Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2011.09.06 0 0 71396

Ez egyébként jó ötlet. Ma este pont f_zsoltéknál hallottam egy fiatal srácot az öltözőben, hogy megműttetné a térdét mert ha ül, két óra után nagyon zsibbad - ismeretlenként nem akartam mondani, hogy előbb menjen el masszőrhöz/csontkovácshoz, lazíttassa ki az izmait, rakassa helyre magát; de Zsolt, szólj esetleg neki ha gondolod; viszonylag fiatal, magas vékony szőke srác, első körben jött fel öltözni.

Előzmény: brioska (71394)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 71395

:D a jó gyógymasször szerintem is fontos, a lényeg, hogy fiatal legyen, nő és  90-68-90 -es méretekkel rendelkezzen :D

Előzmény: brioska (71394)
brioska Creative Commons License 2011.09.03 0 0 71394

szerintem meg a nyujtasosdi elkezdese elott celszeru par alkalommal elmenni egy jo gyogymasszo(z/r)hoz

Előzmény: sz332 (71374)
Bandi-T Creative Commons License 2011.09.03 0 0 71393

Itt van hozzá az Amazon termékoldal, azért linkelem be, mert az első véleményező (gorillagorillagorilla) ehelyett más termékeket ajánl; érdemes lenne megnézni, hátha azok se rosszak: http://www.amazon.com/Introducing-Yoga-Martial-Josephine-Krizovensky/dp/B0000D151U

Előzmény: Bandi-T (71392)
Bandi-T Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71392

Kösz, sikerült!

Előzmény: Haragei (71390)
Haragei Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71391

Ja ez is én voltam BigB. csak most ezen a nicken osztottam az igazságot:)

Előzmény: Haragei (71390)
Haragei Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71390

Nekem lejött,ki is tudtam tömöriteni,próbáld meg 7zip el,ugyanis az kitömöriti crc hibával is,ami lehet csak pár bit eltérés aközött amennyinek lenni kell és ami van,attól még jó lesz a video.A win rar szar ilyen szempontból.Ha végképp nem megy felrakom valahová neked,sajnos nem egy tul jó felvétel,illetve előtte küldtem másik linket,hátha az neked is jó ,e mailben egy google-s cimről.

Előzmény: Bandi-T (71388)
Bandi-T Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71389

Erdekes, bar igazsag szerint nem talaltam benne egyetlen gyakorlatot sem, amit akar csak kozelitoleg meg tudnek csinalni... :o) - a hullapóz azért a legtöbb embernek viszonylag kevés gyakorlás után menni szokott! :) (Mondjuk nem tudom, ebben a gyakorlatsorozatban van-e.)

Előzmény: Elm (71380)
Bandi-T Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71388

Szerintem egyáltalán nem vagy off.

 

Megpróbáltam letölteni a videót, de kitömörítés végén azt mondja, hibás (nem stimmel az ellenőrzőösszeg). Másnak sikerült letöltenie már?

Előzmény: bigbabylon (71382)
ThomasX_85 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71387

Szia!

 

Értem. Köszönöm válaszod!

Zalaegerszegen vannak még színvonalas oktatók, ott ismertem meg a stílust, és nagyon jól is tanítják - szerintem. Hát akkor nemsokára kiderül, hogy a két régió (Zala, Budapest) közül melyikben lesz a következő munkahelyem. :)

 

Üdv!

Előzmény: Louhan (71372)
bigbabylon Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71386

Közben kimoderálták az előttem lévő hsz-t,ugyhogy hülyébbnek tűnök, mint vagyok:P

Előzmény: bigbabylon (71385)
bigbabylon Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71385

Na....

Azt hittem off király leszek a jógával,de nem:P

 

Más....karate régen volt (mert régen hoztam elő:P)

Három  érdekes dolgot is találtam.

Az első,Motobu Chokiról,eleddig nem olvastam,de urban legendként(?) tartja magát a dolog,hogy az öregnek volt egy saját katája,shirokuma néven.Eddig nem figyeltem,de állitólag urban legend az is,hogy ifju éveiben csak egy katát tudott,pedig egyébbként kora leghiresebbjeitől tanult (kora?)köztük Itosutól is.Nem nagyon kedvelték,ugyan hires neves nemesi családból jött,apja meg ezek a mesterek barátok is voltak,de igazi kis g..imanó volt,akit elkapott a sohóban azt megpüfölte.:)

 

 

Amásodik,egy Goju ryu mester könyvében olvasom,hogy mikor Miyagi Choyun mestere meghalt,a goju ryu alapitója ugy érezte,hogy ha okinawai karatét  akar tanitani,ismerni kell a shuri irányzatot is,elment Itosuhotz hogy a tanitványa legyen,de az öreg azt mondta neki:

(fejből idézem) Te a legjobb tanitványa vagy Higeshionna mesternek,mestere vagy a naha irányzat tekhnikájának,nincs szükséged arra,hogy tőlem tanulj.Ha megakarod tanulni a karatémat,akkor csak figyelj és értsd meg mi az amire gondolok.

