Keresés

Részletes keresés

Pulmy Creative Commons License 2016.11.30 -1 0 60143

    A RP-DDK vándorlásunk Zselickisfalud és Gálosfa közt folytattuk a kitérőkkel több mint 26 km-en. Ezen a  túrán a Zselic szívében jártunk a tájegység legérdekesebb részeit érintettük. Ezen a szakaszon rengeteg vadregényes mélyútban jártunk el is neveztem magamban a mélyutak napjának.  Zselickisfalud után egy kaptatón felérve hamarosan elértük a Tájvédelmi Körzet határát, érintettük az Millenniumi Ezüsthársast,a Vadgesztenye sort,majd Kardosfa következett, Innen a Zselic új büszkeségéhez a Csillagparkhoz kapaszkodtunk fel. Ennek megismerése nem fér bele egy túranapba,mert a vezetett  program több mint 2 órás. Erre külön napot kell szánni. A Csillagda melletti kilátó megmászása tériszonyosoknak nem javallott. Azért erőt vettem magamon és felmentem a csúcsra,megérte -bár a teljes panoráma nem bontakozott ki előttünk ,mivel elég párás idő volt.  A messzelátóból sem a Schneeberg,sem a Tátra nem látszik,de megfelelő körülmények közt a Horvátországi Papuk hegység csúcsai jól láthatóak. A kilátótól a Zselic legszebb része következett :Ropoly. Megkapó amikor először pillantod meg a vaddisznódagonyából kialakított tavat,mely a völgy gyöngyszeme lett. A DDP piros sávján még felkaptattunk a lerobbant Ropolyi Kastélyhoz,majd felkapaszkodtunk a régi Postakocsi úthoz,ahol betyárok nyomába szegődtünk. A Pölöskei-réthez hangulatos erdőben ereszkedtünk le,itt a mederben keltünk át a patakon,majd a vadregényes környezetben lévő Gesztenye(Pölöskei)forráshoz tettünk kitérőt. Innét szuszogtató emelkedőn kapaszkodtunk a Kecske-hátra,ahol megismerkedtünk a zselici agyaggal és hipp-hopp máris Simonfára értünk,ahol a Meteor th-ban van a pecsét. A ház udvarán egy kopjafa Rocki emlékét idézi,egy pedig a Meteor  Egyesület elhunyt tagjainak állít emléket. A villanyóra szekrényben találtam még két nyalókát,amit szintén beragasztottam a füzetekbe. Simonfáról két kutyás kaland és sok mélyút után értünk Gálosfára és ezzel befejeztük a somogyi szakaszt.

 

Részletes,fényképes beszámoló

 

 

 

Pulmy Creative Commons License 2016.11.30 -1 0 60142

 Én sem állítottam,hogy megy a jelvényért stb... Csak megjegyeztem,hogy ilyen is van. 

Előzmény: jzp2107 (60141)
jzp2107 Creative Commons License 2016.11.30 0 1 60141

befejezte = nem folytatja tovább

 

nem írta hogy végigjárta

azt sem hogy a telepecsételt füzettel megy a jelvényért (simán lehet hogy nem is pecsétel sehol)

Előzmény: Pulmy (60140)
Pulmy Creative Commons License 2016.11.30 -1 0 60140

  Ezt a legnagyobb közösségi oldalon találtam,ilyen is van. Név a szerkesztőségben :D  Megkérdeztem tőle akkor hoigyan fejezte be,ha nem járta végig,de még nem válaszolt.

 

 

 

"Kedves Cimbik,:) E hétvégével befejeztem az OKT-t. Kissé sajátos vége lett ennek, mert a Sümeg-Kőszeg részt kihagytam, ezt nem is tervezem végigjárni... Viszont belekezdtem a DDKba, és örömmel venném ha köztetek is lenne ez iránt érdeklődés. Előre láthatóan dec.3-4 között Szekszárd - Szálka van tervbe véve....Érdekel e valakit? :)sziasztok, Zsolt"

annyi baj legyen Creative Commons License 2016.11.30 0 0 60139

Egyébként megkerested már a kőszegi ugró sáncot? Ha mész, szóljál :)

Előzmény: donjuan1984 (60119)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.11.30 -1 2 60138

Általában stresszhelyzetben az ember azt is elfelejti, amit tud, nemhogy nem rögződött dolgokat hívjon elő az emlékeiből :)
Hiszen ebben az esetben azért kerülhet az ember stresszhelyzetbe, mert elfelejtett ételt, italt vinni magával, és még el is tévedt. Ha ezekkel az alap dolgokkal már gond van, akkor azon nem segít egy film.

