Keresés

Részletes keresés

alfa/omega Creative Commons License 2023.08.13 -1 0 289145

Miért szidalmazod Jézus Krisztus édesanyját, a Szeplőtelen Szűz Máriát?

 

Gondold meg mit beszélsz:

 

És mikor bement vala a templomba, hozzámenének a főpapok és a nép vénei, a mint tanít vala, mondván: Micsoda hatalommal cselekszed ezeket?

 

és ki adta néked ezt a hatalmat?

 

24. Jézus pedig felelvén, monda nékik: Én is kérdek egy dolgot tőletek, a mire ha megfeleltek nékem, én is megmondom néktek, micsoda hatalommal cselekszem ezeket.

 

25. A János keresztsége honnan vala?

 

Buta vagy mint a tök.

 

 

Előzmény: Dr Dee (289141)
11_11 Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289144

Teremtő képmása válasza, neked !

 

2019.6.14.  Korintusiaknak írt I. levél   15. fejezet:

                    (1-21, 24-25,29, v)

 

A halottak feltámadása. 3Elsősorban azt hagytam rátok, amit magam is kaptam: Krisztus meghalt bűneinkért, az Írások szerint, 4 eltemették és harmadnap feltámadt, az Írások szerint. 3Elsősorban azt hagytam rátok, amit magam is kaptam: Krisztus meghalt bűneinkért, az Írások szerint, 4 eltemették és harmadnap feltámadt, az Írások szerint. 5 Megjelent Péternek, majd a tizenkettőnek. 6 Később egyszerre több mint ötszáz testvérnek jelent meg, ezek közül a legtöbben még élnek, néhányan azonban már meghaltak.

 

20 De Krisztus feltámadt a halálból elsőként a halottak közül. 21 Mivel egy ember idézte elő a halált, a halottak is egy ember révén támadnak fel.

 

12  Ha tehát hirdetjük, hogy Krisztus feltámadt a halálból, hogyan állíthatják némelyek közületek, hogy nincs feltámadás? 13 Ha nincs feltámadás, akkor Krisztus sem támadt fel. 14 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a mi tanításunknak, s nincs értelme a ti hiteteknek sem. 15  Ráadásul még Isten hamis tanúinak is bizonyulunk, mert Istenről azt tanúsítjuk, hogy Krisztust feltámasztotta, holott nem támasztotta fel, ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel. 16 Ha ugyanis a halottak nem támadnak fel, akkor Krisztus sem támadt fel. 17 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, semmit sem ér a hitetek, mert még mindig bűneitekben vagytok. 18 Sőt azok is elvesztek, akik Krisztusban haltak meg.

 

 

  11_11

Előzmény: alfa/omega (289139)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289143

"2 ezer éves tévképzeteitek vannak."

 

Hát még is ezek kiállták ezt a 2000 évet. A tied kiállja a következő éveket?

 

 

 

"Pál nyomán egy olyan doktrínában HISZTEK, amelynek semmi alapja sincs."

 

Nem csak Pál "kézírása" az Új szövetség!!

 

 

"Mit jelent a hit Jézusban? Semmit. Hülyeségeket. Azért tartotok most is itt."

 

Hiszek benne ,hogy meghalt értem is és feltámadt. Most ott van Isten jobbján!

 

Te szerinted hülyeség :-)

 

Hol tartok most szerinted? Élek boldogan, meg van mindenem stb stb

 

 

 

"Mentek mások butaságai után."

 

Kikre gondolsz itt? Kinek a butaságai után megyünk?

 

 

 

 

" Mit szeretnél egy göröggel, aki görögül gondolkodott?"

 

Az a görög is ember volt mint te. "

Ez zagyvaság, maradjunk ennyiben.

 

"Az evangéliumok mesék, pici igazsággal fűszerezve."

 

Szerinted!! :-)

 

"De, Jézus valódi szavainak morzsája, többet jelent mint egy pogány elképzelése a valóságról."

 

Ismét zagyvaságokat írsz, vagy csak rosszul fogalmazol. Segíts kérlek megérteni mit szeretnél írni!!!

 

 

"Márpedig Ő tudást kért számon és nem hitet...."

 

Milyen tudást kér(t) számon?