 

Miyagi gyakran el is járt Itosuhoz, és tanult tőle,nem fizikai tekhnikát,inkább a legendás mester szemléletét tanulmányozta,állitólag a két Gekisai kata ennek az időszaknak is állit emléket.Ezt amugy Seikichi Toguchi irja,aki vagy 25 évig volt Miyagi meg tobb mint 30 évig Seiko Higa tanitványa (aki Higeshionnánál kezdte,utána Miyaginál folytatta)

Lol,hát ahhoz képest amugy,hogy a japán karaték milyen vagytiszta multat kreáltak,az eredeti okinawai körben mindenki tanult mindenkitől:P

 

Bár azt odaadnám egy vak lóért,hogy Itosu legendás harca a "naha stilusu"karatéssal vajon miféle szerzettel történt,ugyanis mire Higeonna(Higeshionna a könyv szerint)elkezdte tanitani amit Kinából hozott,addigra Itosu volt vagy 50 éves:)

 

A harmadik érdekesség Chosin Chibana a you tube-on:

http://www.youtube.com/watch?v=hmWvMKjpXD8&feature=related

 

 

bigbabylon Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71383

Azt egyébbként remélem mindenki megfigyelte,ha hosszut irsz,a k..va index egyből eltünteti,legalábbis először:(

Előzmény: bigbabylon (71382)
bigbabylon Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71382

Szia

 

Ha érdekel ,nézz bele ebbe:

http://www.wupload.com/file/43454758/Stephen_Kesting_-_Stretching_-_Yoga_for_Martial_Arts.rar

a you tube-on én is megnéztem,amennyire ismerem a hagyományos ászanákat,a bemutatóban  azok voltak,nem is a hihetetlen egzotikus egyensuly meg milyen gyakorlatok,hanem egyszerűbbek.

 

Nekem valahogy Wenninger Antal ugrik be amugy a bonyolult dolgokról,szerinte az sosem joga,nekem öreg embernek,megfelel pár egyszerűbb dolog.Nem mintha csinálnám,mondjuk akármit csinálsz,ha csinálod sokkal több,mint a legjobb dolog,ha nem csinálod:)

Én annak idején az összes fellelhető jógakönyvet átnyálaztam,maradtam a Swami Maheshwarananda féle kis könyvnél,abból is kiszűrtem a legegyszerűbbeket,saraw hitta ászanákat,amiket itt mindenki ismer,annyi a különbség hogy a jóga finoman ,belenyujtózkodva csinálja,ez is Wenninger,hogy a jógában sosincs erőfeszités.ezeken kivül meg amik nálam átmentek a vizsgán,ugyanis a hülyeségem miatt fiatalon befigyelt a gerincsérv,azután meg sose elsz jobb a dolg:)szóval ezek nálam bizonyitottak ,ugyanis a viszonylag nagy fájdalmak miatt előbb fedeztem fel pld a Tigrisfekvést,minthogy tudtam volna hogy ez jóga.Magyarul,pld ez a tartás nekem ténylegesen hasznos volt,mint gerincpihentető,nyujtó fekvés.

Szóval nekem ezek az egyszerű dolgok jöttek be.


- Saraw Hitta ászanák,ezek ilyen dolgok:fejkörzés,csuklókörzés stb de jógásan éls ez az óriási különbség a dinamikus bemelegitéssel szemben.A jóga ászanák nagyrésze statikus belenyujtózás,ahol mozgás van,az inkább olyasmi mint aminek a taichi-t szokták ábrázolni

-macskapóz

-térd-homlok tartás fekvésben

-pillangó

-guggolásból felemelkedés

-varjujárás

-gurulás háton (a világ legegyszerűbb masszázsa)

-tigrisfekvés

-gerincnyujtások (méhru akaranaszána,sasankaászana,buhnamanaászana,uttam pariszhászana,medveállás,háromszögtartás,szétuászana,hid -de csak a legalapabb,amikor a kezeden támaszkodol,a Hegytartás és a legegyszerűbb csavartülések)-------de ezeknek mindig csak a legegyszerűbb változatai,csak addig amig jólesik,belenyujtuzkodni.

