Keresés

Részletes keresés

andras46 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 12120
Tisztelt BJ szakértő! Azt nem tudom megérteni,hogy aki már betöltötte a 60 életévét,és véglegesített egészségkárosodott,s megvannak az öregségi nyugdíjhoz a biztosítási évei miért nem kérheti azt? Köszönöm a választ!
Előzmény: BJszakért (12109)
bandolesa Creative Commons License 2015.06.01 0 0 12119

Nem szabad elfelejteni, hogy az Egyt és Fht is szociális ellátás, vagyis rászorultságtól függ, ezért aki dolgozni tud, tud magáról gondoskodni az dolgozhat.

 

Köszönöm a választ és értem is.

 

Ami furcsa, hogy az Egyt-ellátáson lévő is lehet olyan egészségi állapotban,mint a rehab járadékos.

Ha meg az állapotuk egyforma, miért test a törvény különbséget a munkavállalási lehetőségeik között?

 

FHT támogatásról, Egyt-re hogy mehet át valaki?

Előzmény: BJszakért (12097)
Évszakok Creative Commons License 2015.06.01 0 0 12118
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12117

A közgyógyellátás 70%-tól jár,alanyi jogon/D-E kategória/.

Én azt javasolnám,hogy ne egymást kritizáljuk,inkább segítsük.

Sok infó,esetleírás hasznos lehet.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 -1 5 12116

nagy rokkantbarát hírében állt.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 3 12115

Meghalt Obersovszky Péter

Az újságíró 55 éves volt, az MTVA saját halottjának tekinti. Tovább »

forrás: Index.hu

mokusmakci Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12114

Üdv!

Kérdezném,hogy az utazási papírt(karikás)csak kizárólag én vehetem igénybe,vagy esetleg a feleségemmel együtt is? Etele

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12113

Pont ez a gond. Senki sem mondta, hogy az onkormanyzatokra biztak, ki lett itt jelentve, hogy akinek 28 x ezer felett van a jovedelme, annak nincs kozgyogy, csak meltanyossagi. Hat a nagy francokat nincs. A masik ez a munkahely legyen vagy nem. Ki tudhatja mi a jobb? Senki. Honnan is tudhatna barki? Sehonnan. Az egesz arra megy, hogy bizonytalansagban tartsa az amugy is lelkileg gyenge embereket. En nem tudom kinek es miert jo. Csak osszezavarodik itt az ember a sok osszehordott es bizonytalan, alaptalan marhasagtol. Ha nektek ez jo, hat csak folytassatok.

 

lizacska64

 

Ha nem elégedett menjen máshova 

 

Pont ezt fogom tenni, mindent a maga helyen kerdezek meg.

 

 

Ha nem vettetek volna eszre ez a nagy szakerto is csak reklamozza magat itt es mas forumokon is. Bedob egy egy felinformaciot, hogy aztan keresd meg, hogy meg is ertsed amit korabban elpottyantott.

 

Tovabbi jobb egeszseget!

 

 

Előzmény: Törölt nick (12111)
lizacska64 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12112

Zolivagyok11!

 

Itt önön kívül mindenki elégedett.Örülünk neki ,hogy van egy jó szakember BJ személyében aki mindenkinek ingyen szabadidejében önzetlenül türelmesen segít!

Ha nem elégedett menjen máshova  és ezt a fórumot ne becsmérelje.

Nem gondolja hogy ennyi beteg elégedett ember van aki a válaszokat megérti önben van a hiba?

Talán rosszul teszi fel a kérdést akár egy rossz szó is rossz válaszhoz vezethet.

 

Előzmény: Törölt nick (12110)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12111

