Keresés

Részletes keresés

arenarock Creative Commons License 2022.01.20 0 0 127806

Ki kérem magamnak... 
Kérlek említsd meg a kivétel(eke)t is! :D

Előzmény: östermelő (127801)
C20NE Creative Commons License 2022.01.20 0 1 127805
Előzmény: C20NE (127804)
C20NE Creative Commons License 2022.01.20 0 0 127804

A háromfázisú motoroknak nagyobb a nyomatéka és egy frekvenciaváltóval szabályozhatóvá lehet tenni a motor fordualatszámát. A frekvenciaváltó elmegy egy egyfázisú inverterről is ha a motor indításakor keletkező tranziens nem ülteti seggre. Ezen is segít amúgy a frekvenciaváltó mert az inverter felé egy PFC van amitől kvázi rezisztív terhelésnek látja a frekiváltót és eltűnik előle maga a motor.

Előzmény: östermelő (127802)
Jahno Creative Commons License 2022.01.20 -1 0 127803

Én nem is névről tettem, éppen elég volt pár hozzászólás olvasása, mikor ott a nagy vidéki sötétségben kifejtették, hogy miért kell agyonverni a békákat, aztán fogtam a fejem.

Előzmény: östermelő (127799)
östermelő Creative Commons License 2022.01.20 0 0 127802

"Az egyfázisú kondenzátoros  aszinkron motor lenne a legutolsó ötlet amit egy hordozható berendezésre alkalmaznák.

A háromfázisú kivitel máris életképesebb lenne de annak más inverter kell."

 

Na ez már a témához vág. Mi a probléma az egy fázisú inverterekkel?

 

Előzmény: szakmókus (127797)
östermelő Creative Commons License 2022.01.20 0 0 127801

Akkor leírom mégegyszer.

Ez egy működő gép ami egyedi gyártású egyedi igényekhez,mivel a gépgyártók ilyesmivel nem foglalkoznak.

És működik tökéletesen,egy hidromotor hajtja.Tudja amit kell és soha nem akad el nem kell leszállni a traktorról

Viszont mivel nem egyenletes minőségű a föld van ahol többet kellene szórni,viszont a hidromotor az nem fix fordulatú,ha lassítok akkor az is lassabban forog.Meg lehetne oldani,hogy fix fordulaton menjen de csillagászati az ára. Viszont egy villanymotor az fix fordulaton megy és a sebességgel variálva (az értetleneknek,kicsit lassítok-gyorsítok) megoldódik a kérdés.

Van egy felesleges ilyen motorom,kipróbáltuk vele (24v-al) és nem bírta.Pedig nem 20w-os,és nem is gagyi,nem tudja az optimális 50fordulat/perces tengelyfordulatot.

https://www.dena-de.com/en/products/dunkermotoren/gr63x55-sg80k-wl2-me52-12-dc-motor-24v-100w-3350rpm/

A "húsdaráló" motor adott nem kell megvenni. Egy jó 12v-230v inverter meg amúgy is elférne a polcon. Ne kelljen rögtön az áramfejleszőt elő venni.

 

A kérdés csak annyi volt,hogy milyen inverterben gondolkozzak,linkeltem egyet aminek a paraméterei papíron megfelel.

Viszont mivel ilyet még nem használtam ezért tettem fel a kérdést. 

A sok sületlenség helyett lehetett volna írni,hogy ilyet ne vegyél,mert szar. Ez vagy ez a típus megbízható de drágább stb.

 Ezzel szembe mindenki ötletelt vakon,hogy mi is kellene nekem helyette.

 

Esetleg még valami?

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.01.20 0 0 127800

"itt mindenki azzal foglalkozik, hogy miért nem jó amit a kérdező akar... a velük levő flusztrációt vezeti le itt,"

 

Ugyanazokban a bejegyzésekben ott van ám az is, hogy hogyan kellene jól csinálni. Csakhogy amikor egy ilyen bejegyzést egy fLusztrált ember olvassa, az csak a rosszat olvassa ki belőle, a segíteni szándékot átugorja a szeme a szövegben.

Előzmény: arenarock (127798)
östermelő Creative Commons License 2022.01.20 0 1 127799

Aki egy nick névből skatulyáz be embereket arra nincs mit mondanom.

 

Előzmény: Jahno (127796)
arenarock Creative Commons License 2022.01.20 -1 2 127798

Úgy látom itt mindenki azzal foglalkozik, hogy miért nem jó amit a kérdező akar.

