Keresés

Részletes keresés

M. a deák Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60167

Senki nem kérte, hogy a képviselői esküdet ebben a kérdésben megsértsd! Attól, hogy adott egy helyzet, az még nem törvénysértés, ha arról beszélnek. Minden jogszabály és jogszabályváltozás előkészítést igényel és abban szót lehet és kell is ejteni sok mindenről. Ahogy Te is írod, van a polgári jogérzék és van a politikai akarat. A kettő nem mindig cseng egybe, ez az állapot egy bizonyos ideig még eltérő eredők mellett is fenntartható, de ha nagyon távol esik a kettő egymástól, akkor a jogrendnek is változnia kell, amihez a politikának is lépnie kell. Ha nem így lenne, nagyon sokan hiányzó jobbal élnének közöttünk, feltéve ha nem lennének visszaesők, mert erre akkor még esélyt sem kapnának...

Előzmény: sebesjelölt (60163)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60166

Ez már szofisztika. A jogellenesség nyilván csak egy jogrendben értelmezhető, de tekintettel eme topic lokális jellegére, külön említés és figyelemfelhívás nélkül nélkül feltételezhetjük, hogy Magyrországon vagyunk.

Előzmény: M. a deák (60164)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60165

A legutolsó 60148 alatt, a többit az elmlékezetedből keresd elő, pl. a képmás közzétételét és a személyiségi jogokat illetően.

Előzmény: Gondoló (60160)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60164

Én is hasonló módon írtam le a jelenlegi hazai helyzetet! De ettől a halálbüntetés mint olyan, önmagában nem jogellenes, ha a jogrend azt tartalmazza...

Előzmény: sebesjelölt (60162)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60163

"A közvéleménykutatások szerint a véleményt nyilvánítók valamivel több mint kétharmada a halálbüntetés visszaállítása mellett állt ki."

 

Ha ebben a választóim többségének akaratát képviselném, megsérteném a képviselői eskümet, már ami az Alkotmány (azóta Alaptörvény...) és a törvények betartását illeti.

Előzmény: M. a deák (60161)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60162

A halálbüntetés a jelenlegi magyar jogrendben jogellenes. Egyrészt AB döntés van erről, másrészt ellentétes az EU joggal.

Előzmény: M. a deák (60161)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60161

Egy pici pontosítást azért engedj meg: a halálbüntetés önmagában nem jogellenes! A közvéleménykutatások szerint a véleményt nyilvánítók valamivel több mint kétharmada a halálbüntetés visszaállítása mellett állt ki. Az, hogy adott politikai kurzusok a halálbüntetést hazánkban kivették a büntetési tételek közül, és ezt az állapotot más kurzusok is fenntartják, egy adott helyzet, adott politikai elgondolás, de ettől a halálbüntetés önmagában nem jogellenes, csak jelenleg alkalmazása nincs benne a jogrendünkben. Van olyan ország, nem is egy, pl. az USA több állama is, ahol a halálbüntetés ma is élő gyakorlat. A jelenlegi jogrendünk nem kőtáblába vésett, örök időkre szóló, nem zárható ki, hogy ez a büntetési forma egyszer visszakerül ide is. A nemzetközi szerződésekhez való csatlakozásunkat meg legfeljebb visszavonjuk. Egy korabeli államférfiú mondása után szabadon: A nemzetközi szerződések nem örökké valók... 

Előzmény: sebesjelölt (60159)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60160

Érdekelnek ezek az új és új jogszabályok. Légy szíves, sorold fel (ha lehet, még a meccs előtt).

Előzmény: sebesjelölt (60159)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60159

Miellőtt belelovallnátok magatokat: senki nem akar komposztálót tenni Nagytéténybe, nincs ilyen terv.

 

Sajnálom, hogyha nem érthető sokaknak, amit leírtam a képviselet jellegéről, de azért megtoldom még eggyel: a "választók többségének akarata" akár jogellenes is lehet, pl. a halálbüntetés ügyében. Szerintem nem árt, ha a képviselő messzebbre lát, mint a "választói többsége".

 

És akkor nem beszéltem még a választók kisebbségéről, akiknek adott esetben lehet nagy a hangjuk, és a választók többségének nevében szeretnek tetszelegni. Van erre akár egyszemélyes példa is, mondjuk Gondoló, aki folyamatosan új és új "jogszabályokat" talál ki, és ezeket tényként közli.