Zoli!Most végül is kikkel van bajod?A kérdezőkkel,vagy a szakértökkel?Valóban kérdeznek jó nagy marhaságokat,de már az jó hogy foglalkozik a dolgával,ezzel már tett egy lépést a megoldás felé.A szakértők,vagy válaszolók, általában jól válaszolnak,csak vannak betegek akik nem értik.Itt vagy példának mindjárt Te.Sajna a közgyogy nekem és társainknak jár mert 70% felettiek vagyunk.De,azt értsd meg,hogy a méltányosságit eltörölték,és innentől más néven az önkormányzatokra bízták.Hogy Te kapsz,az nem azt jelenti,hogy a szomszéd faluban lévő,épp olyan beteg mint Te vagy, Ő is kap.Hát persze hogy hivatalos helyen érdeklődj a dolgod után.De tudod már hányan segítettünk egymáson, azokból az esetekből kiindulva amiket itt leírtak?Az értelmetlen kérdéseknek is van értelme,van akiknek segít.Azért egyezzünk meg abban,hogy Te sem vagy egy egyszerű eset.Aztán a végére leírok egy esetet.Nekem nagyot segített,másnak nem biztos.BJ jólirt egy törvényt,ami kb arról szolt hogy a komplexen lehet munkahelyed,csak mikor kérvényezed akkor ne legyen.Igaz.De,a másik,általában segíteni szándékozó azt írta,vagy javasolta,hogy már a vizsgálatnál se nagyon legyen.Jól írta,csak itt nincs idő leírni hogy nem mindenkinél kell .De nálunk,és egy-két társunknál fontos hogy ne legyen munka már a felülvizsgálatnál.Hogy miért?Hát ez az,találjátok ki,mert nem publikus.Na ez is teljesen érthetetlennek tűnt,pedig milyen fontos.Csa mivel minden eset más,nem biztos,hogy mindenkinek fontos.Te menjél,de azért én még maradok,lesem hogy mit írnak,és próbálom társaimmal megosztani.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12110

Mindenkinek azt javaslom, ne vegye keszpenznek amiket irnak itt a topiknak, de inkabb semminek se vegye, akarki is irja. Kerdezze meg hivatalos helyen a dolgot. Mar tobbszor tapasztaltam azt, hogy ebben a topikban csak egymas riogatasa, a felelkeltes megy. Leirom a legutolso esetemet, tobb nem lesz, mert soha tobbet semmit nem fogok itt kerdezni es olvasni sem fogom ezt a szennyet.

 

Erdeklodtem a kozgyoggyal kapcsolatban. Most tappenzen vagyok, meltanyossagi alapu kozgyogyon. Azt az infot kaptam itt, hogy valami 28 ezer x forint felett nem jogosult az ember a kozgyogyra normativ alapon, szoval ha valaki C2-es rokkant pl, az baszhatja is. Halalra is remultem, hogy mibol fogom majd rendezni a havi 20 ezer forint koruli gyogyaszati eszkoz es gyogyszer ellatasomat. Bementem az onkormanyzathoz es azt mondtak, hogy mivel a torveny megszunt, felulvizsgaltatni nem lehet az osszeget (ezt szerettem volna elso korben), szoval marad annyi ami van. Az osszeghatar marad az a 85500 forint asszem ami eddig volt, szoval akinek ez alatt van a jovedelme , az jogosult ra, a 70% oek felett meg alanyi jogon. Annyi a valtozas, hogy keszpenzt adnak, havi 7000 ft max. Haziorvos osszeirja a gyogyszereket, egy gyogyszertarban be kell araztatni es azt bevinni az igenyleshez. Ez csak a gyogyszer, a gyogyaszati eszkozoket meg nem erdeklodtem meg. Szoval nem fog elveszni a kozgyogyom ezutan sem. Ezert mondom, hogy ne itt informalodjatok, mert  csak beszaratnak, mas is rettegjen, ne csak ok. Menj be, vagy hivd fel az illetekes hivatalt es elmondanak mindent, ami rad vonatkozik.

BJszakért Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12109

mokusmac, Etele

 

utazási kedvezményt, ha 2012-től nem kap, azt jelentheti, hogy 2012-től átfordított rehab ellátásban részesül ugyan olyan összegben, mint 2011.12.31-ét megelőzően, és felülvizsgálatra vár, amely összeget a felülvizsgálatot követő jogerős ítéletig kap, aztán annak megfelelően. Az ott lévő (bizottsági szakvéleménynek megfelelő) minősítésnek és ellátásnak megfelelően CSAK akkor kaphat utazási kedvezményt ESETÉBEN (85/2007:korm.r.nek megfelelően), ha a felülvizsgálaton a bizottság 30% egészségi állapotot véleményez ÉS rokkantsági ellátásban részesül, ebben az esetben Nyufig megkapja ezt a határozatot, szakvéleményt a Rehab Gatóságtól és ennek megfelelően automatikusan kiküldi a 16 alkalomra (karikák) szóló kedvezményt utazáshoz.

 

HA ez nincs meg, akkor addig nem jogosult utazási kedvezményre, bővebben a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett szakmai honlapomon itt II.11.pontban itt:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

 

Személyre szóló, korrekt tájékoztatást kap tőlen ÖNZETLENÜL email (titoktartási kötelezettségem van) rehab gazd szakértőként a tények ismeretében felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció témában információt nyújtok, határozata jogszerű-e, van-e jogalapja fellebbezésnek, keresetnek, milyen jogszabályok vonatkoznak esetére, mit tehet, mit nem, mik a lehetőségei, ügyintézés módja a jogazsbályok ismeretében, ha megtisztel.

