Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

oszcilloszkop Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1711
Nagyon sokat gondolkoztam én is a gyári fej kidobásán, de maradnia kellett a kijelzés miatt is (C5II) meg a navit sem szerettem volna elveszíteni.
Erősítő beépítéséhez mindenképpen kell vonalszintű kimenet de ennek híján nem maradt más hátra mint megcsapolni a rádióban levő előfok és a végfok közti ágat és egy kondenzátor beiktatásával leválasztani az itt levő egyeneszültséget. Tökéletesen működik. No nem lett egy Pioneer P88 RSII, de a hangszórókimenetes átalakítónál mindenképpen jobb minőséget ad mivel a rádió saját végerősítője kiiktatódik a jel útjából.
Amúgy gondolkoztam még azon, hogy ha minőségi zenét akarok hallgatni akkor teszek a kesztyűtartóba egy rendes fejegységet és bemenetválasztóval tudok a gyári és a "rendes" között váltogatni, de még keresem a lehetőségeket. Talán valami médialejátszó lesz ez ami mondjuk FLAC-ot is képes kezelni. Meg meg kellene oldani a gyújtásra való ki-bekapcsolást, szóval tervek azért vannak.
Végül a kérdésre válaszolva a gyári fej és az utólagos erősítő hangminősége között nem kicsi a különbség. Mondhatni beköltözött a zene az autóba. Persze nem a gyári hangszórókkal :)
Előzmény: unomma (1709)
betg Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1710
Üdv az 1 c5 ben valóban ki lehet simán cserélni a 2 ben nem.
Előzmény: unomma (1709)
unomma Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1709
Szerinted ha csak betennék egy erősitőt, ha a rádio engedi persze ,-milyen mértékü lenne a javulás? Azt mondod hogy lecserélted a rádiót mindent mutat a kijelzö, csak a rádiót nem. Az hogy lehet, mert pl a fogyasztási adatok stb adatai a rádió gombjaival hivhatók elő, és a klima beállitás is innen változtatható, stb! Azén autóm 2005-ös cII.Köszönöm!
Előzmény: Birdiee (1691)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1708
2001, 2.0hdi
Előzmény: betg (1707)
betg Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1707
milyen autód, van pontos típus?
Előzmény: ezustgolyo (1706)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1706
Ebben igazad van, elhasznált szarokat vettem.
Előzmény: betg (1704)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1705
Én is forrasztgattam már, egy ideig jó is volt aztán elszakadt most olan van benne amit én állítottam középállásba bírta is vagy 1 hétig, ezért írtam hogy tegye be az akitől veszem adjon 1-2 hetet hogy bírja e.
Előzmény: Birdiee (1700)
betg Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1704
T. Ezüstgolyó több féle com 2000 létezik lehet ,hogy te nem megfelelőt vettél .
Előzmény: ezustgolyo (1697)
betg Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1703
Mivel az autód esp vel szerelt szétszedted a com 2000-et és nem vetted le az akusarut ill gyujtás került az autóra szétszedett állapotban, lehet hogy csak újra kell
kalibrálni.azt javaslom inkább ne nyúlj hozzá én már javítottam ill adtam el egy párat de mindegyik azóta is hibátlanul működik. Ha gondolod ránézek.
Előzmény: zelus69 (1702)
zelus69 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1702
Üdv!