Itt senkinek nincs főnöke, megrendelője, felesége?
Vagy a velük levő flusztrációt vezeti le itt, és mindenáron meg akarja magyarázni, hogy máshogy kell a problémát megoldani, nem pedig a kérdésre ad rövid szakszerű választ...
Mekknél még érthető, mert ő amúgy is beszámíthatatlan, na de a többiek...

szakmókus Creative Commons License 2022.01.20 -1 0 127797

"ki van próbálva"

 

Ez abból állt hogy vettél egy húsdarálót, amit ráapplikáltál az eszközre és jó lett. Mindezt egy műhelyben,hálózati forrással táplálva. Mondhatni ideális környezetben, nem 12V egyenáramból 20X-ra emelt feszültséggel,a forgógép által előállított szinusz hullámhoz hasonlító frekvenciával amire egy egyfázisú aszinkron motor nagyon érzékeny.

 

Az egyfázisú kondenzátoros  aszinkron motor lenne a legutolsó ötlet amit egy hordozható berendezésre alkalmaznák.

A háromfázisú kivitel máris életképesebb lenne de annak más inverter kell.

 

 "...olyan okos vagy akkor a kérdésre is tudsz választ"

 

Hogy az általad linkelt átalakító alkalmas-e az általad kitalált géped meghajtására senki sem állíthatja biztosan. Ha igen kérd el a telefon számát hogy gratulálj neki vagy hogy elküld a p...ába, ha bevált vagy szívás a vége.

 

Gondolom úgy indítanád hogy egy kapcsolós dugvillával kapcsolgatod, az inverter a (rosszabb esetben) fülke padlóján vergődne... Vannak elképzeléseim az állapotokról, ötletekről....

 

Véleményem szerint mikor kellene szórni és ötödszörre ugrasz ki a fülkéből hogy miért nem szór már megint, mérgesen traktorozhatsz vissza a műhelybe és ha nincs B terv nem lesz kiszórva az anyag.

 

Az egyenáramú motor üzeme összehasonlíthatatlan egy kondenzátoros motorral.

Előzmény: östermelő (127795)
Jahno Creative Commons License 2022.01.20 -1 0 127796

"Őstermelő nem hülye,"

 

Esetünkben lehet, de azért vidéki őstermelős arcok közt olyan sötétségek mennek, hogy néha csak pislogok.

Előzmény: kiggyo (127793)
östermelő Creative Commons License 2022.01.20 -1 1 127795

Ha már olvasni és írni megtanultál,akkor tanulj meg értelmezni is.

Világosan leírtam,hogy ki van próbálva mi tudja elhajtani a szórót. 

Persze működtetné a kis motorod is de akkor egy nap/hektár lenne a teljesítmény..És mint tudod az idő pénz.

Esetleg,mivel olyan okos vagy akkor a kérdésre is tudsz választ.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (127789)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.01.19 -1 0 127794

"El sem tudja képzelni hogy pl ha egy kis nedvességet kap a műtrágya micsoda erőnek kell lenni ahhoz hogy kitolja azt a ragacsot."

 

Amit eddig láttam műtrágyát, az mind meglehetősen nagy szemcséjű száraz granulátum volt (kis száraz kemény golyók). Ha egy ilyen anyag annyira vizes lesz, hogy krémes állagúvá válik, az nemcsak az adagolót tömíti el, de a levezető csövekbe is beletapad meg mindenbe. Ezért a vizes műtrágyát szerintem nem erőltetve át kell préselni mindenen, hanem félretenni és ki kell szárítani.  Amíg yiszont a formája száraz granulátum, addig könnyű, nem tapad oda sehová, tehát szerintem viszonylag kis teljesítményű villanyvmotor is könnyedén elbánik vele.

Előzmény: ksanyi52 (127791)
kiggyo Creative Commons License 2022.01.19 -1 3 127793

Igen, de a feladat nem ez volt.

 

Őstermelő nem hülye, pontosan kipróbálta mi kell a feladathoz, és egy egyszerű kérdése volt. Millió dolgot megépített maga, nem kell mechanikából kioktatni egy parasztembert (jó értelemben) aki világ életében a saját találékonyságára volt utalva.

 

Többször jelezte hogy nem a 370W kérdését szeretné megvitatni, ki van próbálva, ezt a motort akarja 12V-ról hajtani.

 

Erre Elek szokásához képest nekiállt kioktatni, szót fosni feleslegesen. Okosan választott áttételekről, kis és nagy traktorokról, éppencsak a laikus hülye mantrát nem kezdte el.

 

Akárcsak bármi más kérdésnél, hiszen az övé az utolsó szó.

 

Ha nem tud hozzászólni érdemben akkor akár csendben is maradhatna, kicsit élhetőbb lenne a topic.

Előzmény: ksanyi52 (127791)
cosomega Creative Commons License 2022.01.19 0 0 127792

Senki nem mondta, hogy áttétel változtatásával nem lehet nyomatékot változtatni. A képletet mindenki ismeri, viszont a motor teljesítménye akkor sem lesz több, mindegy mekkora az áttétel. 