És igen, az erdőkben rengeteg ehető dolog van, de ezek ismeretét sem kis rövid epizódokból kellene elsajátítani, mert a végén az lesz, hogy lelegelik szerencsétlenek az első Atropa belladonna bokorról a bogyókat. 

Nem kell, hogy egy kéktúrás film olyan legyen tematikájában, mint az eredeti, de az ilyen epizódok inkább olyannak tűnnek, mintha úgy gondolnák a készítők, hogy egy alap túrázós sorozat kevéssé lenne érdekfeszítő, és kell valami szenzációt csinálni, és sokunkban ez a "csináljunk egy álproblémát, és oldjuk meg" kelt visszatetszést. 

Előzmény: donjuan1984 (60119)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.30 0 0 60137

Így igaz.

Előzmény: Csuhás (60131)
Güsziológus Creative Commons License 2016.11.30 -1 0 60136

Készítettem egy rövidke részletet, hátha valakit érdekel:

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=183472&to_id=175400&route=45560,45558

 

Az útvonalnak ez a szakasza valóban nehezen járható (a járhatóság: 'C'), út se nagyon van, de a jelzések alapján le lehet ereszkedni.

A meredek oldalvölgyecske amúgy csodás.

 

Kicsit bajban vagyok a Pm+ jelzéssel, felfestve ui. nincs, de ott, ahol indul van egy oszlop, tipikus Mária-oszlop, bár a pontos nevét nem tudom.

Van rajta jó sok információ.

 

Ott, ahol eléri a műutat, táblák vannak.

Most akkor jelzett turistaút, vagy nem?

Előzmény: Güsziológus (60130)
Mr. Long Creative Commons License 2016.11.30 0 4 60135

Öngyújtót nem visz magával, de van nála egy kis ár a tűzcsiszoló kialakításához? Ez kb a logarléccel tudok számolni minek a számológép logika...

Előzmény: vektoroptika (60134)
vektoroptika Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 60134

Na ezt a túlélődobozt hagytam otthon :)))

 

Egyébként meg:

 

Előzmény: Csuhás (60131)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 0 1 60133

Igazad van, ennyi. Nekem van is ilyen csomagom a kéktúrázások kezdete óta, nagyjából ezzel a felszereléssel amit vázoltál. Mindig, alapból ott van a zsák alján, ki sem veszem, csak néha frissiteni ezt-azt, gyógyszereket cserélni stb.

Itthon, Magyarországon nagyon-nagyon, de nagyon hülyének bénának kell lenni hogy ilyen túlélési praktikákra szoruljon az ember. Szinte lehetetlen. A legelhagyottabbnak tűnő területeken is napi szinten megfordulnak erdészek, természetvédelmi őrök. Lakott település 10km-en belül mindenhol akad. (talán a Kohász Kék kivétel Heves-Borsodban)

Annyi baj legyen 60117 ott is van egy pont. :-)

 

MR Longnak annyiban igaza van azért hogy ez egy hatásos markec, lám napok óta erről beszélünk mi is, itt is.

Előzmény: Csuhás (60131)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 0 0 60132

Ott a pont.

Előzmény: Csuhás (60131)
Csuhás Creative Commons License 2016.11.29 -1 1 60131

Még jobb egy kicsi túlélő csomagot készíteni amit mindig magaddal viszel Szinte a hátizsák részeként. Abban néhány gyufa, egy spiritusz kocka, szike penge, hasmenés elleni szer, fájdalom csillapító, egy tekercs rugalmas fásli, ragtapasz, egy izolációs fólia, egy nagyon pici fejlámpa, pár méter lavinazsinór. 