-tigrisállás

-ha olyanom volt a jógahid

-könyökállás

-teveállás(ustrászana)

-garudaászana

-hősi póz (virászana-

-trikónászanák(legegyszerűbbek)

-és legvégül a király a Savászana a hullapóz

 

a könyvnek van egy folytatása,pár ászana onnan is esélyes ,de csak az egyszerűbbek nálam:

-trijak budzsngászana egy véltozata,ami porckorongsérv megelőzésére ajánlott

-dhanur akaranaászana

-gómukhászana

-pádangusztászana ez nekem már nehéz volt

-tádászana

-szimbászana

-legegyserűbb pascsimottaászanák....ezeket láttam a linkelt videon

-bhudzsangászana

-halászana

-ekepáda pranamászana

-mrigászana

 

 

Na,ez amit leirtam,nálam évek alatt lett kiválogatva (manapság ezt se csinálom,pedig ez egy jó dolog)ugyy,hogy kilőttem minden veszélyes,vérnyomást vagy gerincet bántó ászanát,azt meghagyom a jóga kezdőknek könyv első gyakorlatának:)

sz332 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71381

Hát, ezért van az, hogy egy gyakorlatsort 2 hétig kell csinálni :)

Előzmény: Elm (71380)
Elm Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71380

Koszi, megneztem. Erdekes, bar igazsag szerint nem talaltam benne egyetlen gyakorlatot sem, amit akar csak kozelitoleg meg tudnek csinalni... :o)

Előzmény: sz332 (71379)
sz332 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71379

http://www.scribd.com/doc/61026512/Bks-Iyengar-the-Illustrated-Light-on-Yoga-1

 

60. oldal környékén kezdődnek a gyakorlatok.

Előzmény: Elm (71378)
Elm Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71378

Koszi szepen, ha lesz idom belenezek vmelyik boltban.

Előzmény: sz332 (71377)
sz332 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71377

Szia, a könyv címe: Jóga új megvilágításban, B.K.S. Iyengar. Csak a könyv alapján (plusz töltöttem pár dvd-t,

ahol más szögekből is meg tudom nézni, amikor kérdésem van), egyedül, otthon.

 

Nem feltétlenül ajánlom másoknak is az egyedül történő gyakorlást, ez nagyon ember függő, hogy tud-e anyagból tanulni,

vagy kell-e neki segítség.

 

Általában azt mondanám, hogy ha valakinek van rá ideje, menjen el oktatóhoz, mert megspórol magának néhány plusz kört.

 

Ami jó a könyvben, hogy ad 6-8 gyakorlatot, és azt kell 2 hétig csinálni. Aztán a közvetkező 2 hétre ad újabb gyakorlatokat,

kiegészítve az eddigieket, esetenként lecserélve azokat. A teljesen anyag úgy néztem, hogy kb. 4-5 év, szóval van benne kihívás. :)

Előzmény: Elm (71376)
Elm Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71376

Engem is erdekelne a konyv cime, illetve az, hogy Te csak a konyv alapjan, otthon, egyedul gyakorolsz, vagy jarsz/jartal oktatohoz, csoportba, mittudomen?

Előzmény: sz332 (71374)
bigbabylon Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71375

Szia

 

Ha nem tartod off nak,engem érdekelne,mely ászanákat gyakorolsz.Régebben kis ideig én is próbálgattam, nekem általában a legegyszerűbbek jöttek be,valahogy  ezek tüntek ősibbeknek is,túl sok blikkfangos gyakorlat jött létre amiota van a divatjóga.Nagyon tiszteltem Wenninger Antalt,neki volt valami olyasmi mondása,hogy az ászana =nyujtózkodás,ami erőltetve van,az nem jóga.Viszont még igy is sok a gyakorlatok száma,érdekelne,neked mik jöttek be,mik a tapasztalataid.

Előzmény: sz332 (71374)
sz332 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71374

A nyújtás témája baromira érdekes. Én sok éven keresztül próbálkoztam mindennel, de igazából sosem

sikerült lényegi javulást elérnem, kicsit mindig jobb lett, de ahogy sszasza mondaná, nem azt akarjuk,

hogy jobb legyen, hanem azt, mintha nem is lenne semmi gond (vagy valami ilyesmi:)).

