Keresés

Részletes keresés

Lillácska1979 Creative Commons License 2018.11.16 0 0 1335

Szisztok! Járt már valaki úgy,hogy a varrógép  tű nem közép állásba van alap beállításnál? Balra "áll". A cipzár varró talpat sem tudom használni , mert a tű nem megy el a talp mellett. Nincs cikk- cakkra állítva. Előre is köszi

Tunde Forian Creative Commons License 2018.11.15 0 0 1334

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék segítséget kérni. Már régóta varrok és elég sokat, egy régi és stapabíró Naumannal. Eddig ezzel próbáltam mindent megoldani, de nehézkes csak sima és cikk-cakk varrással. Eljött az idő egy új gép megvásárlására, ami több mindent tud varrni. Szeretnék táskát és farmert is varrni, ugyanakkor selymet és szatént is, na meg rugalmas jerseyt. Van egyáltalán olyan gép, ami mindet megbízhatóan varrja és elég csak egy gépet venni, hogy mindent jól tudjak varrni?! Nem ismerem a márkákat, igazán megbízhatót keresek (tényleg sokat varrok). Köszönöm előre a segítséget!

tormai Creative Commons License 2018.11.06 0 0 1333

Aldi Easyhome overlock gépet keresek megvételre! Ha valaki tud eladót, kérem írjon! Köszönöm!

arzo Creative Commons License 2018.11.03 0 0 1332

Tudom nekem szólt amit írtál, akihez én vittem müszerész, nem varrógép szerelö, az én tudatlanságom, hogy nem tudom mi a különbség. Bocsánat.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1331)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.11.03 0 0 1331

Kedves fórumozók!

Néhány éve azért csatlakoztam hozzátok, hogy szakmai tanácsokat adjak a gépekkel kapcsolatban.
Mondhatok bármit, a vége mindig az, hogy találtok egy szerelőt, aki nem műszerész.
Félreértés ne essék nem azért írogatok ide, hogy több munkám legyen.
Akinek Szentendre környékén szüksége van műszerészre, az hívjon. 30/483 7552.
A fórumot többé nem keresem fel.

arzo Creative Commons License 2018.11.03 0 0 1330

Na sikerült a kép. Ezek lennének az overlock programok, illetve a gomlyuk. Na ez még sose nézett így ki...

Szaki szerint megeröltettem vagy gyárilag szar. Nem mondom, hogy szuperül varrok, most varrtam a gyereknek egy nyúlós pólót, simán ment ami kellett, de most egy párnahuzatot se kezdenék el...

Ami még feltünt, hogy keskenyebben varr néhány programot. Szerinted menthetö vagy keressek szakszervízt? Vissza nyilván nem viszem...

Előzmény: Órarugófelpattanó (1320)
arzo Creative Commons License 2018.11.03 0 0 1329

arzo Creative Commons License 2018.11.02 0 0 1328

Szóval az eddig trükkösen de müködö gomblyuk varró program elszállt, az overlock programok elszálltak. Azt mondja huzzam visszafelé az anyagot, majd jó lesz, izomból húzom a vásznat akkor tényleg, de egy nyúlós anyagnál??Meg nem lehet varrni úgy, hogy visszafelé húzod izomból!Áhhh le kell higgadmom, mert agyvérzést kapok!

Előzmény: arzo (1326)
arzo Creative Commons License 2018.11.02 0 0 1327

Egyenlöre nem tudom a képet csatolni...

arzo Creative Commons License 2018.11.02 0 0 1326

Szia! 

Nincs meg az elözö válaszom. Szóval a "szaki" bácsi elvállata, hogy megcsinálja. Egy kiadós takarítást akartam, meg az egyik program nem úgy ment ahogy kellett volna. Szóval visszakaptam a varrógépet és most szó szerint sírok.