Előzmény: Törölt nick (60127)
Güsziológus Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 60130

SOPRONI MESSZELÁTÓK

Ágfala, Ház-tető

 

Sikerült kihasználni a csodálatos napot, és a kódot is begyűjtöttem:-)

Egy kis körtúrát terveztem a soproni KÉK KÖR útvonalán, a Görbehalom - Ágfalva - Sopron, Kertváros útvonalat cserkésztem, ismerkedtem a jelzésekkel, a tájjal.

 

Semmi gond, lehet túrát tervezni, a messzelátók felkeresése is összeköthető, lehet a kéken is menni, OK a sárga is.

Érdemes megnézni a TUHU itinerét, ha valaki szeret felkészülni, de e nélkül is tervezhet egy túrát:

Ágfalva - Kertváros (kezdetben a kéken, majd a sárgán), fel a Várhely kilátóhoz, onnan Muck, majd visszafelé a Béke-kilátó, és Görbehalom.

 

Több verzió is elképzelhető, lehet fordítva is, hisz Kertvárostól városi busz van a pályaudvar felé.

 

Amúgy a kilátó azért is érdekes, mert átlátni a szomszédba, a havas Schneeberg látványa azt hiszem, mindenkit "beindít".

Ágfalva panorámája is csodás, szeretem a völgyben meghúzódó apró falvakat.

 

Már csak egy messzelátó hiányzik, ha télen nem is, de tavasszal mindenképp irány Brennberg, onnan a Magas-hegy. Ez a messzelátó a legtávolabbi. 

jzp2107 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 60129

amíg fiatalítod, addig nincs baj :-)

Előzmény: Törölt nick (60128)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 0 0 60128

...bocsánat, donjuan1984... :)

Előzmény: Törölt nick (60126)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 0 3 60127

tanulság: a legjobb írni egy checklistet, elmenteni a szgépre, túra előtt az alapján pakolni, és akkor lesz gyufa :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 -1 2 60126

A süt a nap és van nálad/kukázol a pihenőnél üveget, annak az alja lencseként egész jól működik. Természetes a kést ezzel sem úszod meg, ahogy donjuan86 kollega is mondja, apró, száraz kaparékot/forgácsot mindenképp csinálnod kell. Száraz fű is jó. A nyírfaháncs kiválóan gyullad, én azzal szoktam menőzni. :) Kicsit felkapirgálód a késsel, aztán szikravető vagy üveglencse.

 

A két bot párosítása (szaknyelven: tűzfúró íj) akkora kitartást igényel, ami csak a végsőkig elkeseredett hajótörtöttnek vagy az eszelősen mániákus bushcraftereknek van. :)

Előzmény: vektoroptika (60125)
vektoroptika Creative Commons License 2016.11.29 0 1 60125

A szikravetővel is az a bajom, mint a gyufával, hogy simán otthon lehet hagyni... :)

Előzmény: donjuan1984 (60124)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.11.29 -1 1 60124

Ők is használnak szikravetőt :) Azzal már megy ha csinálsz egy finom szöszökből, faforgácsból álló kis kupacot. ha nincs Nálad ilyen akkor is a kövekkel érdemes próbálkozni, csak nagy mázli kell hozzá hogy pont legyen a közelben kovakő :)

Előzmény: vektoroptika (60123)
vektoroptika Creative Commons License 2016.11.29 -1 1 60123

Ha már a túlélés került szóba...

Valaki próbált már meg túrán tüzet gyújtani csupán a természetben rendelkezésre álló eszközökkel? 

Mi nemrég játszottuk el azt, hogy elfelejtettünk gyufát vinni a Bükkbe a Vidróczki-barlanghoz, és hát megpróbálkoztunk azzal, amit eddig kb. a hálivúdi filmekben láttunk, azaz két száraz fát sokáig egymáshoz dörzsölni. Még csalni is tudtunk, mert valaki az egyik üregben hagyott gyújtófolyadékot (persze gyufát véletlenül sem), de azzal is csak odáig jutottunk el kb fél óra nyüstölés után, hogy füstölt a fa és bebarnult. Az az érzésem van, hogy tök messze voltunk attól, hogy tüzünk legyen. 

Van egyáltalán valami ügyes hasonló praktika mentesen mindenféle grizli beres hókuszpóktól? 