(Munkaadóknak Mb szerződéssel természetesen, hatákony munkaerő-piaci gazdálkodás, foglalkozási rehabilitáció, akkreditáció, kedvezmények, szervezetfejlesztés,...lásd szakmai honlapom.)

 

Honlapomon emailom megtalálható.

 

 

 

mamijó

amit mithogyan belinkelt, az a megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak nyomtatványai.  Ennek jogosultságát a 2011. évi CXCI.tv. szabályozza, lásd szakmai honlapomon itt 4) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

A gondnokság alá helyezés MÁS és más szabályok szabályozzák, és MÁS feltételek szükségesek és MÁS az ILLETÉKES hatóság:

A gondnokság intézménye arra szolgál, hogy azoknak az embereknek segítségére legyen, akiknek mentális megbetegedés vagy mentális képességeik megfogyatkozása miatt tartósan vagy átmenetileg sérül a döntési képességük. Amennyiben az ő érdekeik azt kívánják, hogy valaki segítségükre legyen ügyeik intézésében, ezt a segítséget a gondnok megadja. A gondnokságnak különböző formái vannak, hiszen a döntési képességek korlátozottsága is különböző lehet.

 

A gondnokság elrendelésével az érintettet megfosztják az önálló döntés jogától, és erre akkor is sor kerülhet, ha ő maga nem is kezdeményezte, hogy számára gondnokot jelöljenek ki. Éppen ezért a törvényeknek garanciát kell nyújtaniuk arra, hogy a gondnokság szükségességéről olyan eljárásban szülessen döntés, amely kizárja a visszaéléseket és azindokolatlan jogkorlátozásokat.

 

Gondokság alá csak azokat a személyeket helyezik, akik 18. életévüket betöltötték, és mentális állapotuk miatt, vagy fejlődési rendellenesség folytán nem képesek önállóan érdekeiknek megfelelő döntést hozni. A gondnokság alá helyezésnek alapvető feltétele, hogy a fejlődési rendellenesség vagy mentális zavar olyan súlyos mértékben érintse a döntési képességet, hogy emiatt szükségessé válik az érintett személy megóvása saját döntéseinek következményétől. Embere válogatja, hogy ki milyen mértékben szorul segítségre, pl. egy szerződés megkötésénél,vagy egy kórházi kezelésről való döntésnél. Ezért a gondnokság fokának, a gondokolt jogai korlátozásának minden esetben egyedi elbírálás alá kell esnie.Gondnokság alá helyezni valakit -csak a törvényben meghatározott egészségügyi ok alapján - pszichés állapotra, szellemifogyatkozásra vagy szenvedélybetegségre hivatkozva - lehet, és -csak abban az esetben, ha ezen ok miatt nem képes érdekeiknek megfelelő döntést hozni, illetve érdekeinek megfelelően cselekedni.

 

Vagyis a mentális betegség önmagában még nem alap a gondnokság alá helyezésre. Erre csak akkor kerülhet sor, ha ezen betegsége miatt nem képes ügyeinek megfelelő intézésére.

 

A gondnokság alá helyezésről (korlátozó vagy kizáró lehet) egyedül a bíróság jogosult dönteni.

A gondnokság alá helyezési eljárást elindíthatja a beteg hozzátartozója, illetve bárki, aki a szükségességét észleli, valamint a gyámhivatal hivatalból. A gondnokság alá helyezési per megindítására a gondnokság alá helyezendő házastársa, egyenesági rokona, testvére, illetve a gyámhivatal és az ügyészség jogosult.

 

A gondnokság alá helyezési eljárás menete:

- kérelem benyújtása, bejelentés,

- a Gyámhivatal megvizsgálja gondnokrendelés szükségességét, ennek keretében beszerzi:

- a pszichiátriai szakvéleményt,

- meghallgatja a nevezett gondnokot, hozzátartozót,

- elkészítteti a vagyonleltárt,

- környezettanulmány készít.

Amennyiben indokolt és a jogszabályi háttér is megengedi a gyámhivatal ideiglenes gondnokot, illetve zárgondnokot rendelhet. A gondnok általános jelleggel vagy meghatározott ügycsoportokra kiterjedően a gondnokolt törvényes képviselője és vagyonkezelője. A gondnok a gyámhivatal folyamatos irányítása, felügyelete és ellenőrzése alatt áll.