Előzmény: renula (60157)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60158

CKT-ülés volt a Városházán. Diplomáciai nyelven mondva: a megbeszélés baráti hangnemben, konstruktív légkörben zajlott.

renula Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60157

Olvasom a hozzászólásokat és nagyon - nagyon el lennék keseredve, ha a most felsorolt idézeteknek csak a fele is igaz lenne. "Laci" büszkén kifejti, hogy " tök mindegy ki mit kér, a pénzesládika üres". "sebesjelölt", akit az írásai alapján én mindenki ellenzékének ismertem meg egy kissé szerényebben " félve jegyzi meg, hogy a képviselő feladeata nem az, hogy a választói többség akaratát képviselje" . Lehet, hogy a beirásokat én értettem félre, de ha fenti két büszke véleménnyilvánító arra gondolt amit írt, ennek lehet, hogy nem lesz jó vége. Lehet, hogy a képviselő elnevezést is módosítani kéne?

Én mint budatétényi, még a télen -őszintén megvallva-, irigyeltem Nagytétényt. Ez akkor volt, amikor a budatétényi közösségi ház lehetőségéről beszélgettünk és úgy láttam, hogy a Városháza csak Nagytétény fejlesztésében gondolkodik. Most azonban együttérzek a nagytétényiekkel.

A szelektív hulladékudvar jelenlegi állapotában szerintem az ottlakók szerint se néz ki rosszabbul, mint a korábbi igénytelen gazdálkodó telephelye. A krematórium és a zöld hulladék lerakó témában tökéletesen egyetértek a korábbi hozzászóló lakossági forumon való egyeztetési javaslatával. Ezt a két dolgot az ott lakók hozzájárulása nélkül nem szabad meglépni.

ax15 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60156

Ha a képviselők a választók többségi akaratát szándékoznának megvalósítani, akkor nem lenne vita a testületben, és elég lenne egy képviselő is, mert a végén úgyis csak egy akarat valósulhat meg.

Előzmény: M. a deák (60144)
Kistétény Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60155

És ha a követ nem megfelelően dolgozott választói visszahívhatták.

Előzmény: M. a deák (60145)
satu51 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60154

"A nagytétényi megálló áthelyezése a vonalrekonstrukció kapcsán merült fel, ha most nem épül meg a Pohár utcai megálló, akkor soha, így ezt kell támogatni, azzal együtt, hogy elég távol lesz a lakott területek súlypontjától."

 

Tudom! sokat beszéltünk erről a megállóról, de, reális és kézen fogható magyarázatra nem emlékszem...

Előzmény: villa (60149)
satu51 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60153

Ya!:D:D :-))

Előzmény: 504LACI (60152)
504LACI Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60152

Akkor viszont nem értem a problémát. Ezek szerint nincs semmi gond. Vagy a krematórium nem tetszik? Pedig csendes tevékenység folyik, nem zajolnak a páciensek.

A M0-t már régesrég meg kellett volna építeni, nem most. Ideje már, hogy ne minden nap sziréna hangjára keljünk. Nem beszélve a most dugóban álló járművek felesleges környezet terheléséről.

A hulladékudvarral szemben akinek ellenvéleménye van, vagy viruális patkányokat vizionál, az még sosem volt egy ilyenben. Javaslom egy hasonló intézmény megtekintését, van belőle akár a szomszédos kerületben is.

Épül, szépül a kerület.

 

 

Előzmény: satu51 (60150)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60151

Közösségi Termelők Országos Értekezlete (KOÉT),

 

amely a helyi önellátó kezdeményezésekkel kapcsolatos gyakorlati tapasztalatokat igyekszik összegyűjteni, megvitatni és mindenki számára elérhetővé tenni. Az első értekezlet hang- és képanyagai itt találhatók: http://mebal.hu/mebal-hirek/kozossegi-termelok-orszagos-ertekezlete-hang-es-kepanyagok

 

A rendezvény ideje: 2012. június 23. 10,00-14,00.

Helyszíne: Kossuth Klub, 1088 Budapest Múzeum utca 7.

satu51 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60150

Laci, melyik pénzes ládika?

Mert Nagytétény folyamatosan épül (szépül)

Lásd:   M0-ás szélesítése, megépült Magyaország legnagyobb Hulladékudvara, épül majd a krematórium ....

