Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22844

Honfoglaló társam!

:-)

 

Lehet hogy ott arra felétek már árválkodnak a ladikok, de lent délen folyamatos magyar felügyelet van a térség!

:-)))

 

 

Előzmény: fityók (22841)
fityók Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22843

   Hol vannak a régi szép idők,mikor még 2 Eurért lehetett szobát kapni......:-))

 

 

                                                                         

szervezkedő Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22842

Naponta húzodtam le, vagy engedtek el helyiek vagy szerbek!

...ha le van tekerve az ablakom, átszólok, "hvala" vagy intek hogy köszönöm!

 

Érdekes módon ezek a "vadak" viszont hasonlóan reagálnak.

Előzmény: Törölt nick (22825)
fityók Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22841

       Kata árválkodik magában :-((

                                                            ....pedig, szép nap lehetett volna vitorlázásra !!!

Előzmény: Lepetane (22587)
Amaribp Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22840

Na és , hogy telt az idő? milyen volt Herceg Novi?

Előzmény: laguna1,8 (22837)
Amaribp Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22839

Tetszett :)  Na meg a "Tűz van babám"  :D

Előzmény: grafiti (22827)
monti2000 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22838

Szia!

Nem tudom mikor indultok,de arra számítsatok,hogy GORAZDE-PLJEVLJA között nagyon rossz

az út,kátyús.Mi júliusban voltunk arra.Valószínű azóta sem javították ki.

Előzmény: oldfart111 (22819)
laguna1,8 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22837

Van benne valami

döntésem a következő  majd ha megszólit akkor talán szóba elegyedek vele

köszi mindenkinek aki eme bajomra reagált

 

Előzmény: Törölt nick (22824)
Hümi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22835

Én meg már mindkét helyen aludtam...:)

 

Az idén meg a Plitvicei tavaknál éjszakáztunk...természetesen előtte tettünk egy hat órás túrát eme természeti csodákkal megáldott helyen...:)

Előzmény: potika (22834)
potika Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22834

Én meg alszom egyet Szarajevóban vagy Mostarban.

Előzmény: Hümi (22833)
Hümi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22833

Mentem már Montenegróba Bosznián, Szerbián és Horvátországon keresztül is...most újfent Horvátországon át mentünk...de vitathatatlanul a horvátországi autópálya menet a legjobb...azt hiszem végleg ezen az útvonalon maradok...mind az idő...mind a fáradság tekintetében is ez a nyerő...

Előzmény: Törölt nick (22828)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22832
...az meg, ami a tükörrel történt, bárhol, bármikor megtörténhet, nekem legutoljára a hűűdenyugaton, Ausztriában volt ilyen esetem.
Előzmény: obi_van_kitobi (22831)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22831
Az útdíjak miatt semmit sem spórolt volna, a zöldkártyás dolog is kiderülhet bármelyik határátkelőn. Tőlünk idén sehol sem kérték, pedig többször is ki-, ill. beléptünk. Mikor milyen kedve van épp az aktuális határőrnek...
Előzmény: Törölt nick (22828)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22830

Isten áldásával! :)

Előzmény: mimi_bacsi (22823)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.05 0 0 22829

És ha valaki a kalandokat jobban szereti, mint az egyhangú ásítozást?

Szerinted egy kis balkáni lezserség és stresszmentesnek nevezhető élettempó nem hat jótékonyan turista idegeire?

 

Előzmény: Törölt nick (22828)
grafiti Creative Commons License 2012.09.04 0 0 22827

Primus enter páres- avagy miért Montenegro az Adria (hamis) gyöngyszeme ?

Rövid élménybeszámoló ,ha megkésve is. Indulás aug.12 vasárnap este végig Szerbián, 8 fokos hideg éjszakában.3 autó , Belgrádtól lefelé Csacsak ,Uzsice, Nova Város nagyon sürü konvojokban egész éjjel. Határon egyik autó zöldkártyáján nincs feltüntetve MNE, csini  boszorka szoknyás egyenruhában, bájos mosollyal bevasal 50€. Moracsa kanyonnál fölfelé bemérnek, amúgy szúkszavú ember lévén (aki sokat beszél, keveset tud-kínai közmondás) most kb.15 percet dicsérem öket meg az országot.Végül megunják, elengednek, hálám jeléül adok nekik  10€ Niksicskóra.

Mondom igyanak egyet este, bizti nem várták meg a szolgálat végét, Ulcinjban többször láttunk fényes nappal egyenruhásokat sörözgetni teraszokon Kanyonból lefelé egy hatalmas SUV átjön a felezön, leszedi a középsö autónk visszapillantóját.Füthetö, elektromos kb 200€ a kár , s még meg sem áll....