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 0 1 60122

Ezen morfondíroztam én is. Nulla kalóriabevitelt azért ha más nem kora délután már exponenciálisan romló erőnlétként szoktam megélni. 

Előzmény: nagypapi (60121)
nagypapi Creative Commons License 2016.11.29 -1 1 60121

Számomra elég hihetetlen, hogy 2 napi közel 0 kalóriabevitel után legyalogolnak több mint 25 kilométert, és közben még barlangászni is van kedvük. 

Előzmény: donjuan1984 (60118)
Csuhás Creative Commons License 2016.11.29 -1 2 60120

Szvsz tökéletes film lehetne a saját közönségének, csak a kék túrát kár volt belekeverni... annyi más jelzés van szerte az országban, úgy még a haverok lovaspanzióját is útba lehetett volna ejteni.

Előzmény: donjuan1984 (60118)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.11.29 -1 1 60119

Persze hogy nem segít, de azért a semminél több,nem? stresszhelyzetben eszedbe juthat olyan praktika vagy fortély aminek hála túlélhetsz :)

Előzmény: annyi baj legyen (60117)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.11.29 -1 2 60118

nagyon jó nyomon jársz  :) nekem tetszenek ezek a kis videók :) Teljesen felesleges és alaptalan mindennemű összehasonlítás a 1,5 millió lépéssel, mert közük nincs egymáshoz. Ez az újságírók is végigjárják a távot becsülettel és igyekszenek a megszokottól kicsit eltérő szemszögből bemutatni a túrázás örömeit, nehézségeit, olyan lehetőségeket, amikre esetleg nem is gondol az ember. Bear Grylls megint más kategória mint a bozótműves ember. Senkit nem mondja, hogy eztán nem számít embernek az aki nem gilisztás-gazos levest eszik a túrája alatt :) Miközben nézek 1-1 részt sokszor boldog nosztalgiával gondolok arra, hogy 1-1 helyen már jártam és hogy milyen klassz is volt :) Szóval ezeket a kis videókat nem kéne szigorú szakmai szemmel, szakbarbár módon nézni szerintem, mert amúgy tényleg élvezhetetlenek.

Előzmény: Törölt nick (60116)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.11.29 0 1 60117

Ha én egy repülésről szóló marketing filmet szeretnék, akkor nem feltétlenül arról fogok forgatni, hogy mit csináljak, ha a siklóernyőmet a kialakuló zivatar feláramlása ötezer méterre fölé szívja, hanem inkább arról, hogyan tervezzem meg a repülést útvonalát, hogyan értelmezzem az időjárás előrejelzést, és az aktuális időjáráshoz folyamatosan igazodva hogyan tegyek meg mindent, hogy elkerüljem, hogy a vihar közepébe kerüljek. Ugyanis, míg a megelőzést meg lehet tanulni, de ha benne vagy a gebaszban, akkor egy húsz perces netes videó, amit fél éve megnéztél, már egyáltalán nem segít rajtad.


Előzmény: Mr. Long (60113)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 -1 2 60116

van egy olyan gyanúm, hogy e fórum törzsközönségének átlagéletkora meghaladja a Bakancslista célközönségének átlagéletkorát.

Előzmény: akárkibárki (60114)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 0 1 60115

arra nem elég a 10 perc.

 

Amúgy ha már valami sokkal bosszantóbb, az pont a sok tematikus tévécsatorna (NatGeo, AnimalPlanet, Discovery, stb), ahol észveszejtő módon csúcsra járatják ezt a hatásvadászatot.

 

Gyűlölöm az olyan "természetfilmeket", ahol a ragadozókat "véres gyilkosoknak" nevezik, meg ahol az az ismeretterjesztés, hogy valami idióta hergeli a mérges kígyókat, krokodilokat, aztán elugrik előlük. 

 

Régen örültem, hogy egy csomó ilyen adó került a kábeles csomagba, de aztán inkább elkezdtem gyűjteni DVD-n az Attenborough-sorozatokat. Azok még tényleg a természetről szólnak. 

Előzmény: akárkibárki (60110)
akárkibárki Creative Commons License 2016.11.29 0 1 60114

Viszont ha azt érik el vele,amit Pulmy írt,akkor ez nem nagyon jött be...:)

Előzmény: Mr. Long (60113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!