Előzmény: 504LACI (60147)
villa Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60149

Én is ezzel együtt Proprietornak, egyetértve M.Deákkal, azt is javaslom, hogy keresse meg a helyi képviselőt, ill. a civil szervezeteket. Nagytétényben aktív civil élet van a Polgári Kör révén, és alkalmanként civil egyeztető fórum is működik, pl. a Proprietor által felvetett problémák megbeszélésére, sőt azon a helyi képviselő is néha ott van.

A Dunapart II.-höz, az új jövevényeknek, a korábban kommunális lerakóként működött 25-30 ha-os területet az önkormányzat négy éve adta el, 3,5 perccel a recesszió beállta előtt, a fejlesztő cégnek, a B+D-nek a rekultivációs kötelezettségekkel együtt, amiket a Zöldhatóság rálőcsölt az önkormányzatra mint tulajra, a lerakó Főváros helyett. A vezérigazgató úrral az önkormányzat mellett mi tartjuk a kapcsolatot, konzultációk, helyszíni bejárások. 2008-2009 a tervezéssel és az engedélyek beszerzésével telt, már a hulladékfeldolgozást illetően elsősorban. 2010-ben folyt érdemi munka, amikor a Diósárok zárt szelvénybe helyezése és a magaspart, a vízzáró töltés megépítése zajlott, 2011-ben a rézsű rendezés, a próbarostálás, és további engedélyezések mentek, ill. állt az egész. Idén eddig az engedély 2015-ig történő meghosszabbítása zajlott, és lényegében napjainkban indult, indul a hulladék feldolgozása, ami nettó félmillió, a takaró anyaggal és az inert anyagokkal kb. 1 millió m3 megmozgatását jelenti. A következő bejárást, helyszíni szemlét jövő héten tartjuk. Ami a Duna Spiritet, az ide kerülő beépítéseket illeti, azok megvalósulási esélye egyhamar, már irodaházak, lakópark, zöldmezős városközpont, sport és kereskedelmi létesítmények, esélye a kapanyél elsülése szintjén mozog a mai hazai, EU és világgazdasági állapotok közepette. De ne adjuk fel a reményt, bár ellendrukker akad bőven helyben is, mi nem tartozunk közéjük. A vezérigazgató úr folyamatosan járja a külföldet befektetők után kutatva.

A nagytétényi megálló áthelyezése a vonalrekonstrukció kapcsán merült fel, ha most nem épül meg a Pohár utcai megálló, akkor soha, így ezt kell támogatni, azzal együtt, hogy elég távol lesz a lakott területek súlypontjától. A nagytétényi megálló lehetősége is megmarad, peronszigetekkel, de aluljáró nélkül. A megszűnés veszélye a Nagytétény-Diósd megálló felett is lebeg, bár az még jobb helyen van, az Angeli úthoz közel esve. Az majd a rekonstrukció ideérkeztekor dőlhet el.

 

Előzmény: satu51 (60146)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60148

Hát ez így egyszerűen nem igaz.

A képviselő-testület hozhat olyan döntést, hogy a XXII. kerületben nem építhető krematórium.

Jogában áll ilyen határozatot hozni.

Ettől kezdve az építéshatóság köteles ennek szellemében cselekedni.

Előzmény: sebesjelölt (60140)
504LACI Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60147

http://regi.oszk.hu/hun/kiallit/virtualis/1848/1848_12pont_hu.htm

 

Én csak ezt a verziót ismerem, a helyit nem.

Egyébként meg tök mindegy ki mit kíván, a pénzesládika üres, akárhogy is rázogatjuk.

Előzmény: satu51 (60146)
satu51 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60146

"De tőled is megkérdem mint a múltkor satutól, mit kívánnak a tétényiek?"

 

Múltkor, szándékosan nem válaszoltam..., mert a szitut, te jobban tudod mint én.

Kívánhatnak valamit?

Nekem is az az érzésem, hogy az elöregedett nagytétényi lakosság már belefásult a mindig kész tényekbe.