6 nap Uljcinban,30 perc alatt  megnézünk 3 apartmant 5 és 9 € között, végül maradunk egy csili-vili 3* -ban. Ára 7 pénz, takarítónö is jár hozzá. Velika Plaza 10-15 perc gyalog , az eleje annyira koszos ,hogy még a lábamat sem mosom meg. Bejárunk a városi strand fölött levö ( mert az is koszos ) kis hangulatos öblökbe.Autóval 2-3 km.  Utjeha 10 km, hatalmas hullámokkal , olcsó árakkal. Apropó árak. Dupla fagyi Ulcin 1€, Kotor 2€, Budva 3€, s mindez egy országon belül, 80-100 km ! Hagytam is a fehérnépnek, nekem maradt a Jeleň.

 

Képek itt :   http://maxabo.rajce.idnes.cz/Ulcinj-Utjeha/

Egy hét után pakolunk , irány Svety Stefan. Szállás itt sem gond,kínálnak 10€ fönt és 20€ lent,választunk 13 pénzért félúton a partra. Panoráma csodás, szobák már közel sem annyira. Megmásszuk Lovcent, kezdtem megérteni miért kockáztatják a hegymászók  még az életüket is…..a csúcsrajárásban :)

Ereszkedünk lefelé , jön a Kotori öböl felülröl, veszünk Njegusi sonkát, iszom rakiját. Aztán Kotorban gondolok egyet, mivel már 3.alkalommal hozott a szél erre, ideje bevennem a várat. Höség 40 fok, stoppolom az idöt .Indulás 16.30 érkezés 17.00. Az elsö 500 lépcsö után patakokokban folyik a víz rólam- azt hittem feladom (pedig  vezettem egy-két túrát a Tátrában,és sícipöben sem vagyok több 70 kilónál) .Trianonért megcsináltam !

 

képek: http://maxabo.rajce.idnes.cz/Kotor-Lovcen/

 Évtizede , százada -még ez volt az alsó végvárunk :)  Én meg valahol a felsöknél lakom :(

Minden nap más strandot igyekszünk látogatni képek itt.

http://maxabo.rajce.idnes.cz/Svety_Stefan/

6 nap után pakolás hazafelé. Szerettük volna megnézni a Piva kanyont, de mikor Podgoricánál füstfelhöbe burkolózó hegyeket láttunk –nem gyanokodtunk. Kanyon elején 80 éves kecskepásztor ül a semmi közepén, mi fotózunk , kérdezzük jól megyünk? Mondja jól, de rendörök lezárták az utat mert tüz van-babám (Milos Forman)

Elsö híd után rendörök terelnek, vagy visszafordulunk, vagy zsupsz be az alagútba és kecskecsapás szerü ösvényeken  felmegyünk a fennsíkra , folytatva  utunkat a bosnyák határra. Sajnos akkor még nem tudtuk mire vállalkozunk. Már a szerpentin fölfelé is vérfagyasztó volt, de amikor az aszfalt is elfogyott a gumik alól, nem tudtuk sírjunk vagy nevessünk.

10 km-es  útszakasz a hegyekben aszfalt nélkül, alkonyodott, több mint egy óránkba telt. Egyik autónkon valami tüske vagy kecskeszarv kilukasztotta a kipufogót , hangja egész úton hazafelé mint az orosz tanknak.

Szarajevótól  -Mohácsig jó minöségü utak, gyér éjszakai forgalommal, mindenkinek csak ajánlani tudom !

És végül miért a (hamis) gyöngyszem ?

"Primus enter páres"  azaz  " Elsö az egyenlök között. Aki már járt Montiban, annak most nem kell bizonygatnom a felülmúlhatatlan panorámát- ELSÖ az Adrián. Hogyan lesz a kagylóban az igazgyöngy…egy apró pici piszok kerül belé….. nos az a bizonyos szemét ….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Amaribp (22765)
mimi_bacsi Creative Commons License 2012.09.04 0 0 22823

"kiseli krastavci" :-))))))  Ez jó, ezt használnám majd én is, megengeded...? :-)))

Előzmény: Muity Mijo (22820)
laguna1,8 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 22822

Na igen igazad van elég az utat figyelnieme utakon

de óhatatanul szembe tűnik a az elötted vagy szeben jövö kocsi rendszáma és mint irtad itthon le se szarjuk egymást

na de túltettem magam rajta igy jártam

Előzmény: Muity Mijo (22821)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.04 0 0 22821

Komolyan mondom, fel nem foghatom, hogy idegen utakon (spec a balkáni laza vezetési stílus közepette), mi a fészkes fenéért kell erőltetni egy olyan udvariaskodó formulát, aminek könnyen ronda baleset lehet a vége?