Konkrétan úgy szar ahogy van. 3 napig vacakolt vele, gyanús volt, hogy nem haladt sajnos nem én tudtam érte menni, így meg használhatatlan...

Csatolok egy képet, hogy varrja az alap öltéseket....

Előzmény: Órarugófelpattanó (1320)
Rk81 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 1325
Üdv!
Köszi szépen! 😊Mostanra főbérlőm már elvitte a helyi szerelőhöz... Vajon mennyi lesz a "javítás"?
Más. Milyen varrógépet lenne érdemes használni, ha bedolgozást szeretnék vállalni itthon? Sajnos árakat sem ismerem, mert mindenhol más!
Előzmény: Órarugófelpattanó (1323)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.21 0 0 1324

Írtam mailt.

Előzmény: glbtech (1321)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.21 0 0 1323

A taposóban van egy kondenzátor, az ment tönkre, azért kap a motor folyamatosan áramot.
Ki kell csípni, kidobni, de pótolni nem kell.
A többi hibát látni kéne.

Előzmény: Rk81 (1322)
Rk81 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 1322
Üdv. Remélem, tud vki nekem segíteni! 😞 kedves ismerősömtől kaptam egy Naumann Textima 8014 4140 E típusú varrógépet. Délelőtt próbáltam csekélyke varrótudásom feleleveníteni, de nem jutottam sokra! 😞 Alsó szál ok, felső szál ok, orsózás ok... Mikor ki akartam próbálni az öltéseket, egy darabig még varrt, majd összevissza gubancolta a cérnát, és egy idő után akkor is varrni akart, ha nem nyomtam a pedált... Mostanra visító hangot hallat, használhatatlan. Mégis mi lehet a baja???
glbtech Creative Commons License 2018.10.19 0 0 1321

Szia ! Küldesz nekem is elérhetőséget ? Párom varrógépe vacakol ( 25 év körüli Singer háztartási ), de nem engedi, hogy megnézzem ( csak a sajátjaimhoz nyúlhatok :-) ).

Előzmény: Órarugófelpattanó (1320)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.19 0 0 1320

Állok elébe.
De igyekezz, 3 év múlva követem a kollégát.

Előzmény: arzo (1319)
arzo Creative Commons License 2018.10.19 0 0 1319

Budapest, de eljuttatom, ha úgy alakulna. Nyugdíjba ment a szaki bácsi, aki eddig nézte...

Előzmény: Órarugófelpattanó (1316)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1318

Műszaki problémára gyanakszom.

Előzmény: majcsi0 (1317)
majcsi0 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1317

Jahn márkafeliratú varrógèpem mára már nem akar varrni.Kihagy három öltèst,egyet beszúr....vagy egyet se.Mi lehet a gond??Tud segíteni valaki?

 

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.16 0 1 1316

Szentendre és környéke a területem. Hol van a gép?

Előzmény: arzo (1315)
arzo Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1315

Te nem vállalod? :-))))))

Előzmény: Órarugófelpattanó (1314)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1314

Mindenképpen mutasd meg műszerésznek.
Óvakodj a szerelőktől!

Előzmény: arzo (1313)
arzo Creative Commons License 2018.10.15 0 0 1313

Nagyon köszönöm a választ!

Ezek szerint valami nem klappol a géppel? Ráférne egy szervíz?

 

köszönöm!

Előzmény: Órarugófelpattanó (1307)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.14 0 0 1312

A tűhajlás miatti problémák:
-a tű eltörik az anyagban
-a tű nem talál bele a tűlap nyílásába, ezért vagy eltörik, vagy szakad a szál
- a tű lejut ugyan a greiferhez, de vagy nekiütközik és eltörik, vagy súrolja, ami szálszakadást okoz. A súrlódás koptatja a greifert.
-a tű lejut, de a görbülése miatt távol lesz a greifertől, ezért öltés kihagyás lesz

Na ezek a problémák egy specifikus ipari gépnél nem jelentkeznek.