 

Előzmény: alfa/omega (289131)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289142

"Hol voltak a vakok, a bénák és a többiek - Jézus perében?"

 

Jézusnak MEG kellett halnia a kereszten majd feltámadnia. 

 

Ez az ige miatt nem voltak ott, hogy védelmükbe vegyék.

 "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen" János 3:16

 

Bar Simon Péter még a Gecsemáné kertjében amikor letartoztatják Jézust védelmébe veszi őt.

 

Ekkor Simon Péter kihúzta a kardját, odacsapott a főpap szolgájára, és levágta a jobb fülét. Ezt a szolgát pedig Málkusnak hívták. János 18:10

Jézus nem kért abból, hogy megvédjék! Mert tudta mit kell megtennie értünk!!

 

 

Te ébredj fel! Bajban vagy jelenleg.

 

 

Az pedig a te döntése ha mesének mondod a bibliát. 

Mered vállalni a következményeit?

Előzmény: alfa/omega (289134)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289141

Drága jó édesanyakád nem tanított meg arra, hogy először válaszolsz a feltett kérdésre, majd utána kérdezel?!

 

 

Előzmény: alfa/omega (289139)
11_11 Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289140

2009. 8,1. 5 Második Törvénykönyv   16. fejezet:

 

         (1-12, 14, 16-18, 20-22 v)  + ( 13, 15, 19, v)  (21-22 v) 

                         

A húsvét ünnepe. 1 Legyen gondod az Abib hónapra, s üld meg a húsvétot az Úr, a te Istened tiszteletére. Mert Abib hónapban vezetett ki az Úr éjszaka, Egyiptom földjéről. 2 Húsvétra áldozz marhát és juhot az Úrnak, a te Istenednek azon a helyen, amelyet az Úr, a te Istened kiválaszt majd neve hajlékául. 3 De ne egyél hozzá kovásszal készült kenyeret: hét napig a kovásztalan kenyeret, a szükség kenyerét edd, hisz nagy sietségben vonultál ki Egyiptom földjéről, s így emlékezz meg Egyiptom földjéről való kivonulásod napjáról egész életedben. 4 Hét napig ne lehessen kovászt látni az egész határban, s a húsból se maradjon estétől reggelig, amelyet az első nap estéjén feláldozol. 5 A húsvéti áldozatot nem mutathatod be azon városok valamelyikében, amelyeket az Úr, a te Istened ad neked. 6 Arra a helyre kell (menned), amelyet az Úr, a te Istened neve lakóhelyéül kiválaszt. Ott kell bemutatnod a húsvéti áldozatot, este, naplementekor, Egyiptomból való kivonulásod órájában, 7 s megsütni és elfogyasztani is azon a helyen kell, amelyet az Úr, a te Istened kiválaszt. Másnap reggel aztán hazatérhetsz. 8 Hat napig kovásztalan kenyeret egyél, a hetedik nap pedig tarts ünnepi összejövetelt az Úr, a te Istened tiszteletére. Akkor semmiféle munkát ne végezz.

Más ünnepek. 9 Számolj hét hetet. A hetek számolását attól kezd, amikor a sarlóval az első vágást teszik a gabonában. 10 Aztán üld meg a hetek ünnepét az Úr, a te Istened tiszteletére, önkéntes ajándékkal, amelyet aszerint ajánljon fel kezed, ahogy az Úr, a te Istened megáldott. 11 Örülj az Úr, a te Istened színe előtt, te, fiad és lányod, szolgád és szolgálód, valamint a városodban lakó levita, a köztetek élő idegen, árva és özvegy, azon a helyen, amelyet az Úr, a te Istened kiválaszt nevének hajlékául. 12 Emlékezz vissza, hogy rabszolga voltál Egyiptom földjén, s ügyelj e parancsok pontos megtartására. 13 A sátoros ünnepet hét napig üld, akkor, amikor betakarítod szérűd és sajtód termését.