 

Illetékes: a lakcím szerinti Polgármesteri Hivatal Gyámhivatala.

Jegyzőkönyv felvételéhez:

személyi igazolvány, útlevél vagy jogosítvány

lakcímet igazoló hatósági igazolvány

A gyámhivatal a gondnok kirendelés előtt beszerzi a gondnokrendelés okául szolgáló bizonyítékokat:

bírósági határozat

pszichiátriai szakvélemény (ideiglenes-, zár- és végleges gondok)

az ügyfél ismeretlen helyen való távollétét igazoló irat (eseti-, ügygondnok)

különös szakértelem szükségességét megalapozó irat (eseti gondnok)

fogamzás feltételezett időpontjára vonatkozó orvosi igazolást (méhmagzat gondnoka)

 

A gyámhivatal a gondnokság alá helyezési eljárása során beszerzi az egyéb szükséges iratokat.

 

Jogszabályi háttér: a gyámügyi feladatról,...szóló 331/2006.Korm.r. és Ptk (Polgári törvénykönyv) ide vonatkozó szabályai, ésa gyámhatósági eljárásról szóló: 14)/1997.Korm.r. eljárásról szóló :

 

DE ez nem szakterületem rehab gazd szakértőként lásd itt http://www.versenykepesseg.eu/.

Szép hétvégét

mithogyan Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12108

Azért a "leszázalékoltatás" és a gyámság alá helyezés közt óriási különbség van. Nehogy már gyámság alá helyeztessétek édesanyádat a leírt betegségével!

 

A megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti igény érvényesítéséhez szükséges nyomtatványok innen is letölthetők:

 

 http://nrszh.kormany.hu/letoltheto-nyomtatvanok

 

A K34 nyomtatványt kitöltve és az ehhez tartozó házi orvosi beutalót kell a lakhely szerint illetékes NRSZH-hoz beküldeni. A házi orvosnak lennie kell és tudnia kell, hogy milyen nyomtatványt kell neki is kitölteni. Egyébként azt hiszem ez az: 

 

http://nrszh.kormany.hu/download/7/2a/00000/Orvosi%20beutal%C3%B3%20a%20munkak%C3%A9pess%C3%A9g%20v%C3%A1ltoz%C3%A1s%20vagy%20a%20keres%C5%91k%C3%A9pess%C3%A9g%20fel%C3%BClv%C3%A9lem%C3%A9nyez%C3%A9se%20c%C3%A9lj%C3%A1b%C3%B3l.pdf

 

Én már nem új beteg vagyok, de majd a többiek kijavítanak, ha nem jó nyomtatványokat raktam be.

 

 

Előzmény: mamíjó (12101)
mithogyan Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12107

Ha eddig nem kaptál, kérni kell visszamenőleg. Számítógépes rendszerben nyoma van minden megjelenésednek. Én is járok olyan szakorvoshoz, aki rendszeresen "bepötyögi" a gépbe, de nem nyomtat... most voltam nem rég' és kértem az ezelőttieket is. Mondtam, hogy papír az kell, de nagyon! :)

Előzmény: zs39 (12103)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 7 12106
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12105

A gondnokság elbírálásához,menni kell a gyámhivatalhoz,Ők adják be a Járásbírósághoz az ügyet,

kirendelnek Igazságügyi Elmeszakértőt,aki szakvéleményt ad,az alapján dönt a bíróság.

Jogszabályokban változás történt,jelenleg 5év,vagy10év adható,végleges státuszu gyámolt nincs.

Nem rövid procedúra az egész időben.

Bizottsághoz kell a I.Ü szakértői vélemény,meg hogy gyámolt.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: mamíjó (12104)
mamíjó Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12104

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! :-) 

Előzmény: Törölt nick (12102)
zs39 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12103

Köszönöm az információt! 3 hét normál esetben nem kevés, de ha az orvosom hosszú szabadságra megy, akkor alakulhatnak szerencsétlenül a dolgok. Egyébként havi rendszerességgel járok szakorvoshoz, de soha semmiféle papírt nem szoktam kapni, így ambuláns lapot sem.

Előzmény: otthonülő (12096)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12102

A helyi kormanyhivatal/jarasi hivatal stb rehabilitascios osztalyan lehet beadni az igenyt a komplex vizsgalatra. Ott kapnak majd ket kitoltendo dokumentaciot, szukseg lesz a haziorvostol is beutalora. Eloszor en azt javaslom vegyek gondnoksagba a beteget es utana inditani a dolgot.