Előzmény: villa (60118)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60145

Ha már a "képviselő"-ről, mint intézményről ejetettünk szót, megjegyzem, időnként érdemes a történelemben visszaolvasgatni. Már csak a demokratikus kultúránk fejlődésének érdekességei miatt is. Ehhez különösen figyelemre méltó a reformkor időszaka. A reform-országgyűlésekre pl. a vármegyék állítottak követeket, meghatározott számban. A követválasztó megyegyűlés a követeknek az országgyűlésen szóba kerülő kérdésekre követi utasítást adott írásban, hogy mely kérdésekben, milyen álláspontot kell képviselniük. Amennyiben az adott kérdésben esetleg újabb adalékok merültek fel, vagy olyan kérdés került szóba, amelyre nem volt felhatalmazása, úgy köteles volt a megyéjéhez fordulni újabb, vagy további követi utasításért. Az így megválasztott és működő"képviselő"-nek pedig időszakonként minden kérdésben végzett tevékenységéről, szavazásairól írásbeli jelentést kellett tennie a választó megyegyűlésnek. A feladatoknak való megfelelés ezen kötelezettségen túl, javarészt a követ egyéni rátermettségén, felkészültségén, meggyőző szónoki képességein is múlt. Pedig akkor is volt alsó és felsőtábla, ezeken belül is "kormány" oldal és ellenzék. Igaz, mindez, több mint 150 évvel ezelőtt...

 

Javasolom, hogy a Klauzál Gábor Társaság honlapjának oldalait néha-néha olvasgassa az, akit ezek a kérdések kicsit jobban érdekelnek. Sokat lehet belőlük tanulni, ritkán találják fel a történelem során kétszer is a kanálban a mélyedést. Legfeljebb a kanál anyaga és minősége változik, a mélyedés mélysége vagy sekélysége, de a mélyedés ettől a kanálban még mélyedés marad...  

Előzmény: M. a deák (60144)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60144

Igen, sajnos a "képviselő" mint olyan, az idők folyamán jelentős tartalmi módosuláson ment át, csak az elnevezése nem változott! Jól rámutattál a lényegre: a választók többségi akarata mellett, ott van a párt programja/értékrendje és a frakciófegyelem, a véleménykikérés/nem kérés és a képviselő legjobb tudása/lelkiismerete is. Csak az nem mindegy, hogy ezeknek mi a proritása egy adott "képviselő" esetében. Erről mond időnként véleményt a választói többség...  

Előzmény: sebesjelölt (60143)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60143

Csak félve jegyzem meg, hogy a képviselőnek nem az a feladata, hogy mindig minden körülmények között a választói többségének akaratát képviselje. A dolog ennél bonyolultabb. Először is, a mandátuma nem kötött, legfeljebb a képviselő (és pártja, ha van) programját és értékrendjét lehet számonkérni. Másodszor, nincs arra lehetőség, hogy a képviselő mindig kikérje a választói összességének véleményét. Harmadszor, a képviselő legjobb lelkiismerete által felfogott közérdek nem feltétlenül azonos a választói többségének akaratával, ami megint nem feltétlenül azonos a választók többségének érdekével.

 

Pl. az önkormányzati törvény 19. § (1) szerint: A települési képviselő a település egészéért vállalt felelősséggel képviseli a választóinak az érdekeit. A választói viszont csak a saját körzetükért éreznek felelőséget, jó esetben.

Előzmény: M. a deák (60142)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60142

A tisztánlátás végett: nem is erre utaltam a bejegyzésemnél, hanem arra, hogy a helyi képviselők a választóik többségének akaratát képviselik minden lehetséges fórumon, így többek között, a testületi üléseken, az ott meghozandó döntésekben is. Ez talán helytálló...

Előzmény: sebesjelölt (60140)
Nagytétény, a méltatlanul Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60141

Ez érdekes.

Előzmény: sebesjelölt (60140)
sebesjelölt Creative Commons License 2012.06.13 0 0 60140

A tisztánlátás végett: ez nem testületi döntés kérdése, hanem építéshatósági ügy, amibe a képviselő-testületnek, illetve a választott tisztségviselőknek nincs beleszólása.

Előzmény: M. a deák (60131)
villa Creative Commons License 2012.06.12 0 0 60139

úgy tudom az (is) magántulajdonban van, mint ama kis tér nagy része,

Előzmény: Gondoló (60135)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 60138

Az önkormányzat vizelési felelősén kivül, közönséges rászorúló figyelmébe is jó szívvel ajánlod a Kossuth utcai nyílvános WC-t ? (Nem célszerű kivételezni:-)

Előzmény: Gondoló (60135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!