14 Örülj ünnepeden, te, fiad és lányod, szolgád és szolgálód, a városodban lakó levita, idegen, árva és özvegy. 15 Hét napig ünnepelj az Úr, a te Istened tiszteletére azon a helyen, amelyet az Úr, a te Istened kiválaszt. Mert az Úr, a te Istened minden termésedben s kezed minden munkájában megáld, légy hát valóban boldog. 16 Minden férfi háromszor évente jelenjen meg az Úr, a te Istened színe előtt azon a helyen, amelyet az Úr kiválaszt, a hetek ünnepén és a sátoros ünnepen. De senkinek sem szabad üres kézzel megjelennie az Úr színe előtt; 17 mindenki (vigyen), amit adni tud aszerint, ahogyan az Úr, a te Istened megáld.

 

 

 

A bírák. 18 Minden városban, amelyet az Úr, a te Istened ad majd minden törzsednek, jelölj ki bírákat és elöljárókat, hogy igazságos ítéletet hozzanak a népnek. 19 A jogot nem szabad csűrnöd-csavarnod, s nem szabad sem a személyre tekintettel lenned, sem vesztegetésül ajándékot elfogadnod, mert az ajándék megfosztja a bölcsek szemét a látástól és kiforgatja az igazak szavait értelmükből. 20 Egyes-egyedül az igazságra törekedj, hogy életben maradj, s birtokold a földet, amelyet az Úr, a te Istened ad neked.

 

Bálványimádás. 21 Az Úr, a te Istened oltárán kívül, amelyet majd építesz magadnak, ne ültess semmiféle szent fát, 22 s ne állíts fel kőoszlopot sem, hiszen gyűlöletes az Úr, a te Istened előtt.

 

 

 

 

Előzmény: alfa/omega (289138)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.12 -1 0 289139

Miért támadt fel Jézus - szerinted?

Előzmény: Dr Dee (289137)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.12 -1 0 289138


1 Jézus ezután bejárta Galileát. Júdeába nem akart menni, mert a zsidók az életére törtek. 2 Közeledett a zsidók ünnepe, a sátoros ünnep.

 

A zarándok-ünnepek tavasztól őszig húzódó sorába három ünnepünk tartozik: Peszach, Sabuot, Szukkot. Zarándok-ünnepeknek nevezi őket

 

„Háromszor egy évben jelenjék meg minden férfi Isten szentélyében.”

 

Mit tudhatott egy antiszemita pogány - Jézusról?

Előzmény: 11_11 (289136)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289137

Jézus valóban feltámadt, de Pál apostol nyomdokvízén a kereszténység eltévedt.

 

Ezt mire alapozod?

Előzmény: alfa/omega (289134)
11_11 Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289136

2009. 7. 24.óra 5,45 perc / 2010. 7. 24.óra. 5. / 2020. 7.24.óra 19./ ,

 

 A János evangyéliom 7. fejezet:

 

( 1-14, 16, 18-22 , 24-27, 33, 37-38, 45. v) +(15, 17, 23, 25-26,  28-32, 34-36, 39-45, v)

(46-52,v)

 

Jézus fölmegy az ünnepekre és tanít. 1 Jézus ezután bejárta Galileát. Júdeába nem akart menni, mert a zsidók az életére törtek. 2 Közeledett a zsidók ünnepe, a sátoros ünnep. 3 Ezért testvérei így szóltak hozzá: „Kelj útra, és menj el Júdeába, hogy tanítványaid is lássák tetteidet. 4 Hisz senki sem működik titokban, ha azt akarja, hogy tudomást szerezzenek róla. Ha képes vagy ilyenekre, akkor lépj a világ színe elé.” 5 Testvérei sem hittek ugyanis benne.Jézus ezt válaszolta nekik: „Nekem még nem érkezett el az időm, de nektek mindig megfelelő az idő.

 

 

Titeket nem gyűlölhet a világ, de engem gyűlöl, mert bizonyítom, hogy gonoszak a tetteik. >>>>

 

 

 

Előzmény: alfa/omega (289135)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.12 -2 1 289135

Szép szavak, de csak szavak.

 

A zsidó-keresztények még két évszázadig zsinagógába jártak.

 

Nem véletlen, mert Jézus igaz tanítása szerint nem a HIT számít....

Előzmény: 11_11 (289133)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.12 -2 1 289134

Meg tudná mondani: Pál apostol -

Jézus Krisztusnak mennyi csodájáról emlékezett meg?