Előzmény: mamíjó (12101)
mamíjó Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12101

Üdv. Mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni.Édesanyám mentálisan beteg (rekurens depresszióban szenved ami pánikbetegséggel társul) szeretnénk a betegsége miatt leszázalékoltatni mert sajnos semmilyen munkát nem képes elvégezni. Kértünk seítséget a pszichiáterétől és a házi orvosától is de érdemben egyik sem tudott segíteni csak ide-oda küldözgettek minket. Most ott tartunk,h pénteken reggel Budapestre kaptunk időpontot "Gondnokság alá vétel"címszóval ahová vinni kell az orvosi papírokat. A neten próbáltam utána olvasni de sehol nem szerepel,h ez a dolog összefüggésben lenne a leszázalékolással. Kérem aki tudna segíteni,kicsit felvilágosítani ez ügyben annak nagyon megköszönném.

galamb33 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12100
Előzmény: Ircsi57 (12099)
Ircsi57 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12099

Sziasztok!

 

Jól tudom, hogy minden két évben emelik a nyugdíjkorhatárt. Akkor mikor  l eszünk öregségi nyugdíjasok?

Üdv.

mokusmakci Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12098

Sziasztok! Szeretném megkérdezni,mivel maradtam rokkant nyugdíjas,de már 2 éve elvették tőlem az utazási papírt,most fogok e kapni még erre az évre? Etele

BJszakért Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12097

Évszakok, Flórián,

a Bizottság véleménye dönti el (7/2012.Nefmi r. szerinti komplex minősítés szabályai szerint), az egészségi állapota mértékét, a rehabilitálhatóságot, állapota mióta áll fenn, annak irányát,

a felülvizsgálat szükségességét, annak idejét,

a korlátozó tényezőket, az orvosi-, szociális-, foglalkozási rehabilitáció javaslatokat, és minden munkaerő-piaci helyzetet befolyásoló tényező - életkor függvénye is, de nem csak - figyelembe vételével (remélhetőleg).

 

Évszakok jól írta, de az új öregségi nyugdíj összegét nem továbbfolyósítja Hivatal, hanem Nyugdíjbiztosító Igazgatóság megállapíthatja, és kötelezően kell neki megállapítania 1997.évi LXXXI.tv. szerint (nem választható), ha az új öregségi nyugdíj összege magasabb, mint a rokkantsági ellátásé, amit addig folyósítottak.

 

Ha a rokkantsági ellátás összege magasabb, mint az új kiszámított öregségi nyugdíj összege, akkor nem állapítanak meg öregségi nyugdíjat, elutasítják, mert nem állapíthatnak meg Tny szerint, ekkor a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól (XIII.Váci út 73.)  kell kérni a rokkantsági ellátás összegének továbbfolyósítását öregségi nyugdíjként két sorban, adatokat megadva.

 

Igen, Hivatal küld ki az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt tájékoztatót, ha valaki elakad, kérem, bátran keressen, segítek eligazodni.

 

alma985

megtisztelt, válaszoltam email

 

galamb33

igen, aki biztosítotti idő hiányában nem jogosult megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira a 2011.évi CXCI.tv. alapján, az jogosult lehet szociális ellátásra 1993.évi III.tv. alapján: aktív korúak ellátására, azon belül 2015.03.01-től Egyt-re, egészségkárosodási ÉS gyermekvédelmi támogatás)

Aktív korúak ellátására jogosult:

az aktív korú, nem foglalkoztatott személyeknek nyújtott ellátás, amely olyan személyeknek állapítható meg, akiknek a családjában az egy fogyasztási egységre jutó jövedelem az öregségi nyugdíjminimum 90%-a (25 650 Ft) alatt van, és a családnak nincs a törvényi értékhatárt meghaladó vagyona. Az aktív korúak ellátása keretében kétféle támogatás állapítható meg, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, valamint a rendszeres szociális segély helyébe lépő egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás.

 

Járási hivatal az illetékes, kérelemre indul az eljárás.

 

Bővebben szakmai honlapomon itt 1) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=473

 

bandolessa

lásd előbb írtakat a szoc.ellátásról és a linkemen, és

Az új szabályok szerint egy egyedülálló személy esetében a családi jövedelemhatár összege 26 220 Ft,

mert a fogyasztási egység arányszáma:1, az öregségi nyugdíjminimum (28500Ft). 92%-a: 26 220 Ft.)

