Keresés

Részletes keresés

Beeboy84 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 27

Szervusztok Sporttársak!

 

Engedjétek meg, hogy mindenkit üdvözöljek, bár én csak segédkezem Faternak a galambászatban (lévén egyetemista vagyok)!

Kinek hogy zajlik az idei év? Maratonba ki küld?

 

üdv

karimax Creative Commons License 2005.06.06 0 0 26

Sok sikert!

 

Üdv.: karimax

yuma Creative Commons License 2005.06.06 0 0 25

 

Köszönöm!

 

Elkezdtem telefonálgatni és megtaláltam ,annak a "helyi szervezetnek" a vezetöjét,ahová a jószág tartozik.

 

Nagykátai illetöségü a madár,de azóta sem hívtak vissza(gondolom Érd mesze van).

Viszont meglepödtem,amikor kiderült,hogy ismeröseimnek több postagalambász cimborája is van,így mikor a madár meggyógyul nem lesz gond az elhelyezése.

Egyébként nagyon szép,hamvaskék színü,olyan"gömbölyü" kis formája van és a termetéhez képest,súlyos.

Idei madár és szerencsére a szárnya nincs eltörve,csak nagyon meghúzta.

hát ennyi...

 

Előzmény: karimax (23)
Egris Creative Commons License 2005.06.05 0 0 24

Hali galambászok!

 

Gyertek el honlapomra, ha van kedvetek!

 

http://www.egri.gportal.hu

 

Sziasztok, további jó tenyésztést kívánok!

 

 

karimax Creative Commons License 2005.06.02 0 0 23

Hello yuma !

 

A gyűrűszám alapján megtalálható a galamb gazdája. De. Mint ahogy a lóversenypályán sem viszik kórházba a lábatörött lovat, a szárnyaszegett postagalamb sem versenygalamb többé. Van még neki legalább 80 db egészséges.

Ha meggyógyítod, szerezz mellé egy párt, és máris megalapoztál egy versenyállományt.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: yuma (22)
yuma Creative Commons License 2005.06.01 0 0 22

 

 

Tegnap este Érden,találtunk egy szárnyatörött ,gyürüzött postagalambot.Ma tudom orvoshoz vinni.

Van-e rá lehetöség,hogy megtaláljuk a szám alapján gazdáját?

 

(idei madár,számából ítélve)

 

Illetve érdemes-e visszajuttatni,azt nem akarom,hogy megölje.

 

Ne lincseljetek meg a feltételezésért,de abszolút nem vagyok járatos galambász berkekben,csak úgy általában a magyar állattartási kultúrát ismerem(hulljon a férgese!)

 

Segítségeteket köszönöm!

karimax Creative Commons License 2005.05.31 0 0 21

Elsűllyedtünk.

 

Lassan jön Barcelona. Vélemények?

 

Üdv.: karimax

karimax Creative Commons License 2004.08.25 0 0 20
Siralmas. És nagy büszkén állnak , igen mi engedtük neki az oszlopoknak a galambokat! Markó Dezső, Belák Ottó, Scheily Gábor, Süveges András / bár Ő csak  a sofőr szerepét tölti be /. A többi nagy pengét  nem ismerem, de nem is baj.
Előzmény: LöSZöS19 (19)
LöSZöS19 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 19
Felrakták a képeket az Athéni eresztésről, meg pakolásról! Ennyi lúzert! Ha megnézed elsírod magad akkor is, ha nem küldtél!!!!!
Előzmény: larus (18)
larus Creative Commons License 2004.08.24 0 0 18
A múlt héten nem voltam itthon. Szoktam leskelődni, olvasgatni a galamb.hu csetet. Időnként be is szoktam szállni a beszélgetésbe. Utoljára talán a svédeknél élő Sancikával cseréltünk eszmét, ja meg a Pintér Laci bácsi ugrott az Aarden formájúnak említett galambjaimra. Az Athéni temetőbe azért jó hogy nem küldtem galambot.  
Előzmény: LöSZöS19 (17)
LöSZöS19 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 17
Látom este is netezel! Nézz be a galamb.hu-n a csetre! + dél után, úgy három körűl is többen szoktunk lenni!
Előzmény: larus (15)
LöSZöS19 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 16

Szombat du: Takács László Szeged

Vasárnap: Pellernek egy és egy valahol egerben!

 

Mindez 2500 vagy 3500 db-ból (Ezt a kettő infót hallottam)

 

Hát siralmas! Ha a 20% valaha is hazatér az már jó lesz! Kegyetlen volt az időjárás is!

Előzmény: larus (15)
larus Creative Commons License 2004.08.15 0 0 15

Hello Löszös

 

Jött már galamb Athénból?

