Keresés

Részletes keresés

Napfény1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9267

Köszi, ha nem nagy fáradság, akkor örülök neki!:)

Úgy látom, élénkül a topic, én most épp azt nem tudom, hogy bírom ki tavaszig, vagy nyárig a Vörös-tenger nélkül:)))

Előzmény: Kathy8 (9266)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9266
Szia!
Igen ott van jó kis hely,meg a Sultan Gardens is ott van ami van még ott a KT-nál.Ha érdekel teszek fel képet a Pyramisáról.
Előzmény: Napfény1 (9260)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9265
Szia!

Nekem ami bedöglött az a 850 sw volt.Kifutó modell volt amikor vettem,még a szervizben leadáskor a fickó csodálkozott is ,hogy "még lehet ilyen típust kapni???"
A szerencse a szerencsétlenségben,hogy mivel ilyet már nem tudtak szerezni,meg 1 hónap után,ha bent van a készülék és nem tudják javítani,kötelesek kicserélni!Kaptam ráfizetés nélkül egy sokkal jobb gépet:))) a 6000sw-t.Tavaly 35e vettem a 850-est a 6000-es meg 90e körül volt akkoriban:D Jól jártam.Mondta a másik gép gazdija is,hogy kár ,hogy az övé nem döglött be teljesen csak az aksija...De jó kis víz alatti gép volt az is:)Remélem ez tovább bírja majd,még jobban kell rá vigyázzak.Majd viszek olyan dobozt és beáztatom édes vízben ahogy írtad.Csak, ha bent vagyok vele 1órát aztán még szerinted tegyem bele a vízbe valamennyi időre?Vagy ne egyből?
Előzmény: vigyuri (9261)
Babi72 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9264
Csak annyi hogy talán onnan közelebb van...
Előzmény: podani (9244)
Napfény1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9263
Igen, igen! Shark's Bayben én a Tropicana Grand Oasis-t ismerem, illetve hallottam róla. Ez alapján próbáltam beazonosítani a helyét, de akkor gondolom valahol ott van a Pyramisa is.
Előzmény: vigyuri (9262)
vigyuri Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9262
Gyakorlatilag is ott van! Nagyon szép az élővilága... ...de gondolom, nem kell ecsetelnem, mert a képek erre a bizonyíték!
Előzmény: Napfény1 (9260)
vigyuri Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9261

Szia!

 

Olympus Mju 720 SW típussal készültek a víz alatti képek. Ezt már nem is forgalmazzák szerintem, mert új típusok jelentek meg helyette.

Köszönöm a dicsérő szavakat! :)

A TUI-val voltunk, s tudomásom szerint most is szerepel a kínálatában. Ha jól emlékszem, akkor egy kb. 200-240 m hosszú stégen sétáltunk ki a mélyvízhez.

Előzmény: Kathy8 (9259)
Napfény1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9260
vigyuri képei felkeltették az érdeklődésemet a Pyramisa iránt. Elvileg ez Shark's Bay ben van, ugye?
Előzmény: Kathy8 (9256)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9259
Sziasztok vigyuri és Redsil!

Nagyon vigyáztunk rá pedig ,mind a két gépre.Betartottunk mindent a használati szerint,pl. 1óránál tovább nem voltunk bent vele folyamatosan,3m-nél nem vittük mélyebbre,édes vízbe lett téve, volt, hogy utána mi is bementünk vele a medencébe,vagy nagyon óvatosan nem túl erős vízsugárral lemostuk,eltörölgettük utána...Mondjuk úgy külön műanyag vízzel teli dobozban nem tároltuk,áztattuk .Pont az 1óra miatt.1óra sznorizás után közvetlenül nem akartam áztatni még pluszban...
Nektek milyen típusú Olympus gépetek van?

Megnéztem én is Vigyuri képeit,klasszak.Az a hotel is tetszik ahol 2008-ban voltatok.:)De az nincs most a kínálatban.:( Nézegettem azt a part részt is hotelek szerint,de nem tudtam 100%-osan megállapítani,hogy mennyire gáz ,hogy azon a part szakaszon annyira sekély a víz.Sokat kell menni mire mély lesz nem?