 

Ja, egyről sem. Miért? Mert az összes kitalált volt, kivéve egyet.

 

Csoda: az evangélista az akkori hitviták hatására még nagyobbat szeretett volna mondani, mint amit az ószövetségben olvasott:

 

43. Felele az ő szolgája: Minek adjam ezt száz embernek? Ő pedig monda ismét: Add a népnek, hadd egyenek, mert ezt mondja az Úr: Esznek és még marad is.

 

A lényeg, hogy számtalan ember evett és még maradt is!

 

Hol voltak a vakok, a bénák és a többiek - Jézus perében?

 

Sehol, mert nem voltak csodák. Még a vízből készült bort sem tették el későbbre....

 

Ébredjetek ez a XXI. század. A mesék kora lejárt.

 

Jézus valóban feltámadt, de Pál apostol nyomdokvízén a kereszténység eltévedt.

 

 

Előzmény: 11_11 (289132)
11_11 Creative Commons License 2023.08.12 -1 2 289133

Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézusban. Galata 3:28

 

 

 

Előzmény: alfa/omega (289128)
11_11 Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289132

     2011.6.27, Máté evangéliuma  15. fejezet: 1-39,v

 

     ( 1-17, 19-20, 27, 35, v) + (18, 21-16, 28-34,v) + (36-39, v)

A farizeusok hagyománya. 1 Ekkor farizeusok és írástudók keresték fel Jézust Jeruzsálemből, és megkérdezték: 2„Miért térnek el tanítványaid az ősök hagyományaitól? Evés előtt ugyanis nem mossák meg a kezüket.” 3 Így felelt nekik: „Hát ti miért szegitek meg Isten parancsát hagyományotok kedvéért? 4 Azt mondta az Isten: Tiszteld apádat és anyádat, és: Aki apját vagy anyját gyalázza, halállal lakoljon! 5Ti viszont ezt tanítjátok: Annak, aki azt mondja apjának vagy anyjának, hogy amivel segíthetnék rajtad, az áldozati ajándék – 6nem kell segítenie többé apját és anyját. Ezzel hagyományotok kedvéért kijátsszátok az Isten parancsát. 7Képmutatók! Találóan jövendölt rólatok Izajás: 8 Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve távol van tőlem. 9Hamisan tisztelnek, tanításuk csak emberi parancs.” 10 Akkor odahívta magához a népet, és így szólt hozzájuk: „Figyeljetek ide és értsétek meg! 11 Nem az szennyezi be az embert, ami a szájába kerül, hanem ami elhagyja a száját, az szennyezi be az embert.” 12 Erre odamentek hozzá tanítványai, és megkérdezték: „Tudsz róla, hogy a farizeusok e szavak hallatára megbotránkoztak?” 13 Így válaszolt nekik: „Tövestül kitépnek minden növényt, amelyet nem mennyei Atyám ültetett. 14 Hagyjátok őket! Vakoknak vak vezetői! De ha vak vezet világtalant, mind a kettő gödörbe esik.” 15 Péter megkérte: „Magyarázd meg nekünk ezt a példabeszédet!” 16„Még mindig nem értitek ti sem? – kérdezte. 17 Nem értitek, hogy ami a szájba kerül, a gyomorba jut, onnan meg a félreeső helyre? 18 Az ellenben, ami elhagyja a szájat, a szívből származik, s ez az, ami beszennyezi az embert. 19 A szívből törnek elő a gonosz gondolatok, a gyilkosság, a házasságtörés, a kicsapongás, a lopás, a hamis tanúság, a káromlás. 20Ezek szennyezik be az embert. Az, hogy mosatlan kézzel eszik, nem szennyezi be az embert.”