Előzmény: LöSZöS19 (9)
larus Creative Commons License 2004.08.12 0 0 14
Ebben van némi igazság. A szelekciónak a mai viszonyok között erre is ki kell terjednie. A galambnak a tájékozódás javára a radarok sugárzását figyelmen kívül kell hagynia.  Pontosabban olyan galambokat kell tenyészteni amik kevésbé érzékenyek, esetleg  immunisak a radar sugárzásra. Mire ez sikerül,  addig  sok jó galamb fog elveszni.
Előzmény: LöSZöS19 (13)
LöSZöS19 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 13
Ilyen erővel soha nem kellene elküldeni a galambokat sehova! Nálunk amúgy is most akarnak radart nyomni a Zengő tetejére, remélem nem sikerül nekik!
Előzmény: larus (12)
larus Creative Commons License 2004.08.11 0 0 12
Akkor nem működnek a radarok szerinted? Egyébként is péntek 13.- a. Nem lehet szerencsés nap.
Előzmény: LöSZöS19 (11)
LöSZöS19 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 11

Ezeket a galambokat nem a megnyitón engedik fel!!!!

 

Pénteken reggel 5-kor van a nemzetközi verseny rajtja!

Előzmény: larus (10)
larus Creative Commons License 2004.08.10 0 0 10
Túl sok radar védi a várost a megnyitón. Szerintem nem tudnak megindulni a megfelelő irányba a galambok. Én ezért nem küldtem.  
Előzmény: LöSZöS19 (9)
LöSZöS19 Creative Commons License 2004.08.10 0 1 9

Na hali srácok!

 

Egy újabb postás topic! Talán ez kicsit életrevalóbb lesz, mint az eddigiek!

 

Ákoskára hallgatva tényleg gyertek a galamb.hu-ra! Nagyon jó a csapat!

 

Merre galambásztok?

 

larus! Azért annyira nem rosszak azok a csurik a maratonról!

 

Athénba küldtök? Én kettőt küldtem el ma reggel!

 

LöSZöS

Előzmény: larus (8)
larus Creative Commons License 2004.07.27 0 0 8

Brüsszelbe 6 db-ot küldtem, Wiesbadenbe 5 db-ot. Ja, vasárnap még jött egy Wiesbadenből, 15.58-kor, az előző napon 17.51-kor megjött galambnak az apja.

Nem vagyok elkeseredve, sőt. A tagszövetségben versenyző hiper-szuper galambokkal rendelkező Derby király galambásznak Brüsszelből egy darab se jött haza.

Előzmény: Ilycsin (7)
Ilycsin Creative Commons License 2004.07.26 0 0 7
Ugyan, nem az a lenyeg!
Hanyat engedtek fel? Mind visszajott?
Előzmény: larus (6)
larus Creative Commons License 2004.07.24 0 0 6

Hát nem én leszek a címlapon.

 1db Wiesbadenből 17.51-kor,

1 db Brüsszelből 19.34-kor. azóta semmi.

Előzmény: Ilycsin (5)
Ilycsin Creative Commons License 2004.07.23 0 0 5
Aztan majd szamolj be rola milyen idot repultek!!!

Előzmény: larus (4)
larus Creative Commons License 2004.07.23 0 0 4
Ma délután  Brüsszelből, /1100 km/ és Wiesbadenből  /900 km/  felengedett galambokat várok haza. Pontosabban ma délután engedik, holnap érkeznek.
Előzmény: Ilycsin (3)
Ilycsin Creative Commons License 2004.07.22 0 0 3
Attol, hogy ezt megnezi valaki nem kap kedvet, egy pesti buszmegalloban is hasonlokat lat a laikus... de amikor reggel kinyitod a galmbjaidat es azok kirepulve mind nagyobb es nagyobb korket ronak a kornyeken... akkor, attol a tudattol, hogy ezek ugyis visszajonnek, szinte barhonnan visszajonnek, attol megjohet az ember kedve...

Előzmény: -Akoska- (0)
larus Creative Commons License 2004.07.21 0 0 2

 

Te hol versenyzel?

-Akoska- Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1
http://galamb.hu Nézzétek meg!
-Akoska- Creative Commons License 2004.06.29 0 0 0

Itt van pár kép.Ezek nem az én galambjaim a képeket össze vissza találtam!Nézzetek és kapjatok kedvet :P

-Akoska- Creative Commons License 2004.06.29 0 2 topiknyitó

Én még elég fiatal vagyok de beleszerettem a Postagalambászatba ill. a galambokva más is van ilyen lelkesedésbe ?:D

-Ha valaki nem tudná mi ez kérdezzen nyugodtan-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!