Előzmény: vigyuri (9257)
Redsil Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9258

Pont ezt az oldalt nézegettem, ugyanis kíváncsiságból beütöttem a keresőbe a szálloda nevét! Tetszik!

Akkor lehet, hogy az én gépemnek is azért nincs baja, mert sznori után még egyből beugrottam a medencébe egy fél órára vele.

 

Előzmény: vigyuri (9257)
vigyuri Creative Commons License 2010.01.15 0 0 9257

http://www.suli-soft-design.hu/index.php?page=e15

 

A fenti linkre kattintva az adott oldalon, több linken találhatók képek a Pyramisa Resort & Villas szállodakomplexumról és környékéről.

 

A másik megjegyzésem: 3 éve hasonló Olympus fényképezőgéppel készítjük a képeket. Egyre kell vigyázni: ahogy kijön az ember a vízből vele, AZONNAL édes vízbe kell tenni az egész gépet, mert a só kimarja a tömítéseket! Eleinte hülyének néztek, miért tároljuk a parton egy vízzel teli műanyag dobozban a fényképezőgépet. Amikor elmagyaráztam, már megváltozott a vélemény...

Előzmény: Kathy8 (9256)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9256
Nekem be is krepált.:(Nyaralás előtt pár héttel vettem akciósan,hogy legyen egy víz alatti gép is, ha megyek a Vöröshöz.Elég hihetetlen ,de akkor döglött be a 2hetes nyaralás legutolsó napján, amikor pont legutoljára mentem be sznorizni.Pont kijöttem a vízből és zuhanyozás közben vettem észre ,hogy a lencséjénél beázott.:( Szóval sajna tönkre ment.1hónapig volt az Olympus szervizben és nem tudták megcsinálni teljesen beázott:(...Volt velünk még egy pont ugyanilyen gép annak meg az lett a baja ,hogy az aksija ment tönkre kicsit belement ott a víz.De az is a végére történt.A szerviz kicserélte az aksit...

A Pyramisa teljesen rendben volt,szép nagy szálloda,csodás korallos part ahogy kell,de én szeretek mindig másmilyen hotelbe menni,felfedezni.Most pedig elég jó áron van ,két éve húzósabb volt sokkal,meg akkor még 5*-nak írták.Más szállodánál is láttam,hogy lentebb vették a csillagokat.
Előzmény: Redsil (9255)
Redsil Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9255

Megértelek, én is tavaly vettem akciósan egy 3 m-ig vízálló kis Olympust, csak akkor hagytam abba a vízalatti filmezést, fotózást, mikor lemerült az aksija.

Ez a Pyramisa... szálloda valamiért nem felelt meg, hogy nem oda mentek vissza, vagy csak szeretnél mást is kipróbálni?

 

Előzmény: Kathy8 (9254)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9254
Sharmon a Pyramisa Sharm Resort & Villas-ban 2008-ban (ott még nem lett ennyi kép csinálva,tavaly bedurvultam egy kicsit az új géppel,ami 3m -ig vízálló)

Előzmény: Redsil (9253)
Redsil Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9253

Igen, ez az!

Akkor ti is ilyen nemnormálisak vagytok fényképezés terén.;-))) Megnéztem, az a párszáz kép nekem kb. 1600, plusz 2 fényképezős társ. Hiába, ami szép az szép! Melyikben voltatok 2 hetet?

 

Előzmény: Kathy8 (9252)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9252
Én meg legutóbb 2963 képet csináltam csak az én gépemmel,meg még nem tudom hány vízalatti kis videót,a kamera felvételekről már ne is beszéljek.Kicsit túlzásba vittem.Ja, meg volt velünk másoknál még két fényképező,meg még két kamera.Úgyhogy elég durva mennyiség jött össze.:)))

Ez a Grand Sharm igaz???

Előzmény: Redsil (9251)
Redsil Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9251

Sajnos egyáltalán nem tudom másik szállodákhoz viszonyítani a Grand Sharmot, mert nem járkáltunk kint nappal, este sem mentünk túl messzire. Azt az egy-kettőt amit láttunk az esti séták alkalmával, nem árulják a hazai irodák.