A kánaáni asszony. 21 Onnét továbbmenve, Jézus Tírusz és Szidón vidékére vonult vissza. 22Ott a környékről közeledett egy kánaáni asszony és hangosan kérte: „Könyörülj rajtam, Uram, Dávidnak fia! A lányomat kegyetlenül gyötri az ördög.” 23De ő szóra sem méltatta. Erre odamentek hozzá tanítványai és kérték: „Teljesítsd kérését, hisz kiabál utánunk.” 24Ezt felelte: „Küldetésem csak Izrael házának elveszett juhaihoz szól.” 25Ám az asszony odajött, és e szavakkal borult le előtte: „Uram, segíts rajtam!” 26De visszautasította: „Nem helyes elvenni a gyerekektől a kenyeret, s odadobni a kiskutyáknak.” 27 Az asszony ellentmondott: „Igen, Uram, de a kiskutyák is esznek a maradékból, amely lekerül uruk asztaláról.” 28 Erre így szólt Jézus: „Asszony, nagy a hited. Legyen hát akaratod szerint.” Még abban az órában meggyógyult a leánya.

Betegek gyógyítása. 29 Jézus ezután eltávozott innét, és a Galileai-tóhoz ment. Fölment a hegyre és leült. 30Nagy tömeg járult hozzá, magukkal vitték a sántákat, bénákat, vakokat, némákat és a más betegeket, s letették őket a lába elé. Mind meggyógyította őket. 31 Amikor a nép látta, hogy a némák beszélnek, a bénák meggyógyulnak, a sánták járnak és a vakok látnak; elámult és dicsőítette Izrael Istenét.

A második kenyérszaporítás. 32 Jézus ekkor összehívta tanítványait, s így szólt hozzájuk: „Sajnálom a népet. Már harmadnapja kitartanak mellettem, és nincs mit enniük. Nem akarom étlen elküldeni őket, nehogy kidőljenek az úton.” 33 A tanítványok megjegyezték: „Honnan szerezzünk itt a pusztában annyi kenyeret, hogy ekkora tömeget jóllakassunk?” 34 Jézus megkérdezte tőlük: „Hány kenyeretek van?” „Hét – felelték –, és néhány apró halunk.” 35Erre meghagyta a népnek, hogy telepedjék le a földre. 36 Aztán fogta a hét kenyeret és a halakat, hálát adott, megtörte és odaadta tanítványainak, tanítványai pedig a népnek. 37Mindnyájan ettek és jól is laktak, s a kenyérből még hét kosár maradékot összeszedtek. 38Akik ettek, voltak vagy négyezren férfiak, az asszonyokat és a gyerekeket nem számítva. 39Amikor a tömeget elbocsátotta, bárkába szállt, és Magadán környékére ment.

ÁMEN.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: alfa/omega (289128)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.12 -1 1 289131

2 ezer éves tévképzeteitek vannak.

 

Pál nyomán egy olyan doktrínában HISZTEK, amelynek semmi alapja sincs.

 

Mit jelent a hit Jézusban? Semmit. Hülyeségeket. Azért tartotok most is itt.

 

Mentek mások butaságai után.

 

 

" Mit szeretnél egy göröggel, aki görögül gondolkodott?

 

Az a görög is ember volt mint te. "

 

Az evangéliumok mesék, pici igazsággal fűszerezve.

 

De, Jézus valódi szavainak morzsája, többet jelent mint egy pogány elképzelése a valóságról.

 

Márpedig Ő tudást kért számon és nem hitet....

 

Előzmény: Dr Dee (289129)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -2 0 289130

Mit szeretnél egy göröggel, aki görögül gondolkodott?

 

Az a görög is ember volt mint te.

 

Előzmény: alfa/omega (289128)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.12 -1 0 289129

Távol álljon tőlem az. Isten igéjének tükrében igyekszem megvizsgálni a dolgokat.Neked vannak fura képzeteid ha ezt gondolod rólam. Teljesen normális ember vagyok.

Miben van hited?

Én is tudok sok mindent, de van hitem is Jézusban.

Előzmény: alfa/omega (289126)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.12 -1 1 289128

Mit szeretnél egy göröggel, aki görögül gondolkodott?

 

9. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai. 10. És előszólítván a sokaságot, monda nékik: Halljátok és értsétek meg: 11. Nem az fertőzteti meg az embert, a mi a szájon bemegy, hanem a mi kijön a szájból, az fertőzteti meg az embert. 12. Akkor hozzájárulván az ő tanítványai, mondának néki: Tudod-é, hogy a farizeusok e beszédet hallván, megbotránkoztak? 13. Ő pedig felelvén, monda: Minden plánta, a melyet nem az én mennyei Atyám plántált, kitépetik. 14. Hagyjátok őket; vakoknak vak vezetői ők: ha pedig vak vezeti a vakot, mind a ketten a verembe esnek. 15. Péter pedig felelvén, monda néki: Magyarázd meg nékünk ezt a példázatot.