 

 

kecske "hamarjában" belinkelt 20W-osával tankot akart megemelni. Próbáljon meg olyan 12VDC motort belinkelni, amelyik mondjuk 300W.

Előzmény: ksanyi52 (127791)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 127791

Megvédem Kecskét, igaza van hogy áttételezéssel nagy nyomatékot lehet előállítani. De életében nem látott még műtrágyaszórót. El sem tudja képzelni hogy pl ha egy kis nedvességet kap a műtrágya micsoda erőnek kell lenni ahhoz hogy kitolja azt a ragacsot. Ha 50-es fordulatról beszélünk akkor valami csigás, vagy kanalas kiszórásról lehet szó, attól is függ hogy hány soron akarja kiszórni az anyagot, 1-12 ig bármennyire lehet, és akkor nem egy csavarozógép ereje kell hozzá. Ha már a gazda kipróbálta hogy kb 370 Watt kell hozzá. akkor 30-40 Amperes motor kell hozzá 12 volton. Annak hűtése is elég körülményes, esetleg valami elektromos robogó vagy hasonló motor, és akkor még ott van a lassítómű. Azért jó lenne legalább egy Móricka rajzon látni hogy mit is szeretne hajtani a megrendelő. Nekem is volt hasonló csigás motorom ( 220-as), seprűkötő gépet hajtottam vele, s ha nem vigyáztam képes volt eltörni a nyelet, hát ezt egy csavarozógép erejű motor nem tudja. 

Előzmény: kiggyo (127790)
kiggyo Creative Commons License 2022.01.19 -1 0 127790

Orvos látott már mostanában? 

Kezd elgurulni a gyógyszered.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (127789)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.01.19 -5 1 127789

"Azt se tudod miről van szó de egy szaros 20 W-os motorral akarod megoldani."

 

Sehol nem írtam, hogy elég neked egy 20 wattos motor.

Viszont egyrészt tudom, hogy milyen komoly ereje van egy mindössze 20 wattos egyenáramú motornak, ha lassító áttétel van rajta, 

másrészt pedig számos esetben láttam, amikor házi barkácsolásnál a ténylegesen szükségesnél hússzor (sőt: százszor!) erőseb motort alkalmaztak egy-egy feladatra (=pénz pazarlás).

 

"A traktornak a generátora tud 120-150 ampert"

 

Nem írtad, hogy nagy traktorod van, annyi információból, hogy "évente csupán pár órán át használt házibarkács műtrágyaszóró", ebből leginkább arra lehetett gondolni, hogy ez valószínűleg valami háztáji kistraktor lesz.

 

"De a megfelelő fordulaton a gépet még üresen se tudja forgatni"

 

Egy 10-20 wattos egyenáramú motor egy jelentős lassító áttétellel (tehát jelentős nyomaték növeléssel) még üresen sem képes megMOZDÍTANI a gépedet?

Vagy könnyedén képes volt mozgatni, csak túl lassan? Mert utóbbi estben talán mégsem a watt volt a kevés, hanem talán az áttétel aránya volt rosszul megválasztva. Tehát pl neked pl percenként 50 fordulat kellene az adagoláshoz, de a kis motoron olyan volt az áttétel, hogy 12 volt esetén tudott percenként 20-at, 16 volttal tudott 30-et, de a 12 voltos motor 16 volton már üveghangon visítva füstöt szegény. Holott lehet, hogy egy másik áttétellel ugyanaz a kis motor már 12 volton is produkálta volna az 50-es fordulatot, erőlködés nélkül és talán még így is bőven elég lenne a nyomaték az áttétel végén.

Az a baj az ilyen kísérletezésnél, hogy ha kiderül, hogy nem jó a beszerzett áttétel, akkor nem lehet csak úgy leemelni a polcról egy más arányút, ezért az ember megpróbálja mindenképpen a meglévőt felhasználni valahogyan, ez a fajta variálás így viszont csak szűk tartományban lehetséges. Olykor sok órányi próbálkozás vagy téves tanulságok leszűrése helyett okosabb zsebbe nyúlni és megvenni a más arányú áttételt is.

Előzmény: östermelő (127781)
Lacivill Creative Commons License 2022.01.19 0 0 127788

Hivj fel ha gondolod.

Előzmény: sdhaehshahg (127784)
soproniirsai Creative Commons License 2022.01.19 0 1 127787

itt nem lehet reklámozni!

Előzmény: sdhaehshahg (127784)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.01.19 0 0 127786

Elfelejtettél megadni egy fontos információt: van-e pl villanyszerelői vállalkozói engedélyed, vagy bármi olyan papírod, amit fel tudsz mutatni a nagyker regisztrációnál? Mert sokan próbálkoznak, ravaszkodnak különböző nagykerekben, miközben valójában pl csak az éppen épülő családi házát szeretné minél olcsóbban kihozni, aztán soha többé nem látják.