Köszi a tanácsot Betg!! Megpróbálom megkeresni hogy mit rontottam el, hanem bírok vele akkor jelentkezek a com2000-ért!
Köszi!!
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1701
Egyébként mindegy hogy veszik ki!Mielött beraktam nekem is össze-vissza volt fordulva.Megforgattam mindkét irányba és meg is lett a középső állása..Ha valaki nem jó teszi be akkor eleve hamarabb megszorulhat a kormány és az vezetés közben nem túl egészséges véget érhet.... :)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1700
Kürt és a légzsák pont a kormányátvezető kábel...Akkor neked is totál kettétört a kábel a forgórészben....Háát nem irigyellek..Am én szétszedtem és blankoltam a szalagkábelt majd a kis logó rézszálakat összeforrasztottam és űködött is jó darabig.De aztán nem volt relfektorom,mert rosszul raktam össze és begyűrtem bajuszkapcsoló szalagkábelét a mehanikába..Ezekután vettem meg a másik COM-ot.Az irányjelződ ha átugrik az csak mehanikai hiba,orvosolható.A másik kettő forrasztással megoldható de hoszú távon nem ajánlanám,illetve nem feltétlenül biztonságos airbaget forrasztani.. :) De mégis megtettem mert bíztam a forrasztásomban.Nem is volt velet gond és nem került pénzbe.
Előzmény: ezustgolyo (1699)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1699

a gari azért kell mert ha nem én veszem ki az autóból akkor nem vagyok benne biztos hogy az szakszerűen volt kivéve, gondolok itt arra, hogy nem középállásban volt a kormány és szép lassan elnyírja a szalagkábelt, sajnos nem elég ha berakás után működik(tapasztalat) de egy hónapig bírja akkor már nagy baj nem lehet, és azért tegye be ő, hogy ne én legyek a fasz ha tönkre megy.

Jelenleg nincs dudám és légzsákom és az indexkar is átugrik.

Előzmény: Birdiee (1698)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1698

Betq úriembernek ha jól tudom van COM2000,és szerintem be is rakja! :)

Garit használt cuccra viszont kétlem,hogy bárhol is kapsz...Nekem szerencsém volt,mert egy 60ezret futott összetört autóból kaptam meg.Azóta(1év) is jó!

 

 

Előzmény: ezustgolyo (1697)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1697
a com2000-et hagyjuk, tele van vele a tököm, már a harmadik van benne de még mindig szar, nem veszek több bontottat csak ha be is rakják és vállalnak rá egy hó garit minimum
Előzmény: Birdiee (1696)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1696

Én benne lennénk!

De azt hiszem minimum 1 évig tartana ha csak 10en jöünnénk össze,hogy mindent rendbe tegyünk!:)

Egyébként én nem vagyok az a bátor úttrőrő a szerelés terén..Már 1-2 dolgot tönkre tettem,ezért inkább megvárom az ügyesebbeket! :)

Bár a COM 2000-nél nem tököltem... :) Az halálra idegesített...

 

Előzmény: ezustgolyo (1695)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1695

Van egy ötletem!

Van egy szerviz amit kilehet bérelni szerszámokkal eggyütt egyszer csinálhatnánk ott egy találkozót és nem csak beszélünk a bajainkról de közösen meg is csináljuk azokat. :)

Na milyen ötlet?

ezustgolyo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1694
te csinálod jól ;)
Előzmény: Birdiee (1693)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1693

Ha sikerül szétszedned,én is nekilátok!

Majd kérek egy kis segítséget,hol kell kezdeni stb.! :)

Sok sikert!

Előzmény: ezustgolyo (1692)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1692
köszi a képeket, holnap megnézem
Előzmény: betg (1681)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1691

Egyébként tettem be egy magnat erősítőt,illetve barbár módon kivágtam a kalaptartót és kapott 2 db. ovál pio hangszórót.Na így ütős lett.Mélyláda nem kell.Nem akarom,hogy kilazuljanak a csavarok az autóban... :)) Így is nagyon brutálul szól!Ha valaki akar erősítőt betenni de a gyári fejet nem akarja kivenni,akkor van egy hangváltó vagy mi, amit rákötsz a gyári fej hang kimenetére,és lecsökkenti az erősítőnek alacsonyabb jelre.Bár ezt biztos sokan tudjátok...De hátha valaki nem!:)

1500-1800Ft körül van.Én megvettem amíg nem találtam rá a beépítőkeretes megoldásra.Egyébként ez csak akkor kell,ha nincs erősítő kimente a gyári fejnek.Én úgy tudom 2001-es évj. autómban lévő gyári fejen nincs..