 

16. Jézus pedig monda: Ti is értelem nélkül vagytok-é még?

Előzmény: 11_11 (289127)
11_11 Creative Commons License 2023.08.11 -2 0 289127

Jakab levele  2. fejezet:

 

Tett nélkül a hit nem élő.   

 

14 Testvéreim, mit használ, ha valaki azt állítja, hogy van hite, tettei azonban nincsenek? Üdvözítheti a hite? 

17 Ugyanígy a hit is, ha tettei nincsenek, magában holt dolog. 

18 Azt is mondhatja valaki: „Neked hited van, nekem meg tetteim.” Ha tettek nélkül megmutatod nekem a hitedet, tetteim alapján én is bebizonyítom neked a hitemet.

 

20 Akarod-e tudni, balga ember, hogy a hit tettek nélkül mennyire meddő? 

21 Ábrahám, a mi atyánk, nem a tettei alapján igazult meg, amikor odatette fiát, Izsákot, áldozatul az oltárra? 22  Láthatod, hogy hite működött tetteiben és tettei tették teljessé a hitét.

 

ÁMEN.

 

 

Előzmény: alfa/omega (289126)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.11 -1 1 289126

A normális az, ha neked megfelel? Fura képzeteid vannak.

 

Nincs hitem? Honnan tudod?

 

Én tudok, te meg hiszel. Nagy különbség.

 

 

Előzmény: Dr Dee (289125)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.11 -1 0 289125

Nem megy neked a normális kommunikálás, ezért "szóltam" a stílusodat kifogásolva.

 

Nincs hit benned Isten /Jézus irányában. Akkor tudunk az időjárásról diskurálni, maximum. A témát az én részemről lezártam.

Előzmény: alfa/omega (289124)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.11 -2 1 289124

Nem a stílust kell kifogásolni, hanem a mondandót..ha tudod

Előzmény: Dr Dee (289123)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.10 -2 0 289123

Ok.

 

Degradáló a stílusod. ...

Kiforgatod amit írok. Felesleges veled kommunikálnom. 

 

 

Előzmény: alfa/omega (289122)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.10 -2 1 289122

Jézusnak nem volt szamara. Sem egy, sem kettő.

 

Kik a hozzám hasonlók,? mert egyet sem ismerek.

 

Mondtál eddig bármit is,? mert nem olvastam.

 

 

Előzmény: Dr Dee (289119)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.10 -2 0 289121

Olvasd el az előzményeket IS!

 

"

Ami szerintem még jó az a Golgota, és ott a Molnár Sándor aki igen radikális, de ott meg amúgy bulidivat kereszténység van.

Pont fordítottja a hitgyülinek."

 

Tehát a válasz:a Golgotás Molnár Sándor

Előzmény: híg ember (289120)
híg ember Creative Commons License 2023.08.10 -3 0 289120

Is? Ki...?

Előzmény: Dr Dee (289112)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.09 -2 0 289119

Neked bármit is mondani? Felesleges, viasz van a füledben.

 

Tipikus, mikor a jogoságról kezdenek a hozzád hasonlók "beszélni".

 

Leszek inkább Jézus szamara, mint egy paraszt az ördög sakk tábláján.

Előzmény: alfa/omega (289118)
alfa/omega Creative Commons License 2023.08.09 -2 1 289118

Szeretnél valamit mondani?

 

Mivel van több jogod itt lenni?

 

paraszt -nak nevezik helytelenül a gyalogot a táblán

Előzmény: Dr Dee (289117)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.09 -2 0 289117

Na ide is megjött egy MINDENTISTUDOKMEGMONDÓEMBER.

 

Menjél máshova a hü....t hirdetni.

Előzmény: alfa/omega (289115)
Dr Dee Creative Commons License 2023.08.09 -1 0 289116

Azt én is.

Előzmény: Törölt nick (289113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!