 

Nem szabad elfelejteni, hogy az Egyt és Fht is szociális ellátás, vagyis rászorultságtól függ, ezért aki dolgozni tud, tud magáról gondoskodni, az nem jogosult szociális ellátásra, és igen, írtam már, hogy bejelentési kötelezettsége van Járási hivatalhoz, ha dolgozik, így szüneteltetik ellátását, és a 91.napotól ha dolgozik még, akkor meg is szüntetik ellátását. Rászorultsága miatt szociális alapon biztosított, vagyis alapvető egészségiügyi ellátzásra jogosult a szoc.ellátása miatt, de a megváltozott munkaképességű személyek ellátásáainak biztosítotti idejébe nem számít bele a szoc.ellátás ideje, ehhez dolgozni szükséges, ha biztosítotti időt akar gyűjteni.

 

zs39

ha időpontja van a szakorvoshoz, mert panasza van, stb., ambuláns lapon van szakorvosi vélemény (amit akkor kiad szakorvos) a jelenlegi állapotáról és annak kórelőzményéről, javaslat, prognózis, mndent ,az teljesen megfelelő.

 

De minden Önök döntése az információk birtokában, mit tesznek vagy sem.

Bízom benne, segítettem eligazodni.Most mennem kell.

 

Ha elakadnak, email keressen, bátran továbbra is, megtisztelnek szakterületemen: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció rehab gazd szakértőként.

 

 

otthonülő Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12096

Engem eddig kétszer hívtak vissza felülvizsgálatra. kb. 3 héttel előbb megkaptam a behívómat.

 

Előzmény: zs39 (12089)
otthonülő Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12095

A felülvizsgálatra vinni kell a házi orvos által kiállított nyomtatványt is.

Előzmény: Törölt nick (12094)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 -1 0 12094

Az orvosi papirjaid a haziorvosnal vannak? Miert? En az eredeti peldanyokat mindig magamnal tartom, a haziorvosnak is csak masolatokat viszek.

Előzmény: zs39 (12089)
hagyma boly Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12093

Kedves Évszakok!

 

Köszönöm a pontosítást, valóban így van ahogy írtad, mert a szomszéd asszonyom,1952. novemberben  született  és most  van folyamatban, hogy melyiket válassza az öregségit, vagy a  rokkant ellátást/ ez tartalmazza még a hozzátartózói ellátást is , mivel közben özvegy lett/. Kevés munkaviszonnyal rendelkezik, mert fiatalon rokkant lett, valószínűleg a rokkant ellátás összege lesz számára kedvezőbb.

Előzmény: Évszakok (12092)
Évszakok Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12092

Kedves Hagyma boly!

 

 

Az 1955. január 1-jét megelőzően született és 2011. december 31-én I-III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyek az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követően kérhetik, hogy a rokkantsági ellátásuk azonos összegben öregségi nyugdíjként kerüljön továbbfolyósításra. Ez természetesen nem zárja ki azt, hogy az ellátott az öregségi nyugdíj megállapítását kérje.

 

 

Pontosabban: ... ellátásban, (nem nyugdíjban részesülők)...  A kérelmezőnek kiszámítják a nyugdíját, és ha ez az összeg magasabb, mint a rokkantsági ellátása, akkor ezt az összeget folyósitják tovább nyugdíjként.

 

 

 

Előzmény: hagyma boly (12091)
hagyma boly Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12091

Kedves Ircsi57

  

 

Valóban visszahívnak  Az ONYF oldalán található a következő, 

 

 Megváltozott munkaképességű személyeket megillető ellátás:

Az öregségi nyugdíj megállapítását nem zárja ki, ha az igénylő a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (a továbbiakban: Mmtv.) hatálya alá tartozó ellátásban részesül. Ha az öregségi nyugdíj megállapítását kérő személy rokkantsági ellátásban részesül, az öregségi nyugdíj megállapítása a megváltozott munkaképességűek ellátásának megszüntetését vonja maga után.

 

Az 1955. január 1-jét megelőzően született és 2011. december 31-én I-III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyek az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követően kérhetik, hogy a rokkantsági ellátásuk azonos összegben öregségi nyugdíjként kerüljön továbbfolyósításra. Ez természetesen nem zárja ki azt, hogy az ellátott az öregségi nyugdíj megállapítását kérje.

 

A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság az érintetteket az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt 2 hónappal tájékoztatja az öregségi nyugdíj igénybevételének lehetőségeiről.

 

 

 

 

Előzmény: Ircsi57 (12090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!