 

Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1690
Úgyértem a kijelzőt,hogy a rádiót nem jelzi ki.Egyébként minden ok vele! :))
Előzmény: Birdiee (1689)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1689

A kijelző nem jelez ki semmit,kormányvezérlés szintén megszünt.De nekem nagyon nem hiányzik egyik sem! :)

A hangzás sokkal jobb,persze ez fejegységtől is függ.Több hangszín állítási lehetőség,emiatt teljesen más világ!A beépítőkeret rendesen eltakar mindent!Ára változó,márkaszervíz 4-5ezerért adja,de van utángyártott ami teljesen ugyanolyan és 2000Ft körül megkapod!Tudom,mert elsőre gyárit vettem és odaadtam egy márkatársam és egyben barátomnak ajándékba.Aztán vettem u.gyártottat! :)

Egyszóval a gyári fejet biztos nem hagynám benne a helyedben...

Előzmény: unomma (1688)
unomma Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1688
Mármint: KIJELZŐVEL.
unomma Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1687
helló! Ha kicserélted a rádiót, mi lett a kilalzővel? Mert a gombok amik a rádión vannak ahhoz kellenek! Az hogy nem lehet kormányról vezérelni nem érdekel. Ja és a legfontosabb: HOGY SZÓL? KÖSZ!
Előzmény: Birdiee (1684)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1686

Végülis a motoron lévő fogaskerék az amit eltér a régitől nem?

Ha esetleg kiveszem a motort és van olyan fogaskerekem ami beleillik(jólvan biztos nincs :D ) akkor megoldható a probléma nem?Viszont a másik eldarált fogaskerék marad olyan?Úgy is viszi az új motor?Nem kell azt is cserélni?

Előzmény: betg (1681)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1685

Köszi a képeket mindenki nevében.Ez tényleg jól nézki.De mi a túróért nem fém a fogaskerék.......

 

A tempomat kapcsoló ügyben,igen tévedsz! :)

Ment mail! :)

Előzmény: betg (1679)
Birdiee Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1684

Én kicseréltem a gyári fejegységet sajátra,beépítőkerettel.Bár lehet az újabb c5-ben egyben van a középkonzollal,de lehet nagyobb beépítőkeretet is lehet venni.Nem tudom.

Előzmény: unomma (1683)
unomma Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1683
Helló! A támcsapágy javitás után tökéletes az autóm, már csak két apró kérdésem lenne hátha valaki találkozott hasonlóval. Mindkét első ablakemelő teljesen megbizhatatlanul müködik hol tökéletes hol megakad és csak nyomkodva megy le-fel. Az akkusaru le-fel nem segitett, a régebben valaki által emlitett folyamatos gombnyomás sem. A másik pedig az un. HIFI. Hát lehet hogy én vagyok tulságosan igényes, de a beépitett ketyere valami kegyetlen gagyi. Több autómban is saját fejegység volt- van, hát a Partnerbe berakott közepes Pioneer ehhez képest egy koncertterem. Olvastam pár Népitéletben ahol kiemelték milyen szépen szól. Hát valóban egy Sokol rádiónál talán picit jobb. De csak azért mert ez szépen világit iccaka.Normál fej nem tehető be mert az okos gyár ugy tervezte hogy minden kütyü egybe legyen épitve a rádióval nehogy csak ugy ki lehessen hajitani ezt a vackot. Hangszórókat cseréltem persze de nem az a gond hanem az erősitő és nem elsösorban a teljesitmény [15W !!!!!] hanem a hangminöség. Tud valaki valamit a cseréről? Köszönöm
betg Creative Commons License 2010.05.14 0 0 1682
Üdv van komplett fütésboxom nem tudom hogy az autóban a helyén lehet e radiátort cserélni .Holnapra megtudom neked de ha nincs szerencséd műszerfal ki.
Van radiátor is.
Előzmény: miki_sys (1680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!