Viszont másfél hete megint jobb a helyzet, viszonylag gyengék a tüneteim. Ami aggaszt, hogy az agyam szép lassan épül le :( Régebben olyan penge volt a memóriám, mint a fene, mára pedig teljesen dekoncentrált vagyok. Elfelejtek/elhagyok dolgokat, s mostanában már a vezetésnél is kezdem érezni, hogy nem olyan a reakcióidőm, mint régebben. Nagyon remélem, hogy ez csak a kezelés mellékhatása, s átmeneti, nem pedig egy lassú irreverzibilis rosszabbodás egyik viszonylag kezdeti lépése. 

Előzmény: Törölt nick (27572)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27572

Igen, utána láttam csak meg, hogy neki nem is Wb-je volt. De már nem helyesbítettem, a másik fajta tesztet nemigen látom át, nem is volt olyanom még. De azért az jó jel, hogy a tünetei már enyhülnek legalább.

Előzmény: hornet599 (27567)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27571

Egyszer egy kúra után volt normális ellenanyagtermelésem, akkor azitromicint szedtem. De akkor éreztem is, hogy most jó irányba haladok, nem voltak vészes tüneteim. Most ismét piszok rosszul vagyok, és félve kezdem el ezt a 4. kúrát az általad is említett gyógyszerekkel, de muszáj lesz, mert ez meg így már nem élet. Ha mégis be bírom szedni, akkor reménykedem, hogy ez most végre tényleg jó lesz nekem is.

Általában a gyógyszerek mind használnak, amíg szedem, de utána visszaesem. Ezért gondolom, hogy nem tud rendesen beindulni az immunrendszerem.

Előzmény: boxerkutya (27570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!