Előzmény: glbtech (1311)
glbtech Creative Commons License 2018.10.14 0 0 1311

Köszönöm a választ ! Ilyesmikre gondoltam én is. Bár a gépeim igen masszívak, de a felső anyagtovábbítás, vagy még inkább a tűtolás hiányzik. A Pfaff 230 simán átvarr bármit ami befér a talpa alá, de pl. bevont, tapadós anyagoknál mint a teherautó ponyva, az öltéshossz nem olyan egyenletes mint lehetne egy iparin. De az is igaz, hogy elég ritkán varrok ilyen anyagot, minden másra pedig több mint szuper. Ebben nem sok műanyag van, nem mértem le, de motorostul szerintem 20 kiló körül van a tömege. :-) Az újabb Pfaff háztartásim ( ami azért szintén vagy 20 éves ), az már a negyede sincs.

Amivel a ponyvánál szenvedtem az nem is a tűrúd, hanem már a tű hajlása, persze ez a nem megfelelő anyagtovábbítás miatt van, mikor nem sikerül feszülés nélkül alávezetni a több méteres nehéz anyagot, és megcsúszik a talp alatt. De sajnos nincs olyan asztalom mint a vitorlaszabóknak. :-)

 

Előzmény: Órarugófelpattanó (1308)
brutalbarbi Creative Commons License 2018.10.13 0 0 1310

Köszönöm a segítséget. 

Előzmény: Órarugófelpattanó (1304)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1309

Pfaff motorom nincs.
Régieket nem tartok, sok helyet foglalnának.

Előzmény: glbtech (1306)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1308

Rátapintottál a legfontosabbra.
A tűrúd legkisebb hajlása olyan problémát okoz, mint amikor nem találod telibe a 100-as szöget.
Ez persze csak az egyik. A gép belsejében ébredő erők egy háztartási gépben nem jelentősek, míg az iparinál egész más a helyzet.
A varrandó anyag vastagsága a továbbítás kialakításánál is fontos. A háztartásinál a legegyszerűbb megoldást alkalmazzák, az iparinál létezik tűtovábbítás, vagy akár talp, fog és tű együtt.
A tengelyek, csapágyak anyaga, kenése is fontos. A háztartási gépeket szereléskor bekenik szilikon zsírral, és úgy árulják, hogy gondozás mentes, nem kell olajozni. Pár évig ez valóban elég, de aztán jönnek a problémák. Az iparinál minden fontos kenési pont olajban fut.
Egy régi háztartási géphez felhasznált fémből ma 3-4 háztartási varrógépet gyártanak.
Érdekes módon az ipari gépek súlya nem csökkent.
A fizikát nem érdekli a marketing...

Előzmény: glbtech (1306)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1307

A nyúlós anyagon jelentkezik először a legkisebb géphiba.
A hibák száma sok, amit egy varró megtehet:
-tűcsere
-tűszál feszesség csökkentése
-az anyag feszesen tartása. (ez azt jelenti, hogy az anyagot bal kézzel a gép mögött, jobbal a gép előtt feszesen tartjuk), persze ez ne történjen az anyagtovábbítás rovására. A tű ugyanis nem csak átszúrja, hanem bele is nyomja a vékony nyúlós anyagot a tűlemez nyílásába. Ilyenkor csökken a "hub", kihagy a gép.

Előzmény: arzo (1305)
glbtech Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1306

Mi az a tulajdonság ami miatt az ipari jól varrja a farmert, a háztartási pedig nem ? Mármint konkrétan olyasmire gondolok, hogy pl. nem elég stabil a tűrúd, vagy hasonló ? Nem láttam még közelről ipari varrógép szerkezetét, nem tudom mi az eltérés.

 

Másik kérdés, hogy nincs az alkatrészes ládádban egy régi Pfaff motor ? :-) Egy 230-ra kellene. Van rá motorom, de nem gyári.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!