Figyeljen mindenki sasolva a forgalomra, és ne egymás rendszámát silabizálják "jééééé, ő is magyar" gajbékolással! Itthon meg le se szarjuk egymást ... :(

 

Előzmény: mthatvan (22818)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.09.04 0 0 22820

Az ilyen "kiseli krastavci" típusú turisták szoktak talptól-fejbúbig csadorban fürdeni a tengerben. :)

Előzmény: szervezkedő (22808)
oldfart111 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 22819

@obi van kitobi: visszafelé arra jövök, odafelé szeretnék a Szarajevo-Gorazde-Plevlija-Odzak-Bistrica-Podgorica-Petrovac utvonalon menni. Erről van valami hir?

Előzmény: obi_van_kitobi (22817)
mthatvan Creative Commons License 2012.09.04 0 0 22818

Szerintem csak annyi, hogy (magamból kiindulva aki havi 3000km-et vezet csak nem ilyen körülmények között) nem vettek észre, én is sokszor csak utólag konstatáltam, hogy jé ezek magyarok voltak, amúgy mi alig találkoztunk magyarokkal. (Ulcinj Valika plazan volt a szállásunk, bent Ulcinjban találkoztunk egy kedves családdal, akik vonattal jöttek) Volt olyan is, hogy valaki villantott, én meg néztem veszettül, hogy milyen forgalmi helyzetre kell figyelnem :-)

Előzmény: laguna1,8 (22802)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.09.03 0 0 22817

Mi csütörtök reggel indultunk haza Budvából, Cetinje-Podgorica-Niksic-Scepan Polje-Szarajevó-Tuzla útvonalon. A Pivánál láttunk minimális füstöt, ill. előtte a rádióban hallottam a tűzről, TV-ben is láttuk, de lezárás nem volt a főúton.

Előzmény: oldfart111 (22816)
oldfart111 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 22816

Sziasztok, utoljára 40 éve jártam Crna Gora jugoszláv tagköztársaságban, gondoltam ideje lenne ujra elmenni..:-)) Aztán 40 év mulva megint...:-))

 

A hét végén indulunk, Szarajevóból a Tara völgy felé mennénk. Azt olvastam itt, hogy ég az erdő és mindenkit elterelnek. Tudja valaki, hogy most illetve a hét vége felé mi várható? Köszi.

obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.09.03 0 0 22815

Honfitársak...hááát...idén nyáron ülök Bledben egy szálloda teraszán, csend, békesség, mindenki élvezi a nyugalmat árasztó látványt...majd érkezik egy társaság, első mondat, amit meghallok: "Meg lesztek b.szva!" :((

Előzmény: szervezkedő (22811)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.09.03 0 0 22814

Köszi!

Előzmény: szervezkedő (22810)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.09.03 0 0 22813

Nagyon szép, gratula! Egyszer én is szeretnék eltölteni egy kis időt a Durmitorban, tengerezés nélkül.:)

Előzmény: yodi (22797)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.09.03 0 0 22812

Mi pl. találkoztunk Sveti Stefannal egy magyar párral, beszélgettünk is, de az úton is intettünk, ha észrevettük, hogy magyarok voltak. Előfordult olyan is, hogy integettek nekünk, és csak a tükörből vettem észre az okot, a magyar rendszámot. :)

Előzmény: laguna1,8 (22802)
szervezkedő Creative Commons License 2012.09.03 0 0 22811

Nyáron naponta jártam a szomszéd faluba.

Egy meredek szűk útszakaszon csak úgy lehetett elhaladni, ha jött valaki szembe, akkor az egyik autónak vissza kellett tolatni, hogy a másik elférjen.

Ezt teljesen hétköznapi Montenegróban!

 

Több házban nyaraltak magyarok, akik szerintem naponta látták, hogy egy kan egér, jön -megy a házuk előtt magyar rendszámú autóval.

(Tehát én.)

 

Az egyik nap jön velem szembe a "paraszt" autóval.

Nem fér el, mert szűk az út.

Neki könnyebb lett volna tolatni picit, de inkább én bűvészkedtem, mert láttam világukat nem tudják.

 

A sofőr úgy ült mint aki karót nyelt. Szépen gurult el mellettem. A visszapillantók között kb 10 cm volt.

Én felé fordultam, ő direkt még rám sem nézett.

 

Lehet hogy bunkó voltam, hiszen nem köszönte meg, de én átszóltam?

"Heeee!  Szííííívesen b*zmeg!"

 

Ennyit a nagy honfitársakról!

 

Előzmény: laguna1,8 (22802)
szervezkedő Creative Commons License 2012.09.03 0 0 22810

Obi van és yodi!

 

A képeitek csodálatosak!!!!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!