Előzmény: sdhaehshahg (127784)
Atis57 Creative Commons License 2022.01.19 -1 0 127785

Szia!

 

 Budapesten sehol....olcsóbb vidéken,

Előzmény: sdhaehshahg (127784)
sdhaehshahg Creative Commons License 2022.01.19 -2 0 127784

Neveket írjatok légyszi! Ti pl. hol szerzitek be az anyagot???

 

"Tudtok ajánlani Budapesten vagy inkább annak északi részén olyan nagykert ahol viszonylag alacsonyabb forgalom (mint egy vill.szerelő) mellett is adnak nagyker partner kedvezményt és jó áraik vannak?"

Előzmény: sdhaehshahg (127762)
cosomega Creative Commons License 2022.01.18 0 0 127783

20 W-os motorral lehet a tankot mozgatni.

Előzmény: cosomega (127782)
cosomega Creative Commons License 2022.01.18 0 0 127782

Tudod, kecskénél ez úgy működik, megcsillogtatja az eszét, leír egy nagy baromságot és azután még ötször megismétli, sulykolja és azt hiszi, hogy neki van igaza.

 

Abban viszont igaza van, hogy jó áttétellel tankot is lehet vele mozgatni.

 

ZEGAN Tiger 1 távirányítós tank infra lövéssel 1/28 terepszínű - INFRA CSATA TANKOK (kisautok.hu)

Előzmény: östermelő (127781)
östermelő Creative Commons License 2022.01.18 0 2 127781

Akkora marhaságokat írsz,hogy már én szégyellem magam miattad.

Azt se tudod miről van szó de egy szaros 20 W-os motorral akarod megoldani.

A traktornak a generátora tud 120-150 ampert úghogy ne idegeskedj rajta.

Az ablak törlő motor hibátlan allapotú,tudod én ilyet ingyé kapok a bontó cégtől amennyi nekem kell. De a megfelelő fordulaton a gépet még üresen se tudja forgatni,pláne nem amikor benne van a szórandó anyag.

Ki van ez próbálva csak egy megfelelő inverter kell hozzá ami nem fingik ki könnyen. És nem azért ,mert túlterhelem hanem mert alapból szar. Na ezt szeretném elkerülni. 

Ne félts te engem nem ma jöttem a világra.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (127767)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.01.18 0 0 127780

A jelek szerint ez valójában nem a hagyományos értelemben vett kriptopénz "bányászat".

Ez a cég

- lorawan (868 MHz)  gateway rádiókat gyártat (vagy csak másik matrica + firmware csere :) néhány gyártóval 

- minden, az ő nevüket használó gateway ára után felmarkol egy szép kövér összeget (mondjuk arra való hivatkozással, mert a termék használja a levédett nevüket), ebből van  a bevételük

- létrehoz egy szokásos MLM rendszert, 

- létrehoz egy új kriptovalutát,

- az MLM rendszerükbe a balekokat azzal a szöveggel lehet behálózni, hogy ezt a fajta kriptovalutát bányászni kizárólag az ő rádióikkal lehet

- holott a valóságban nem történik kriptopénz bányászás (tehát sehol nincs semmi komoly informatikai munka), valójában a cég központja dönti el, hogy az egyes rádiók gazdái mennyit kapnak a fenti kriptovaluta formájában (= nem létezik olyan képlet, ami alapján előre kiszámolható a várható jövő havi bevétel)

- és szabad szemel látható összegekhez csak az juthat a rendszerben, aki minél több további balekot szervez be maga alá az MLM rendszerbe.

 

A legszebb trükk, hogy

- annyira meg van bonyolítva, hogy a "profi" pilótajáték szakértők nem képesek átlátni a rendszert

- habár a cég bevételei igazi pénzben realizálódik, de ők a balekokat játék(kripto)pénzzel fizetik ki, akik nem szólnak ezért, mert azt hiszik, hogy ezt a kriptopénzt az ő rádiójuk bányászta :))))

Persze amíg a cég prosperál (amíg be nem fullad ez a pilótajáték), addig a cég saját kriptopénzének tényleges csereértéke is van, tehát az aktuális árfolyamon más kriptovalutákra illetve valódi pénzre is átváltható.

Előzmény: Jahno (127777)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.18 0 0 127779

Akkor akár a balek jelöltek is átlátnák a dolgot...
Az meg nem jó szervezőknek >> nem jön a pénz elegendő beszálló híján.

Előzmény: Jahno (127777)
schlumberger Creative Commons License 2022.01.18 -1 0 127778

Különben mi az a routher?

Jahno Creative Commons License 2022.01.18 -2 0 127777

Én ezeknél csak azt nem értem minek kell kriptomambójambózni. /megabyte vagy /kliens és rendelkezésreállás meg egyéb alapján túl egyszerű lenne számolni :-D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (127776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!