 

Néhány hónapja, max fél éve kezembe került egy jóga könyv, na mondom, kipróbálom, talán segít valamit. Addigra már sikerült lestrapálnom

magam, hiába heti 3 edzés, plusz amit otthon gyakorlok, a sok ülőmunkától fájt a hátam, a csípőm pedig iszonyatosan be volt kötve. Gyakorlatilag

fizikai fájdalommal járt egy idő után maga az ülés is. De most jön a lényeg: pár hét alatt, napi 20 percet gyakorolva DRASZTIKUS minőségbeli javulást sikerült elérnem. Azóta is gyakorlom, és érzem a folyamatos fejlődést. Szóval akinek ilyen problémája van, javasolom a jógát.

 

(Egyébként a myofascia és a jóga gyakorlatok kapcsolata környékén érdemes még nézelődni)

Előzmény: madjoe (71373)
madjoe Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71373

Sziasztok,

 

egyik kollégánk (civilben gyógytornász) elkezdett szakmájába és aikidoba is illő témákról irogatni. Mivel nem kötődik szorosan csak az aikidohoz, talán érdekes lehet itt is:

 

http://www.kigarukai.com/2011/a-nyujtas-muveszete/

 

http://www.kigarukai.com/2011/anatomia-az-aikidoban/

 

http://www.kigarukai.com/2011/anatomia-az-aikidoban-2-resz-izomrendszer/

 

http://www.kigarukai.com/2011/anatomia-az-aikidoban-3-resz-az-also-vegtag-izmai-es-a-hasizmok/

 

Üdv:

madjoe

Louhan Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71372

Szia!

 

Nem akarlak nagyon kiábrándítani, de színvonalas xingyiquan-t nem fogsz találni azon a területen... Összesen talán négy helyen tanítanak xingyit tudtommal Magyarországon, és ezek mind Budapestre és környékére koncentrálódnak. Hogy milyen az oktatók színvonala, az meg megintcsak más kérdés.

Én annyira nem eröltetném ezt a stílust a helyedben, hacsak nem akarsz Pestre járni tanulni, és nem veszed tudomásul, hogy vannak korlátai a stílusnak hazánkban....

Szerintem talán egy vagy két budapesti oktató van, akit érdemes lenne kipróbálni.

 

Louhan

Előzmény: ThomasX_85 (71371)
ThomasX_85 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71371

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel a Google nem a barátom ebben az ügyben. :) Xingyi-t szeretnék tanulni, de Mosonmagyaróvár vagy Győr környékén. Ha ismertek ezen a környéken oktatót, kérlek írjatok! Tudom, hogy az országban elég kevés helyen tanítják, de hátha...

Előre is köszönöm!

bigbabylon Creative Commons License 2011.08.10 0 0 71370

Lol....Buci készül a sittre

Előzmény: bigbabylon (71369)
bigbabylon Creative Commons License 2011.08.10 0 0 71369

Üdv

 

Vajon ezt ki irta?

Hiryu? Mármint nem tudod?

 

http://www.libri.hu/konyv/elni-vagy-pokolra-jutni.html

 

Itt az iró szvsz

 

http://www.youtube.com/watch?v=j0DFTEfx6yI

 

 

Előzmény: dezsoKE (71368)
dezsoKE Creative Commons License 2011.08.09 0 0 71368

Kendoban a nok ugyanazt az edzest toljak vegig, mint a ferfiak. A shinai mininalisan rovidebb es konnyebb (a 2.5 centi hendikep neheziti is a dolgukat, mert a karjuk is rovidebb, rovidebbet lepnek, stb). Nem erdemlik meg a hatranyos megkulonboztetest, de sajnos megkapjak a "himsovinisztaktol". A japan bajnoksagon (ami az egyik legerosebb verseny a vilagon) a ferfi egyeni dontore megtelik a csarnok, nagy sebessegu kamerakkal veszik a vivast. A noi donton a lelato kong az uressegtol, a sok kamera sincs ott...

Előzmény: kószák egyike (71363)
exhighand Creative Commons License 2011.08.08 0 0 71367

Nézd, ha ezt írtam volna:

 

"...egy kendós nő senki számára nem lehet hiteles..." - akkor megérdemeltem volna a hímsovinisztát és a barmot is.

 

De nem ezt írtam, hanem azt, hogy számomra ez nem hiteles.

 

Szóval eltúlzottnak tartom a reakciót, már csak azért is, mert a hozzászólással alapvetően örömködtem, hogy végre képernyőn a kendó.

 

 

Előzmény: sz332 (71365)
bigbabylon Creative Commons License 2011.08.08 0 0 71366

Azt kell mondjam ,szerintem se érdemelted meg.

 

Előzmény: exhighand (71364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!