Valószínű, hogy oldalra még bővítik a hotelt, mert láttunk olyan felfelé vezető lépcsőt, aminek a vége le volt zárva, de egyáltalán nem volt zavaró. Magasabban feküdt mindennél ez a rész, úgyhogy nem volt rálátás, meg amúgy is akkora a hotel területe, kertje, hogy szerintem be sem jártuk teljesen.

 

Előzmény: Kathy8 (9243)
Redsil Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9250

Az bizony, csodás! Több száz képet csináltam a szállodáról (persze a vízikkel együtt).

 

Előzmény: Babi72 (9242)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9249
:)
Előzmény: KnéZs (9248)
KnéZs Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9248

Sziasztok ! Látom az El Faraana nyáron is tele lesz :-)))

 

Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9247
Június közepe felé szeretnék ,második vagy harmadik hetétől.Azt tudod ugye,hogy Sharm-ból is el lehet menni a piramisokhoz:)
Előzmény: Babi72 (9237)
podani Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9246
Mi is nászúton voltunk először Egyiptomba, aztán visszamentünk az 1 éves évfordulóra is :))

Hogy mikor menjetek attól függ mit preferáltok. Sokat látni Egyiptom nevezettességeiből, vagy inkább a tenger és annak élővilága érdekel. Nyáron június-augusztus akkor érdemes menni ha inkább fürödni szeretnétek, tavasszal meg ősszel viszont elviselhetőbb az idő a kirándulásokhoz. Mi tavaly augusztusban voltunk, brutál, nem sűrűn jutott eszünkbe hogy víztől túl messze menjünk, egyszer mentünk ki quad-ozni az ~55 fokos sivatagba :)

Ha érdekelnek a korallok, halak, Sharm El Sheik-nek gazgabb az élővilága, jóval több olyan szálloda van ahol akár a szálloda partján is korallzátonyok vannak. Hurghada valamivel talán olcsóbb, és ha Luxorba is el akartok menni busszal (mert repülővel elég húzós) akkor akkor Hurghada.
Előzmény: zelma12 (9235)
Napfény1 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9245

Így van, az egyik az Iberotel Club Fanara, a másik az El Faraana Reef.

Utóbbit én rövidítve csak El Faranaként szoktam emlegetni:)

Előzmény: piaszter (9232)
podani Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9244
Mi köze van a piramisokhoz Hurghadának????
Előzmény: Babi72 (9237)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9243
Az El Faraana is ott van lehet hogy onnan is megtalálnánk,ha oda megyünk és ha nem kapunk közelebbi ajánlatot.
Egyébként a Grand Sharm mellett az Amphoras van és a Dreams Beach,ha jól láttam a Maps-on,igaz?Meg ott a hotel még épülő félben van, nem lehet túl régi.
Előzmény: Redsil (9241)
Babi72 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9242
Megnézegettem a Grand képeit. Csodálatos szálloda ez is...:-)
Redsil Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9241

Ha nem is ebbe a szállodába mentek, érdemes benézni a legközelebbi helyi irodába, lehet, hogy ott is van delfinúszásra lehetőség. Ha meg nincs, taxival el lehet menni a Grandig, csak a taxisnak pontosan kell mondani a szálloda nevét: The Grand Hotel Sharm el Sheikh (Ras um el Sid városrészben).

 

Előzmény: Kathy8 (9240)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9240
Köszi a leírást!:)Voltam már 2hetet Sharmon.Most is valószínű,hogy Sharm lesz,ha LM-ban lesz majd olyan ami tetszik.Én is néztem a Grand Sharmot ,de még nem részletesen.Biztos szép lehet:)Majd a Maps-on meg nézem melyik hotelek vannak mellette.
Előzmény: Redsil (9239)
Redsil Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9239

A 9230-as hozzászólásomban már említettem, hogy én a Best/Medinás Grand Hotel Sharm el Sheikh-ben voltam, az irodáknál röviden Grand Sharmként van feltüntetve. Ez csak azért fontos, mert elég sokféle Grand Hotel van Sharmon, pl. Iberotel Grand Hotel, Grand Resort és még ki tudja.

Ha kilépsz a hotelből, balra kell indulni az első keresztútig (pár méter), a túloldalán már látod a kis bevásárlósort, az első üzlet ez az utazási iroda. Nagyon kedves fiatal fiú van ott, magyar neve János, aki persze Szaladin. Mindenféle programok vannak nála is, Tiran és Ras Mohamed, különböző sivatagi túrák (tevével, lóval, kvaddal, naplementével, beduinokkal, amit választasz). Jeep safarik, Szent Katalin kolostor, Színes kanyon, Dahab, Blue Hole. Ja és persze Kairo, a szórólapja alapján nincs parfüm-, alabástrom- és papiruszbolt, csak a Múzeum, Piramis-környéke, ebéd és Khan Elkhalili 40 euróért. Én ha Sharmra megyek és összejön erre a hotelre a pénz, biztosan ide megyek és ezzel az irodával fakultatívozok.

 

A szálloda - mint Sharmon sok - hegyoldalba épült, ezért a hotel maga áll egy főépületből, ahol a recepció, bárok, éttermek vannak, és sok, kisebb-nagyobb villaépületből lépcsőzetesen elhelyezve. A kert gyönyörűen ápolt, tiszta, és ahogy haladunk lefelé a tengerparthoz, megcsodálhatjuk a 8 medencét, bárokat (kettőt két medence közepén). Mire leérünk a partra, fel sem tűnik, hogy mennyi lépcsőt kellett megtenni (sosem számoltuk), annyira szép a látvány.

Személyzet alapvetően kedves, mi ramadán alatt voltunk ott, ezért előfordult, hogy nem kaptuk meg a cseretörcsit vagy nem pótolták a toalett papírt, de a recepción szóltunk, felírták a szobaszámot, a problémát és azonnal orvosolták is. Sőt, volt, hogy telefonon érdeklődtek, minden rendben van-e. Mi eléggé barátkozóak vagyunk a személyzettel, név szerint ismertek minket (4-en utaztunk), úgyhogy egy mosolyért, látva, hogy emberszámba vesszük őket, a s...günket kinyalták szép magyarosan mondva.

A tengerpart csodás élővilággal rendelkezik, 9-ig szerintem lehet napágyat találni, biztos nem vagyok benne, mert mi koránkelők vagyunk, 7-kor már ott volt a helyünk, aztán irány a tenger. A 3. napon áttettük a parti bázisunkat egy olyan medence mellé, amiben voltak olyan napágyak, amik a vízben álltak. 2 óra sznori után fel a medencéhez, ott még fél-egy óra a fűtött(!) medencében, aztán felmászni  a napágyra - maga a mennyország! Annak, aki nem tud úszni, ijesztő lehet, hogy a vízbe csak stégekről lehet bemenni és egyből az 50 méteres vízben találja magát az ember, de mi vittünk mentőmellényt, békalábat és ki sem lehetett rángatni onnan.

Amit még megemlítenék, hogy ugyan nagy a szálloda területe, mégsem éreztem soha, hogy tömeg lenne, sőt! Eloszlanak az emberek rendesen a sok medencénél és a parton. Étkezéskor is majdnem ugyanez a helyzet, kivéve a vacsorát, ha korán mentünk, néha vártunk a kedvenc asztalunkra. Reggelinél (korán) nagyon szellős az étterem, napközben pedig a sok bár miatt nincs tumultus (hamburger bár, palacsintázó bár, melegszendvicses bár, tengerparti bár...) Gyomrunkkal semmi baj nem volt.

Egy kicsit hosszúra sikeredett, de remélem, mindent leírtam. Tavaly mi egy hét nyugodt, passzív pihenést kerestünk, ebben a szállodában tökéletesen ki lettek elégítve az igényeink.

Babi72 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9238
Még annyi hogy május, június, szeptember, október:-)
Előzmény: zelma12 (9235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!